Korzo otvorené

Počasie takmer jarné, nálada takmer dovolenková - korzo v Bratislave otvorené.

Už dávno nebolo vidno v Bratislave na uliciach centra toľko ľudí, ako dnes. Fronty pred výdajňami kávy alebo nejakého druhu kebabu, rady aj okolo odberných miest. A do toho sem tam dvojice cudzincov - bez rúšok. Skupinky postávajú, akože popíjajú kávu, rúška samozrejme dole a oni tak na pol metra asi po dlhšom čase kecajú so svojimi známymi. Och, ako to už potrebovali.

Plošné testovanie spôsobuje, že negatívne opečiatkovaní strácajú zábrany. Každý vie, že antigen testy majú slabú citlivosť, ale predsa - razítko je razítko, to treba osláviť. A vôbec - keď sama vláda prikáže ľuďom, aby sa rozhýbali a behali po testovacích miestach, tak to predsa nemôže byť tak zlé, že.

Ale tieto scénky z ulice samozrejme samé o sebe nie sú podstatné. Oni ale odrážajú náladu, ktorá kvôli plošnému testovaniu zavládla - ľudia majú zas vianoce, stretávajú sa najviac doma, v uzavretých priestoroch.

Ach, ja viem, zas som zlý na holubičí národ. Na ten, čo tak poslušne sa nechal zas pretiahnuť v nose, tak sa cíti plne chránený pred vírusmi. Nie, oni si to podvedome fakt mýlia s vakcináciou. Akýsi magický obrad sa urobil, tak to musí byť hneď všetko lepšie.

Nebude. Odborníci čakajú, že vďaka plošnému testovaniu sa nakazenosť zas výrazne zhorší.

A čo robia zatiaľ vo svete? Izrael práve dnes vyhlásil, že "hermeticky uzavrie" svoj vzdušný priestor, nevpustí žiadne civilné lietadlo. Má to zamedziť príchodu nových mutácií vírov. Izraelci majú svojich ľudí všade na Západe a určite vedia prví, aké sú nové mutácie. Izrael nepotrebujú svojich obyvateľov strašiť covidom (na to im stačí "antisemitizmus"), ergo izraelská vláda o covide nepotrebuje klamať. Naopak, nedávno sa šírila propaganda o tom, ako sú najrýchlejší v očkovaní. Ale teraz napriek tomu náhle hermeticky krajinu uzavreli. Minimálne na týždeň. No, nie je to ako vo filme WarZ, ale niečo vážne to indikuje.

Ergo - kým vo svete si nerobia srandu, náš ansámbl blbcov, zvaný Matovičova vláda, robí opak toho, čo má. Na nich padá celá morálna aj trestnoprávna zodpovednosť. Je núdzový stav.

slaven1

Za 8 mesiacov vlády Igora Matoviča nastalo masové otupenie školákov, značný úbytok strednej vrstvy, rozpad právneho štátu, výrazné zvýšenie nezamestnanosti, rozpredaj strategického štátneho majetku (Richard Sulík a jeho "štátnické" Nemci predali Nemcom a my sme zarobili).

Nominanti strany pozemkového mafiána rozkladajú právny štát (reforma ústavy pred Vianocami v čase platného výnimočného stavu), agent Lipšic, ktorému nominant Sme Rodina vybavil bezpečnostnú previerku aby mohol z pozície Generálneho prokuratúry definitívne rozpútať peklo perzekúcie politických oponentov (jeho pánov).

Slabú reakciu na vraždu podnikateľa políciou v bruselskom väzení podrhla bitka generála polície SR Milana Lučanského vo vyšetrovacej väzbe a jeho následná vražda o 2 týždne na to.

Slovensku zrovna nejde karta. Hlavy vešať netreba (ani tie vaše, ani tie ich).

https://www.youtube.com/watch?v=hnL4XtnQl40

slaven1

Den po mojom komente prichádza kontrovanie cez HS s článkom:

Premiér zbilancoval 10 mesiacov pri moci: „Mesiace priam živočíšneho strachu, že mafii sa definitívne zrúti jej svet. Mesiace presvedčenia, že nemôžeme uhnúť“

https://www.hlavnespravy.sk/premier-zbilancoval-10-mesiacov-pri-moci-mes...

Pripomínam, že vrámci britského procesu parlamentarizmu bola vláde sformovanej 21.3.2020 vyslovená dôvera 30.4. - až od vtedy je ich za podpísané lajstre možne niesť na zodpovednosť, ak sa nemýlim Je to 8.5 mesiaca.

slaven1

Šokujúca správa. Reportéri z RTVS ukázali Lučanského lekárske záznamy nezávislému traumatológovi: „Ide o typický úraz po bitke, po dobre mierenom údere do oka,“ tvrdí.

https://www.hlavnespravy.sk/sokujuca-sprava-reporteri-z-rtvs-ukazali-luc...

slaven1

To, že druh (ne)zvrejnených čísel pri januárovom celonárodnom výtere hláv umožňuje vláde podvádzať - čísla ľubovoľne prikrášľovať - si všimol aj bratislavský Vállov. Na fakt upozornili HS:

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zozbieral údaje zo všetkých miest a mestských častí Bratislavského kraja a zistil štatisticky významné odchýlky tak v počte testovaných, ako aj v podiele pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Podobné nezrovnalosti zistili aj ďalšie samosprávy. „Nevieme, aké dáta boli použité pre určenie pozitivity, pretože priebežné výsledky z našich odberových miest vykazovali výrazne nižšie čísla,“ upozornil primátor Bratislavy Matúš Vallo. Povedal tiež, že rozhodnutie vlády o okresoch, v ktorých má byť druhé kolo plošného testovania, bolo politickým rozhodnutím.

A ešte k tomu sa aj on pridal k tým, ktorí požadujú zverejnenie podrobnej metodiky získavania dát, ako aj detailné informácie o počte testovaných za každé jedno odberové miesto zvlášť.

Píše o tom TASR, je to taká nenápadná správička. Keď si to preložíme do normálneho jazyka: dokonca aj slniečkový primátor Vallo celkom otvorene hovorí, že súčasná vládna moc pracuje s veľmi podivnými číslami, na základe ktorých šikanuje ľudí, sledujúc tým politické ciele.

Neslovenská vláda nezverejnila dáta na každé odberové miesto, lebo im to umožňuje klamať. Takto nie je možná spätná kontrola, zo strany ľudí, ktorý dáta za svoje odberové miesto odoslali. V 2019 boli nadlho posledné "slobodné" voľby.

Prebieha zavádzanie elektrobankového koncentráku veľkosti Slovenska.

slaven1

Ako zistiť či s tvojim dieťom (vnukom) počítajú do budúcna?

Ak ho "učia" distančne, tak mám pre teba zlú správu...

nové