Macron, Fico a V4

Okrem samitu EU v Bruseli prebehlo aj stretnutie Emanuela Macrona s vodcami Vyšegrádskej Štvorky. Všetko je to pod znamením jednej nedávnej udalostii: vyjasnenia, kto ovláda Francúzsko, aké sú jeho sily a tendencie. Jednoducho, novým hráčom je globalista nervný Macron, protiklad je rebelujúca V4 a nad tým krúži relatívne nový pojem: jadro Európy.

 

Znova pripomínam: toto nie je obhajoba Fica ani prejav viery v jeho politickú osobu - jeho pozitívna rola bola bezpochyby v minulosti v boji proti ksindlom ako Dzurinda, Mikloš, Radičová a celý ten rozmanitý odpad, dnes už takmer odhnitý. Nemáme ani informácie, čo v dobách krízových on osobne a jeho ľudia spravia. Toto nie je o osobách a stranách, je to vysvetľovanie určitej politickej role, v ktorej sa Slovensko pohybuje.

Európa bola dlhé storočia tvorená určitými blokmi, a kým tie bloky boli zdravé a držali spolu, bola Európa na čele ľudstva vo všetkých parametroch (špeciál kontinentálna Európa - ako som už spomenul x krát, pirátske národy tzv. britské (a ich bastard, tzv. Amerika) sú extrémnou neetickou odnožou. Napriek už storočnej propagande zo všetkých strán, čechoslovakistov, marxistov, buržujov, konzumistov a podobne, pravda je, že na konci 19. storočia bola Európa absolútna jednotka. Potom bola zámerne rozbitá svetvou dvojvojnou a z nej vyplývajúcich extrémnych situácií, ale k integrovanému stavu sa vracia priam sama od seba - napriek tomu, že ju stále okupujú anglosionisti. A v integrite je sila.

Toto niektorí politici predpokladajú a v toto niektorí dúfajú. Tak, ako je to spomínané v tomto článku na Pravde

Nielen moja predpoveď ale je, že to bude integrácia bez Francúzska. To ale nik z politikov zatiaľ nemôže povedať nahlas, aj keby si to myslel.

 

Ďalší problém je najexplicitnejšie vyjadrený v tomto odstavci toho článku:

Robert Fico však zrejme zámerne vynecháva skutočnosti, ktoré budú vyplývať z hodnotového a geopolitického zakotvenia Slovenska medzi krajinami západnej Európy. “Hodnotami” sa totiž na Západe myslí taktiež prijímanie imigrantov, multikultúrna spoločnosť, podpora LGBTI, gender ideológia, rušenie tradičných hodnôt a rodiny a mnoho ďalších nežiadúcich javov.


Je pravda, že Ficov svetonázor nedovolí uvedomiť si explicitne rasovú a kultúrnu antagoničnosť imigrantov. A ak si to aj podvedome uvedomuje, nemôže to povedať otvorenejšie, než ako to doteraz povedal. Predpokladám ale, že rasový rozpor bude v celej západnej Európe taký veľký, že tento bod sa stane ústredným a postupne alebo naraz sa zmení, prestane byť tabu (konieckoncov už teraz je neustále ústrednou témou). V4 sa už vyjadrila dosť otvorene, teraz je čas na začiatok skučania (občanov) Západu.

Čo sa týka ostatných tých tém (LGBTI, gender, rodina a iné): sú to známe odpadky, ktoré smrdia už skoro celej spoločnosti, ale nie sú prvoradé. Po zmene základnej hodnotovej orientácie by tieto lajná vyleteli von oknom za jeden deň, ani pes po nich neštekne.

 

To je potencionálny model, jedna možnosť - momentálne najpravdepodobnejšia z tých dobrých, a v podstate aj najlepšia. Prirodzené jadro kontentálnej Európy s ťažiskom v Berlíne.

Prirodzene, aj túto možnosť treba podporovať možnosťou stiahnutia sa za svoje slovenské hranice a akej takej izolácii od sveta. Ale to je len potencionálna možnosť, ktorej sila je v tom, že naozaj nenastane, že len pôsobí ako hrozba.

