Krajské voľby 2017

Voľby predsedov samosprávnych krajov a poslancov kraja prebehli. 

Z pohľadu zástancov súčasného anglosionistického systému dopadli (vraj) dobre, pretože hlavný konflikt v Banskaj Bystrici sa skončil porážkou Kotlebu. Plus boli vo viacerých krajoch porazení kandidáti Smeru, takže globalistický bulvár oslavuje "totálnu porážku Smeru a Kotlebovcov".

V minulých voľbách v prvom kole volilo Kotlebu 26 tisíc hlasov, v druhom 71 tisíc. Teraz ho v jednokolovom volilo 47 tisíc. Je to viacej ako v prvom kole minule, ale výrazne menej ako v druhom. Naopak, terajšieho víťaza Luntnera volilo 99 tisíc, takže v prvom rade vidno, že abnormálne jednostranná propaganda médií, spájanie kandidátov a štvanie do volieb zrejme urobilo svoje a globalisti ukázali, čo majú stále v rukách. Sú to síce hlavne apolitickí ľudia, ktorísa za normálnych okolností o veci verejné nezaujímajú, ale pod vplyvom masmédií sa dajú strhnúť k "obrane demokracie" - teda ľudia dosť politicky nespoľahliví, nuž ale dobre, takých je na Slovensku väčšina a táto časť je stále ovládaná masmédiami. 

Na druhej strane je dobré zamyslieť sa priamo nad číslami voličov protisystémovývh kandidátov. Napríklad Uhrík v Nitre dostal okolo 23 tisíc, Bačínsky v Košiciach 5 tisíc, Huďo v Bratislave 6 tisíc. Veľa, či málo?

Jednoznačne hovorím za seba, že je to málo. Považujem to za reálne čísla, za reálny odraz profilu slovenskej spoločnosti. Nech by boli masmédia akékoľvek, nech by bol štýl kotlebovcov akokoľvek svojrázny a ich činy hlúpe, aj tak to neospravedlňuje tieto čísla. Na Slovensku je bezpochyby zdravá a pomermi trpiaca menšina, jadro národa, ktorá je jeho budúcnosť, ale ten akýsi celkový koeficient je slabý. Niekto by mohol namietnuť, že treba zarátať ešte tých, ktorí voliť naschvál nejdú, a určite je nemalý počet takýchto odporcov systému, ale nechať sa uchlácholiť neistými odhadmi by bolo príliš optimistické - voľby boli teraz a ľudia vedeli, o čo ide - zásadných nevoličov až tak veľa nie je, aby celkový obraz o národe zmenili.

 

Aby ale nevznikol mylný dojem, a bez toho, aby som chcel pridávať falošný optimizmus, musím pripomenúť:

Keď je reč o systéme, myslím tým to už zdochýňajúce globálne monštrum, ktoré len svojou neživou masou a zotrvačnosťou tlačí a škrtí, ale nakoniec sa zákonite samo rozpadne na červíkov a prach.

A keď hovorím o číslach, naozaj úplne vážne predpokladám, že tieto čísla sa budú v blízkej budúcnosti rýchlo meniť, a že aj tá dnešná apolitická huspenina obyvateľstva sa pod vplyvom politickej horúčavy už onedlho zmení na popkorn skákajúci do výšky a vreštiaci bolesťou a hnevom.

Napriek tomu je to smutné, že sa títo ľudia nedokážu zmeniť už teraz, na základe vlastnej úvahy, ale budú k aktivite prinútení až dosť tragickými udalosťami budúcnosti. To už nebude ono, pomery sa síce zmenia, ale tamtí ľudia zostanú rovnako nespoľahliví.

Nuž ale ... v takej kyselej polievke žijeme, je to známe už roky, tieto voľby nič nezmenili, len dodali presnejšie informácie. 

Ako to vidíte vy?

 

Ľubov

Ostáva nás stabilne zhruba 10%,to sú ľudia s dobrou imunitou.Nás nedostanú,hra nekončí.

Áno,je nás málo.Čo si naozaj myslím.Pozrite,čo stačilo na Bystricu.Vyvolať v ľuďoch zlosť a závisť,že si Kotleba zamestnal na úrade nejaké ženičky z rodiny,ako argument to uviedol aj Pelegriny na stretnutí občanov v Nitre.

Kraj bol celý čas ostrakizovaný a sabotovaný,ale vidíte,svoj efekt to prinieslo.Bude tam Mičev,bude tam Klus mať flek a vplyv nepochybne ,jedno je ale isté,Kotlebova rodina tam nebude.Takže voliči ciel dosiahli.Blahožekám.

slaven1

Takže nám ubehli 2 mesiace a je najvyšší čas vyhodnotiť, tak v skratke, kto vlastne vyhral vo voľbách do VÚC 2017.

