Jednota

Národ je, aký je. Ako my všetci. Silné aj slabé vlastnosti. Ale ktovie, čo je sila a čo slabosť – možno vďaka dnešným "slabostiam"  prežil tisícročia a nik nevie, či práve vďaka tomu neprežije postindustriálnu éru. Ťažko jednoznačne povedať, čo je evolučne dobré a čo zlé.


Iste sa dá ale povedať jedna vec – znovu  sformovaný slovenský národ začína chápať potrebu jednoty a dosť jednoznačne ju vyjadril.

Samozrejme, voliť mohol len z toho, čo bolo, samozrejme, systém sa bráni skutočnej flexibilite a vzniku skutočne nových platforiem. Tak nič iné nezostáva, len pomaly reformovať staré vozidlá. Ale možno aj to je tak lepšie.V každom prípade to interpretujem tak, že národ získava sebavedomie. Skúša po dlhom čase prvé kroky.


volby 2012

 
ema redaktor

a psychopatov.

Klemensova ulica je plná zúrivo potrhaných a rozhádzaných volebných lístkov. Jednak je vidno, aký vzťah majú títo psychopati k svojmu mestu a svojej štvrti, jednak vidno ich predstavu o demokracii. "Vyhrať môžeme len my". Typicky židoamerické.

Bolo to po prvý raz, čo ma neporiadok na ulici pobavil.

 

Dajme si širší obraz, pretože výsledok včerajších volieb na mrňavom Slovensku je jeho súčasťou.

Why Putin is Driving Washington nuts

 

 

Buheh

je sociopatická. Možno taká kedysi nebola v ideálnych predstavách o trhovom prostredí z lyrických omaľovánok klasikov kapitalistickej ekonómie, kde vlk s baránkom, labka v labke svorne hľadia do zapadajúceho slnka, ale dnes sociopatická jednoznačne je.

Lebo kapitalizmus nefunguje. To, čo tu dnes máme, je zvrátené panstvo hŕstky majiteľov zemegule nad ostatnými. Stredná vrstva, nosný pilier idey prosperujúceho kapitalizmu, už takmer neexistuje. Za týchto okolností aj pojem pravica je o niečom úplne inom, než sa píše v učebniciach vedeckého kapitalizmu a nadnárodného kapitalistického hnutia: označuje predovšetkým drábov (agentov) vedome či nevedomky riadených centrálou, a ešte naivných hlupáčikov, ktorí si myslia, že svet funguje tak, ako ich to učili na vysokom ekonomickom učilišti, resp. v tzv. mienkotvorných médiách.

Alebo inak: pravica, to boli kedysi majitelia, ľavica boli zamestnanci. Dnes už sme na Slovensku takmer všetci by default ľavica. Pravica na Slovensku, to je pár miliardárskach eštebáckych zlodejov, pár šikovných ľudí, ktorí fakt zbohatli čestne (?), a potom len agenti (nositelia ekonomického systému, sociopatológovia, politopatológovia, mediálni patológovia a iní sionisti) a za nimi húf zmanipulovaných nesvojprávnych debilčekov.

Asociálnosť týchto ľudí je taká zrejmá, že naozaj netreba geniálny Buhehov mozog, aby človek chápal jej rozmery. Veď si len vezmite krištáľovú čistotu a etickosť predvolebnej argumentácie tzv. pravice: všetci jak jeden vo vzácnej zhode vrešťali tú istú mantru: Fico je zlý, lebo keď donúti cudzích majiteľov nechávať na Slovensku väčšiu a spravodlivejšiu časť svojho zisku svojim tunajším zamestnancom – chudobe, ktorá žije už na existenčnej hrane – tak tí cudzí majitelia sa nahnevajú a odídu inam, kde sa chudoba s tým málom uspokojí.

Samozrejme že neodídu, ale o to teraz nejde. Všimnite si tú logiku: buďme radi, že z našich ľudí robia otrokov, lebo inak pôjdu robiť otrokov inam, z niekoho iného.

Áno, priatelia, toto je čistá sociopatia – necitlivosť, neúcta, egoizmus, surovosť. Je defaultne zabudovaná do tzv. pravicového uvažovania – niet tu priestoru pre ľudskosť.

Tak preto sú takí, akí sú. Sociopati.

I pousmial sa Veľký Buheh nad výsledkami volieb a odobral sa ďalej si radostne šklbať volebné lístky na čoraz menšie a menšie kúsky.

nové