Samozrejme, utopické fantazmagórie nepoznajú hranice a dúfať sa dá vo všetko. Návrat komunizmu (tentoraz samozrejme toho doooobrééého), alebo hromadka samostatných malých a bohatých štátov spolu dobre vychádzajúcich, niektorí iní naozaj dúfajú, že sa tu budú trtkať dúhoví buzeranti so satanistami a islamistami v jednej hnedej a zároveň dúhovej farbe, to všetko pocukrené židovským holokaustom - ale to všetko sú absurdity, ktoré namôžu trvalo fungovať.
 
Sledovať treba silu a technológiu. A tú veru nemajú ani vo Varšave ani v Budapešti. Okrem toho, Poliaci ani nevedia, že jestvujeme a Maďari sa tvária, že nejestvujeme. To je potom ťažko. Samozrejme, že sme priatelia - Slováci sú vždy priatelia a dobráci, holúpičí národ. Ale z týchto dvoch priateľov nam nik neporadí, lebo sami nevedia. A Čechom - tým v tejto ich situácii naozaj ťažko poradime aj my.
 
Ergo, zhrňme to jedným odstavcom:
Problém nie je integrácia, ale hodnoty, ktoré v nej dominujú. Zmeňme tie, a zdravé jadro môže fungovať perfektne. Chceme zrušiť Brusel, nie Európu.  Zavrieť sa na domáci hajzel nad latrínou naozaj nie je lákavá predstava, ani pre národniarov, aj keby to bolo najpohodlnejšia cesta. Ale národ, to je sila a aj určitá úloha. A Slovensko má svoju pozíciu, ktorá od neho vyžaduje konečne dôstojný vystretý postoj.
 
 
Luko

V januári 1918 sme ako mladá ČSR viedli vojnu s Poľskom (o Těšínsko) a o niečo ostrejšie sme bojovali s Maďarskom (nechceli prísť o "Hornú zem" - tak volali juh Slovenska) a na vojnu s Nemeckom len "vďaka" Mníchovu už nedošlo.
Myslím, že naša túžba po pacifizme je nepriamo úmerná stavu našej nas-štvanosti.
Ale máš pravdu, na problém globalizácie sa netreba pozerať "áno-nie", ale "ako-kedy".

Púpavová

po jeho prečítaní som si uvedomila,že ma oblúkom vrátil k pôvodnej myšlienke.Je treba zničiť mimovládky.

Nejak sa to proste začať musí .

anonym

Ziadne spojenectvo s Nemeckom. To je cesta do pekiel. Uz sme raz boli s nimi a doviedli nas do nemoralnej vojny a k porazke.Nepatrime hodnotovo na zapad ani na vychod. Patrime tam kde sme,do strednej Europy.Nepotrebujeme preberat zapadne hodnoty, mame svoje tradicne hodnoty. Tych sa treba drzat.

anonym

Aj Nemecko patrí do strednej Európy.

Jozef Novak

Vy ste spolu s nimi boli a vojnu viedli až ku konečnej porážke. My nie. Chce to len zbaviť sa toho smradľavého propagandistického AngloSionistického slizu, v ktorom ste zabalení. Dôvod prečo tento článok Norman napísal je práve opak tvojej úvahy. Ide mu práve o ten mier a jednotu Európy, ktorá bola rozbitá dvomi zničujúcimi vojnami do ktorej ju vtiahli tie vyššie spomenuté pirátske štáty Európy ovládané anglosionistami. To je to čo tu nechceme. A nie to, čo tu nechceš ty.

Púpavová

 

nezaškodí pár informácií si zopakovať:

Sedemročná vojna 

 

Inak práve v tejto vojne,v bitke o Berlín sa preslávil Andrej Hadik. S 5000 husármi ho prinútil ku kapitulácii a ešte dostal aj výpalné (opustiť mesto ) štvrť milióna toliarov. Jeho straty boli 10 husárov,preto navždy Husársky kúsok.

