Lučanský - priebeh vraždy

Priebeh udalostí s Milanom Lučanským, podľa toho, čo je oficiálne známe, a čo dnes napísal DenníkN, podľa dokladov, ktoré údajne "má k dispozícii"

(Necháme trocha bokom otázku, odkiaľ má Denník N tieto dokumenty, akým právom, a či za to autor textu Šnídl  a jeho informátor budú stíhaní?)

 

 

lučanský

Lučanský sa dostavil na výsluch 3.12.2020 o  9:30, Výsluch trval 3 hodiny a bol po ňom zadržaný. Odmietol všetky obvinenia ako smiešne. Takmer iste sa vyjadril, že ak bude treba, povie veci, ale na iných ľudí, ako si predstavujú. Ako policajný prezident určite mnoho vecí vedel. Bol už v minulosti v konflikte s ľuďmi okolo prípadu Kuciak, menovite Lipšicom, bol už v konflikte s novinárkou Tódovou, za ktorej článok vysúdil 150 000 Eur. Lučanský prejavil jasnú dávku neochoty spolupracovať na kampani vytvárania nových obžalovaných, odmietol obviniť ďalších ľudí, politikov. Namiesto toho sa takmer iste začal skôr vyhrážať, čo všetko vie a prezradí.

Neskôr(6.12) rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, že Lučanský bude v kolúznej vyšetrovacej väzbe. Zrejme nasledujúci deň, pondelok 7.12, bol odvezený do Prešova, kde bol umiestnený na samotku. Tam nemal prísť do styku s inými obvinenými či odsúdenými.

Už o pár dní, v stredu 9.12, údajne dozorca zaregistroval, že Lučanský mal "začerveňané spodné viečko pravého oka". Lučanský ale údajne odmietol lekársku pomoc.

Popoludní v ten deň absolvoval poradu s obhajcom, po ktorej už Lučanský aktívne požiadal o lekárske vyšetrenie. Bol predvedený k ústavnej lekárke. Tam vraj tvrdil, že sa mu stav zhoršil "po cvičení". Spis o týchto udalostiach spísal dozorca až na druhý deň. To už sa to prevalilo do médií.

Podľa ďalšieho záznamu Lučanského vyšetril "traumatológ, oftalmológ a neurochirirg" na ORL klinike v Prešove, kde bolo urobené aj CT vyšetrenie hlavy.

Tu niekde sa rozhodlo, že má ísť na ošetrenie do Ružomberku. Tam bol prevážaný a zákrok bol vykonaný až hodinu pred polnocou. Trval vyše hodinu.

Stav obvineného museli považovať za vážny, keď robili operáciu tak neskoro. V správe sú údaje o exoftalme, teda oku mimo lôžku, zatlačenému dovnútra, o tom, že bola "Odstránená kost lamina papyracea". Ako píše aj denníkN – Lučanský mal oko poškodené tak, že sa mu vpáčilo do nosnej dutiny (asi 1 cm ). Lekári mu urobili dekompresiu, bol odstránený hematón, vzniknutý "úrazom" za a pod pravou očnou guľou. Celá operácia bola v plnej anestézii.

Maličkosť? Ťažko.

Na druhý deň ráno, 10.12,

"pri pokuse prevozu na kontrolné očné vyšetrenie sa pacientovi pošmykol vozíček, prevrátil sa a udrel si hlavu vzadu v oblasti temena".

Tak vážne, že bolo znova urobené CT vyšetrenie. To konštatuje záznam s časom 11:42 .

Chápete? Pacientovi, ktorý ešte ráno o 0:05 bol v plnej narkóze, tomu sa ráno " pošmykol vozíček". Nie obsluhe, ale pacientovi. A vznikla nová rana, či niekoľko rán. Takých, že konzultovali špecialistov neurológov, robili CT.

Je naozaj ťažko obhájiť niekoľko zranení – oka aj zátylku – jedným pádom. A tak doktori v Ružomberku vzali na seba zodpovednosť za ďalšie akési zranenia na vozíku. Pardon, nevzali to na seba, ale napísali na pacienta po narkóze, lebo jemu, nepozornému, sa vozík vraj pošmykol.

Týmto sa doktori v Ružomberku zaplietli do zločinu.

