Izrael a Palestína

V Európe dochádza k invázii prevažne moslimského etnika, a tak postupne nastáva aj otázka, aký je voči tomuto postoj sionistov a Izraelcov, a otázka, aký je náš postoj voči Izraelu a Palestínčanom. Odznela otázka aj vzhľadom na debatu na Slobodnom vysielači, viď nižšie.

Kým si to ale rozoberieme, respektíve kým si to pustíte (má to vyše 2 hodiny, takže to unaví), zhrňme či zopakujme si naše postoje:


Všetci vieme, že v 19. storočí vzniklo nábožensko-politické hnutie založené na židovskom náboženstve, sionizmus. Jeho cieľom je svetová hegemónia založená na blízkovýchodných mýtoch, založených na zotročení okolných národov. Jedným z parciálnych cieľov sa stalo založenie štátu Izrael.

Po 2. sv. vojne, kde sa titánsky ničili hlavne biele národy, došlo naozaj k založeniu tohto štátu, čo spôsobilo dlhotrvajúce politické tragédie a vojny. Izrael vznikol na základe nielen politických zločinov, ale bol spojený s ťažkými genocídnymi zločinmi na Palestínčanoch a neskôr aj na okolitých národoch: Egypt, Sýria, Libanon, Jordánsko. Tieto sionistické zločiny spôsobili zákonite odozvu a dali podnet k vzniku fundamentálneho islamizmu, moslimského terorizmu a koniec-koncov aj k súčasnej invázii a útoku moslimov na Európu.

Tu treba povedať, že nie je vôbec žiaden problém pochopiť, že sionistické  kruhy sú zdrojom a hlavným organizátorom súčasnej invázie Afričanov a Arabov do Európy. To vôbec nie je v rozpore s tým, že sú to aj pre nich nepriatelia, naopak, im vyhovuje predstava, že by sa hnev a fanatizmus moslimov, provokovaný štátom Izrael a sionistickým štátom USA, zameral niekam inam, a to do Európy. Rozoštvať a zničiť - to je prosté heslo týchto podliakov.


To sú principiálne tézy, ktoré sa dajú ľahko pochopiť a overiť. Ak s nimi niekto nesúhlasí, zdá sa mu niekde rozpor, alebo mu niečo nie je jasné, môže sa nás spýtať.

 

Teraz k samotnej debate na Slobodnom vysielač. Ako sa ukázalo, za naše názory tam bol Ludo Huďo, Norbert Lichtner a z Čiech zo Svobodného vysielača Jaroslav Mencl. Ako sa potvrdilo, za sionistov boli v debate Martin Koller a Juraj Poláček. Obaja sionisti sú blogeri, sú momentálne proti invázii moslimov a proti politike EU, čo dávalo zrejme možnosť určitej debaty, ale ukázalo sa, že ich postoje sú, ako u sionistov býva, dogmatické a bez možnosti diskusie.

V prvom rade treba povedať, že technicky ani moderátorsky (Palo Gál ?) debata nebola vôbec zvládnutá. Každý si čosi rozprával bez čo len trocha jednotnej línie a na konci, keď polovička ľudí musela odísť (alebo proste (technicky) odišli) tam bol ponenchaný priestor len sionistickej strane.

Lichtner sa celkovo debaty takmer nezúčastnil, ale zrejme dobre urobil, lebo by sa asi nezdržal, hech.

Jaroslav Mencl má zrejme správne názory, ale príliš sa tiež neprejavil, takže no comment.

Huďo mal prvé vstupy presné a vyzreté. Ale mal by hovoriť stručnejšie, menej sa spytovať (virtuálneho oponenta), ale  jednoducho si povedať svoje. A menej by mal hovoriť "asi", "možno" a podobne - má si rozmyslieť, čo povie a stáť si za tým. Tieto hry na otázky sú už dnes zbytočné - treba jasné formulácie a nie skrútené otázky ako pri nejakom kvíze.  Napriek tomu je treba uznať jednoznačne, že jeho diskusie a vyjadrenia sú výborná škola a práca na prerazení tabu.

A teraz druhá strana.

Juraj Poláček je za prvé politicky krátkozraký a v podstate ťažký fanatik prosionistického režimu. Naozaj nie je jasné, prečo ho alternatívne média akceptujú ako zástancu nejakej alternatívy. Poláček bol vždy v minulosti ťažko prosystémový a alternatívne politické názory zrejme ani nechápe. Ak nie je užitočný blbec, tak je to vlastne platený agentík. 

