Klamstvá okolo Ruska

Ako viete, česká vláda vydala akési pokyny, ako reagovať na určitú proruskú argumentáciu. Nebudem zdôrazňovať to, že je to  návod na udávanie. Chcem tu tie body spísať, pretože ukazujú, ktorých argumentov sa režim bojí.

Zároveň k nim dodám tvrdenia reálnej pravdy. Všetky tieto veci sme tu už povedali, nepadne tu až tak nič nové - ale bude to všetko na jednom mieste. Je to vloženie do archívu.

 Takže kritické body, ako ich vygenerovala česká vláda: 

1. "Rusko jedná v sebeobraně"

Tvrdenie režimu:
Rusko vojensky napadlo Ukrajinu – nezávislý, neagresivní stát, který je geograficky menší a vojensky slabší. Ukrajina Rusko ani nenapadla, ani nehrozilo, že ho napadne.

Pravda: Ukrajina napadla proruské provincie na Donbase, vyhrážalo sa nukleárnymi zbraňami Rusku. 

2. "Rusko provádí omezenou vojenskou operaci s cílem denacifikovat a demilitarizovat Ukrajinu"
Tvrdenie režimu:

Rusko vojensky napadlo suverénní stát, kde bombarduje civilní cíle a zabíjí nevinné lidi, včetně dětí. Ukrajinský prezident Zelenskyj je Žid, nikoliv nacista.

Pravda:

Celá oblasť je pozostatok rozpadu Sovietskehi zväzu, komunistické hranice nezodpovedajú historickým geopolitickým danostiam. Ukrajina je produkt komunistov. Ukrajina je od roku 2014 otvorene probanderovsky neonacistická. Militaristická a agresívna. 

Ukrajina je navyše korupčný zrútený štát, z ktorého všetci utekajú.

3. "Rusko a Ukrajina jsou bratrské národy, Ukrajina patří Rusku"

Tvrdenie režimu:

Každý národ má právo na sebeurčení. Ukrajina je suverénní stát, jehož nezávislost by musí být respektována. Ukrajina Rusku nepatří a nechce patřit.

Pravda:

Celá oblasť je pozostatok rozpadu Sovietskehi zväzu, komunistické hranice nezodpovedajú historickým geopolitickým danostiam. Ukrajina je produkt komunistov. 

4. "Ukrajina je nacistický stát, kde probíhá genocida Rusů"

Tvrdenie režimu:

Ukrajina není nacistický stát, ostatně do bojů proti okupantům se zapojila i jednotka izraelských veteránů. Podle nezávislých mezinárodních organizací neexistují zprávy, že by na Ukrajině probíhala genocida Rusů. Naopak se zabývají zločiny, které nyní páchá Rusko na území Ukrajiny.

Pravda:

Ukrajina je od roku 2014 otvorene probanderovsky neonacistická. Militaristická a agresívna. Od roku 2014 útočili na ruské obyvateľstvo, ťažkou muníciou strieľali na ich mestá, zabíjali Rusov explicitne.  

5. "Současná situace je vinou NATO/Západu, které se rozpíná a ohrožuje Rusko"

Tvrdenie režimu:

NATO/EU/západní státy opakovaně nabízely Rusku dialog. Velmi dlouho tolerovaly ruské hybridní působení na jejich území ( vměšování do voleb, zabíjení jejich občanů na jejich území, kybernetické útoky).

Pravda:

Amerika a NATO nedodržala politické dohody a desaťrfočia rozširuje NATO smerom na východ, reálne tak ohrozujúc Rusko. Práve Západ odmietal akékoľvek dohody, kompromisy. USA politicky sa prepadla do sféry politického vulgarizmu. 

6. "NATO/Západ svou podporou Ukrajiny ještě více rozdmýchává konflikt"

Tvrdenie režimu:

Tváří tvář agresorovi není možné uchovat si neutrální postoj. To už evropské mocnosti zkusily v roce 1938. Stát uprostřed znamená dát hlavu do písku, a to si nemůžeme dovolit. Rusko se nemusí zastavit na Ukrajině. Jde i o naši bezpečnost a o naši budoucnost.

Pravda:

Západ vedie na Ukrajine proxy vojnu. Ukrajinci zomierajú, a Západ tam vo veľkom dodáva zbrane. To, čo robí Západ, je zločin.