Týmto sa ministerka, ktorá toto vyšetrovala, a vyhlásila to za trivialitu, zaplietla do zločinu. Ak by konala, prebudená škandálom v dňoch po tomto "incidente", mohla pravdepodobne Lučanskému zachrániť život. Neurobila to, odmietla dať verejnosti akýkoľvek kamerový záznam, neumožnila tlači prístup k Lučanskému, aby naozaj mohol vyjadriť svoju verziu. Klamala o charaktere zranení, úplne zamlčala údajný incident "pádu z vozíka".

Namiesto toho za ním poslala nejakých štyroch ľudí z ministerstva, a tí vyhlásili, že aj Lučanský sám popiera, že by jeho zranenie zavinil niekto iný. Bodka. O dva týždne bol mŕtvy.

Ale nepredbiehajme.

 

Hypotézy o ťažkých zraneniach hlavy (a pravdepodobne aj tela) Lučanského

Prešov je relatívne malá väznica. Na poschodí je jeden či dvaja pracovníci stráže. Sú tam kamerové systémy.

Dávam hypotetické predpoklady:

1. Pracovníci tajných a špecializovaných služieb majú privilegovaný vstup do budovy, a musí sa o tom mlčať

2. Poznajú metódu, ako odstaviť kamerový systém, prípadne ako odvolať dozorcu na poschodí.

3. Dokážu si teda zabezpečiť nezákonný, ale nezistiteľný prístup k väzňovi.

Je to hypotéza o zločine. Je možno to vyvrátiť?

Na Lučanského bol vyvíjaný nátlak, on vzdoroval, a tak pod tlakom situácie, alebo zámerne, aby ho zastrašili, bol ponižovaný, zastrašovaný, bol tvrdo udrený do oka a do zátylku. Mohlo to byť ešte 8.12, Lučanský mlčal a až keď oko začalo moc pripúchať, tak si ho všimol dozorca. Ale až keď aj  sám poranený začal vidieť dvojmo, tak po dohode s obhajcom požiadal o doktora. Až potom dostal lekársku pomoc. Až v Ružomberku, o polnoci.

Je táto verzia nepravdepodobná? Určite je viac pravdepodobná, ako to, že jeden obvinený najprv v cele sa potkne o papuču a potom na druhý deň spadne z vozíka tak, že si ťažko poraní temeno.

Lučanský sa pohyboval vo vysokej hre, v ktorej premiér Matovič kriminalizoval a doslovne posielal do basy politickú opozíciu, bývalých prominentov štátu. Tam už zrejme prestávajú byť nátlak a bitky nepravdepodobné. Padali slová o "sraní krvi" a podobne. Vláda rozpútala vojnu policajtov.

 

Pobyt mimo Prešov

Po tlačovej konferencii Kolíkovej v nedeľu 13.12 nemohla verejnosť nič robiť. Nedostala a nemala žiadne údaje. Strana Smer telefonovala a skúšala, ale ani ona nič nedosiahla. Novinári sa zdá sa ani nesnažili.

Lučanský strávil v Ružomberku dva dni, v piatok 11. 12 ho odviezli do Nemocnice pre obvinených a odsúdených do Trenčína. Tam zostal 11 dní a 22.12 bol prevezený späť do Prešova. Doktori v Trenčíne neskôr (15.12) úradníkom z ministerstva povedali, že úrazy Lučanského nepôsobili ako po bitke. Prirodzene, ak by to tak bolo, mali by to ohlásiť hneď. Keďže tak neurobili až do príchodu komisie, museli aj potom úraz spôsobený cudzou osobou  popierať. Primár z trenčianskej nemocnice povedal ministerskej kontrole, že vznik takéhoto úrazu považuje za „zriedkavý úraz“. Cudzie zavinenie ale tiež poprel.

 

Prečo Lučanského previezli späť tam, kde došlo k podivnému zraneniu? Už len preventívne ho mala ministerka, po predošlom škandále ona osobne,  umiestniť do iného zariadenia.

Lučanský sám (údajne) nehovoril o bitke a nepodával nejaké sťažnosti. Nevieme, či bol v stave vôbec niečo riadne hovoriť, alebo či predpokladal, že takto má viac možnosti prežiť. Ale takisto je pravda, že ho odvtedy nik, okrem príslušníkov ZJVS a iných štátnych zamestnancov z oboru, a jeho advokáta, ktorý sa sám správa celý čas čudne ustráchane, nik iný nevidel. Nevidel živého.