U Kollera ma ako pre mňa neznáme zaujalo, že argumentuje Bibliou a "chrámom" - čiže v náboženskom fanatizme zrejme možno hľadať dôvod jeho politického proizraelského fanatizmu. To nie je nič nové, túto úchylku poznáme aj z iných prípadov. U Kollera je k nemu pridané vojenské zupáctvo a vyborný archetyp masmediálneho militantného fašistu. K tomu obsahuje ešte aj ťažkú nenávisť voči Nemcom a zarážajúce sú jeho spiklenecké teórie o tom, ako súčasné Nemecko (!) chce dosiahnuť revíziu výsledkov 2. sv. vojny a zabrať Sudety (áno, ak pretrpíte tú reláciu, tak to tam nájdete, niekde v polovičke).

Niektoré Kollerove výroky som si musel zapísať:

"Palestínci nie sú národ".  Hm, a židia sú národ?

"Palestínske vedenie je banda skorumpovaných teroristov". Hm, detto pre izraelské vedenie, pán Koller.

Koller je (bývalý) vojak a úzko kolaboroval s izraelskou armádou, čo určite tiež nezostalo bez následkov. Ale tohto izraelského agenta a vojaka možno použiť ako bezduché baranidlo v konfikte s podobne bezduchými saláfistami. Nemožno ale brať vážne jeho predstavy. 

 

Ľudí ako Poláček a Koller treba slušne, ale jednoznačne zamietnuť a nesúhlasiť s nimi. Ľuďom,ako Poláček či Koller by vlastne slušný človek asi nemal ani ruku podať. Nejde o to, že sú zástancovia sionizmu - sionizmus je politikum, ako každé iné, a že rôzni tí aškenázi sú zákonite sionisti, to je dosť prirodzené. Väčší problém je v tom, že títo dvaja sú úboho podradní sluhovia sionizmu a vlastne zradcovia vlastného ľudu.

Relácia teda len potvrdila, čo sme vedeli.

Toľko môj postoj k izraelsko-palestínskej otázke a k danej relácii.

 

 

 

celá debata:

 
frooyo

dik za zhrnutie. Jedna vec ma fakt mrzi, tento nazor nema ziadne politicke zastupenie. Keby existovala solidna strana ktora povie nieco kriticke aj na Izrael a nebude sa spravat ako nazi party.

V mediach je Izrael prezentovany ako outsider a akosi automaticky slusny clovek vacsinou fandi outsiderom. Ja osobne by som suhlasim aby Zidia mali vlastny stat a bolo by fajn keby Sebejovia a jeho druzina si isli riesit svoje potreby tam a nas nechali volne dychat.

Norman

ja ďakujem za tip, lebo ma zaujali ich postoje (ktoré našinci vyjadrili nie zrovna prenikavo).
Preto som to napísal, aby sme si overili, že tieto naše postoje nie sú nijako extrémne, ale logické a prirodzené.
Politické zoskupenie žiaľ žiadne nie je a človek má dojem, že ich zaujíma všetko možné okrem politiky, alebo sú to naozaj politickí dementi. Proste na to nemajú.

Izrael je náš nepriateľ.
Toto si treba uvedomiť a za týmto si treba stáť. Tento postoj nik nikomu nemôže vytýkať. Je to rovnaké tvrdenie, ako majú oni, že je pre nich Irán nepriateľ. Izrael je náš nepriateľ, podobne ako Saudská arábia a niektoré iné krajiny. Izrael je výplod stredovekého náboženského nemyslenia, je to ako nezmyselná stredoveká krížová výprava.

Ema

vytvorenie Veľkého Izraela, zahŕňajúceho územie Sýrie, ich predstava je obdobná ako pri brutálnych etnických čistkách v Palestíne po 2. svetovej vojne. Vtedy im pri vyháňaní neozbrojeného palestínskeho obyvateľstva výdatne pomáhali tisícky žoldnierov - zabijakov, dobre vycvičených na vojnovom vraždení v Európe. Pri vyprázdňovaní Sýrie používajú iný druh žoldnierov - takzvaný Daeš. Zberným lágrom malo byť Nemecko. Preto Merkelbaba otvárala nemecké vráta špeciálne pre túto skupinu Arabov.

