Kontakt dvoch kontinentálnych blokov spôsobuje zemetrasenie
Geopolitické rozloženie síl je jasné. Na jednej strane sú dva bloky, Amerika a Európa, a na druhej Rusko. A na ich hraniciach už asi mesiac, zdanlivo bez jasného dôvodu, trenie.
Bola by chyba skočiť do detailov a nechať sa nimi zadusiť. Pri dodržaní odstupu je vec úplne jasná. Nepovieme nič úplne nové, ako vždy. Za situáciu nie je nikdy vinná iba jedna strana, ale z pohľadu Ameriky má súčasný dej potencionálne tri možné ciele.
1. Maximálny cieľ: Priame ovládnutie konkurenta a jeho zdrojov
Ruský kontinent je zdrojom azda najvýznamnejších strategických surovín, od fosílnych palív až po vzácne materiály. Pre Ameriku je neustály "americký sen" to, ako je vláda v Moskve zvrhnutá, krajina ešte viac rozbitá na časti, nad ktorými by USA vládli štýlom Južná Amerika. Proste brazilizácia Ruska.
Amerika, samozrejme, nemôže Rusko poraziť klasickou vojnou podobne, ako sa jej podarilo horko-ťažko po veľkom vypätí a medzinárodnej podpore obsadiť Irak. Varianta, že by Rusko premohli použitím jadrových zbraní vo vojne, aká tu ešte nebola, je aj pre nich veľmi riziková možnosť. Ani najväčší šialenci nemôžu dúfať, že sa také niečo podarí bez fatálnych následkov pre samotnú Ameriku a celý svet. Jediná ako-tak reálna možnosť je preto len rozvrat zvnútra, (palácová) revolúcia v Moskve, podobná tej, akú globalisti vykonali v roku 1917 - VOSR.
Lenže časy sa menia a nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky.
2. Vzájomné zničenie konkurentov
Varianta predošlého cieľa spočíva v zámere, že aj keď sa nepodarí konkurenta ovládnuť, je možné dosiahnuť to, že je výrazne oslabený. V tomto prípade je pre Ameriku cieľom ťažký konflikt medzi Európou a Ruskom.
Amerika na takom konflikte v minulom storočí dvakrát profitovala, minimálne dvakrát sa anglosionisti vytešievali, ako Európa a Rusko krvácajú, kým oni získavajú zdroje, trhy a moc. Doteraz z toho žijú a svojich predstáv o svojej svetovej hegemónii sa nemienia vzdať ani za cenu rizika najhoršej vojenskej katastrofy histórie. Naopak, pre tento cieľ Amerike vyhovuje čo najväčší konflikt na východe Európy. Rovnako ako v roku 1939, 1941.
3. Ideologický cieľ
Moderné ľudstvo ignoruje geo-realitu. Režim nedokáže spracovať fakt, že zdroje sú konečné a či teraz, alebo "až" o 10 či 50 rokov ich nebude dosť. Oficiálna ideológia to nedokáže spracovať, vysvetliť, nedokáže nájsť cestu na vyriešenie tohto problému. A tak ho ignoruje, popiera.
Ale dopady tejto katastrofy sa už začínajú prejavovať, a tak režim, nechcejúc priznať absurdnosť svojej expanzívnej ideológie večného rastu, potrebuje nájsť nejakého vinníka. A tak, ako viackrát v minulosti, chce nájsť externý dôvod. Najlepšie vojnu.