 

Smrť

Opisuje ju zatiaľ hlavne dokument, ktorý má Denník N k dispozícii. Je to prepis kamerového záznamu spred cely 29.12.2020.

V ten deň doobeda sa Lučanský rozprával so psychológom. Ten žiadne náznaky samovražedných sklonov nevidel.

Záznam začína až časom 15:00, keď je Lučanský umiestnený do cely. Následne údajne jeden z dozorcov robil "nepravideľné kontroly", posledná o 16:30.

Povedzme to tak – je tam hodina a pol, o ktorej sa nič nevie. Vyjadrujem pochybnosti o pravdivosti časov a hustoty kontrol dozorcom. V hre môžu byť aj iná veci. Hodina a pol je proste dostatočná na vraždu.

O 16:39 doviezli večeru, ale Lučanský nereagoval. Poloha – ležal na posteli. Nevisí na stene, leží na posteli. Dozorcovia stláčajú alarm a vchádzajú do cely. V cele kamera nie je.

V celom článku Denníka N nie je nikde uvedené, že by niekto spomínal, či mala obeť niečo oviazané okolo krku. Ležala na posteli hlavou ku dverám, to tam je presne. Je možné sa obesiť nejakou samozvieracou slučkou v ležiacom stave na posteli? Slučkou z teplákovej bundy?

O 16:42 prichádza zástupca vedúceho cely a nejaký "zásahový tím". Prinášajú náustok na umelé dýchanie a prenosný defibrilátor.

Po zhruba 20 minútach po alarme prišli do cely pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci. Odvážajú telo do nemocnice v Prešove až o 17:37, teda presne hodinu od zistenia prípadu.

Lučanský bol zrejme už mozgovo mŕtvy. Nikde nie je spomenuté, kedy došlo k oživeniu srdca, ak vôbec, pľúca už údajne nezačali pracovať vôbec.

Prehlásený za mŕtveho bol na druhý deň. Manželka na jeho krku nevidela žiadne strangulačné stopy.

 

 

Zhrnutie

Nevieme, kedy bude pitva a kto ju bude vykonávať. Zatiaľ nebola vymenovaná žiadna vyšetrovacia komisia (aj keď Kolíkova už údajne požiadala o účasť ombudsmanku Patakyovú(!!!), teda osobu, ktorá nemá s takýmito vecami žiadne skúsenosti). Zajtra je nedeľa, zatiaľ nič nenaznačuje, že sa niečo pohne. Vláda čaká. Stopy chladnú.

Lučanský bol v takom či inom zmysle slova zavraždený. To je istá pravda.

Najpravdepodobnejšia verzia je, že bol najprv začiatkom mesiaca zbitý, a neskôr explicitne plánovane zavraždený. Predpokladať niečo iné, napríklad samovraždu, je verzia veľmi naivná, nepravdepodobná. Možno prakticky vylúčiť svojvôľu dozorcov či  iných väzňov. Pri podobných incidentoch v iných krajinách, napríklad v Rusku, ale nielen tam, je v prvom rade obviňovaný režim, ktorý musí dokázať svoju nevinu. Dostal do rúk nevinného, zdravého a relatívne mladého človeka, zaslúžilého policajta, generála. Za pár týždňov vypľul mŕtvolu.

To je medzinárodný škandál.

Režim na Slovensku je vinný. Musí odstúpiť Kolíková, ale aj predseda vlády Matovič – a teda celá vláda. Žiadne iné politické riešenie nie je možné. Tu nejestvuje iná možnosť.

 

zdroje:

https://dennikn.sk/2209319/chlapi-su-zlati-hovoril-lucansky-o-dozorcoch-...

 

 

 

 
0
Ema

spadlo v nemocnici z vozíčka tak, že im okamžite museli robiť CT-čko. Celkovo. Nemusí ísť len o väznených ľudí odoslaných do špitála.
Keď už na nás Kolika s jej roztraseným mančaftom väzenskej stráže vrhá štatistiky o samovraždách, chceme aj toto číslo.

Náhodný okoloidúci

Mňa by zaujímalo, koľko väzňov alebo aj zadržaných sa v cele potklo o papuču tak, že vznikol vážny úraz.

To je ale divná náhodička, že všetky tieto úrazy, ako je úraz pri cvičení, potknutie sa o papuču a pád z vozíka sa stali práve jednému zo špičkových vyšetrovateľov a zároveň kľúčových svedkov v prípade kuciakiády a iných závažných prípadov.

slaven1

..a mňa by zaujímal, koľko z oboch druhov prípadov bolo policajných prezidentov.