Ech, keby sa to tak dalo zopakovať pri likvidácii tretieho sektoru.

ps.Nemecko a prímorskí druzia nikdy nebudú.

Norman

tento portál zásadne a od začiatku otvorene nesúhlasí s vetami typu
"Nemci nás priviedli do amorálnej vojny".
S tymto názorom nesúhlasíme a je to práve to, čo chceme odstrániť - tento zdeformovaný postoj, tento výsledok vojny a povojnovej železnej opony.

Samozrejme, každý anonym si môže napísať, čo chce, kým moc netroluje a nie je osobný, ale tamten názor je len obyčajná súčasna anglosionistická ideológia a v podstate presný opak toho, čo Slovensko potrebuje.

Peknú nedelu želám :)

Púpavová

Vďaka za učesanie formy.

anonym

Acj jaj,kolko je tu germanofilov,kolko ludi hraje hru na jednotnu Europu,len aby nas dostalo pod nemecky vplyv. Nakoniec vam nevadi ani ten zapredanec Fico,ktory nas chce dotiahnut do europskeho chomuta. Mozno sa preberete z toho sna az v novej realite,ale to bude uz neskoro. Cesty spat uz nebude.
Ano Nemecko je mozno geograficky v strednej Europe,ale mentalne je nam cudzie. Nemecko je historicky nas uhlavny nepriatel a to nie nasou vinou,a tak to aj bude,lebo jeho zaujmom je pohltit nas a asimilovat. Slovansky a nemecky zivel su nepriatelske.
Ja som s nimi samozrejme vojnu neviedol,ale z historie viem,ze Slovensko ako nemecky satelit viedlo vojnu proti Sovietskemu zvazu. Ta vojna bola zlocinom proti ludstvu a preto bola nemoralna. A Slovensko spolu s Nemeckom patrili medzi porazene staty. To su fakty historie,bez ohladu ci sa vam to paci alebo nie. Nepomoze strkat pred tym hlavu do piesku,ani zatvarat oci. Mier a jednota Europy je iluzia. Koho mier? Nemecky,ci anglosasky? A kde su Rusi? Tiez patria do Europy. Ci na tych netreba brat ohlad? Tych silou zotrocime a potom bude na svete mier naveky? Ten nas?
Boh nas ochranuj od jednotnej Europy,lebo to je nas koniec ako slovenskeho naroda.

anonym

Len poznámka.
Nechcela som zapríčiniť svojou zábudlivosťou vznik toľkých "anonymov"...

Ak sa ešte niekedy v budúcnosti rozhodnem niečo napísať,tak uvediem v kolónke "Vaše meno" svoju značku,ktorú používam.

Aby nevznikali nesprávne dojmy o mne,tak toto je posledný môj "príspevok" pod zn."anonym"

Doteraz som tu nevidela predo mnou ani raz "anonymov",tak preto.

anonym

Kludne si ponechajte svojho anonyma,ja tu aj tak koncim.Neurobil som to zamerne. Proste prisiel som sem a bol som nerozhladeny.Pekny den.

NN

Ja som proti Vám,anonym,nič nenapísala.
Tiež končím.

Navyše som písala a viem aj prečo,že prestávam čítať nadhľad.

Nech si svoje názory píšu ďalej.
Ja mám v základných veciach jasno a nesúhlasím s podporou fica a jeho jadra.
Ich méty spojenia s Nemeckom a Francúzskom,ktoré tu nastoľujú sú pre mňa výkričníkom a neprijateľné.

Majte sa tu dobre.
Tiež pekný deň prajem.

Norman

ľudia, ktorí tu len nakukli, sa nemúsia trikrát pateticky lúčiť.
Keď už, tak sem napíšte, na ktorom portáli vás môžeme nájsť, čo splňa vaše ideály, aby aj iní naši čitatelia dostali šancu nájsť to lepšie čítanie.
Ako vidíte, som otvorený každej konkurencii, hech.
S pozdravom "Nech žije Sovietsky Zväz" vám v mene celého kolektívu ďakujem za vaše divadlo. Česť práci, súdruhovia.