Nejde o našu budúcnosť, Európe z východu žiadne vojenske nebezpečenstvo nehrozí. Naopak, aj Slovensko sa dopustilo zločinu, keď dodávkami ťažkých zbraní stúpilo do vojny. 

Ďakujeme českej vláde za vyselektovanie bodov, ktoré najviac režim znepokojujú.

zdroj: https://branmecesko.cz/

 

 

0
buko

"Ukrajina je nacistický stát, kde probíhá genocida Rusů"

Podle nezávislých mezinárodních organizací neexistují zprávy, že by na Ukrajině probíhala genocida Rusů

To co sa na ukrajine deje, to ani nie je nacizmus. nacok je uz iba nadavka, nalepka, aby sa to Zlo nejak pomenovalo a dalo do suvisu.

toto ma s Nacionalnym Socializmom a ich povodnymi idealmi pramalo spolocne, toto je iba zberba, spodina, zumpa, rakovina, nejaka banderovska mutacia

viac to ma spolocne s ISIS dzihadistami a teroristami, mozno s fanatickym Volkssturmom poslednych mesiacov skapinajucej Tretej rise

toto je ciste zlo, snaziace sa udrzat, vampirske, zbabele ale zakerne, psychopaticke

Asi ina cesta nie je: treba to vyhlusit jak burinu, jak premnozene potkany.

A nielen na byvalej ukrajine, ale kdekolvek sa to objavi.

Rusko je v sucasnosti hlavnym garantom vyhlusenia tychto neludi.

 

Patrick Lancaster s reportom priamo na mieste diania v Mariupole. Rusi mu dovolia nakrucat, aby vsetci videli ze oni to neboli, aby vsetci poculi co si o tom domaci myslia, ak prezili to peklo a vyliezli z ukrytov z pivnic.

od 4:50 civilista vysvetluje co sa tam stalo. odporucam pozriet

https://youtu.be/dUask2cfFh4

Norman

to video už cenzor na youtube zrušil.
Môžeš dať prosím iný link, aspon na telegram či kde (ktoré video si myslel ?)
Patric Lancaster sa zdá dobrý tip, tuším má sledovateľnéveci.

Rozumieme si, "nacizmus" bol vždy len nadávka, "nacionálny socializmus" je fromálny názov, ale podľa mňa vystihuje podstatné veci tiež pomenej. Okrem toho je explicitne na indexe a u detičiek spôsobuje vyrážku a trasenie. Preto keď hovorím ja o zaujímavých veciach daného obdobia, ako vieš, používam najradšej termín "germánska renesancia".
Na Ukrajine a v iných perifériách vždy boli tvorené počas vojny takéto podradné skupiny, ako banderovci. Nemci v tom nie sú nevinní, zriaďovali ich a podporovali (podobne ako dnes Američania), ale tie skupiny odrážali podúroveň miestnych nenávistí a úpadku. Krutosť a skazenosť tých skupín je ich vlastná, lokálna. Preto ja som pristal na to, nazývať ich banderovsko neonacistické, ukronacistické a podobne.
Samotný pojem "neonacizmus" naznačuje, že sa jedná o slabé a nepresné napodobovanie niečoho - a tadiaľ cesta nejde. Francúzi si oficiálne cenia a velebia svojho militantného šialenca, Napoleona, ktorý zválcoval celú Európu, ale nik už dávno nehovorí o bonapartizme či neobonapartozme (i keď to aj to nejaký čas bolo). Poltika a prínos spočíva v inom, ako si dať na hlavu trojuholníkový klobúk, ruku do kabáta, alebo nezmyselne potetovať indickú svastiku na chrbát.

Ináč sa ale bránim používať túto terminológiu "fašisti" a podobne, pretože to je preberanie slovnej schémy sionistov, talmudistov, chaldejcov, či ako sa zas tie skupinky nazývajú. A slovná schéma je základ mentálnej moci, ktorou vládnu (cez masmédiá). Prevezmeš ich slovník, ich naratív, a si bezmocný. (viď príklad kresťanstvo)

buko

video je tu https://t.me/patricklancasternewstoday/547
telegram zostal jediny majak necenzurovanych informacii

Inak pekne si to zhrnul a napisal.
Hovori sa poturcenec horsi od turka. Lebo si mysli ze ked ho prekona v krutosti tak ze bude lepsi. to je problem ukrajincov, ze si myslia ze ked budu nemilosrdnejsi, krutejsi, bezohladnejsi ako Rusi, tatari, a aj ako nacisti - tak ze to z nich spravi lepsi narod, lepsi stat.