Je tu ale problém. Rusko. Keď sa minulý týždeň židia zas neovládli a bombardovali medzinárodné letisko v Damašku, zazneli od oficiálnych predstaviteľov Ministerstva zahraničia RF vety, ktoré mohli znieť vágne, bol tam však tvrdý a jednoznačný odkaz sionistom a ich Veľkému Izraelu. "Územná celistvosť Sýrie musí byť za každých okolností zachovaná." Jep! Šlojmo zúri a až tak sa neovláda, že cez korporátne šlojmomédiá sa vyhráža vytváraním Daeš-úderiek, ktoré prídu rozvracať Rusko.
Ako keby v Rusku nemali historické skúsenosti s tým, čoho všetkého je neľudská čepičková beštia v záujme svojej špinavej svetovládnej ideológie schopná.

Vivo

ako národa je na rovnakej úrovni ako popieranie Židov. Palestínčania majú právo na svoj štát tak isto ako Židia. Ake kde ho zriadiť? Na území už obývanom tradičným etnikom, ako to urobili veľmoci po II.sv. vojne (lebo holokaust)?

Aj samotní Palestínčania majú vo svojich predstavách o svojom pôvode v hlave úplný bordel. Napr. jedna skupina tvrdí, že sú to potomkovia Filištíncov/Pelištejcov. Krásna teória je tá, že sú to vlastne Źidia, ktorí bývali na vidieku a preto neboli Rimanmi vyhnaní. A mohol by som pokračovať ... :-D

Aman Againsttime

Palestínčania sú národom, rovnako ako sú národom Židia, alebo i Ukrajinci či Baskovia. Neverím síce v spoločenskú konštrukciu reality, ale verím v spoločenskú konštrukciu spoločnosti. A ak si nejaká skupina ľudí myslí, že je národom a chce fungovať ako národ, potom je národom. :-) Hej, osobne som v tomto ťažký liberál. :-)

Norman

To, že sú dnešní Palestínčania logicky potomkami tých, ktorí žili na tom územi predtým, teda historických "židov", je logická a prirodzená hypotéza. Je to úplne logické - ale paradoxom je to, že rôzni kresťanskí obdivovatelia myšlenky židovstva a Izraela vlastne prispievajú najviac k zničeniu tých ľudí a tej civilizácie, ktorá vytvorila to dobré, čo na abrahámskej kultúre je.
A ak sú tí ľudia naozaj veriaci - v podstate by si mali uvedomiť, že idú proti svojmu bohu, proti svojej tradícii.

Aman Againsttime

Čo je presne dobré na abrahámovskej kultúre? To pozitívne, čo možno na abrahámizme nájsť je zväčša helenistický (či iný "paganistický") import.

Judaizmus je anti-tradícia, popretie prirodzeného práva, odklon od duchovna a prírody smerom k uctievaniu peňazí, materializmu, mamonu, (náboženských/ideologických) vojen a démonov.

Jahve (Alláh, Šajtán, Satan, atď.) je jednoznačne démonická bytosť (a ešte k tomu totálne psychopatická), s ktorou žid uzavrel obchodnú zmluvu, na základe ktorej mu táto diabolská entita sľúbila "panstvo nad zemou", ak ju bude uctievať.

O inherentnej neprirodzenosti abrahámizmu svedčí aj prvotný akt, ktorý abrahámista spácha na dieťati - zmrzačenie genitálií chlapca. Zmrzačenie dokonale prirodzeného ľudského penisu je jednoznačne zvrhlý, satanistický rituál.

Z abrahámizmu sa čiastočne vymyká kresťanstvo (postavu Ježisa môžno chápať i ako rebela voči abrahámizmu - tak ako ho chápali mnohé tradičné kresťanské prúdy, viď gnostici a pod. Entita, ktorú Ježiš uctieva je odlišná od starozákonného Jahveho a Ježiš ju označuje pojmom "abba" - otec "), ktoré do seba inkorpovalo množstvo "prirodzených a pozitívnych elementov" (trinita, uctievanie "Božskej matky", kult svätých a pod.) a možno ho vnímať ako "mäkší abrahámizmus"= schizofrenickú zmiešaninu gréckeho platonizmu a mystických kultov s abrahámovským kontextom.

Norman

Vždy je to dobrý úmysel, ktorý zdegeneruje.

Neformuloval by som to tak o judaizme. Nejestvuje žiadne absolútne zlo a už duplom nie žiadna démonická bytosť. Všetko sú to ale postupné nepochopenia a primitívnosť, zvlášť, keď to preberajú iné etniká ako tie, ktoré to pôvodne vytvorili. Potom zostáva z pôvodnýchmyšlienok len mrtvy cargo cult, primitívny, prízemný. A to sa stalo.
Ježiš je prínos z inej tradície, či tradícií, ale tiež dopadol podobne. Islam bolo len ďalšie preformulovanie judaizmu, teda ešte viac zdegenerované, odrážajúce mentalitu púštnej semitskej rasy.
Ale stopy nejakého pôvodného jadra sa tam vždy dajú nájsť..