Peter

Postrehol si, že "Sovietsky zväz" presťahovali? Že kde? No do Bruselu.

Norman

Len ty si nepostrehol, že ja som tu nie tak dávno napísal, že Brusel treba zrušiť, zorať, posypať solou. A to myslím aj teraz. Brusel nie je v Jadre, Brusel je infekt.

Norman

Dobre, vážený boľševik, je lepšie prejaviť svoj názor, ako mlčať.
Ja len pripomeniem, že táto štvavá ideologická dogma o tom, že naším nepriateľom sú Nemci, výrazne pomohla priviesť Európu do dvoch svetových vojen. Len sa všetci susedia navzájom nenáviďme, lebo naši priatelia sú v Moskve alebo Washingtone, že.

A čo sa týka vojny so Sovietskym zväzom - absolútne nie je pravda, že bola "zlocinom proti ludstvu a preto bola nemoralna". Vojna s takým monštrom, akým bol vtedy Sovietsky zväz, ktorý naozaj len o pár rokov neskôr odmietli aj jeho vlastní obyvatelia, a to opakovane, ktoré spôsobilo práve neštastie a genocídu Rusom a iným slovanským národom, taká vojna principiálne nie je zločinom.

Čo sa týka kontinentálneho deleneia, Rusko je v podstate samostatný subkontinent, rovnako ako je subkontinent reálny európsky oblúk od Iberského poloostrova cez Nemecko a Balkán po Grécko. Tá Európa, o ktorej tu hovoríme v užšom slova zmysle, končí na Karpatoch, kde začínajú nekonečné roviny ruského subkontinentu. Hrať sa tu na hrubé pomenovania zo štvrtej triedy ľudovej, kde "Európa končí na Urale", je zbytočné.

Čo sa týka "boh nás ochraňuj" - sa čudujem, že človek s typicky boľševickými názormi spomína boha.

anonym

Tolko bludov a klamstiev v takom malom prispevku.Zamienate pricinu a dosledok.Nie nasa ideologicka dogama o nepriatelstve priviedlaEuropu do dvoch svetovych vojen,ale Nemecko a jeho nadradenost voci nam priviedlo Europu do dvoch svetovych vojen. To su fakty. Jednotna Europa je len projekt proti Rusku. Najprv im pomozeme znicit Rusov a potom znicia aj nas. Nemci sa nezmenili.Je to fanaticky narod. Dnes poslusne vitaju migrantov,zajtra budu poslusne hajlovat.

A ked hovorite,zevojna proti Sovietskemu zvazu,kde zahynulo 20 milionov ludi,principialne nebola zlocinom,tak pochybujem,ci vobec ste clovek.
A ta lekcia zemepisu,to uz je naozaj iba smiesne.

Kedysi ste mal Normal lepsie nazory. Co sa stalo? Myslel som si,ze toto je pronarodny server a hla je to germanofilny. Na takom byt urcite nechcem. piste si tu co chcete,ja sa porucam.

Norman

Celé vaše texty nielen obsahom, ale aj formou sú ako z politického školenia boľševikov, takže to nie sú "nálepky", ale podstatná charakteristika.
To, že sovietsky boľševici vohnali ako stádo na smrť milóny svojich občanov, je ich problém - a pre nás veľké poučenie.
Nie som človek, lebo poveim pravdu, líšiacu sa od boľševickej a anglosionistickej oficiálnej propagandy? Nuž ale vy ste tvrďák, horší ako Žitňanská. Povedzte pravdu, vy človek - že ste starý komunista.

Ak ste mali niekdy dojem, že moje názory sú iné, tak to len svedčí o tom, akí ste slepí. A čo sa týka servera, na ktorm nechcete byť - vy ste tu niekedy bol? A teraz vám vadi germenofília? Ale ináč ste národovec? Alebo aká je vaša oficiálna legenda? Národovecký rusofil-boľševik?
Také sme ešte na slovenskej webovej a politickej scéne nezaznamenali.