Určiť jasného víťaza nie je jednoduché, pretože všetci "hlavní" tvrdia, že oni neprehrali:

- SMER-SD vraj nepatrí medzi porazených, lebo ich strana získala najviac poslancov v (zbytočných) parlamentoch tzv. "samosprávnych krajov".

- "Pravica" tvrdí, že voľby vyhrali oni, lebo získali najviac "županov".

- Strana ĽSNS trvdí, že ani ona nepatrí medzi porazených, lebo v BBSK získali viac hlasov ako pri posledných Parlamentných voľbách 2016.

Takže kto z tých vyššie spomenutých vyhral? Ani jeden.

SMER-SD získal len 2,5* z 8 "županov", "pravica" síce získala 5,5* z 8 županov, no prax ukázala, že bez podpory poslancov si "župan" neškrtne, a ĽSNS stratila absolútnu cenu v týchto voľbách - kreslo predsedu BBSK.

Ako teda dopadli tieto voľby? Z politických strán nevyhral nikto. Slovensko ako celok prehralo. Vyhrali zahraničné sily, ktoré naďalej pokračujú riadiť (aj) našu krajinu.

Toto je veľmi pekná ilustračná fotka:

STRETNUTIE S VEĽVYSLANCOM USA Ihneď po voľbách ma kontaktovalo viacero zahraničných veľvyslanectiev s ponukou stretnutia. Medzi prvými bol veľvyslanec Spojených štátov amerických pán Adam Sterling a bolo mi cťou jeho pozvanie prijať. Kraj sa otvára aj medzinárodnej spolupráci a verím, že ho vyvedieme z izolácie, v ktorej sa štyri roky nachádzal.

Nový predseda BBSK, Ján Lunter, ešte ani nezasadol do úradu a už sa bol pokloniť reichsprotektorovi Adamovi Sterlingovi.

----

Ešte dodávam, že pri vhodnej príležitosti treba "samosprávne kraje" zrušiť. Vznikli na objednávku "Európa regiónov" od Eurozväzu. Máme okresy, "normálne" kraje, máme parlament a to stačí.

* To 0,5 predstavuje Luntera. Formálne kandidoval ako nezávislý, ale podporil ho aj SMER-SR, aj "tí druhí", aj hlavné médiá.. podporil ho celý systém a systém na Slovensku 2017 je riadený hlavne z Washingtonu. Lunterovci to vedia, a preto šla jeho prvá návšteva tam kam šla.

Ema

na kukuričnom žgolku vysušenej anglosionistickej ideológie a tešia sa, že naveky, pretože dejiny sú už na konci, už stačí len "poraziť fašizmus".

Heslom dneška je "hlavne nehejtovať" - nefrfľať na zvrátenosť doby, nemať žiadne hodnoty - okrem jednej. Boja proti fašizmu. To keby v roku 1990 niekto ľuďom povedal, ako zostra sa tu bude v roku 2017 bojovať proti fašizmu, neuverili by. A tak všetci, a najmä takzvaní mladíci a mladíčky - infantili 30 plus, si v tomto ľútom boji ako keby bol štyridsiaty štvrtý, vybíjajú všetky svoje frustrácie. Odrazu si v systéme, ktorý ich má len a len za bezduchú konzumujúcu masu, pripadajú dôležití. Pre mňa je prekvapením, že po celoslovenskom ideologickom tlaku dostal v BB Kotleba toľko hlasov. A to nevieme, čo všetko sa v rámci podpory Cícera dialo priamo v v BB kraji.

Že prišiel Smer o župné Košice sa dalo očakávať. Postaviť za kandidáta arogantného chrapúňa akým je Raši, tomu sa povie volebná samovražda. To isté platí pre ďalšie kraje.

Našla som si čas ísť v tejto župnej fraške podporiť Huďa. I videla som vystajlovaných mladíkov, tých naklonovaných infantilov 30 plus, ktorí všetci vyzerajú jednotne á la Poliačik - model revolučný Šlojmo v roku 1917 v Rusku - ako sa hrdo nesú do schátranej základnej školy s nálepkami Lidl na nástenkách, ako keby šli zmeniť svet. Keď potom volebná škatuľa v Bratislave zarachotila a vypadli z nej kuracie Droby, nijako ma to neprekvapilo.