Aman Againsttime

Norman, nevedel som, že môj príspevok budeš brať až tak vážne. :-)
Samozrejme súhlasím, ale to nič nemení na tom, že treba mať nejakú tu svoju pozitívnu mytológiu.

Takže vlastne nie, nesúhlasím :-). Je tu 4000 rokov trvajúci boj medzi "abrahámizmom" a "prirodzeným právom". Dnes tento boj nabral podobu boja medzi globalizmom a nacionalizmom. My stojíme na strany svetla, pravdy a prirodzeného zákona. Ti druhí sú úchylní satanisti.

A aby sme sa rozumeli, ja do abrahámizmu zahŕňam i marxizmus/globalizmus a jeho početné sekty. Marxizmus je jednoznačne štvrtá, tentokrát sekulárna, vetva abrahámizmu zasadená do modernity.

Aman Againsttime

A ty vlastne mojim tézam ani veľmi neodporuješ. Židia a Arabi si jednoducho stvorili Boha na svoj obraz. A preto majú také náboženstvá aké majú. :-)

Norman

Veď ja ti ani nechcem odporovať, veď si len uviedol takú tu "šdandartnú teóriu". Ale je to zaujímavá téma, základ problémov. Teraz sa do toho nechcem púšťať, ale princíp je ten, že "judaizmus" a tie veci okolo nie sú výtvor nejakých "židov" , ale je to prebraté, zdeformované až zničené, ale aj zneužité učenie.
To si vlastne podvedome myslia mnohí.
Téma (do budúcna) teda je, čo všetko ho tvorí, ako aj to, kto boli tvorcovia, kto boli tí, čo to spísali do tvaru, aký poznáme - teda už do mrtveho debilného tvaru, a nakoniec aj to, kto sú dnešní židia, sionisti.

Prirodzene, to je teória, ktorú k bežnému životu a postoju netreba, ale ktorá je nutná pre pochopenie a vysporiadanie sa s tou chorobou.
A netvrdím, že poznám odpovede na tie otázky, poznám len základný smer, princíp. Ale postupne to tu vyjasníme, keď nebude nič dôležitejšie a bude čas.

K.

Žvaníš a hovno veci rozumieš.

Vytváraním vlastných konštrukcí realitu nepochopíš.

Je otázka, či ju pochopiť chceš, lebo je Presažná, a to ty, liberálny narcis, nedokážeš prijať.

Čus!

Púpavová

Že JHVH je umelý konštrukt? Nebuď smiešny,veď tou už aj vrabce na streche vedia.

Norman

tento agresívny odpad som tu nechal len ako ukážku, že Aman stúpil niekomu riadne na otlak. A to je dobre.

Vivian

Norman, rada by som sa chcela spýtať na tvoj názor na túto vec :

tvoje zhrnutie vraví o.i., že tu máme skupinu sionistov, ktorí chcú pomocou etablovania, či už politických azylantov, alebo vojnových utečencov z prevažne moslimských, ale i afrických štátov, do európskych krajín, zničiť Európu.

Je pravdepodobné, že tento diabolský plán môže mať svoje korene podstaty v ekonomike ? V nízkej pôrodnosti európskych žien ? Môže byť dôvodom to, že nejaký zvrátený mozog predpokladá, že tento spomínaný smutný stav trebárs nízkej pôrodnosti, aký tu máme dnes, prinesie o 20, 30 rokov situáciu, že nebude populácia, ktorá bude v produktívnom veku pracovať, zarábať, míňať zarobené peniaze. Inými slovami, že tento diabolský plán vymyslel niekto, kto vedel, že jeho výrobok, si o pár desiatok rokov nebude mať kto kúpiť, ba ani ho vyrobiť ?

Už pomaly aj dnes začínam mať strach, či má zajtra večer niekto neprepadne na ulici, neokradne ma a neublíži mi. A čo bude o 20 rokov, keď sa tu etabluje podľa spomínaného plánu kultúra, s úplne odlišnými ľudskými spôsobmi bežného života, náboženstva, s vlastnými spôsobmi pohľadu na krutosť, zabíjanie, zločin ako taký ? Bude tých ľudí, ako budúcich voličov v našom ešte stále bielymi ľuďmi obývanom štáte, zaujímať o 20 rokov problém kultúry bielej rasy ? Nebude.