Vandal

Pre Nemca sme vzdy boli a budeme len a iba odpad, menejcenni, untermenschen, druha kategoria... Vzdy a nikdy inak...

Púpavová

No ak to bol aškenáz,tak možno áno.Predvčerom som sem dala link na, pre nás pomerne neznámu vojnu, Sedemročnú,Rakúsko a Prusko proti sebe kvôli Sliezsku.Ale iné chcem.
Ako je možné,že jeden untermenschen z Turca,Hadik, a jeho 5000 chlapcov(určite to neboli rakúski aristokratickí synkovia,skôr kysučania,oraváci a horehronci).A týmto sa obrancovia Berlína vzdali bez boja,taký rešpekt pred nimi mali. To bolo už po protitureckých vojnách.Tiež sme vyhrali.

To tam niekde v kolektívnej pamäti stále je.

Norman

To je práve sionistická "antinacistická" propaganda.

Súčasťou tých ideologických rečí víťazov okolo svetovej vojny nie je len samotné očierňovanie "nacistov", očierňovanie Nemcov ako takých, ale veľmi dôležité je v ňej toto štvanie dvoch častí Európy proti sebe. Sionisti, pracujúci so zákomni "proti nenávisti a štvaniu", sami práve na tomto budujú svoju politiku, na nenávistoi voči národom, ak sa neujme proti Rusom, tak proti Nemcom, a tak stále dookola.
Žiaľ, to je práve ten omyl , ktorým trpí široká verejnosť na východe a nechá sa manipulovať. Je to jeden z najväčších historicky-politických omylov. Na tomto portáli ho búrame a pohŕdame ním od začiatku - ale azda sa teraz rozšíril počet a typ čitatelov, takže prichádzaju ľudia, čo o týchto veciach nemajú ani poňatia a sú ešte úplne sfetovaní či zhypnotizovaní.

No ale tak to je, samozrejme že to nebudeme každému vysvetlovať osobitne.

Norman

Samozrejme, nik nie je šlachetný dedo Mráz a pannenka Mária, ako každá kultúra, aj Nemci sa držia svojho. Ale nie je to o nič horšie, ako náš kontakt s Čechmi, alebo, panebože:), dokonca s Maďarskom.
Samozrejme, že kurvy chcú na nás zarobiť (ako každý) a samozrejme aj zarábajú, lebo sme to prenechali Miklošom a vôbec sme národ v politických plienkach. Ale ... práveže, tu sú v plienkach tuším všetci susedia, všetko sú to tu politické novotvary, a nie že Nemci dokázali vytvoriť tú najlepšieu cestu - povedzme to tak, že oni si ju najviac dokázali udržať. Máme my šlapať po blate a v bačorínách a neísť po dobrom spevnenom povrchu len preto, lebo nás historické zemetrasenia zmietli do bahna a teraz sú na ceste najviac Nemci? Vôbec nie, to by sme sami seba odsúvali do čoraz väčšieho blata - tá spevnená cesta je to aj naša cesta, to nie je "nemecká" cesta.
A okrem toho, súčasne Nemecko je samo dosť v blate, ako všetci vidíme - to, o čom je reč, sú všeobecné nordické hodnoty, ktoré dnes teda naozaj občania BRD a Rakúska už moc ani oficiálne nepraktikujú.

Truhlík

Kultúrne patríme medzi západné hranice Nemecka a východné hranice Ruska. A niečo máme spoločné aj s okolitými štátmi a Balkánom. To je náš životný priestor. Plus k tomu patrí naša emigrácia - USA, GB, Austrália, JAR, ...
To, že Západ stráca hodnoty sa tu už premieľalo dosť. A samozrejme tie ich nové "hodnoty" nikto nechce.
Fico teraz válí s Makarónom a Makrelou. Nevidím za tým žiadnu premyslenú stratégiu len snahu udržať sa pri moci hocijakou demagógiou. Lebo pod zadkom mu horí. A je naivný keď si myslí, že sionmédiá prejdú na jeho stranu.