Samosprávne kraje sú tak odtrhnuté od reálneho života ľudí, že tam pôjde bez ohľadu na osoby a obsadenie všetko po starom. Mladíci a mladíčky budú mať naďalej príležitosť dobrovoľnícky čistiť samosprávny kraj od odpadkov, zbierať handry pre bezdomovcov a babarničky od minerálok na liečbu ťažko chorých detí. Tí, ktorých si tam navolili, sa vyserú na reálne zveľaďovanie životného prostredia, systematické riešenie bezdomovectva, zlepšenie zdravotníctva, vyššiu dôstojnosť školstva... ale hlavne, že všetci svorne "vyhrali nad fašizmom".
Blahoželám.

Buheh

Nemám čo dodať.

Náhodný okoloidúci

Pozornosť ľudí je trvalo odvádzaná a presmerovávaná od skutočných problémov a skutočného nebezpečenstva na zástupné problémy a fiktívne nebezpečenstvo. Platí tak tak pri štvaní proti Rusom, ako aj pri štvaní proti vlastencom v iných krajinách. A ľudia opäť naleteli.

sandro

A nikde ziaden plac, potoky slz. Ludia akeptovali vysledky lebo tak je nastaveny system. Nikde ziadne hystericke deklaracie o odstahovani sa z krajiny a konci sveta. Napriek tomu, ze by sme to prave my mali brat v tomto ohlade vazne, zit s takym mnozstvo dusevneho odpadu je narocne na psychiku. Proste treba nabrat vacsiu silu a ide sa dalej v boji.

Náhodný okoloidúci

Očistenie vnútroštátnej politiky od zahraničných mimovládiek a iných pochybných živlov asi bude musieť prísť zo zahraničia, a to čiastočne vďaka tomu, že krajiny BRICS, zvlášť R a C, pomaly, ale isto pracujú na odpise nekrytej meny. Ideálny stav v tomto smere nastane, keď všetky krajiny sveta úplne odmietnu používať nekrytú menu. Aj keď ja viem, je to nereálne.
Na Slovensku vo vládnucich stranách nie je politická vôľa očistiť politický a spoločenský život od zahraničných agentov, skôr naopak, tieto strany vrátane Smeru sú na nich priamo napojené. Nem dobre.

Rudo

a začať trebárs s tými, čo sú za hnutím ZOMRI.
Konkrétne sa jedná o darebákov z Komplot Advertising, ktorí stoja za kampaňov Luntera, a v minulosti aj Kisku.

- Po smrti Štefana Nosáľa pribudla na stránke ZOMRI fotka Miroslava Nogu s nápisom R.I.P. Štefan Nosáľ.
- Pred voľbami uverejnili fiktívny status Kotlebu na FB, kde deťom na detskej onkológii nadáva do parchantov

Poviem to celkom otvorene:
tých čo sú za týmto svinstvom, treba prísne potrestať!

Peter Hajdin a Adam Znášik - to sú mená tých darebákov z Komplot-u, čo to vedú! Myslím, že skôr, či neskôr zožnú to, čo sami zasievajú.

http://blog.hlavnespravy.sk/2319/lunterovo-predvolebne-tazenie-viedla-ag...

Ľubov

Len niektoré veci nepíš,iba daj bodku.

Cícer je adventista siedmeho dňa? Nie je ich veľa,v podstate môže zamestnať na úrade všetkých.Keď vyvetrá,ako avizuje tento bohabojný muž.

Norman

niektoré veci je písať zbytočné, napríklad je zbytočné už písať, že "do hlavy", keď každý vie, že tam je to najefektívnejšie.
Ale kým si to admin nevšimne, je všetko v poriadku, dá sa to chápať ako také umelecké vyjadrenie hnevu - a umenie je nedotknuteľné.

Rudo

dal som update. Trest sa im neskôr vyberie, priliehavý...

mnkr

ale napriek tomu - všetko zlé môze byť na niečo dobré...napriklad LSNS by sa mohla prebrat z istej letargie ... ja to vnimam tak, že ich existencia je snáď mimo BB kraj málo viditeľná.

afinabul

Číslo čo dali na šek vzbudilo prosystémových kabalistov, ktorí boli proti tzv konšpirátotom čo počítajú napr 911...
= dokázali, že čísla niečo znamenajú
Umenie vojny ich as nenapadlo, ale vynášanie informácií o tendroch v BBSK a NSK ak budú sedieť a dávať otázky
= to bude pakes
Napr teraz: mám divné zamestnanie a prišiel tam podpredseda: ako mohli voliť nejakého, veď to je magor, pán isto nepochopil, že sa krúžkovalo podľa čísla a abecedy.
atď:
viete že robím videá, všimnite si strih, zvuk. Tej Rómke isto povedali čo má povedať a aby to nebolo nápadné na perách vsunuli list a nový zvuk:
https://www.mojevideo.sk/video/2b90e/volby_vuc_2017.html

Aman Againsttime

Súhlasím s mnkr. Napr. v mojom kraji mi príde LSNS akoby neexistentná (nemali ani župného kandidáta) kvôli nevýraznosti jej ľudí. Koľko kandidátov s výnimkou Kotlebu, Uhríka a dajme tomu Mišúna z LSNS ste aspoň trochu poznali?

