Liberálna a ateistická SaS pevne verí na zázrak

Problémom sveta nie sú mýty, ktoré neustále vznikajú a zaplňajú noosféru až to v nej vyzerá zahustené a prepletené ako na barokových obrazoch - problémom sveta nie sú všetky tie víly, anjelíkovia, bohovia a démoni. Problémom sveta je iracionalita ako taká, ktorá sa dokáže zabaliť do akéhokoľvek slovníka.

Najnovšie SaS vydalo vyhlásenie:

"Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pripravená diskutovať o návrhoch konzília odborníkov ako aj o opatreniach, ktoré považujeme za potrebné zaviesť. Sme presvedčení, že systémovým krokom k zvýšeniu motivácie k očkovaniu a tým aj k zvládnutiu pandémie je vyslať spoločnosti jasný signál, že pre zaočkovaných sa pandémia skončila."

Rozumieme si? 

Byrokrat napísal a dal pečiatku, že prírodný fenomén má skončiť, a tak skončil. Basta, hotovo. Svet je taký, aký si ho namalujeme, realita je len druhoradá, objektívna realita nejestvuje (pre ekonomistických debilov už vôbec nie).

Je to vlastne tvrdo teologický postoj, pretože viera týchto hlupáčikov je veľká. Viera v božiu prozreteľnosť, ktorá  všetkých, ktorí sa správnym obradom posvetia, v tomto prípade pichnutím ihly do ramena, je neskonalá. Dostanú hostiu, ktorá ich imunizuje. Ba dalo by sa povedať, že blahoslavení chudobní duchom, lebo ich nikdy neprenasledujú výčitky svedomia z toho, čo spôsobili.

Ak sa niekomu zdá, že je iracionalita a modloslužobníctvo týchto ateistov príliš  nepodstatná téma, pozrime sa na druhý konkrétnejší aspekt tohto postoja. SaS jasne vyjadruje, že nedá na zaočkovaných siahnuť. Kvôli imidžu, že poznajú správnu cestu, budú tvrdiť, že vyhrali a basta. Formálny dôvod: aby aj ostatných presvedčili, že vakcína je sloboda, SaS nedovolí siahnuť na frikulínov, ktorí majú razítko, že veria strane a ľudu. Neformálne: postoj SaS a jeho rádoby mladého elektorátu  je ten, že covid je problém "starých" a tak to možno celé odignorovať a kašlať na nich. Ale aby toto nebolo tak jasne egoistické, je tento postoj zabalený do výhovorky zaočkovania - som postriekaný svätennou vodou, tak môžem "cestovať", chlastať spoločne, robiť čokoľvek.

Takýto postoj SaS povedie k tomu, že sa vírus bude šíriť. Pandémia neskončila, práve kvôli takýmto teologickým postojom a predstavám určite nie.

 

 

zdroj https://www.omediach.com/tlacove-spravy/21742-sas-musime-vyslat-jasny-si...

 

 

 

 

 

 

nové