Lafontaine už tiež tvrdí, že sa treba postaviť proti agresívnej politike USA.

Co by dělal US prezident, kdyby si ruská armáda budovala základy v Mexiku a v Kanadě?

Tuto otázku položil včera ve svém FB příspěvku bývalý německý ministr financí Oscar Lafontaine jako komentář k žádosti ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského o přijetí Ukrajiny do NATO. Bývalý spolkový ministr financí v vládě kancléře Gerharda Schrödera (SPD) v době, kdy byl členem německé vlády navrhoval harmonizovat v rámci EU sazby daní z příjmů právnických osob – tedy podniků, aby členské státy mezi sebou nesoutěžily v závodě ke dnu. K nynějšímu jednání o vstupu Ukrajiny do NATO a zřízení základen US Army na ruských hranicích napsal, že „je to hra s ohněm“.

Pohled na mapu podle něj ukazuje, že nejagresivnější a nejsilnější vojenská síla světa, USA, krouží kolem Ruska a Číny už léta. „Vzhledem k tomu, že Rusko a Čína jsou také jaderné velmoci, musí si každý, komu to jasně myslí, klást otázku, jak dlouho ještě?, varuje Lafontaine.

Ve svém příspěvku uvádí, že si dokážete představit, jak se cítí Gorbačov, který za SSSR souhlasil se sjednocením Německa za podmínek, že se NATO neposune dále na východ, když vidí, co se stalo po rozpuštění Varšavské smlouvy a stažení ruských vojsk z východní Evropy. „Kdyby existovalo něco jako historické povědomí a jiskra slušnosti v berlínské zahraniční politice, kancléřka Merkelová, ministr zahraničí Maas a zbytek amerických vazalů by věděli, že po více než 26 milionech úmrtích způsobených Hitlerovou válkou v Sovětském svazu a po Gorbačovově mírové politice by povinností Německa mělo být postavit se proti této agresivní politice USA. Ale děje se opak“, varuje Lafontaine s poukazem na přibývající útoky proti Rusku Číně v politice i médiích.

Bývalý ministr financí, který se v době hospodářské krize pokusil prosadit vyšší odvody německé centrální banky Bundesbank do spolkového rozpočtu místo rozpočtových škrtů a zvyšování DPH, za což byl bankstery „odstřelen“ z vlády, upozornil i na právě probíhající cvičení Defender Europe 2021. „NATO pořádá v sousedství ruských hranice manévry s 30.000 vojáky z 26 zemí. Mezi nimi jsou i vojáci z Ukrajiny a Gruzie, což jsou dva státy, které přímo sousedí s Ruskem. Když Rusko v reakci na to posiluje počty svých vojáků na hranici s Ukrajinou západní média zase kňučí o agresivní moskevské politice.“, napsal Lafontaine.

Ve svém příspěvku upozorňuje, že západní lhaní pokračuje. „Ruské obklíčení je podle západních politiků a médií ′′obrana". Západní ′′bezpečnostní politici′′ evidentně nejsou schopni představit, co by se stalo, kdyby byla v Kanadě nebo Mexiku nasazena ruská nebo čínská vojska.“, připomněl Lafontaine.

V této nové světové politické situaci by podle něj bylo v nepřehlédnutelném zájmu Německa a Evropy, aby mezi USA na jedné straně a Ruskem a Čínou na straně druhé zaujaly zprostředkovatelnou úlohu. V tom s ním hluboce souhlasím. Obávám se však, že i česká vláda bude chtít předvádět, že patří k nejponíženějším slouhům amerického Deep state. Občanům ČR tak čím dál více hrozí, že se stanou „kolaterální škodou“ snahy nadnárodních korporací o násilné ovládnutí ruského nerostného bohatství.

 

Zdroj: MUDr. Ivan David


https://www.facebook.com/466459903794526/posts/1303754913398350/

 

------

poznámka z Nadhľadu:

Lafontaine je ďalší klasický politik, osobnosť, ktorý odmieta túto šialenú agresívnu americkú politiku a zničenie Európy. Postupne im ďalším a ďalším dochádza, že Európa, ani Nemecko, toto nemôžu prežiť v postavení samostatných bohatých štátov, že sa zmenia na bezmocné vazalské štáty akéhosi tretieho sveta. A toto žiaden normány človek nemôže svojim potomkom spraviť.

 

Muki67

Zaujímavé za "západní" politici obnovujú kontakt so zdravým rozumom až keď sú už mimo reálnych možností niečo ovplyvniť.

Norman

Prejavujú sa až vtedy, keď už nemajú čo stratiť, keď sú na dôchodku.

Ale predsalen to možno brať ako určitý senzor nálad spoločnosti. Indikuje to tú prudkú zmenu, aká nastala na Západe za posledných 20 rokov. Tí politici, čo vtedy vládli, sú dnes režimom posudzovaní ako radikáli (disidenti, zradcovia).

Táto prudká revolučná zmena prišla z USA, kde sa očividne pod vplyvom nevyriešiteľných ekonomický pomerov všetkým prevaril politický rozum. Plus neomarxizmus so všetkou svojou agendou ( ženy, lgbt, rasy a podobne ). Plus úpadok vzdelania, výchovy (hlavne etického aspektu) u najširšej populácie, ktorá teraz dospela a volí.

V Amerike svojho času bolo hnutie hippies, ktoré bolo rozsiahle. Ale neuchytilo sa, zanechalo na americkom živote len málo.
Dnes je tam iné podobné hnutie, ale hnutie špinavé a primitívne: mileniáni, BLM a podobne. Toto je realita Ameriky, nie privezený hippie import z Indie.
Hrozný úpadok, to porovnanie súčasnosti s niekďajšími ideálmi indickej filozofie.

nové