Dnes chce byť každý u nás na Slovensku prevažne právnik, ekonóm, manažér, a nikto inštalatér a čojaviem murár, nemyslíš, že ten príšerný plán s etablovaním inej kultúry, v ktorej žena netúži po kariére, a radšej rodí deti a vychováva ich, má budiť dojem, že prílev budúcej pracovnej sily, a teda dostatok produktívnych ľudí, bude pravidelný a dostačujúci, lebo súčasné biele obyvateľstvo toto nedokáže do budúcnosti zaručiť, ba garantovať ? A teda zaručiť ekonomický rast ? Ja viem, je to dosť sociologicko - ekonomická a nie politická otázka, prepáč, myslím však, že politika, ekonómia a sociológia sú predsa základným teoretickým prvkom, podľa ktorého vzniká štát ako taký. Štát so zákonmi a mocou.

Je to teda opäť všetko nakoniec nie teória, ale prax ako vždy a všade, a teda plán len a len o peniazoch, moci a zisku?

Norman

Nepovedal by som, že tieto veci majú motiváciu v ekonomike. Ich prvotným hýbatelom je jednoducho snaha oslabiť až zničiť biele etniká. Tá myšlienka nie je až tak extrémna, oslabenie až rozklad konkurancie je predsa v našej ekonomike aj oficiálne považovaný za normálny želaný ciel.

Sionisti samozrejme sú si vedomí, že biela civilizácia splodila také veľkolepé veci, ktoré oni nebudú nikdy schopní. A tak ju chcú zničiť, lebo to je ich mentalita. Navyše vážne túžia po svetovláde, majú to vo svojich svätých knihách - len by to chcelo, aby ľudia sa už naozaj začítali do toho Starého zákona (o Talmude ani nehovoriac, ale k tomu sa ťažko dostať).

Takže tieto veci sú o moci, ale nie o ekonomike, a vlastne ani nie ozisku. Oni beztak privádzajú svet aj do ekonomickej záhuby, pretože oni nemajú predstavu o hodnotách a o tom, ako vznikajú naozaj. Oni vnímajú len tie fiktívne peniaze, vlastníctvo, nie realitu. Tento tzv. kapitalizmus je produktom toho istého "ekonomistického" uvažovania, ako ten tzv komunizmus - a aj smeruje do takého istého konca. Pozrite sa na USA alebo na západnú Európu dnes ... kam asi smeruje.

Vivian

už len, že mám úplne normálny strach o budúcnosť a nehanbím sa za to. Všetkým vojnám vždy predchádzala dáka kríza, ekonomická, alebo kríza v spoločenských vzťahoch.

Chodím sem, lebo často a dobre píšeš aj o tom, ako by sa mal človek mentálne nastaviť a zároveň chovať, aby dokázal v bežnom, reálnom živote každodenného dňa, čeliť nástrahám toho šialeného sionistického konštruktu. Taká úplne obyčajná psychohygiena, sebakontrola, vlastný kompas. Začat jednoducho od samého seba asi, každý obyčajný deň.

Aj sa snažím, len potom mi príde pocit, že je všetko len márnost a zbytočnost, trebárs v práci, stretávame takých " zmenšených sionistikov ", berieš ich akí sú, tá povaha ich uvažovania a mentality je tak jasná... Ale, musíš s tými ľuďmi nejako vychádzať, lebo sú súčasťou nejakej reality, v ktorej si. Byt ku nim láskavý, slušný, spravodlivy. Aj keď oni to nedokážu nikdy opätovať. Je to zložité.

Tie talmudské mantry nepoznám, ale v Starom zákone stojí veľa krutosti, a s ním spojenej nenávisti. Kto náboženstvo vymyslel, píše vlastne o sebe samom..

afík

Jiný osvědčený způsob je přesídlení jedné nebo dvou kolonií vlastních občanů na dobytá
území. Bez tohoto opatření musí panovník vyslat do země značný počet jízdního i pěšího
vojska, což je nákladnější.
---
Udržuje-li však panovník v zemi místo kolonií vojsko, výdaje jsou daleko citelnější,
zpravidla to pohltí veškerý výnos z dotyčného území.
https://www.youtube.com/watch?v=G9bS8t4FaWo
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/117

