Kultúrna jednota

Je to len malá správa - zatiaľ čo vláda vo Varšave bráni prisťahovalectvu moslimských utečencov z Blízkeho východu, chce zamestnať pracovníkov z Filipín. Politici hovoria o “kultúrnej blízkosti” oboch krajín.

Dôvod kultúrnej podobnosti, akú pociťuje Varšava aj Filipínci, môže byť iba jeden - rovnaké katolícke náboženstvo.

K tomu sa po webe šíria poznámky, že to je ten legendárny katolicizmus, tá rádoby "najväčšia sila", ktorá je vraj schopná a ochotná zachrániť Európu pred cudzineckým rozvratom. 

Nuž tak. Nemci sú pre poliakov zlí (hnusní evanjelici) Rusi sú pre Poliakov cudzí (škaredí prevoslávni) a aj Ukrajinci sú príliš cudzinci. Ale čierni katolíci sú bratia. Haha.

Čo ma ale ešte zaujalo, to je počet komentárov na HS ku článku. Bežne tam bývajú k článkom stovky kritických komentárov, ľudia nič nešetria, ako sme sa tu o tom nedávno rozprávali, je tam sloboda kritiky. Ku tejto správičke, a visí tam už 18 hodín, je zatiaľ len 21 komentárov. Sú ľudia v šoku a preto ticho? Nezaujíma ich to? Očividne, čitatelia sú ochotní nadávať na všetko, okrem katolíckej politiky. 

Veru, aj v Afrike je veľké množstvo katolíkov.

A aj Slovensko je katolícke. 

Apage satanas.

M aurelius

Skusim to vysvetlit. Mozno vam to tiez prislo na um,teda co sa skryva za tolerantnostou voci filipincom(resp. filipinkam). Z hladiska psychoanalyzy su za tym nejake sexualne podnety, exotika atd. Je to mozno skor iba propaganda ale v sutaziach miss casto vyhravaju filipinske zeny. Zrejme odtial prameni to nadsenie. To ze su katolici je iba kryci manever heh.Aby som nezabudol aj brazilcanky su katolicki. Jedna sa este o rasizmus ak by poliaci prijmali len filipinske zeny?

Lesovik

Veľa tzv. nacionalistov považuje Poľsko za vzor, a to hlavne kvôli každoročnému pochodu vo Varšave, no skutočnosť je taká, že poľská imigračná politika je liberálna a v súčanosti je v Poľsku legálne cca 15 000 imigrantov z krajín mimo Európy a tieto čísla stále rastú (štatistiky sú dostupné online). Z týchto 15 000 je veľká časť z Indie a Pakistanu – napr. donášková služba Uber eats zamestnáva v Poľsku takmer exkluzívne ľudí z Indie a Pakistanu. Samotní Poliaci sú vo väčšine za „občianský nacionalizmus“, takže každý sa de facto môže stať „Poliakom“, stačí ak z neho urobia katolíka – aspoň naoko. Rasa je v Poľsku ako aj inde samozrejme tabu. Jediný politik, ktorý podľa mňa často implicitne hovorí o rasových základoch Európy je V. Orbán. Každopádne mňa zaráža, že Poliaci si radšej vyberú imigrantov z Filipín než napr. Ukrajincov, ktorí sú etnicky viac-menej totožní a predstavujú ideálnych imigrantov v našom priestore.

Roland Edvardsen

Poľsko nie je úplny ideál (aj jeho prilíšná pro-americkosť vadí), ale za vzor poslúžiť môže - predovšetkým Západniarom, ktorým často chýba aj ten "občiansky nacionalizmus". 15 000 nebielych, ktorí ešte nemajú občianstvo a z ktorých sa časť vráti do domovskej krajiny nie je vzhľadom na počet obyvateľstva nijaká hrozná tragédia. Poľsko je stále jedna z najviac etnicky homogénnych krajín Európy (96-97 % z obyvateľstva tvoria etnickí Poliaci a väčšina ostatných menšín sú tiež belosi). Sú teda ešte homogénnejší ako my.

To, že ich vláda odmieta moslimskú imigráciu je absolútne zásadná vec. Väčšina hnedoidov pochádza práve z moslimských krajín (islam slúži doslova ako katalyzátor ich pohybu. Áno, ide o novodobú kolonizáciu islamom) a hoci chápem, že vo verejnej debate sa na obvinenia z rasizmu treba brániť tvrdením, že islam nie je rasa (čo teda technicky platí), tak tu si snáď môžeme naliať červeného vína:  áno, samozrejme, že ľavičiari majú pravdu a islam je "rasa". Odmietnutie islamu je imlicitne odmietnutím rasovej náhrady a ľudia to jednoducho podvedome cítia. 

