Ľuďom zlyhávajú nervy - vraždy v Kežmarku

To, že pod vplyvom situácie ľudia kolabujú a robia veci, ktoré tu predtým neboli, to vidno čoraz viac.

Nedávno to bol ten chlapík, čo prišiel do Parlamentu so sekerou, teraz nejaký muž v Kežmarku zabil svojich rodičov a potom v obchode chytil rukojemníčku a držal ju do hlbokej noci.

Sú aj iné, menej dramatické, ale častejšie drámy. Ľuďom proste dochádzajú nervy - aj keď to navonok ani tak nemusí vyzerať. Ich životný štýl je dosť nabúraný a špeciál sa ukazuje, že konzumné typy trpia najviac. Hm.

Viem, že teraz prichádzajú ľudia s názorom, že je to nie samotnou pandémiou, ale preháňaním či zbytočným opakovaním vecí okolo nej. Nuž, myslím tak dvojročné deti majú mentalitu, že keď zavrú oči, majú dojem, že zlý bubák zmizol. Bol by to v každom prípade experiment - nehovoriť o problémoch, a koniec koncov nerobiť žiadne opatrenia, ktoré obmedzujú bežný život ľudí. Zdá sa, že to aj bude nevyhnutné, lebo ináč ľuďom naozaj ... drbne.

Ale nie je to tak. Pod tlakom sa rodia diamanty a to, že súčasné generácie sú objektívne zmäkčilé snowflakes, tvrdia o sebe aj oni sami. Ergo - podobne, ako deťom nezaškodí, keď sa trocha učia samé, tak ľuďom vôbec nezaškodí trocha stresu. Dosť bolo tých slniečkárskych utópií. Ak by nebol covid, našli by si aj tak iné problémy, aby mohli plakať. A západná spoločnosť už tak rozmaznáva svoj dorast, že prestáva byť životaschopný.

Ergo - cesta nie je v tom, že sa nejak obmedzia či zjemnia správy o covide, ale v tom, že sa prestane s týmto posratým skučaním, čo všetci predvádzajú. Nemôžu ísť na kávu, nemôžu cestovať, nemajú peniažky. Týmto pišťaním robia zlú atmosféru, týmto privádzajú ľudí k nervovým zrúteniam. Nech sa prestanú hrať všetci na slečinky. Mne samozrejme osobne to ich mraučanie nejak nevadí, to nie, ale oni si tým škodia a potom vraždia tak alebo onak svojich rodičov.

Guy de Maupasant má výbornú poviedku, volá sa "A čo potom?".
Čo potom, keď sa stanú naozaj zlé veci?

 

 

Ľubov

na to,že diamant v hrude nezhnije .

Chodím občas aj na ruské portály a ak je prekladac,tak aj na americké.
Hľadám,čo nás spája.-). Veru,je toho až prekvapivo dosť. Napríklad ruské ženy píšu,len nech nie je vojna.Potom tam prišli nejaki muži a tí zas hovoria :" Čo sa bojíš,kedy má človek ukázať,že je hrdina." Alebo tak nejako,pointa je veľmi podobná tomu,o čom je tento článok.
Bez utrpenia sa nedá rásť.

ps https://www.picuki.com/media/2506838686331785247 pár fotiek z Bratislavy,prekvapilo ma, aké má Bratislava zrazu čaro. Je to nazaj pekné.

kali

Ano to je to klasické staré známe Nietzscheovské „čo ťa nezabije to ťa posilní“. Ľudia na západe musia pochopiť, že život nemá byť pohodlný. Pohodlnosť vedie k lenivosti, lenivosť ku chradnutiu, chradnutie k slabosti a slabosť k zániku. Je to ale nevyhnutný cyklus kde silný muži robia dobré časy, dobré časy robia slabých mužov a slabí muži robia zlé časy, zlé časy robia silných mužov. https://www.youtube.com/watch?v=GfV1JaATlpo

Ľubov

sa odmlčal Ján Baránek,nevieš náhodou,čo je s ním? (viem,že väčšina má ten facebook ,tak možno tam je)
Môže byť chorý,tak prećo inak by nepísal? ((

Roland Edvardsen

Na FB je aktívny. Posledný príspevok má z 15. februára.

Ľubov

za rýchlu a dobrú správu. Mohli by nasledovať ďalšie ....

Náhodný okoloidúci

Čo ťa nezabije, to ťa zmrzačí.

Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Tieto dve tvrdenia sú možno realistickejšie ako to, že čo ťa nezabije, to ťa posilní.

kali

Alebo aj „čo ťa nezabije ťa urobí šialeným“ aj také som počul. Keby som ale mal byť cynik tak poviem, že to sa stane len tým ktorí sú slabí a neschopní. O tom je ale príroda, je to prirodzený výber, prekážky ťa majú posilovať, nútia ťa zo seba dostať to najlepšie, čím sú ťažšie tým je kladený väčší selekčný výber z ktorého vyjdu len tí najlepší. Najintezívnejšia a najplodnejšia činnosť je velká bolesť. Je to kruté? Ano. Je to nevyhnutné pre vývoj? Ano. Možno s trochou nadsázky by sa dalo povedať, že by sme mali byť vďačný v akej dobe za nachádzame (v dobe kali juga) lebo aspoň nás skutočne preverí či za niečo stojíme.

nové