Ema

Fico má inštinkt k moci - tak je to správne, tak to má byť. Je politik.

Ak sa vodca ťahá za mocou, ťahá za sebou celý národ.
Tak to v realite funguje, bez ohľadu na to, čo si kto o tom myslí.

NN

Fico má inštinkt k moci?
Áno,pre seba a svojich oligarchov!

Fico má inštinkt k tomu,aby sa zachránil a nás utopil v žumpe Francúzska a Nemecka!
Toto tu už je totálne mimo realitu!!!

Ak sa vodca ťahá za mocou,ťahá za sebou celý národ???
Fico a vodca???
Čo si mala na raňajky?

Alebo inak,aj Vaše masky spadli!
Chvála bohu,že som na to včas prišla.

Ema

a odpáľ. Nikto ťa tu nedrží.

NN

Pobavila som sa.
Ďakujem.

Jozef Novak

Koľko hystericky vreštiacich trollov ste "pobavili" svojím článkom. Aspoň to tak o sebe tvrdia.

Norman

"Kultúrne patríme medzi západné hranice Nemecka a východné hranice Ruska."
Zrejme si myslel východné hranice Nemecka a západné hranice Ruska, nie?

No, len či to nie sú hranice dosť obmedzené. Naozaj len tam? Prečo si na náš národ tak krutý a takto ho dávaš do okovov? My patríme do spoločného vreca s Ukrainou? No, tak si to azda nemyslel, alebo áno?

Čo sa týka Ruska, ešte je tu otázka, že ktorého: Kyjevského, Moskovského, Bieloruského? Pretože to nie je jedno Rusko a aj keď je možné, že sa raz dohodnú, teraz moc jednotní nie sú.

V politike, a v súčasnej špeciál, nevládne vždy "premyslená stratégia", ale ako napísala Ema - vládne tam VOLA PO MOCI. Ak toto vážení, nejký národ nepochopí, navždy zostane národom sluhov. V najlepšom prípade teda zas sluhom Rusov.
Nie, to nie je náš osud.

Púpavová

Pre mňa trochu bolestivá téma,lebo som dosť tažký fil. Rusofil.
A predsa si treba naliať čisté víno.Nehodíme sa k sebe tak celkom.Možno je to niečím,ako som čítala,že mentalitu národa vytvárajú aj rieky,ich velkosť a prietok.Proste rýchlosť,akou tečú.
Chodil za dobrým priateľom jeden ruský,páčilo sa mu na Slovensku,ale žiť by tu vraj nemohol."Všetko je tu také malé".A kamarát mu povedal" Mám rád Rusko,ale žiť by som tam nemohol Pre mňa je privelké".To je asi pointa,ale nie jediná.
S velkosťou prichádza aj tá byzantínska opulentnosť,a potom,taká zvláštna spiritualita,čítam kvôli tomu Berďajeva,ale je to také ťažké pre mňa, som Stará Nitrančanka a to mi vyhovuje najviac.
Ešte chcem povedať,že k Rusom budeme mať bližšie ako partňori práve spolu s Nemeckom.Toto by bolo ideálne riešenie pre všetkých v Strednej Európe.

Truhlík

Ja mám taký problém s Dostojevským. Besy som skoro nemohol ani dopozerať, nieto ešte čítať.
Zaujímavý paradox je že pozitívnu politiku k Rusku robí zo strednej Európy len Maďarsko. A to cez druhú svetovú Maďari robili v bitke pri Voroneži také krutosti, že velenie Červenej armády vydalo rozkaz nebrať Maďarov do zajatia zakiaľ Nemcov brali. Potom na to Rusi radšej zabudli keď to bol všetko jeden komunistický tábor.