Tento tretí účel potvrdzujú už teraz masmediálne masáže, ktoré tvrdia ľuďom, že ak nastane konflikt, celý ich súčasný blahobyt sa zrúti. Už-už bol kapitalizmus tesne pred dosiahnutím celosvetového večného blahobytu - ale zlá vojna to takto tesne pred úspechom pokazila. Teda nie nedostatok fosilných palív, neschopnosť vedy vyriešiť napríklad fúznu reakciu, neschopnosť spoločnosti zmierniť sociálne rozdiely - nie, to všetko by sa vraj podarilo vyriešiť, ale pokazí to tento jeden malý konflikt. Nech sa v najbližších týždňoch udeje čokoľvek, alebo aj neudeje už nič - ideologické sračkomety masmédií budú aj tak roky zaplavovať verejnosť skučaním a bľačaním o tom, ako nám konflikt, a teda Rusko, a teda konkrétne Putin, zobrali všetku tú nááádhernú nádej. Nie teda nehorázne bohatí pankharti, tzv. 1 %, ktorí sa sociopaticky nechcú zriecť svojich mega čísiel - nie, tí nie sú na vine - ale všetko vraj pokazili Rusi. A máme vinníka a ospravedlnenie pre zlyhanie režimu.
Tento cieľ je najľahšie pochopiteľný aj pre nižšie vrstvy drábov a parazitov režimu, preto tento cieľ najviac motivuje kolaborantov. Prvé dva ciele sa uplatňujú ako motivácia pre vyšších "stratégov".
To je asi všetko, čo si dnes potrebujeme ujasniť. Aj ak sa vyhneme najhorším scenárom, aj tak zostane faktom, že svetový americký kapitalizmus odpískal obdobie sľubov, ktoré už zrejme nedokáže udržiavať ako hodnoverné. Nastáva obdobie hľadania vinníka - samozrejme, mimo komunitu skutočných zločincov.
Historický začiatok omylu
Kde ľudstvo spustilo toto šialenstvo? Mohlo by sa síce povedať, že problém je vo všeobecnej chorobnej "pažravosti" homo sapiens - ale nie je to len v tom. Je jeden konkrétny zlom, ktorý naštartoval tento vývoj. A to vtedy, keď európske ľudstvo okolo roku 1500 objavilo možnosť rýchleho a lacného prístupu cez moria na cudzie kontinenty - a dokonca objavilo jeden celý nový. Keď objavilo Severnú a Južnú Ameriku, a keď objavilo aj dostupnosť Afriky a Ázie, nebolo už možné odolať pokušeniu expanzie.
Šialenstvo zaberania bohatstiev "nekonečného" kontinentu sa začalo v Amerike, paralelne aj v Afrike. Keď bola Severná a Južná Amerika aj Afrika rozdelená a pohltená, došlo aj na civilizované subkontinenty: v 18. storočí bol prevalcovaný a zničený Indický subkontinent. V 19. storočí došlo aj na Čínu, kde síce expanzionizmus nedosiahol nadvládu ako v Indii, ale podarilo sa ju nadlho zraziť na zem.
Začiatkom 20. storočia sa americký expanzionizmus prejavil v dvoch svetových vojnách dvoma inváziami na európsky kontinent. O tom, kto tie vojny vyvolal, a kto vyvolal revolúcie v Rusku, Nemecku a Rakúsko-Uhorsku, by sme mohli tiež veľa hovoriť a neboli by to žiadne lacné "konšpiračné teórie".
V druhej polovici 20. storočia sa stal hlavným objektom útokov znova Ruský politický kontinent. Ten bol tak slabý a vadný, že sa v roku 1989 respektíve 1991 pod tlakom zrútil. Samozrejme, pre jeho obyvateľov sa nezačala sa žiadna rovnoprávnosť zo svetom, ale naopak americké hrubé ťaženie z koristi. Ani to ale už americkému molochovi dlho nevydržalo, a tak sa americký režim pokúšal čo najrýchlejšie rozbiť a stráviť aj arabský-moslimský svet. Po krachu tejto politiky napríklad v Afganistane a Sýrii sa americký režim akoby v ťažkom kŕči obrátil znova na oživnuté Rusko. O tom, čo chce Amerika dosiahnuť, hovoria horné tri body. Obava je, že aj ten najslabší tretí bod spustí "ekonomickú krízu", v ktorej budú chcieť odpísať všetky americké dlhy.