Samozrejme prístup k tým Filipíncom bol ukážka istej slabosti spôsobenej katolíckym univerzalizmom. Tam niet o čom debatovať. 

Roland Edvardsen

Veru, aj mňa to relatívne ticho na HS zaujalo. Pamätáme si ešte aké nemiestne hysterické reakcia zachvátili HS čvargu s IQ húpacieho koníka, potom čo Pellegrini oznámil, že budeme potrebovať sestričky z Bulharska alebo robotníkov z Ukrajiny či Srbska (s tým, že firma by mala mať stanovený limit na počet takýchto cudzincov).

Samozrejme, že tento druh migrácia je niečo iné než tie masívne pohyby hnedoidov, ktoré sme nedávno videli i v tragickom Španielsku. Ja v debatách o imigrácii zvyknem odporúčať argumentáciu "singapurským modelom". V Singapure musia etnickí Hanovia zostať supermajoritou, ale zároveň je umožnená migrácia šikovných pracovníkov na istú dobu, či inak povedané, imigrácia založená na merite. S takýmto druhom migrácie, pokiaľ bude dobre kontrolovaná, nemusí byť väčší problém. Navyše môže byť veľkým prínosom pre ekonomický vývoj štátu.

Práve singapurský model, ktorý som tu spomenul, vo všeobecnosti veľmi ľahké obrániť v mainstreamovej debate, a preto odporúčam sa ho držať. Je to veľmi dobrý prístup, ktorý možno presadiť pred zavedením ešte prísnejších opatrení.

Argumentovanie singapurským modelom však bude mať najväčší význam najmä v krajinách, ktoré sú už naozaj príliš etnicky rozriedené ako USA, Kanada či Británia. Pre tieto štáty by išlo o prvé veľké rozumné riešenie spoločne s presadením libertariánskej "slobody asociácie" a ukončenia tzv. afirmatívnych akcií - t.j. presadenie merita, rovnosti príležitostí a nie rovnosti výsledkov, ako to vnucujú marxisti.

Každopádne, to v čom bol problém v prípade Poľska bola ich samotná argumentácia o "kultúrnej blízkosti" s Filipíncami. Práve toto robí celú správu kontroverznou, t.j. že poľská vláda deklarovala, že náboženstvo je prednejšie než rasa/etnicita či "európska jednota". Tu sa jasne ukázala táto deformita katolicizmu v myslení, jeho základná slabosť v predstave, že prvoradé musí byť vždy spirituálne spoločenstvo, zatiaľ čo všetky ostatné spoločenstvá sú vo vzťahu k nemu len profánnymi.

Norman

ako sám hovoríš, je to model nám príliš vzdialený. Singapúr funguje na základe prebytku peňazí - z neho si platí v prvom rade políciu a iné ukazňujúce sily, a v druhom rade aj "upratovacie služby! v širokom zmysle slova.
Ale prvotný je prebytok zdrojov - typický pre mestské centrá čerpajúce z iných oblastí, čerpajúce z geografickej polohy ...

"S takýmto druhom migrácie, pokiaľ bude dobre kontrolovaná, nemusí byť väčší problém."
S touto logikou predsa prišli globalisti aj v roku 2015, a vlastne vždy - že cudzinci sú dovážaní len na prácu, že sú prínosom (pokus o apelovanie na mamonárstvo obyvatelstva) a že sú zvládnuteľní. Ale nikdy nie sú zvládnuteľní . Konieckoncov, ani v Singapúre nebudú. Singapúr ma azda len tú výhodu, že má hranice na dosah, cudzinci majú asi zväčša malajzské papiere, a tak ich v prípade problémov proste rýchlo vyvezie - a malajzia sa nemôže brániť.

Aj na Slovensku bol nedávno pokus dovážať Filipíncov ako pracovnú silu, niekoho konkrétny kšeft, zrejme spojený aj s tým poľským. Dosť sa tu zdvihol odpor - treba pripomenúť, že podobný obchod je OTROCTVO, tí ľudia sú otroci, bezmocní, je to morálny hnus.
Aj to by si mali poľskí katolíci uvedomiť, čo za dovoz filipíncov by to bol.
Plus sexuálne otroctve a zločin s tým spojený (klasická téma Filipín). Poľské katolíctvo prejavilo značný stupeň necitlivosti aj nedostatku svedomia, keď na taký kšeft reagovalo pozitívne. (ale ono to nie je nič nové pre "náboženstvá" abrahámovského typu: pekné slová len ceľkom na povrchu, hneď za tým necitlivosť a krutosť.