Truhlík

Ukrajina je umelý konštrukt.
A Ukrajinci sú v podstate stále tí istí ako za hetmana Mazepu na Divokom poli, za atamanov po prvej svetovej v Guľjaj poli, za Banderu počas druhej a teraz ako Oniščenkovo Tornádo či Kolomojského Azov.
Tatársky vpád Batuchána 1241-1242 bola trestná výprava za pomoc Bela IV Kyjevskej Rusi. Moskaľi zas podporovali panslávizmus. Aj Štúrovo Slovanstvo a svet budúcnosti vyšlo len v Nemecku a Rusku.

anonym

Toto je druhý,iný anonym,ale súhlasím s tým,čo píše.

Náhodný okoloidúci

Tí nevolení euromagori z Bruselu žijú v predstave, že vstupom do Európskej múmie sme podpísali bianko šek, na ktorý môžu napísať hocijakú požiadavku a my to musíme splniť. Čím skôr im túto chorú predstavu realita vymláti z gebúľ, tým lepšie pre svet.

A čo sa týka spojenectva s východom alebo západom, ja by som to nestaval tak, že patríme tam alebo tam. Žijeme tu vo svojom priestore nejaký ten piatok, sme tu doma, a je naším životným záujmom mať dobre vzťahy so všetkými naokolo, aj s tými vzdialenejšími susedmi, ale len za predpokladu, že to pre nás bude výhodné. Ale ak by som si už mal vybrať garanta bezpečnosti, tak jednoznačne Rusko s jeho podporou tradičných hodnôt. V NATO sme len preto, aby na nás padla časť zodpovednosti za zločiny USA a ich vazalov.

A samozrejme, ako písali mnohí predo mnou, je nevyhnutné zneškodniť zahraničných agentov.

Jozef Novak

Je to veľmi pekná myšlienka, to spojenectvo s Ruskom a mne sa tiež páči. No čítal som varovné upozornenia, aby sme si všímali aj akí ľudia v ich čele stoja, alebo to, kto je skutočným vlastníkom ich národnej meny - Rubľa. Okrem toho v ceste toho zjednotenia stoja (u)krajinskí rozTatárení chochli, ktorí to tam za ničím nekryté Eurobankovky sú ochotní ťahať niekam do Bruselu. Neľahká úloha.

Norman

"Vybrať garanta" je výborný termín. Ale Rusko, aj keď spĺňa funkciu protiváhy, protipólu, nedokáže toho mnoho garantovať, neponúka tú službu. Nie je v tom príliš väčší rozdieľ, ako si vybrať za garanta napríklad vzdialenú Čínu - nefungovalo by to.
V nejakom užšom slova zmysle prirodzene zostáva Rusko pozitívny partner pre celú Európu, napríklad spomínaní Nemci sa so svojimy plynovodmi od Ruska vôbec neodhadzujú, že.

Rusko je pozitívny faktor a sila, ale sama o sebe za nami nepríde a nespýta sa, čo by mohla pre nás spraviť. My musíme sami použiť svoje talenty.

Výpalník

oni nie sú tí ktorí budú zosraní z V4, oni sú tí ktorí nachystajú ďalšiu búdu, a je len na nás či do jadra skočíme, tu sa geopoliticky hrá o územie, čím bližšie k Rusku, tým lepšie pre zombie.

Púpavová

Sú to retardi,od hora až dolu.Začína sa mi páčiť predstava,že sa nás boja. Veď sme lepší.

Norman

Presne tak, všetko záleží od bojového ducha a my na nich máme.
Konieckoncov, kríza s hnedými imigrantami presvedčila aj široké spektrum ináč zahriaknutého východoeurópskeho obyvatelstva, že súčasná západná spoločnosť je naozaj akási bezbranná.