Aman Againsttime

Dobre, snaha oslabiť ba až zničiť majoritnú spoločnosť je vo všeobecnosti typická pre menšiny ako také. V tomto smere nejde o unikátne židovský problém. Napríklad v takej Indonézii musia riešiť "čínsku otázku" a medzi fungovaním Číňanov a Židov v hostiteľských spoločnostiach možno nájsť viaceré paralely. Vo Francúzsku a v iných krajinách zase máme "moslimskú otázku", v USA "hispánsku a afroamerickú otázku" atď., atp. A nemusí ísť len o etnické minority. Protestanti a neveriaci sa v katolíckych krajinách snažili podkopať RKC, sexuálne menšiny podporovali sexuálnu liberalizáciu a odklon od tradičnej heteronormativity, atď. (A schopné, organizované minority budú úspešnejšie, obzvlášť ak sformujú spojenectvá s inými minoritami - viď spojenectvo Židov a moslimov, Židov a protestantov, Židov a cigánov, Židov a homosexuálov, atď.)

Jednoducho minority budú vždy sledovať svoje špecifické záujmy a snažiť sa nejako zredukovať moc majority - v skutočnosti ide o veľmi prirodzený proces, na ktorý sa treba pozrieť i z pohľadu tej-ktorej minority. Ide tu vlastne o základný problém multikulturalizmu či tzv. "otvorenej" (diverzitnej) spoločnosti a jeden z dôvodov, prečo sú etnicky a nábožensky homogénne spoločnosti stabilnejšie, harmonickejšie.

To, čo Židov výrazne odlišuje od ostatných menšín je úspešnosť a trvácnosť ich stratégie, ako aj mimoriadne vysoké, svetovládne ambície (zakorenené v ich svätých textoch, ako správne píše Norman) a úspešnosť ich realizácie.

Vivo

Sú to bratia a kto pozná osobne pár ukážkových exemplárov, dá mi za pravdu. Mentálne má sefardský Žid bližšie k Palestíncovi ako sefardský a aškenázky náboženskí bratia vo viere.

Na Slovensku máme unikátnu situáciu - cez naše územie prebieha hranica medzi "Sefardiou" a "Aškenáziou". Má svoje dôvody - imigrácia Sefardov počas nadvlády Osmanov do Uhorska a veľká migrácia vyvolaná pogromamy na východe koncom XIX. storočia. Môžeme porovnávať - ako výborná pomôcka je spôsob varienia šóletu. :-D Mimochodom je typické, že väčšina "Haredim" http://f.a7.org/pictures/714/714108.jpg má korene skôr na severe u Aškenázi!

S Abrahámovými nepodarenými deťmi je to podbné, ako s celým Stredomorím. Nič nie je pre Severana odpornejšie, ako hysterický chlap. Dokážu sa vyhecovať až do nepríčetnosti a potom je na nich mimoriadne odporný pohľad.

http://cdn.timesofisrael.com/uploads/2014/02/herdi2-e1391697742492.jpg
http://www2.pictures.gi.zimbio.com/Greek+Riots+Continue+Unions+Hold+Gene...
http://www.libya-index.com/wp-content/plugins/rss-poster/cache/17b14_130...
https://badcontrol.com/wp-content/uploads/2010/12/riots-in-italy-01.jpg
https://badcontrol.com/wp-content/uploads/2010/12/riots-in-italy-04.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/03/b9/8b/03b98bafb3d5221f...
...

Zlaté Slovensko! Stredomorie je výborná destinácia na dovolenku, ale žiť tam nie je pre normálneho Slováka dlhodobo prijateľné. Nasťahovať si podbné kreatúry ako:
https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/aSfagaZmZu4Yneh.HjiFeA--/YXBwaWQ9aGlna...
na Slovensko je nápad šialencov!

afík

Prečo si nikde nikdy nevšímate moje spamovanie Machiavelliho, pretože sa bojíte priznať si, že sme už okupovaný, a bojíte sa pridať, ku kresťanom? Pretože ste otroci? Chceš byť hrdina tak buď! Poláček sa rozhodol, že je Ž/žid a ja že som kresťan, tak tu prestaňte valiť úplné nezmysli a venujte sa tomu, že národnosť legislatívne nič neznamená, ale vraj veriaci majú práva, kresťanstvo zastrešuje aj tú vašu runovú, takže, idete smokliť? Nie je dôležité čo vieme, ale ako pôjdeme: https://www.youtube.com/watch?v=lRbtbDLU7yQ A pokiaľ nepochopíte, že to čo tu vedieme sú kydy o židoch, aramejcoch je VP, tak čo chcete?
Ja SOM, Sovan, Slovák a každému čo sem príde so zotročením, zákazom slobodyslova, tabu holo, ... Tak na neho serem! PRETOŽE: https://www.youtube.com/watch?v=fzWheyAcQeU Pomáham Číne!

afík
afík

Včera ma chytil policajt, vraj idem na demošku do Blavy, ja mu hovorím, že sú voľby.

