Iránska demokraCIA

V auguste 2013 si Západ mlčaním pripomína okrúhle 60. výročie štátneho prevratu v Iráne, keď americká CIA v spolupráci s Veľkou Bitániou zvrhla demokraticky zvoleného iránskeho premiéra Mohammada Mosaddegha a nainštalovala do čela štátu svoju bábku - degeneráta a despotu Pahlavího.

A koncom novembra si s rovnakým mlčaním pripomenie 70. výročie udalosti, v ktorej má štátny prevrat a odinštalovanie demokracie v Iráne svoje korene - Teheránsku konferenciu. Vtedy, od 29. novembra do 1. decembra 1943 (sic), si v Teheráne na veľvyslanectve tri spojenecké svetovládne svine porcovali budúcu vojnovú korisť. Presnejšie, svet si delili dve sionistické svine a jedna bolševická. Roosevelt, Churchill a Stalin.

Zvláštnu pozornosť táto trojica zločincov venovala svojej hostiteľskej krajine, Iránu. V západných propagandistických žvástoch sa dočítame, že mu nasľubovali nezávislosť a výdatnú ekonomickú pomoc. Predstavitelia Iránu, považujúc česť za ľudskú cnosť, v tom čase nepochopili, že majú do činenia s troma klamárskymi zákernými beštiami. Až o desať rokov neskôr, v auguste 1953, sa aj Iráncom rozjasnilo, že na Teheránskej konferencii Spojenci v skutočnosti darovali Irán Veľkej Británii a Veľká Británia v žiadnom prípade nemienila tolerovať nejakú demokraciu. Navyše demokraciu s akýmsi Mosaddeghom, ktorý - och, koľká drzosť - rozhodol o využívaní výnosov z ťažby ropy na rozvoj Iránu, hoci dovtedy z nej bohatla výlučne Veľká Británia cez Anglo-Persian Oil Company. To je, mimochodom, priama prechodkyna ropného molochu so skratkou BP.

Mohammad Mosaddegh, fotografia je odtiaľto

A tak CIA uskutočnila v Iráne štátny prevrat a moc odovzdala despotovi Pahlavímu, ktorého tajná služba Savak v spolupráci s Mossadom lovila, mučila a vraždila odporcov totality reprezentovanej šáhom, chráneným západnými "demokraciami". Na bezplatnej iránskej rope sa od roku 1953 do islamskej revolúcie v roku 1979 vyžieral umelý povojnový koloniálny sionistický útvar, vytvorený v Palestíne neplatnou rezolúciou OSN a brutálnymi etnickými čistkami. Tento umelý útvar, napchatý kolonizátormi z rôznych končín sveta ako mech blchami, podnes deň rozširuje svoj Lebensraum krádežou území a Západ sa na tento zločin pozerá s pootvorenou uslintanou hubou dementa, nechopného pomenovať zločin zločinom.

Obsedantnú nenávisť voči Iránu treba preto hľadať až 70 rokov dozadu - na Teheránskej konferencii, kde tlstý pytel hovien Churchill daroval perverznému gruzínskemu mäsiarovi Stalinovi meč ako darček od britského ľudu pre sovietsky ľud. Nevedno, či bol dar určený aj jedincom v gulagoch, nadizajnovaných "otcom gulagov" Naftalínom Frenkeľom. Jedným z tých, ktorých Churchill slepo obdivoval a považoval ich za nadľudí.

Je rok 2013 a Irán si stále zachováva svoju nezávislosť a samostatnosť. Inak to už nebude.

 
Dabog

Ema ako keby poculi tvoje vycitky o mlcani a zverejnili celu pravdu

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=788157

Tento mlady si dovolil napisat pravdu, ze iranska ropa bola korist anglicanov a potrebovali ju bezplatne na svoje bohatnutie

Ema

o skončení Iránu za železnou oponou, čiže u kamaráta Ameriky a Británie Stalina. To začínala byť vtedy v USA rovnaká všeobsiahla floskula ako dnešný boj proti terorizmu.

Svetovládne mocnosti prosto rozhodli, že iránska ropa patrí Británii a, samozrejme, kolónii bez hraníc Izraelu. Podnes deň sa tak správajú - že bohatstvo Iránu nepatrí Iráncom, ale vybraným západným zmrdištátom.

Je však pozoruhodné, že rovnaké finty ako v päťdesiatom treťom v Iráne - čiže spravodajské manipulácie cez kúpené média a akože ľudové demonštrácie vyprovokované platenými agentmi - používa CIA stále.

 

Inak, tejto téme sa korporátna mediálna chobotnica nevenuje nijako extenzívne. Je to bezvýznamná správa na úrovni krátkeho šteku o rozliezajúcej sa katastrofe vo Fukušime a sladnutí jabĺk v dôsledku klimatickej zmeny, čo je v tomto momente jedna z top 2 správ zo zahraničia na titulke smetiarne. Tešme sa, že nás klimatická zmena takto obdarúva dobrými jabĺčkami, i keď asi len mimo územia Slovenska, ako napovedá zaradenie správy do zahraničnej rubriky.

slaven1

asi takto:

Maks

Fotka je z MAKS 2013

nové