Je to vážny organizovaný útok islamu na Európu

Presný a  faktiký článok okrem iného o tom, že je to vážne mienený útok na Európu, na bielu rasu.

Přeprava milionu lidí za rok není legrace. Množství náklaďáků není neomezené. Počítejte se mnou. Trasa z Eritreje či ze Súdánu do libyjských přístavů je dlouhá 4 600 km.

Ze Sýrie do Turecka to také není kousek. Ani z Afghánistánu. Pěšky je to nesmysl. Vlakem se nedá cestovat načerno bez dokladů. Náklaďák uveze padesát lidí. Přes Afriku se jede průměrnou rychlostí 50 km v hodině osm až deset hodin maximálně, když jsou dva řidiči. Řidič i pasažéři potřebují spát, jíst, močit a kadit. Více než 500 km za den vůz neujede. Auto žere 15–30 litrů na 100 km. Nafta něco stojí. Potraviny a voda stejně jako ubytování (minimálně pro řidiče) také nejsou zdarma. Opravy prasklých poloos po cestě také ne. Klima se mění, pro migranty je třeba ošacení a obutí. Překračování hranic je nelegální, jsou třeba úplatky vojákům i průvodcům. Jsou nutné sběrné čekací tábory s elementárním vybavením – stany, várnice, záchody, dodávka vody. Jsou třeba čluny a jejich kapitáni. Opět technika ve velkém množství, nafta a mzda. To nelze zvládnout náhodně, chaoticky, bez ekonomického, logistického i bezpečnostního zabezpečení.

 
Ema

Mimo témy je tutu Escobarov dôležitý článok o cenách ropy - aby nezostal zabudnutý:

https://www.rt.com/op-edge/328097-oil-saudi-iran-war-crisis/

Saudská Arábia a spolu s ňou ostatné ropné štáty Zálivu začínajú padať na papulu - Saudi už idú predávať akcie donedávna nedotknuteľného ropného molochu Aramco (kto kúpi? CNPC?) a zvyšovať dane. Anglosionistami nariadený umelý pád cien ropy ich dorazí.

Anglosionistickí kreténi si vystrieľali náboje na sankciách voči Iránu a Rusku - a tak Irán a Rusko pokojne sedia a čakajú. Už ich nič neprekvapí - a polrok uplynie ako voda.

Náhodný okoloidúci

Všimnime si, v koľkých našich ľudových piesňach a povestiach sa spieva a hovorí o boji proti Turkom. A nielen v ľudových, ale aj v tých, u ktorých vieme meno autora. A ešte častejšie o boji proti Turkom spievajú Rusíni, tí hádam ani o ničom inom spievať nevedia.
Turecké vojny boli relatívne nedávno. A o tatársko-mongolskom vpáde v 13. storočí sa učíme v školách, aj keď piesne na túto tému nepoznám žiadne.
Takto sa udržiava historická pamäť národa, ktorá nám hovorí že "cudzinec = hrozba".
Asi preto sme si uchovali taký odpor voči invázii výrazne odlišných cudzincov, ktorých sa nám sem pokúšajú natlačiť bývalé skrachované koloniálne veľmoci (ovládané svojím vlastným dieťaťom spoza oceánu).
Západ zažil ozajstnú inváziu výrazne odlišných cudzincov asi iba počas hunských výbojov niekedy vo 4. - 5. storočí, potom niekedy od 8. storočia, kedy sa Arabi a islamizovaní severoafričania natlačili na Pyrenejský polostrov a boli vytlačení až v 15. storočí počas reconquisty, pričom ale zanechali výraznú genetickú stopu, čo oslabuje odpor proti nim, a potom na prelome 9. a 10. storočia, kedy starí Maďari tiež podnikali lúpežné výpravy do západnej Európy. To však bolo dávno.
Rímska ríša a Taliansko počas histórie udržiavali vzťahy so severom Afriky (väčšinou vojnové a koloniálne), čo tiež oslabuje možnosti odporu voči invázii exotov.
Severozápad a sever Európy inváziu výrazne odlišných etník zažíva až teraz. Doteraz tam vojny vždy viedli len blízki susedia. Preto národy na severozápade a severe Európy nemajú v tomto smere vytvorenú historickú pamäť, a či si ju počas tejto invázie exotov vytvoria, je otázka. Vytvoriť si ju môžu len vtedy, ak prežijú.

