Kotlebov súd bude 8. marca

Termín zasadania Najvyššieho súdu v prípade Kotlebu je známy. Je to 8. marec 2022.

We must secure the existence of our people and a future for white children“
(Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí).

Túto vetu, aj to len symbolizovanú číslom 1488, prezentoval Kotleba a ĽSNS pri odovzdávaní šeku rodinám v núdzi. Bola to symbolika spomínaných bielych detí a tejto pomoci. Pritom symbolika ani nebola explicitne spomínaná a málokto to o nej tušil.

Za tento kryptopropagačný čin dal špecializovaný(!) súd Kotlebovi trest 4 roky a 4 mesiace väzenia. Aby nebolo vidieť absurdnú prísnosť takého trestu, pokúšal sa priam dodatočne do procesu zamontovať založenie organizácie - politickej strany. To je zločin iba ak v totalitných režimoch.

Toľko k tomuto trestu, ktorý je hanbou spoločnosti tvrdiacej, že jej hodnoty sú sloboda slova a sloboda spolčovania.

Stav tejto upadnutej spoločnosti je o to horší, že v totalite každý vie, kam má dovolené zájsť - v tomto režime svojvoľných sadistov režim môže skočiť na kohokoľvek prakticky za hocičo.

Je fakt, že Kotleba patrí k ľuďom, ktorí s týmto režimom nesúhlasia a sú v tej či inej rovine preň hrozbou, či už väčšou alebo menšou. Vieme, že každý režim, každé zriadenie sa bráni a potláča odporcov. Ak sa režim cíti mocný, môže byť benevolentný, ak sa cíti viac ohrozený, je krutejší. Dávať ale 4 roky basy za symbolickú propagandu veľmi všeobecného sloganu o ochrane detí, a to v dnešnej pohodovej situácii - to môže vyprodukovať iba despotický režim. To nemôže viesť k ničomu dobrému. To je proste hanba.

Výška trestu teda svedčí o tom, že sa zástancovia tohto režimu necítia mocní. Ja by som k tomu dodal aj trocha psychológie - zástupcovia režimu sú psychopati. Prokurátor, sudkyňa, mimovládky a média - tí všetci sú v tomto procese vinní.

Stav na Slovensku postupuje a je naozaj už metastabilný. Režim stojí na jednej nohe a stačí aj malý otras, a budú sa diať veci, ktoré sme doteraz nevideli. Áno, konkrétne Slováci sú naozaj v dôsledku nedostatku dobrých historických skúseností bojazliví a bez silného charakteru, dávajú prednosť podlezeniu latky, namiesto realite dávajú prednosť preskakovaniu vatierok, prípadne vzdychaniu v kostolíčku, nechajú sa urážať, a asi ako jediný moderný národ nevrátia úder. Ale toto všetko má fyzické hranice, a myslím, že Slováci potrebujú už iba jedno - dobrú metódu.

A metóda to nebude podla Descarta (Discours de la méthode), ale bude to skôr BB metóda (môžte si vybrať, Briggite Bardot, alebo Blut und Boden? Nabudúce aj zobrazenie bujného poprsia bude znamenať propagáciu nacizmu. Aj by som sa zasmial, ha ha, ale to už by bol vtip príliš). 

 

ilustračné foto na titulke: neznámy prokurátor z rozprávky "Jak hloupý Honza málem králem se stal. Apak toho litoval".

 

nové