Rudo

o Lunterovi:

1. jeho firma Alfa Bio opakovane dostávala miliónové dotácie od štátu, no nakoniec skončila v strate 7000 eur

2. vo svojich "zdravých výrobkoch" používa karcinogénne látky, napríklad palmový olej

3. chystá sa vymenovať svojho syna za vicežupana, t.j. svojho zástupcu. A Kotlebovi vrieskali za rodinkárstvo! O tomto mainstream mlčí!

a ešte ohľadom ZOMRI a podobných fekálno-morbídnych stránok som našiel tento blog, kde sú odhalené ďalšie mená a podrobnosti:
http://lucasperny.blog.pravda.sk/2016/07/30/davajte-si-pozor-ake-pesnick...

Aman Againsttime

K voľbám len stručne: To čo mi príde najviac úsmevné je to, ako neomarxistické splašky typu Denník N odrazu dosť silene predstierajú radosť z "víťazstva" (úvodzovky sú naozaj na mieste) strán ako SAS, KDH a Oľano nad Smerom, pričom všetci dobre vedia, že sú pre nich stále príliš "konzervatívne", ideologicky nedostatočné. Napríklad teraz sa ku mne dostal tento text "smetiarskeho" radikála, ktorý trochu odkrýva uvažovanie týchto typov:https://komentare.sme.sk/c/20689468/vacsia-hrozba-nez-su-fasisti.html Toto oslavovanie "víťazstva" nad "fašizmom a Smerom" pôsobí naozaj ako fraška, je to nútené, neúprimné, proste FAKE. Je jasné, že tie najradikálnejšie typy s ich vlhkými snami o dovážaní čiernoty na Slovensko stále nemajú adekvátneho politického reprezentanta v parlamente (preto sa vyrobila strana Progresívne Slovensko) a neoliberálne/neokonzervatívne "kočkopsy" typu SaS, KDH a Oľano sú celkom nepredvídateľné, nespoľahlivé subjekty pre ich choré vízie.

Norman

Hardoš útočí na hipsterov? Zaujímavé, ešte nedávno nosil šálik a patril medzi najväčších cool kreténv on sám. Nuž, ale potom mu osud vykotil ženu, roky a kilá ako vidno tiež nemožno zastaviť, a tak sa zrazu dištancuje od svojich vlastných.
Všetok pojmový aparát týchto hardošov aj hipsterov, na ktorých útočí, lebo je to jedna a tá istá pakáž, je proste bezcenný. Celý život boli títo ľudia klamaní a teraz zisťujú, že nielen to, čo hlásali, je lož (to vedeli), ale aj to, čo si naozaj mysleli, je blbosť (to nevedeli). Táto "pravica", probruselská svorka, ako celok, sú bezcenní a dnes už aj nezaujímaví.

Problém je v tom, že nielen ĽSNS, ale ani iná slovenská alternatíva nevytlačila žiadnych schopných ľudí na (postupné) prevzatie fakle. Kým v Poľsku idú do ulíc desaťtisíce či státisíce ľudí, bez problémov, stredná vrstva tam sa snaží a môže konštruktívne budovať samostatnú národnú politiku, tu na Slovensku niet nikoho s dostatočnou mocou, kto by to tu potiahol či posunul správnym smerom. My sa musíme ešte stále dokola zahadzovať s idiotmui typu Hardoš, Kiska, Šebej, Krajniak, Osuský, Lipšic a s ostatnými syntetickými židmi.

Sú rôzne spôsoby zmeny, buď postupné alebo dramatické, a mám dojem, že keď to príde, Slovensko si vyvráti žalúdok naruby, aby sa zbavilo všetkej tejto otravy. Slovensko ako národ má taký istý potenciál, ako okolité národy, ale vhzľadom na otrockých pár posledných storočí mu absolútne chýbajú elity. To, čo je hore, v akomkoľvek obore, politike, ekonomike, práve, umení, nehovoriac o masmédiách, je banda beznádejného zhnitého otráveného hnoja. To sú objektívne fakty.

Ema

"Niekto musí byť na vine. Je nás tu desať, jeden musí byť vinný," atakpodobne. Hlavne, že vedia, čo je zlo a dobro. Odpad, škoda sa nimi zapodievať.