Vivian

Bola som sa tam pozrieť zo dva či tri razy a si tak kladiem otázku, že čo vlastne Židia, ktorí mali k dispozícií nejaké územie, od dátumu vzniku štátu Izrael, čo teda hodné obdivu a úcty, alebo trebárs len konštatovania skutku vôle, v ňom vytvorili. Nazvime to trebárs, stopa ich seba samých, ich kultúra.

U nás v Európe máme na porovnanie kresťanstvo povedzme, a t.j. kľúč k otvoreniu všetkých jeho prejavov vo sfére života, či už vytvorených cielene, teda nátlakom, mocou, alebo na spoločenskú objednávku.

Architektúra, hudba, výtvarné umenie, literatúra, je šlabikárom, v ktorom spoznávame prejavy tej ktorej povahy, života a zručností, akéhokoľvek etnika, národa.

Ale zamýšľam sa aj nad tým, aký prejav kultúry mohol v Európe, vrámci Židovstva, možnosť vzniknúť, a kebyže si celkom kľudne poviem, že aleže okrem synagóg, teda architektúry, viacmenej, ba temer žiadny, opýtajm sa celkom hypoteticky, tak fajn, na čo sa teda pôjdem do toho Izraela vlastne pozrieť ?

Čo sa týka Izraela od doby jeho vzniku po dnes, / mapujme túto periódu /, naozaj by ma zaujímal trebárs tvoj názor vrámci estetického vnímania trebárs architektúry novodobého štátu Izrael, Norman, verím, že si sa tam pozrieť bol, alebo aj viacerí, čo ste od tunaká, boli ste tam, či už za prácou, alebo na dovolenke, je to podľa Vás/ vás, resp, do akej miery nevkusná zem, do akej miery, resp. či vôbec, judaizmus a abrahanizmus mohol hypoteticky znetvoriť človeka a jeho najhlbšiu prapodstatu vnímania krásy, resp. jej vyjadrenia, povedzme aj skrze optiku samotného náboženstva v umení ako takom, vo vyjadrení jeho samého a skrze hudbu, architektúru, literatúru, výtvarné umenie, a tiež spoločensky život vrstiev obyvateľstva a pod. .... ?

Môj skromný, veľmi laický a zrejme dosť neucelený pohľad :

všimla som si zvláštnu vec, že Židia, resp. bohatí Židia, nikdy " nestúpajú " nohou na špinavú zem v prenesenom význame slova, prevážajú sa vo svojich drahých bielych autách z bodu A do bodu B a vstupujú priamo z garáže, trávnika, ktorý je aleže vždy ochranený umelým zavlažovaním a teda zelený a mäkký, :) do súkromných rezidencii, svojich parkov, záhrad, kultúrnych a politických inštitúcií a bánk. Nikdy, resp. veľmi zriedka ich stretnete na verejnom priestranstve, vynímajúc drahé bary a podniky, ale aj tam, podobne ako na letiskách, majú svoje súkromné vyhradené priestory, ale to je bežné aj v iných krajinách, ako Saudská Arábia, Omán a pod. Všetku prácu nižšej strednej triedy, až po posledného zametača chodníka a taxikára, robia Arabi a Palestínski Arabi.

Ortodoxní Židia sú veľmi podivní, ženami opovrhujúci, na "kľúčik natiahnutí čiernobieli panáčikovia v klobúčiku ", nie sú schopní žiadneho normálneho bezprostredného rozhovoru s bielou Európankou.

Architektúra : - moderna, čistá a premyslená, žiadna náhoda a developerský, alebo oligarchický gýč, ako je tomu často u nás, častý minimalizmus, vychádzajuci zo školy Bauhaus, striedmosť, nie gýč - čo je veľmi chválihodné. Z farieb prevláda čierna, biela - kameň, mramor, strieborný a zlatý ozdobný kult. Obľúbenosť surovej, nespracovanej štruktúry povrchov, žula a kameň v kombinácii s drevom, radšej striedmosť v čomkoľvek, ako prílišná zdobnosť. Často cítiť v modernej architektúre akúsi spojitosť s myšlienkou velkoleposti Šalamúnovho chrámu, so všetkými jeho pre a proti, akože krása versus ohavnosť, lebo ten nás chrám je najkrajší ? :)) Zvláštne, že to je v protipóle s ich striedmosťou v iných prvkoch vnímania kultúry krásy.