Emanuel

S Vami skoro do bodky. Napísal som čosi podobné vyššie. Len poznámka na okraj. Poĺiaci paradoxne zožidovili, asi došlo k premiešaniu aj genofondu. Žiaden Slovanský národ, nie je tak kšeftarsky ako oni.

Norman

Všimol som aj ja.
Aby sme ujasnili
1. Sú nejaké výroky, ktoré zaznejú, s ktorými tento portál nemôže súhlasiť. Možno nie sú tak myslené, ale tak vyznejú. Také, od ktorých sa Nadhľad musí ohradiť, dištancovať.

2. Sú názory, s ktorými portál nesúhlasí, ale sú to všeobecne známe iné názory. Ak ich napíšu cudzí ľudia, sú tolerované viac, ako predošlé, nik sa cudzích názorov nebojí (ale zahltiť si to tu samozrejme nedáme).

3. Toto sa zdá najmenej dôlezité, ale treba pripomenúť: sú témy, ktoré považuje Nadhľad za menej podstatné. Je to problém každého myslenia alternatívy, že sa zahltí nepodstatnosťami. Samozrejme, nik nemá zázračnú paličku na rozpoznanie dôležitého od nedôležitého, ale samotné také rozlišovanie je súčasť svetonázoru. Každý ma nejaký, aj my v tomto. Takže ak bude povedané: tamto a tamto je pre nás nepodstatné, to je zahlcovanie, nech sa nečudújú a zbytočne nebojujú a neurážajú sa, Emanuel. Z nadhľadu je mnoho vecí nedôležitých - to je práve tá sloboda a tá finta, ako veci zvládnuť.

Ja myslel, keď Roland písal, že oni sú Svarga, môj starý kamarát, že ma poznajú, ale keď nie sú, ja veľmi uzavretý a málo času. Tak nech sa nečudujú.

Emanuel

Keď už hovoria, v plurále množného čísla, teda pluralis majestatis, držia sa toho do konca, neboť jak pravil 24. Rytíř českého lékařského stavu František, Akademik Koukolík : Hry se mají hrát pořádne !
Raz, keď budem mať s Vami tú česť osobne , ubytujem Vás v komnatách pre Vaše Veličenstvo určených a ponúknem vínom z našich vinohradov. Dobrí poddaní ich veličenstva, poznajú pravidlá ich dvora. Nezaškodí nám to však čas od času pripomenúť. Ak ma chcete silou-mocou menovať za Emanuela grófa zo "Svargu", ráčte tak v svojej blahovôli učiniť. Alebo ma toho bremena rozmaru iných milostivo sprostiť. Králi tú právomoc majú, dokonca aj heretici, knieža by bol príliš, tento titul je zvyčajne pre príbuzných a členov kráľovskej rodiny, snáď Roland by toho hoden bol .Ale ani knieža, nehovorí za kráľa ani iných slobodných pánov bratov. Mám pochopenie pre mladých ľudí, oni prechadzajú dokonalou premenou často, je súčasťou vývoja. S pokorou Vám oddaný motýľ Emanuel , slobodník z makového poľa Nitrianskeho kniežatstva , královstva Nadhľad.com

Norman

Ja predsa žiaden pluralis majestatis nepoužívam, zas vymýšlajú alebo zle vidia, alebo zle chápu
Ja im len onikám, lebo treba učiť dobré od žida, že. Nikdy na túto ich jebnutú radu nezabudnem.
Takže žiaden majestatis a veličenstvo. nech až tak nežidovčia. Nie že by teda onikanie bolo nejak praktické, no ale keď to židia robia, tak to je určite super. (že to prevzali, ako všetko, od nemcov, je škoda dodávať)

A nie, nebudem ich menovať Svargou, sami si vybrali - a keď niekto raz zle vyberie, už niet cesty späť. Oni zostanú už len tým motýlom Emanuelom. Ale ešte že priznali - nebolo také ťažké. Prečo nie hneď.