Norman

Tam na Telegrame má tiež len link na youtube, a tam to je preč, aj niektoré iné jeho videá.
Alebo niečo nechápem?
Je to preč, ale to je už jedno, na tom videu samom už nezáleží, ale tá cenzúra je odporná.

Dusanbe

po mne chce overiť vek - číslom kreditky, alebo fotkou občianskeho - čo sa mi do googlu prieči dávať.
Ale nehlási stiahnuté alebo neexistujúce video.

Norman

mne napísal, že video is inapropriate ... a tak ďalej,
ale až potom, s oneskorením o nejakých 3 až 5 sekund, sa tam zjavil gombík "I understand and wish to proceed"
(podobné hlásenie s gombíkom poznám, ale to oneskorenie sa mi zdá nejaké novum, neviem)
Tak ten gombik som si už nevšimol. To je to očakávanie tvrdej cenzúry.
Aj tak je ešte viac smutné, že je nás tu tak málo.

Ale kreditku či iné potvrdenie veku nechcel, ale to bude nejaký štandardný spôsob na youtube, tiež neviem, som dosť uťahaný.

Norman

Mrtvi na ulici - je zrejmé, že buď sú to náhodné obete, alebo, za druhé, že motív terorizovať obyvateľstvo, trestať ho a zabíjať má len Azov, Ukrajinci.

Škoda, že dedo na ulici sa na otázku "Što prozašlo?" rozhovoril o celej histórii od roku 2014, vrátane svojho narodenia 1948, namietso aby odpovedal, čo sa tam deje v týchto dňoch po uliciach.

Ináč ten Lancaster musí mať nervy z ocele a poriadny kus skúseností aj šťastia.

Samozrejme, prestitútsku masmediálnu mašinériu žiadne dôkazy nezaujímajú - tie dávajú seno telatám, to je ich jediný ciel. Smatrite na Buču. Krematorsk - dopredu jasné. Ale veď Rusko zas má na háku západnú svinskú tlač.
Ako hovorili už rimania: Nech nenávidia, len nech sa boja.

Pharmy

Vzdy, ked vam niekto bude tvrdit, ze Ukrajina nie je nacisticka a ze ide o rusku propagandu, treba mu oplieskat o hlavu tento dokument:
https://www.dailymotion.com/video/x3uuxew

Norman

Česká vláda vynechala jeden bod, dôvod ruskej operácie na Ukrajine:
americké bilogické laboratória.
To je závažný dôvod, to bolo explicitné nebezpečenstvo nielen pre Rusko.
(spadá to pod 1. Rusko jedná v sebaobrane, ale skôr si to zaslúži samostatný bod).

K téme a o Pekovej
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/valka-ukrajina-biologicke-laboratore-...?
(Neviem, či modliť, ale poďakovať si zaslúži.)

Ifka

odcituju-
Všimli jste si, že bychom zastavili vývoz obilí, jak to už před měsícem udělalo Maďarsko a další země, které naopak intenzívně nakupují?

Proč taky.

Vždyť si ho nejprve prodáme levně a pak si ho uvědoměle a solidárně koupíme zpět s přirážkou.

Podobně to už dlouhodobě děláme s elektřinou i dalšími komoditami.

Nebo je to jinak?

/Už pod komentáři delší dobu nepřipojuji obvyklé "Bděte!", je to marné.../

Měním ho za: " Nechť žeň započne"!

Je to adekvátní.

poznamenal Tucker Carlson.

"Nehody se samozřejmě stávají. Ale nyní je spousta podivných nehod v potravinářských závodech. A to v době, kdy nás prezident varuje před nedostatkem potravin," pokračoval.

Je třeba také poznamenat, že miliardář Bill Gates vlastní více než 100 000 akrů zemědělské půdy v 18 státech USA.

To z něj dělá největšího soukromého vlastníka zemědělské půdy v USA, zároveň ve velkém odkupuje půdu i na dalších kontinentech.

Bill Gates je však také největším výrobcem umělého hovězího masa, které chce nabízet "plebsu" jako náhražku za maso skutečné...

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/mozna-jste-jiz-narazili-na-inform...
https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/taky-nahoda/

https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/podivne-pozary-potravinarskych-pr...

Turecko a USA, mimo jiné, dodávají na Ukrajinu bojové drony.

nové