O včerajšom 60-tisícovom pochode vo Varšave, ktorého podstatu tvorili seriózni mladí ľudia, mnohí aj s malými deťmi, bedákavo referoval nejaký deutschtsitsin v Die Zeit. "Jáááj, islamofóbia sa stala v Poľsku mainstreamom... hoci tam prakticky žiadnych moslimov nemajú", vyje. No, blbeček zjavne nevie z poľskej histórie ani mú - tí majú s islamom také skúsenosti, aké deutschtsitsina z Die Zeit iba čakajú - a ten Zeit sa rýchlo blíži. Ale nech len poinformuje Nemcov, že aj tak ako v Poľsku sa dá. Normálne a legitímne. Len škoda, že im aj videjko nesprostredkoval, aby Nemci videli to, z čoho bol autor vyplakávačky v ťažkom šoku. 60 tisíc ľudí - a všetci bieli. V Európe! No fuj!

Ľubov

Hej,prečo Polsko a my nie? Nemôžem si pomôcť,ale myslím si,že Poliakov ženie do akcie aj ich rusofóbia,odveká nenávisť k ruským.Na čele pochodu ste si iste všimli okrem polských zástav aj maďarské,dokonca aj bulharské,možno talianske,ale ani jediná slovenská ,či česká.Ruská,to je len vtip.Preto polská národná hymna Hej ,Slováci :), znela trocha zvláštne na pozadí zástupu s fakľami.Nepresvedčivo,mňa rožkom nikto neopije.

Ešte by som sa chcela trocha osobnejšie opýtať,za čo sa ospravedlňujem,či máš veľa roboty,alebo nebodaj zdravotné niečo,lebo si sa trochu odmlčal.Ale verím,že všetko je dobré a iba hľadáš novú stratégiu.
Na záver pripomínam,že jodid draselný sa bude fasovať už len do konca novembra,nezabudnite si ho vyzdvihnúť na svojom obecnom úrade.( to sú tie tabletky na podporu štítnej žľazy,keby dačo)

Norman

Poliaci mali svoje královstvo, ktoré bojovalo s východnými najázdníkmi, aj Turkami. Preto majú vžitú ideológiu integrity. Slovensko také skúsenosti vžité nemá - to je ten rozdieľ. Ale to príde - trocha behania trocha krvi a ajhľa, človek.
V poľskej obrannej orientácii voči východu treba vidieť aj dôvod ich konfliktov s Ukraincami či Rusmi ... . To nie je nič absolútne, to tam bolo stále. To prejde.

Zástavy na manifestácii boli pospolitácke, tie zelené.

Hej, vždy sú také výpadky, že nikto nič, to je tiež normálne, to prejde. Udržujte oheň a bojového ducha.

Jodid draselný? Predlžovať trápenie? Nebolo by lepšie fasovať také tie tabletky cyankáli?
A samopaly sa budú kedy fasovať?
Čínania majú také porekadlo: "štasný, za koho života sa historicky nič nedialo". Ale ja to vidím teraz skôr opačne: nuda, dúfam, že to ešte stihneme. Takže namiesto jodidu nakúpiť konzervy na pár týždňov, mesiacov, to by mohlo stačiť. A nejakú tú šablu - ja by som tieto sečné zbrane vôbec nepodceňoval:)

Náhodný okoloidúci

Neviem, či sa o nenávisti Poliakov voči Rusom a Ukrajincom dá hovoriť ako o obrannej orientácii. Mne to pripadá skôr tak, že Poliaci majú neukojené a neukojiteľné imperiálne ambície, čiastočne spojené s katolíckym "mesianizmom". A k tomu primitívna krutosť voči podmaneným národom.

Ľubov

Často inšpiráciu hľadám aj na stránke Klaus cz. Myslím,že práve na Klausa sedí to,čo hovorí J.Chvátal o politikoch,ktorí už politiku aktívne nerobia,že ich aura sa zacelí a oni sa prejavujú prirodzenejšie.Mne sa Klaus páči preto,lebo z neho cítim pokoru.
Práve v jednom z článkov píše o svojej ceste do Polska,do univerzitného mesta Toruňa na severe.Myslím,že si s Poliakmi dosť rozumie.A predsa v závere článku pridáva svoje prekvapenie z protiruského postoja Dudovho poradcu:" Při rozhovoru s poradcem polského prezidenta jsem narazil na tvrdý protiruský, protiputinovský, pro-ukrajinský postoj v podobě, které znám z psaných textů, nikoli z osobního setkání. Úplně mi to vyrazilo dech. A proto tam není ani masová migrace do Evropy velkým tématem. Bojí se více Putina než muslimských radikálů."

