Kotleba zasa raz ako rozbíjač opozície

Kotleba je buď posadnutý rozbíjaním opozície, alebo mu niekto z jeho poradcov zámerne neustále sugeruje zničujúce nápady, ktoré on nedokáže posúdiť a dá sa vždy nahovoriť na kontraproduktívne zhovadilosti, alebo je rovno on sám, Kotleba,  platený agent, ktorý to robí vedome.

Teraz totiž vytiahol s agendou, že sa má Fico ospravedlniť za svojich  12 rokov vládnutia. To je samozrejme absolútna blbosť. To je nápad hodný pubertálneho rozbíjačského decka, aké Kotleba už predviedol ix krát (vrátane svojej kandidatúry za prezidenta)

Je naozaj čas, aby Kotleba minimálne na dobu svojej podmienky odišiel. Jeho strana v budúcich voľbách bude zas len odoberať hlasy iným národným hnutiam, hlasy, ktoré prepadnú a budú chýbať. Takýto nápad, ospravedlňovanie sa, vsúva len klin medzi sily sociálne a národné - pretože znova vzbudzuje podozrenie, že národné strany zostali len nezrelými extrémistami.

Orbán mal vraj tiež rôznu minulosť a prešlapy. A vraj sa zmenil. Ale Orbán sa nikdy nikomu neospravedlňoval, určite nie  na takejto všeobecnej úrovni. Ospravedlňovanie je inštitút slabošskej osobnosti, kto také niečo chce od svojho kolegu, ponižuje ho a uráža. Kotleba, toto si úplne dokafral.

Okrem toho, čo je ešte podstatnejšie - založenie NAKA, Špeciálneho súdu a nejaké peniaze pre mimovládky, to nie je Ficovo dielo. Je to dielo režimu, ktoré Fico a Smer možno trestuhodne nechápali, ale ktorému proste nemohli zabrániť. Karma NAKY sa ficovcom vracia, to iste, ale určite sa to nevyrieši nejakým odprošovaním.  Ak bude mať Kotleba viacej hlasov, ako Fico, potom mu môže vyjadrovať podmienky. A mohol mať - ak by na súde napríklad obhajoval vyhlásenia o právach bielych detí. Ale tam to poprel - a tým zničil svoj obraz nekompromisného politika. A navyše za svoju zbabelosť naozaj dostal zrazu len podmienku - niekto je tu podozrivý z kolaborácie s režimom až po uši.

Kotleba dokáže byť radikálny zrejme  len voči vlastným schopným podriadeným, alebo, čo je ešte čudnejšie, hlavne proti politikom, proti ktorým je aj režim. To je naozaj zaujímavé. To fakt nie je náhoda.

Ako sme mu svojho času presne predpovedali, že sa dostane do parlamentu, tak teraz predpovedám, že v politike naozaj definitívne či nadlho skončil. Už tam nič dobré neprináša a už sa mu naozaj nedá veriť.

 

kali

Je tam cítiť riadny resentiment, ako hovorí: „Fico prezentuje tie isté názory aké som mal ja desať rokov pred ním“ ale ja stále nemám ani z polovice taký politický výtlak a popularitu tak sa teraz ospravedlňte... aj by to bolo smiešne keby to nebolo tak tragické. Potvrdzuje sa to, o čom sa hovorí už roky, Kotlebové ego je problém a škodí všetkému na okolo. Je naozaj čas odísť, má doma syna nech sa venuje jemu.

Norman

dlhoročným protificovským vymývaním mozgov, presne v súlade s touto Kotlebovou provokáciou, sa dosiahlo, že mnohí pronárodní ľudia Fica doslovne nenávidia (v súlade s režimovou propagandou). Dnes som sa stretol naživo s takým názorom. Že nech len ide sedieť, lebo hento a tamto (chcel zrušiť cirkevný sviatok a podobne).

To by jeden neveril. Je vidno, že táto folklórna alternatíva bola od začiatku výrazný omyl, respektíve, zopakujme, do veľkej miery kupovaná či manipulovaná pseudoopozícia. Vyťahovať Tisa? ANo, to režimu vyhovuje, takú neškodnú opozíciu má najradšej.

Ale podobne zaznieva aj zo stredných vrstiev. Fico sa spájal s Bodorom, môže si za svoje problémy sám.
Proste - Slovensko je skupina ľudí neschopná prakticky myslieť, zrelá na Darwinovu cenu sebazničenia.

Predpokladám, že títo ľudia to vidia tak, že z bielej sádry vystružlikajú svatú Terezu, a že tá bude na Slovensku vládnuť. Alebo vyrobia čistého Jánošíka, a ten tu bude vládnuť. Hm, ďalší by chceli nového Lenina ... fakt je to beznádejné, ani na umelom hrdinovi by sa nedohodli..

nové