Kolaps - Heger zistil, že sme v bode nula a pred nami je len pád

Ministri členských krajín EÚ zodpovedných za energetiku v piatok na mimoriadnom zasadnutí v Bruseli prijali balík opatrení na upokojenie energetickej krízy. Odcestoval tam nový pandrlák na poste ministra hospodárstva, Hirman.


Slovenský premiér Heger, keď sa dpzvedel výsledky rokovaní, hnaď v piatok pooobede zvolal tlačovku. Aby som si ušetril prácu, reakcia čitateľa z Pravdy:

Bože, to bola tlačovka... Mentálna úroveň žiaka základnej školy. Premiér ako keby vysvetľoval škôlkárom to, čo opozícia hlása už pol roka. Asi jemu a jeho spolustraníkom až teraz došlo, kam Slovensko svojimi hrdinskými vyhláseniami a vyhrážaním sa Rusku priviedli. A teraz sa vyhráža v mene celého Slovenska EU - vraj ak nebude po našom, tak uvivia. To ak takto káže aj v Bruseli, musia nás mať len na zábavu. Najprv Matovič, teraz Heger.

Základný stav je ten, že po tom, ako Sulík zdrhol, tak nová figúrka Hirman už nemusí a ani nemôže tak klamať, ako je všetko OK, a Heger posunul toto zistenie ďalej na orgány EU. A tam mu povedali: no a čo?

V Simpsonovcoch je epizódka, kde Lisa prudko odmietne dvorenie hlupáčika Ralfa. Je to zachytené na videu  a jej brat Bart jej to znova a znova premieta s komentárom "Vidíš, tu, práve tu si mu zlomila srdce". Asi tak vyzerá ujo Heger - práve teraz pochopil, že on je celej EU úplne ľahostajný.

Heger a celá vláda práve teraz pochopili, že Slovensko hospodársky skolabuje, že mu bruselská Európa ani jeho milovaná Amerika nepômôže ani prstom. Že na čele štátu sú ľudia, ktorí si so situáciou nevedia ani poradiť, ale ani ju nejak uľahčiť. Ba takí kúzelníci nie sú ani medzi politikmi v opozícii, ani medzi hospodársko "elitou".  Čierny Peter je na Slovensku, a či si ho podelia ľudia, firmy alebo vláda - aj tak leží na nás všetkých. A v žiadnom, žiadnom prípade ho proste ani čisto matematicky nemôžeme uniesť.

To vidno na zhrozenom ksichte tohto (bývalého) predavača vodky.

Je to historický moment.

A to som nespomínal možné ďalšie negatívne faktory vojny USA-Rusko. Stačí si predstaviť, ako naši pravičiari začnú zrazu znárodňovať energetiku. To bude tanec. Poradiť by sa dalo, že každý premiér, ktorý niečo také bude robiť, si to nechá potvrdiť referendom. Kedže ale referendum je u nás znefunkčnené a zneuctené, aj samotným kvórom 50 %, aj doterjšími zásahmi Čaputovej, tak to nebude fungovať. Kto sa teda pustí do takých vážnych zásahov? Fico - aby hneď vzápätí hodili všetku vinu na neho? To nech radšej nechá maloburžoázne teľce, nech sú nezamestnaní, bez peňazí na energie a hypotéky. Vrstva "Za Slušné Slovensko" nech si veci vyžerie sama. Už je proste neskoro na to, aby teraz tzv. "komunisti a fašisti" tomuto národu zachraňovali krk.

Odteraz v podstate nemá na Slovensku cenu hrať sa na to, že "sa to" nejak vyrieši. Nevyrieši. Ako povedala jedna známa - treba sa mentálne pripraviť na ľudí na mizine prosiacich o pomoc, treba sa pripraviť na žobrákov. A treba sa pripraviť prípadne aj na vlastné straty majetku.

To, čo sa možno vylepší, to je pocit spravodlivosti. Od sametovej revolúcie mám totiž pocit, že sme to predsa len mali urobiť, že sme mali vytvoriť súdy a konať. Precedens veľmi pomáha udržiať disciplínu. Ale to nie je výzva, načo nosiť drevo do lesa. Treba sa proste pripraviť aj na to, že ľud, ktorému sa roky nik naozaj nevenoval, nik ho nevychovával, bude konať. Tak, ako on vie - zahmlene, hrubo, kruto.

Na toto sa majú kľudní ľudia pripraviť, aby sme nečumeli ako Heger.

 

https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/642123-clenske-staty-schva...

 
0
slaven1

Dobré memko je, ako Nemecko vypne časť svojho priemyslu aby sa mohlo deliť o zemný plyn s Českom, Slovensko, Poľskom...

Mne to hneď pripomenulo ako nám, Československu ;-), v 2020 zadržali v Nemecku - náš - kamión s maskami, ktoré sme tak urputne v začiatkoch plandémie "potrebovali".

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/nemecko-zabavilo-kamion-s-rouskami-p...

Ifka

PÉTER SZIJJÁRTÓ: SPOUŠTÍ SE STOMILIARDOVÝ PROGRAM NA ZÁCHRANU TOVÁREN
Termín je již stanoven: program začíná 2. listopadu.
Péter Szijjártó učinil v sobotu ráno důležité oznámení . Maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu oznámil ve videu zveřejněném na své facebookové stránce, že se zahajuje program na záchranu továren. Program startuje druhého listopadu a v prvním kole bude možné žádat o podporu ve výši 150 miliard forintů.
„Evropská ekonomika směřuje k těžké recesi kvůli pokračující válce na Ukrajině a reakci Bruselu na sankce . Jako Maďaři je naším cílem zůstat mimo. Abychom zůstali opomenuti, musíme poskytnout pomoc maďarským společnostem, aby mohly udržet své operace a výrobu a na druhé straně mohly zvýšit svou kapacitu a vytvořit nové investice.“
Potom pokračoval:
Dnes je největším nepřítelem firem mimořádný nárůst cen energií, který je přímým důsledkem neúspěšné bruselské sankční politiky. Musíme proto firmám pomoci zajistit dlouhodobou udržitelnost jejich dodávek energie a být schopny nést náklady na dodávky energie nutné pro jejich provoz. Proto jsme se rozhodli spustit program záchrany továren pro velké společnosti působící v Maďarsku, který slouží k financování investic do energetické účinnosti nezbytných pro provoz velkých maďarských továren a společností,“ uvedl Péter Szijjártó pokrač o podrobnosteh. mad.tisk
ripost.hu a podobně

Ifka

NAŠE VLÁDA SI ZNOVU PŮJČÍ, ABY MOHLA TY PENÍZE POSLAT UKRAJINĚ
V době, kdy náš státní dluh činí téměř 3 BILIONY korun, se naše vláda rozhodla nás zadlužit ještě o něco víc. O dalších 400 milionů EUR! Pro Ukrajinu.

Ale:

NE kvůli rostoucím cenám energií.
NE jako pomoc chudobou ohroženým domácnostem.
NE k navýšení důchodů.
NE na posílení zdravotnictví a personálu v něm.
NE na pomoc krachujícím firmám.
NE .

pokrač
https://pravyprostor.net/?p=151011