Ja rozumiem Normanovi,ako to myslí tým,že sa to musí"utriasť".No jednoznačne,držať sa nejakých starých atavizmov nekonečne, a v situácii,v akej sme dnes,keď hrozba nikdy v dejinách nebola takáto definitívna,to môže len skutočný hlupák.Kto to nepochopí,niet ho škoda.
Stále však dúfam,že sa to utrasie.Napokon,a čo my ? Sme jediný národ široko ďaleko,ktorý má síce svoje atavizmy tiež,ale nikdy sa netýkali cudzích území.Veru,už by si to hore mohol niekto konečne všimnúť:)

Aman Againsttime

Poľský nacionalizmus má svoje špecifiká, mnohí by napísali "muchy", vychádzajúce z dosť odlišnej historickej skúsenosti či historického vývoja, či už ide o jeho anti-nemeckú a anti-ruskú orientáciu alebo prílišnú pro-americkosť (hoci treba tiež napísať, že v ich prípade ide o afinitu ku konzervatívnemu americkému spektru, ktoré, napriek mnohým omylom, pochopiteľne nie je totožné s tým, čo zvykneme označovať ako "slniečkárstvo alebo neomarxizmus) alebo niekedy prehnaný katolicizmus s jeho iracionálnymi omylmi v niektorých bioetických otázkach (potraty, eugenika...). Nemusí sa nám to páčiť, ale vzhľadom na terajšiu situáciu nepovažujem vyzdvihovanie týchto odlišností či omylov za až tak podstatné ako samotnú skutočnosť, ako sa tento národ dnes stavia voči zvrhlej bruselskej agende zaplavovania Európy hnedým morom a ako sa nebojí verejne demonštrovať viac či menej otvorene, že Poľsko musí zostať biele, inak už nebude Poľskom.
Najväčšou srandou je však samozrejme sledovanie hysterických výlevov anti-belošských radikálov, ktorí i Poliakov budú schopní označovať za "nacistov" napriek ich dobre známej historickej skúsenosti (a zároveň to pekne ukazuje ako sú záležitosti ako etnonacionalizmus alebo rasový realizmus automaticky asociované s národným socializmom napriek tomu, že ich zástancovia nielenže nemusia byť národnými socialistami alebo môžu mu i oponovať - a poznám kopec takých prípadov). Treba si uvedomiť, že nič tieto špiny nevystraší viac než veľká masa hrdých bielych ľudí ochotných biť sa za právo byť väčšinou vo svojej krajine.

Norman

1. Poliaci majú vzťah k "americkému mýtu" - ten je, ako každý mýtus, výmysel, v tomto prípade o "slobode" a podobne. Každopádne je tu ten problém, že spoliehať sa na príklady vzdialených cudzincov je nespoľahlivé, ťažká chyba - tí cudzinci mali iné podmienky (americká "sloboda" bola daná voľnosťou priestoru a abnormálnym prebytkom zdrojov), a za druhé čím vzdialenejší cudzinci, tým menej majú s nami sympatie (a Amerika je od Poľska riadne vzdialená).

2. Katolicizmus by sám o sebe nebol problém, ale v prípade Poľska je to izolovaný katolicizmus. Každé izolované náboženstvo, ideológia, vyvoláva reakcie "potkana zahnaného do kúta" - hryzenie a kopanie okolo seba. To je mimochodom do veľkej miery aj prípad judaizmu, a to, že židovstvo vytvorilo kedysi a dlhodobo na pláňach Ukrainy a Poľska svoju významnú oblasť, tiež ovplyvnilo Poliakov.

3.Každý je gogo.
To majú Poliaci márne - ktokoľvek, kto nebude rešpektovať súčasné politické náboženstvo, bude "nacista". Ako v tom filme: každý je nacista. A slovanské národy tak budú označované s energiou celého dlhého konfliktu židia versus slovania. Aj Rusi budú nacisti. Všetci, okrem židoameriky a jej prímorského pásma v Európe sú nacisti - kedykoľvek sa to sionistom hodí.

Nič nie je isté, ale proste väčšie oblasti, ako Poľsko či Maďarsko, sa stávajú samostatné. Je čas na to Rakúsko a Nemecko. My na Slovensu,, relatívne malý a nezaujímavý stred, sa musíme snažiť, aby sme v tomto procese (zas) neboli posledné opice. Nik nás nebude ťahať či inak pomáhať, môžeme tu stále mať kiskoidov a podobných beblavých, nikto ich namiesto nás nepríde odfakliť do hajzla.