Emanuel

Stále dookola. My, my my. To je kto ? Je len Vy či Oni. NORMAN. Je len jeden Norman. Ja som Emanuel a Oni Norman. Ale ked chcete menujte ma čím len chcete. Mne je to jedno. Skôr to vypovedá o Vás. A viete, co je zvláštne ? Tí, čo si sami davajú x mien, to chcú robiť iným. Poznáte prislovie : Podľa seba súdim Teba. Stale mi tu chcete, čosi prejudikovať, predpovedat, vkladať do úst cudzie slova,prepisovať moju identitu, pravdu poviem, neviem, prečo to robíte. Budem veĺmi úprimný, pripadáte mi ako negácia Schutza. Aj ten striehne na každú zmienku o Rusku, kto Rusko neopľuje je vyvrhel. Vy to isté zo židmi. Ten kto nenadáva spolu s Vami , ten kto s Vami nesuhlasí je Svarga. Tak som to pochopil. Vy ste si zalozili tento web, zrejme na to aby s Vami vsetci súhlasili.
Koukolík: Mocenská posedlost je stav, při němž se mocenská pýcha a / nebo mocenská závislost kombinují se stupiditou

Dosť som sklamaný, mám pocit, že ma tu nechcete. Veď to stačí len povedať. Nebudem Vám tu vypisovať, pod x prezývkami.

Emanuel

To nie je žiaden židovský obyčaj. Ja som ešte mojej starej matke onikal.. A Žid teda nie som. Aj môj otec onikal svojej matke. A dodnes tak robí,keď o nej hovorí, hoci už 42 rokov nie je medzi nami.

Emanuel

Na Slovensku nie je nedostatok pracovnych síl. Problém je inde. Už to pomenovali iný aj prišli na to iný. Chvalabohu. V noci som si pozrel najnovší príspevok Daňa, nie je to tĺk. Rozoberal tam DPH. Šialené vratky pre korporácie ako Kia a VW. Najväčšie vratky v miliardách eur majú tieto korporácie. Zároveň sú minimálnymi prispievateĺmi daní ako takých vzhladom k svojej veĺkosti. Najváčší platcovia daní je obyvateĺstvo a malí živnostníci a podnikatelia. Tí logicky žiadne vratky nemajú. Naopak sú čistý platcovia a prispievatelia do štátneho rozpočtu. V skratke povedané a jasne formulované obyvateĺstvo štátu je ožobračované vlastným štátom. Elita na Slovensku a cudzie elity skryté za korporáciami, následne tieto dane a vôbec rozpočet rozkráda tempom, keď sú vysledky štátu záporné, teda vzniká obrovský dlh, ktorý opäť musia splácať obyvatelia Slovenska. Za týchto okolností, za tohto neslychaného ožobračovania obyvateĺstva, dochádza k opusteniu Slovenska na západ aby sa vyhli osobnému bankrotu a ekonomickej samovražde, vysledok je odhad 500 000 vysoko kvalitných pracovníkov pracujúcich a žijucich mimo Slovenska. To je doslova tragédia. Cieľ korporácii, je udržať nízke mzdy, ktoré sú naviac dotované Slovenským státom a rozpoctom. Samozrejme sú dotované celým obyvateĺstvom, preto je na Slovensku obrovské daňové zaťaženia. A kruh ozobračenia sa uzatvára. Keďže časť obyvateĺstva pochopila toto smrtiace zovretie, odmieta ho a hľadá z neho útek. Na ich miesto chce Pellegriny, doniesť imigrantov zo Srbska, Ukrajiny kde je ešte väčšia bieda a naše minimálne platy su pre nich dočasne zaujímavé. Toto celé nemá nič s katolicizmom spoločné. Poĺské riešenie Filipíncami je velmi sofistikované, pretože okrem rovnakého nábozenstva, Filipínci vynikajú pokorou,. pracovitosťou, skromnosťou. Novodobí otroci. Nemyslím si ,že sa jedná o dobré riešenie. Napriek tomu Poĺsko je skutočne geneticky homogénne a môže si dovoliť malický experiment. Jediné riešenie je podpora domacich rodin, domáceho obyvatelstva, domáceho priemyslu,odbúranie vykorisťovania domáceho obyvatelstva ktorého profit berú nadnárodné korporacie v Nemecku, Fr, Kórei..

Náhodný okoloidúci

Nízke mzdy a z nich vyplývajúca nízka kúpna sila majú jeden konkrétny cieľ - donútiť národ brať si pôžičky, úvery, hypotéky, a tak sa nielen stať ekonomicky vydierateľnými otrokmi, ale aj dobre pomastiť bezodné bachory bankám pri splácaní úžerníckych úrokov.