Náhodný okoloidúci

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/407133/zitny-zabili-ho-a-kolikova-...

 

Žitný ako (bývalý?) agent vojenskej kontrarozviedky má určite svoje dobré a spoľahlivé kontakty, ale aj tak som naklonený skôr verzii, že to bol niekto zvonka, nie bachari.

Jeho rodina ho nevidela. Nepustili ju k nemu, aby nevidela tie modriny. Keď ho videli v nemocnici na operačnom stole, tak personál bol v šoku. Modriny mal po celom tele. Preto museli zabrániť kontaktu s ním na najbližšie dni.

Ak sa toto potvrdí, tak asi prebehne vyšetrovanie medzi lekármi a sestrami, aby sa zistilo, kto toto Žitnému prezradil.

sandro

Dalsi, ktory nezvlada mlcat - vid. FB. Danis musel odist z aktualit a bude musiet rovnako odist aj z prehniteho Postoja. On sa aj snazi zarobit si pisanim zopar strieborniakov, ale ma smolu, ze ma ake take svedomie. A Lucanskeho uz neustal. Ako vsak zvycajne, zastal na pol ceste aby zadne vratke zostali otvorene.

PS: 8.1. sa urcite budem prechadzat v exterieri v Strbe za ucelom naberania imunity na cerstvom vzduchu.

Norman

jedna reakcia zo siete na tento úkaz

No aľe môj maličký, to ľen ťeraz si sa zobudiu ? Doťeraz si kopau za opačnú stranu a dobre bolo ! Kto ti tam stúpiu na otlak že si tak friško prebehou ? Zrazu už vidíš veci v pravdivom svetľe .... Potkančok ! Alebo si bou ľen vyslaný aby si nabrau dôveru ľudí a keď príde pravý okamih, aby si ich zviedou z cesty do pekla k tvojmu rohatýmu ňaňovi ... Ako Banášik aľebo tutokáj naChmeľenčok .... Neverím ti ani ťen vysavačoidný nos medzi očami!

slaven1

Je nejaká "opodstatnená" kritika Lučanského? Ak áno, ako znie? Na svete je článok Flašíkovho portálu eTrend s názvom "EXKLUZÍVNE VIDEO Lučanský v spoločnosti kriminálnika: Takto sa zabávali vo floridskej reštaurácii!" Článok som len preletel. Strašne smrdí. V článku sa uvádzajú, ja to zhrniem takto, "americké dôkazy". 

Falošný dátum zverejnenia

Pri pokuse zistiť nakoľko veriť autenticite a interpretácii informácie, som narazil na niekoľko zvláštností. V článku je uvedené, že bol zverejnený "29.12.20-19:51". Formulujem to takto, lebo to nie je pravda.

Presný dátum zverejnenia nie je známy. V archíve vyhľadávača, ktorý svoju kópiu spravil 29.12.2020 10:50:40, je uvedený dátum "28.12.20-12:52". To znamená, že na článku sa robili aktívne zmeny v ten istý deň, ako dával Žilinka "bodku za záhadou Lučanského".

V článku sa nachádzajú 4 komentáre, ktoré majú takúto súslednosť pridania:

  1. Peter 28.12.20-22:07 (pred akože zverejnením článku)
  2. Apač 29.12.20-5:50 (pred akože zverejnením článku)
  3. Jeris Jeris 29.12.20-17:13 (pred akože zverejnením článku)
  4. Alojz 30.12.20-0:04


Kompromitačné video bolo pripravené už 9.12.2020 o 11:00

Zaujímavejšie ako upravený dátum vydania článku, keď autor opravoval svoju hrubicu v slove "pokryvenou" v pokrivenej vete "Podľa jeho rozprávania sa na Floride v Lučanského kruhu pohybovalo viacero osôb s pokryvenou minulosťou," je video priložené do článku.

Video na adrese https://ereport.sk/wp-content/uploads/2020/12/YouCut_20201209_110038425.mp4 bolo nahrané na ich server 09.12.2020 11:02. To znamená, že kompromitačný materiál na Lučanského sa pripravil na zverejnenie v deň jeho "klikovania s rozbitým okom" (9.12.2020) a zverejnilo sa v deň, ako zaklínač hadov Žilinský zanôtil uspávanku (28.12.2020).