Ľubov

no padá,padá-díky za prihrávku.Všetci to už vedia,samozrejme,okrem slovenských novinárov.Predstaviť s ich motiváciu,ako vzdychajú,ešte novembrovú výplatu,ešte decembrovú....nie je vôbec ťažké,ale my našťastie vieme čítať medzi riadkami.
https://www.klaus.cz/clanky/4202 tu sa mi špeciálne páči tá fotka,kde sedí s obedom,ktorý dostali účastníci medzinárodnej konferencie.Fakt sa na ňu pozrire:),v papierovom vrecku nejaká žemla a plátok tlačenky,aspoň tak to vyzerá.Haha,to my na zemiakovej brigáde sme dostávali rezeň.No,hosť do domu... keď k nám pred rokmi zavítala naša rodina z Ameriky,Mary Raynoha,naši zabili prasa a kačice,amerikánom týždeň tiekla masť po brade.
Doniesli nám vtedy kufor obnosených topánok,tie mýty sú takmer vždy neisté.
Všimla som si aj článok na Infovojna od Craiga" Od supervelmoci k nekomtetentnosti",kde sa dozvedáme,ako pracovníci elektrárenskej spoločnosti "opravujú káble".To už je naozaj vážne.

Vlastne to píšem kvôli tej polskej a ukrajinskej ( a aj našj) orientácii na USA.Sme vôbec ešte svojprávni?

Náhodný okoloidúci

Poliaci sa vo vzťahu k Rusom zásadne držia hesla "vinný je on, lebo mi vrátil facku!" a nikdy nepripustia, že by chyba mohla byť na ich strane.
Keby sme spočítali, koľkokrát Poliaci napadli Rusko, či už samostatne alebo ako súčasť širšieho zoskupenia (s Napoleonom, s Hitlerom), a koľkokrát Rusi napadli Poľsko, a kto sa ako správal na cudzom území, Rusi by z toho vyšli ako mierni baránkovia a Poliaci ako krvilační barbari. Zachovali sa správy, ako Poliaci po obsadení severného Slovenska mučili našich ľudí a zaživa ich rezali pílou na drevo. A taktiež čo robili ruským zajatcom.

Aman Againsttime

Každý národ predsa potrebuje nejaký svoj základajúci mýtus. A ten americký o tzv. "slobode" nie je zase až taký zlý alebo dokonca výnimočný. Problémom v USA sú skôr neskoršie, podvratné "mýty" typu "melting pot", "národ imigrantov", resp. národ budovaný na pleciach imigrantov" a pod., ktorých obdoby sa neskôr začali vyvážať aj do Európy (už aj tu na Slovensku možno počuť šibnuté drísty typu "aj my sme potomkami migrantov", neexistuje jednotná slovenská kultúra a národ a pod.). Geografická vzdialenosť nemusí byť nevyhnutne dôvodom pre menšie sympatie (a práve naopak, veľakrát sa najviac neznášajú práve "susedia"), pokiaľ je tu ideologická spriaznenosť. Každopádne nekonštatujem, že Amerika má sympatie pre Poľsko, ale tvrdím, že konkrétne americkí konzervatívci majú sympatie pre Poliakov a vice versa. Nebola to náhoda, že Trump pri svojom európskom turné uprednostnil pred západnými spojencami Poľsko. Jeho politika a politika Kaczynského sú si v mnohom podobné (samozrejme s výnimkou "ruskej otázky", kde sú práve "trumpovci" tí s pozitívnejším prístupom).

A ku katolicizmu: dá sa povedať aj to, že práve ich izolovaný katolicizmus je dnes skôr plusom, pretože ak by sa mali riadiť príkazmi toho senilného, boľševického chuja, ktorý teraz sedí na Petrovom stolci, tak by boli dosť v prdeli. :-) A vlastne so slovenským katolicizmom je to tiež trochu podobné. Naše katolícke vedenie sa tiež úplne neriadilo tým, čo prichádzalo z Vatikánu v časoch Slovenského štátu a uprednostnilo národné záujmy pred tlakom cudzej mocnosti. A následná železná opona ešte viac prehĺbila izolovanosť. Slovenský katolicizmus, resp. jeho vedenie neprešlo obdobnými liberalizačnými procesmi ako katolicizmus na Západe, a preto si viac či menej udržal svoj konzervatívnejší charakter.