Všimla som si ale, že povedzme stredná a nižšia stredná trieda ľudí nie sú veľmi čistotni, sú skrátka takí trochu akoby ufúľani, nosia zrejme jeden a ten istý oblek 12 hodín denne, 30 za sebou idúcich dní, čo je vrámci ich priemernej mzdy vyššej vrstvy obyvateľstva dosť neobvyklé a veľmi nevkusné.

Zmyseol pre humor ? Áno, ten majú, vrámci uzavretej zábavy si vedia spraviť srandu sami zo seba, a majú inteligentný humor, ale na verejnej produkcii čohokoľvek panuje mrazivý chlad, až strach zo spontánnosti.

Mala som v Izraeli pocit, že Židia tam vedia, že ľudia, ktorí ku nim nepatria, ale sú povedzme rovnako kultúrne vyspelí, sa na nich dívajú ako na atrakciu, a to im lichotí. Sú veľmi šetriví, ba až skúpi, ale majú radi kvalitu vo všetkých jej atribútoch, ( ten oblek, čo nosia povedzme 3 týždne, je vskutku veľmi drahý a teda kvalitný, a teda zrejmé aj odolný voči zašpineniu :) Sú veľmi rodinné založení.

Hudbu som počula ľudovú - je pekná, príjemná, vychádza z melodiky štvrtinotónov, tak typickej pre arabskú hudbu. O výtvarnom umení mi nepríde objektívne hovoriť, je to veľmi špecifická záležitosť, orientovaná skôr dovnútra myslenia a vnímania každého jednotlivca.

Naozaj by ma zaujímalo, ak tam niekto z vás bol, verím, že mnohí, aký ste mali dojem z ich kultúry, správania, a života ako takého. Môj pohľad sa môže zdať mnohým hlúpy, veľmi úzky a nekompetentný vo všetkých ohľadoch. Je to len to malo, čo som si za taký krátky čas, tam strávený, všimla.

Udivuje ma, že za celé to obdobie, odkedy štát Izrael vznikol, sa na území tohto štátu vyprodukovala tak plytká stopa vkusu a pečate akejsi stopy umenia, kultúry, ako prejavu jedinečnosti, ktorou sa tento štát, a aj národ Židovský, tak rád hrdí. Napriek tomu, že po celom svete, a hlavne v krajinách bohatých, je práca architektov, hudobníkov, vedcov, a výtvarníkov s koreňmi židovského etnika, ďaleko hlbšie a kvalitnejšie vyjadrená, ako v ich vlastnom štáte.

To je môj skromný, a zrejme úplne neodborný názor na Židov a ich vnímanie kultúry​, vkusu a krásy. .... :)

Truhlík

Mňa posledne zaujal prejav Jakov Kedmiho na banderovcov. Jakov Kedmi sa tu už preberal.
Ide z neho mráz a hromží na banderovcov, čo spravili židom. Bez akéhokoľvek náznaku, žeby ho zaujímalo čo narobili židia iným národom.
A na túto bezcitnosť židia vždy doplatia znova a znova.
https://www.youtube.com/watch?v=JU3dheFX7tM
A klasika. Nepozerám sa na sociálne následky toho čo robím.
https://www.youtube.com/watch?v=3LLA4cMuXOc

Norman

Niet nič lepšie, ako keď sa dvaja židia hádahú, rozčulujú.
A ešte k tomu o treťom židovi.
A ešte k tomu po rusky.

Veď to video by mali zakázať ako antisemitské:-)
To je proste ... no hnus, no nie? :-)))

Nepovedal by som, že z neho (jakoba kedmi) "lezie mráz" - ale lezie z neho jeho podstata, jeho etnická podstata. myslím, že by si to ľudia mali pozrieť. Ak z toho máte ľudia strach, tak by ste sa potom mali naozaj začať báť NEUSTÁLE - lebo v tomto žijete, len to zrejme nevidíte.
Ja z neho mráz nemám, ja mám z neho, ako vidno, skôr veselosť.

Vivian

To video je úplne skvelé. Účinkujúci, téma, obsah a nakoniec aj samotný porcelán :D

Inak, stačí stlmiť zvuk, prestať čítať titulky, a dívať sa tym ľuďom iba do očí, obom. Opäť som si uvedomila, že klamať v akejkoľvek forme je pre niektorých ľudí tak ľudské.

Lebo, prosto, chcú budiť ten dojem. Že sú dobrými ľuďmi.

.... " Ach, ľudské, aké ľudské. " ...

nové