Koordinovaná kompromitačná kampaň

Kompromitačnú kampaň Lučanského viedli/vedú koordinovane (vyrobiť „dôkazy“, zniesť obvinenie, pripraviť Prešov, umiesniť do väzenia, dodať video Flašíkovi, pripraviť Žilinku).

Prečo dávali/dávajú títo chytrí, bohatí ľudia toľko námahy aby zahnojili gen. Lučanského? Veď aj tak z čela Polície odstúpil. Čo radšej nešli na jachtu? Prečo tratili toľko peňazí a času? Aký bol konštrukt? Najskôr zložíme Lučanského… potom?

Náhodný okoloidúci

Dobrá práca, detektív Slaven :)

slaven1

TLTR: Lebo práve tam to mali pripravené.

Včera takýto článok na Infovojna.sk: "Prokurátor Kysel musí vysvetliť, prečo poslal Lučanského do prešovskej väznice dvakrát. Blaha hovorí o neľudskom správaní vyšetrovateľa".

Uväznenie v Prešove vzhľadom na procedúru vyšetrovacej väzby nedáva veľmi zmysel. Prečo ho poslali práve do Prešova?

Odpoveď: Lebo práve tam to mali pripravené. Neviem, čo všetko toto tvrdenie obnáša, pravdepodobne tam mali dosadeného svojho človeka, ktorý zločin prikryje (minimálne niekoho, kto má prístup do miestnosti, kde je disk s kamerovými záznamami). A preto tam Lučanského vrátili aj na druhý raz.

Priveľmi trvali práve na Prešovskej väznici. Po prvom incidente ho mohli dať do Popradu, do Košíc, do Bystrice, Žiliny...

Niečo ako ošetrenie vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde v auguste dosadil Naď svojho človeka (nie ošetrenie v nemocnici v 20 minút* jazdy autom diaľnicou vzdialených Košiciach, do Ružomberka nejde ani len tá diaľnica).

--
* časový údaj uvádzam aby mali predstavu hlavne obyvatelia hlavného mesta.

vrbovčan

povedať, že Lučanský mal byť mŕtvy už 8.12.?

Náhodný okoloidúci

Manželka bola pri ňom niekoľko hodín, aj v noci, až do samotného konca. Možno ho držala za ruku. Keby bol v tom čase už mŕtvy, všimla by si to.
Možno bol od prvého úrazu v kóme a čakalo sa s "obesením" a zverejnením jeho stavu na schválenie núdzového stavu spoza igelitu.

vrbovčan

že zámer či bol taký? Len sa nevydaril. Veď Ty to píšeš.

slaven1

Tento-krát na HOAXovej stránke Polície, že Černák sa nenachádzal v prešovskej väznici v čase keď tam držali Lučanského. Reagujú na včerajší rozhovor Kotlebu na TV Slovan.

Problém s týmito vylučovaniami je, že ZVJS už raz vylučoval a... za niečo vyše týždňa bol policajný generál mŕtvy. Výlučkom ZVJS sa nedá dôverovať.

Norman

Ale on bol vždy tak trocha zadubený do jedného bodu. Citujem z jeho stránky:
---
Slovensko nerozkradli a neurobili z neho ekonomicky nesvojprávnu krajinu mimozemšťania, ani sionisti, ani NATO, ale zločinci národnosti slovenskej, ktorí sa recyklujú v politických stranách od novembra 1989 a ktorí si z politiky vybudovali svoj blahobyt na úkor biedy vlastných občanov, ktorých deťom ukradli budúcnosť.
----
Tu sa prejavuje jeho základná deformácia. Ak by Slovensko rozkradli Slováci, boli by tie hodnoty tu a bolo by ich vidieť. Bez účastí zahraničia, a menovite sionisov, by Slovensko nevyzeralo tak, ako dnes.
A to, že Lučanskému vyčíta celkové pomery, ktoré tu boli dávno predtým, ako urobil nejakú katieru - tým sa zaradil Pavlík medzi hyeny.

A Pavlíkova (a nielen jeho) doslovne posadnutosť eštebákmi a podobne je naozaj kontraproduktívna. Dnes až smiešna. Čo má koho srať, či bol Žitný nejaký kontráš, a že sa (preto) zastáva Babiša?
Pavlík je ďalší na zozname "alternatívnych" bláznov a popravde sa čudujem, že ešte oxiduje.

nové