Cesta je jediná: vymanenie sa Európy spod amerického režimu. Dokázala to svojho času Čína, Rusko, v určitom zmysle aj India a lokálna veľmoc Irán, tak je to aj v silách Európy. Nik si tu už neželá americký režim, iba tí, čo z neho ťažia na úkor svojich spoluobčanov - teda kolaboranti a zradcovia.
Kto za to môže? Správne. Je to on. A Putin will Krieg.
Rúca sa hlavne ten, ktorý je pre anglosionistov kľúčový - finančný svetový poriadok. Sbohem, Bretton Woods. Sbohem a šáteček.
Na otvorení olympiády v Pekingu bol aj, ako vieme, Putin. A s ním Sečin. Dobre napísal istý západný analytik, že pre Američanov to bol väčší horor, ako keby tam šiel Šojgu.
Ruská federácia podpísala s Čínou naozaj veľký kontrakt na dodávku zemného plynu. Platba v eurách.
Donbas je tuto noc osvetleny ako blikajuci vianocny stromcek. Viacero dedin bolo vybombardovanych, napriklad Alexandrovka. Prebiehaju uz regulerne boje, Rusko sa bude musiet zapojit, Ukrajinci spustaju ofenzivu pozdlz celej linie a su hlasene turecke drony na hlavami.
Ukrajinske media chrlia informacie, ze to Rusi bombarduju na Donbase sami seba. To je presne to co tu pisem uz dlho, sme v bode, kedy akakolvek absurdnost moze byt podana idiotizujucej spolocnosti a bude pravdiva, takze ak sa niekto spolieha na nieco typu : treba ich nakamerovat a ukazat svetu, je tiez idiot. Tu uz bude platit iba sila tvrdeho argumentu.
Do toho celeho prichadzaju videa z celeho Slovenska a dokonca aj centra bratislavy(neoveroval som autenticitu), kde sa z nejakeho dovodu premava Americka armada.
myslím, že Putin dá prehlásenie ešte dnes.
demokratické štandardy, ktoré predviedlo NATO v Kosove, a prípadne aj humanitárne bombardovať územie Ukrajiny, pretože chochli páchajú genocídu na etnických Rusoch z Donbasu a Luganska.
Vyřízeno, hotovo.
Každý dostane nakoniec späť svoju vlastnú medicínu.
Nie, neuzná, bolo by to viac problémov, než úžitku. Ide sa podľa Minských protokolov:
https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk_Protocol#Measures
Aha, ukazuje sa, že sa asi mýlim. Existencia DNR a LNR zrejme bude priznaná Ruskom. No čo, horší scenár pre nás: Ukrajina bude čistená dlhšie a po častiach.
https://www.youtube.com/watch?v=xSEglFuNT1A
https://www.youtube.com/watch?v=vEE_vS6aeMQ
Nemecký premiér Olaf Scholz na zmienku Ruska o genocíde povedal, že je to lächerlich.
A spustil lavínu.
Len magor môže prsknúť Rusom, ktorí po druhej svetovej vojne snáď nemali jedinú rodinu, v ktorej by niekto nepadol v bojoch, že je genocída smiešna. A ešte k tomu to povie Nemec.
Teraz bude platiť tradičné: dlho, naozaj veľmi dlho a nekonečne trpezlivo zapriahali, ale rýchlo pôjdu.
Ruske vojska prave vosli na uzemia DNR a LNR. Drzme si klobuky, toto bude nieco, co nikto z nas este nezazil. Do uvahy prichadza cela plejada moznosti dalsieho vyvoja a ziadna nie je lakava. Ja osobne si myslim, ze toto rozhodne nezostane pri nejakom zmrazeni alebo iba pri ekonomickych sankciach. A Boh ochranuj Europu, ak niekto siahne na Kaliningrad, co je podla mna extremne lakadlo.