Kuciakiáda sa pokúša chytiť druhý dych

Smrť dvoch mladých ľudí je ťažký kaliber. Je to ten najťažší emočný apel, ktorý je využívaný sektami, moralistami a rôznymi satanistami.

Dnes na námestí SNP odhalili pamätník nového patróna novinárov - Kuciaka a Kušnírovej. Je hneď vedla pamätníka Sametovej revolúcie z roku 1989. A to je správne, pretože kuciakiáda znamenala druhú falošnú revolúciu. Pseudorevolúciu, ktorá nebola vedená zdola, ale najhoršími technikami zmanipulovali dekoračné masy, len aby robili krovie zahraničnej mocenskej mafie, ktorá potrebovala slovenské územie začleniť do svojho vojenského portfólia.

Príznačné je, že na odhalenie o 13:00 h tam nebol ani jeden vysoký politik (len Mikloško sa tam  nakrátko mihol ako divák). Ani jeden politik - pretože sa boja prísť medzi ľudí v oznámený čas. Až potom, nejakú hodinku po odhalení, sa tam priplichtili Heger a Matovič - neohlásene a nenápadne. S mocnou ochrankou.

Matovič, ktorý najviac čerpal z Kuciakovej mŕtvoly, mal tú drzosť, že dnes pred mikrofónmi obvinil z vraždy explicitne Fica a Pelegriniho. Je to  pokus znova so slamennou morenou Kuciaka vyhrať najbližšie voľby. Nepomôže, dnes každý vie, že na vraždu mladej dvojice boli potrebné riadne špinavé sily, a že sú to sily z tej strany, kam patria Matovič, Lipšic a ostatní americkí agenti.
 
Takže hlavné mesto má teraz na námestí na stene dva pamätníky revolúcií. Ten novší je väčší a zatieňuje rok 1989 - čo je hanba. Predpokladám, že tento individuálny "hrob (ne)známeho novinára" bude strhnutý hneď potom, ako súčasný nedemokratický režim naozaj prehrá. 
 
A možno ani potom nie. Toto výtvarné dielo je tak zbabelo neforemné a nevypovedajúce, že môže znamenať čokoľvek a preto už dnes nič neznamená. Môže slúžiť ďalej ako varovanie pred totalitnou mocou masmédií. Ale môže byť chápané aj ako varovanie prestitútom - ste len zneužívaný spotrebný materiál - pamätajte na to. Kočner by lepšie varovanie nevymyslel.
 
Takže artefakt možno dokonca privítať. Je to pekné, silné dielo - trocha síce pripomína šibenicu - ale to asi len v tej súčasnej dynamickej dobe. Náhodou, také pekné skrútené hrdzavé nosníky, pod nimi roztečený kov - to by mohol byť aj pamätník WTC, také niečo ani v NY nemajú. 
 
Ema

Len sa tajne nechala poránu odviezť do Veľkej Mače robiť dlhý ksicht na plechovú bránku.
Škoda, že nešla do Veľkej Mače vládnym špeciálom, a s ňou všetci najvyšší štátni predstavitelia - ako v roku 2010 Poliaci do Katyne.

Na oslavách chýbali Nicholson, Holcová a Gambatý.

slaven1

Kuciakáda sezóna 4 /s04e01/ - Odhalenie pamätnika Kuciaka a Kušnírovej alias zabetónovať ložné vzory:

https://www.facebook.com/100001536583936/videos/488932129403568

No ale takto si priznajme, kde je tomu lepšie miesto, než pod pamätníkom riadenej opozicíe s označením "Verejnosť proti násiliu" :D

Norman

To už bolo po paráde, aj ja som už vtedy odchádzal či už bol odídený (aspoň dočasne).

Ale podaril sa mu dobrý záber na konci - na skrkvaný plagát dvoch obetí, druhý na zemi. Je to pre našu mládež zložité dosiahnuť, aby to tam dôstojne stálo (pozrite si poslednú minútu, ako tam tie dve sliepky s tým doslovne bojujú a nakoniec len tupo a lenivo rezignujú - presný obraz neschopnej lenivej kaviarenskej svoloče).

nové