Norman

Aby sme si rozumeli, samozrejme, mýty sú vždy "myslené dobre" - "sloboda" je niečo, po čom samozrejme túži každá bytosť a dobre sa okolo nej robia mýty. V Amerike 18., 19. ale aj 20 storočia boli výnimočné pomery, keď "sloboda" - teda odchod na "hraničné územia", bol schopný vyriešiť každý problém. Preto aj na ich Východe bol "slobodný" systém, pretože nemožno zotročovať toho, kto môže odísť. Pre tieto historicky naozaj unikátne pomery tam u beztak individuálne orientovaných belošských etník vznikla táto "ideológia slobody".
Ale opakujem, ona fungovala vtedy a tam.
Nemá tie svoje výhody v nahustenej Európe, ani inde, ba dnes už ani v USA nie.
Nebol to historický omyl, ale bola to historická výnimka, ktorá sa už nebude opakovať, lebo Zem je konečná a nový kontinent už nie je k dispozícii.
V Amerike okrem mýtu "slobody" vznikol aj mýtus "expanzie", neustáleho rastu - lebo bolo čo zaberať. Vtedy naozaj čiastočne platilo: čo máš, závisí len od snaženia (v zaberaní zdrojov). Toto pravidlo je dnes len totálna hlúposť - niet čo zaberať (technický a invenčný pokrok nie je dostatočný aby vyvážil takéto bludy nekonečného rastu).
Objavenie kontinentu naozaj zdeformovalo vývoj ľudstva, budem zas trocha voľnejší: spôsobilo zbláznenie sa anglosasov. Podobne platí vôbec o dobe kolonizácií, ktorá určite nebola len zlo, to nie, ale určite deformovala negatívne predstavy o svete najmä u Angličanov a Francúzov.

Ako opozícia týmto USA fatamorgánam o akejsi božskej kategórii slobody sú práve realistické spoločenské či národné teórie, ideológie, mýty. Tie neslubujú také úúúúúžasné utópie, ako "univerzálna sloboda" či "prirodzené ľudské práva", ale vidia svet realistickejšie a tak majú za ciel reálnejšie veci.
To je konflikt sveta, ani nie tak "súčasný", lebo sa tu melie už pár storočí. Ale raz sa z toho ľudstvo dostane (ak nevymrie).

---
K Poľsku: Poliaci spolupracujú s USA podobne ako Kurdi, lebo v nich hľadajú pomoc v svojom snažení sa o vlastný štát (pripomeniem, že Poľsko pred Prvou svetovou vojnou nejestvovalo, bolo pár desaťročí celkom vymazané z mapy... a v roku 1939 dočasne zas ). Takýchto agentov spomedzi zúfalcov si USA pestujú, a používajú ich často znova na rozoštvávanie. Poľsko, Kurdi, Pakistán ... Sympatie môžu mať voči sebe, to možno, ale nemajú spoločné záujmy. Američania im nedajú to, čo títo nešťastníci dúfajú.

Ešte chcem upozorniť, že táto kritika a varovanie pred USA neznamená, že USA neboli či nie sú v mnohom dobré. Ale treba si uvedomiť, že od roku 1945 sa práve Amerika stala jediným normálnym svetom belochov, všade inde boli zničení vojnou a deformovaní rôznymi sociálnymi experimentami. Preto, samozrejme, bolo USA dlho číslo jedna a preto odtiaľ prišlo to, čo vtedy na svete vznikalo - inde to nemohlo vzniknúť. Nechcem vylievať z vaničky so špinavou vodou aj dieťa, Amerika mala svoje dobré obdobia - ale hovorím, nielen nejaká jej pochybná prítomnosť je varovanie, ale najmä to, že je to proste svojím neskorým objavom abnormálny zatiaľ nestabilizovaný kontinent.

Píšem to len tak narýchlo, obávam sa, že je to formulované dosť detinsky, ale azda sa to dá akceptovať.

Ľubov

Nemohli by sme to posunúť do súčasnosti? Pretože,však vieme,čo bolobolo :).Boli iste sympatie,aj očarenie a slovo Amerika malo nepochybne svoju mágiu.No kde dnes lanské snehy sú? Všetko je inak,americko(polský)sen vidím ako ruský plyn zadarmo, a Ty sa nemusíš obávať,že s vodou vyleješ zdravé dieťa.Skôr ja sa obávam,že zdravé biele dieťa už vo vode nie je.Medzitým na východe už žiari nová hviezda-Ázia a pred tým nemá zmysel strkať hlavu do piesku.Vôbec si neviem predstaviť,aké to bude.
Je nedeľa,posielam Vám film,lebo si myslím,že by mohol zaujať.(nie je to vtip) Myslím na Áziu,nie na Ameriku.
https://www.youtube.com/watch?v=t5j3rlzh3Hk Darček Stalinovi je film o Kazachstane v roku 1949.Darček je úspešný test atómovej bomby,ktorú Rusi zúfalo potrebovali.Bol najvyšší čas,inak by tí kreténi zo západu zaútočili.
Vybratá oblasť pre skúšky mala 300 000 km2 a žilo tam 1,7 mil. obyvatelov. Možno má film občas trochu sladkú príchuť,ale informačná hodnota je pre dnešok výborná.Dialógy stručné,takže ruštiny málo.

nové