Aman Againsttime

Ale svoju rolu tam môžu zohrávať i nejaké genetické faktory/predispozície. Jedna z teórií, ktorá ma v poslednej dobe zaujala je, že národy severozápadnej Európy prešli silnejším outbrídingom, a preto sú viac individualistické a altruistické (i voči cudzím) než iné národy (vlastne vďaka Katolíckej cirkvi, ktorá zakázala manželstvá medzi bratrancami a sesternicami, a neskôr i protestantizmu, ktorý ešte viac zdôraznil individualitu): https://jaymans.wordpress.com/2012/04/28/an-hbd-summary-of-the-foundatio...

Na druhej strane taký MacDonald má za to, že všeobecný duch individualizmu Západniarov je niečo, čo má svoje korene už v paleolitickej minulosti, nie v stredoveku: http://www.kevinmacdonald.net/WesternOrigins.htm

Navyše národom severozápadnej Európy boli dlhšie vymývané mozgy multi-kulti propagandou, kým u nás na Východe vládol konzervatívno-nacionálny marxizmus (preto napr. ten rozdiel medzi západnými a východnými Nemcami).

Norman

prikláňam sa k názoru, že sa jedná o starú, teda naozaj až paleolitickú odlišnosť (ale severu, nielen dnešného ôzápadu). Takže v tom ten rozdiel západ-východ odľa mňa nie je.

Výrazný faktor je vymývanie, ktorému boli západniari viac vystavení - hlavne z dôvodu toho, že im multikulti bolo prezentované ako víťazná ideológia, ako to, čo im vyhralo vojnu (vedenú proti jasne uzavretej kultúre). Takto sa aj po rokoch, nečakane oneskorene, prejavujú ďalše negatíva výsledkov spomínanej vojny.

Náhodný okoloidúci

Rozdiel je ešte v tom, že zatiaľ čo my (teda naši predkovia) sme boli obeť invázie, západniari boli a stále sú tí, čo podnikali / podnikajú invázie.

Norman

možno to spadá hlavne do rozdielu morské versus zemské národy. Morské sú jednoducho vyjadrené "pirátske", dynamické v dobrom aj zlom zmysle ...., zemské sú stabilné.. Píšu o tom nektorí, ale chcelo by to celý vlastný článok.

1488

toto video som pôvodne chcel zavesiť v pesničkárskej debate, ale v rámci historicko bádateľského okienka to capnem sem

 

iná vizualizácia:

https://vimeo.com/135580602

lebleu

Už som to videl. Poučné.
Napadlo mi ale, že by niekto mohol zbúchať podobné video o vojenských základniach a ich šírení; áno, mám na mysli hlavne tú krajinu, ktorá ich má bezkonkurenčne najviac.

Norman

aj zbrojný rozpočet je jednoznačný,tiž bude raz zobrazený jeho priebeh za posledné storočie. 21. storočie určite nebude american century, tí kravskí hovniváli majú svojich 5 minút slávy už za sebou.

1488

Na zamyslenie je toho veľa, čo niektoré opice dokázali. Tak mimozemsky pozerať ako si ničia planetárny domov, živió.

Aman Againsttime

Fascinujúce fotografie. Pekne nám to ukazuje, aký je vývoj nepredvídateľný. Podobne to bolo aj s Iránom: https://www.youtube.com/watch?v=dF47rrHd7wo
Istú dobu to naozaj vyzeralo, že bude moslimský svet nasledovať cestu modernity, aby to nakoniec dopadlo presne opačne. Hoci bude ešte zaujímavé sledovať ako sa veci vyvinú. Napr. situácia v dnešnom Iráne je taká, že relatívne mnohí z mladej generácie majú islamu celkom po krk (keďže je im de facto nanucovaný - je to niečo podobné ako postoj mnohých Európanov voči komunizmu v minulosti) a je tam tiež vytvorené isté disentské, sekulárno-ateistické (či skrátka neislamské) podhubie. Samozrejme, že veľa v tomto smere robí i internet a ľahký prístup k informáciám.

Norman

Upozornil by som na jeden detail, jednu vlastnosť daných fotiek.
Na fotkách z tej doby je vždy ovela menej ľudí, ako na dnešných fotkách.

Preto je vlastne zbytočné hľadať nejaké "dôvody" v náboženstve a v politike, v tom či onom jednotlivcovi alebo v tom či inom politickom smerovaní nejakej krajiny. Nie, ten najdôležitejší dôvod, prečo zahodili svetskú a racionálnu kultúru a prečo sa z nich stali chudáci a náboženskí fanatici je ten, že ich tam pánboh nakotil ako čert hovna do kýbla, takže už nemajú pomaly ani čo žrať.
To je dôvod, prečo hryzú.

A podobný vývoj je v Egypte, Turecku, Levante, Iráku a Pakistane ... proste všade.

nové