Ja, čo by technický pozorovateľ germánskej tradície, by som sa vyjadril tak, že je to aj preto, lebo polovica dnešných bielych občanov BRD a Östereich sú jedno-dvojgenerační imigranti z východu (možno trocha prehnané, ale nie moc). Prečo by oni mali byť dediči germánskej sociálnej technológie, a nie aj my? Je to technológia, je to umenie, ktoré sa dá naučiť, tak ako sa ho naučili sami dojčáci a rakúšaci. Tu sa nemenovaný jedinec hlásil k Nemectvu (jednou tretinou) - ja to prudko odmietam, ani za hitlera nejestvovali "nemecké gény", jestvuje len naše všeobecné belošské európske dedičstvo. Tajomstvo je naozaj to, že všetci máme dostatočné gény, aby sme boli vládcami svojej Európy, aby sme boli skutočne geopoliticky slobodní.

Norman

Určite to nie je bezpečná a jednoduchá hra, kto ale bude z koho zosraný, to nemusí byť jednoznačné. Kto nehrá, nevyhrá. Kto nejde do vody, nenaučí sa plávať.

V podstate je ten pojem "Jadro Európy" len eufemizmus pre nadalpskú časť, ku ktorej tak či tak patríme. Ak nebudeme my, Češi a Maďari aj Poliaci do toho pchať ruky, tak by sa bruseláci pokúsili vytvoriť zas centrum na západe. Ale v tejto situácii jestvuje možnosť vytvoriť lepšie jadro v spojenectve Nemecko s V4 (a Rakúskom). Za iných lepších podmienok, ako je to dnes.
Na odskočenie je vždy dosť času.

Či to východoeurópski politici dokážu, je iná otázka. Kedže sú to buď odchovaní treťotriedni kšeftári, alebo teda marxistickí komunisti ako zlý zlý Fico, tak sa na nich samozrejme nedá spoliehať, že pochopia svoje možnosti.
Stratiť ale naozaj niet čo. V tejto situácii nik negrov a hnedých islámskych extrémistov do východnej Európy nedostane. S Macronom príde určite nejaká iná aktivita, nejaký iný projekt, ktorý ale by nemal dopadnúť dobre a ak sa dá, možno mu podraziť nohy. Ale čo, hľaďme na to podľa židovského vzoru - určite treba francúzkym macrónom podraziť nohy. Pekne zblízka.

Viem, že to je neistá perspektíva, ale holt taká je situácia, nie dobrá. Pripomeniem - utiecť do Ruska, ako to chcú komunistickí starci, to sa ani nedá, ani to predsa len žiadnym romantikom neodporúčam. Nemajú na tamojšie pomery postavu.

Norman

Na otázku “Malo by podľa vás smerovať Slovensko do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategórie?” odpovedalo 69,3 percenta respondentov áno, pričom 32,4 percenta tvrdia, že určite áno a 36,9 percenta odpovedalo skôr áno ako nie.

Slovensko by do jadra EÚ nemalo automaticky smerovať podľa 12,1 percenta respondentov, pričom 4,2 percenta povedali prvej lige určite nie a skôr nie ako áno odpovedalo 7,9 percenta opýtaných. Odpoveď neviem si zvolilo 18,6 percenta Slovákov.

http://www.infovojna.sk/article/pre-tych-ktori-kritizujete-fica

Tak Slováci predsa len majú v sebe bojovnosť a nevolia len defétistický útek.

Slav

útek odkiaľ? Tu je naša zem a tu vždy budeme. Pchať sa do "jadra" degenerátov, ako to tu pretláčaš, je cesta k zničeniu.
Západ Európy zanikne ako prvý, presne ako Západorímska ríša. Budúcnosť Európy patrí stredo a východoeurópskym štátom.

Norman

ale to je práve to, čo hovorím.
Samozrejme, budúcnosť patrí aj iným, aj Číne a Rusku (ale to nie sú európske štáty)

Truhlík

Aj Dzurinda sľuboval dvojnásobné platy a počas svojej vlády nedosiahol ani reálnu mzdu z roku 1989.
Táto Ficova demagógia je len pokus zachrániť si kožu.
Ale čo pozitívne očakávaš od toho ty ? Tiso keď sa dohodol s Hitlerom tak v Slovensku zariadil štvrtú najvyššiu životnú úroveň v Európe. A to nebolo tým, že gardista Króner zarizoval obchod s cvernami a gombíkmi.

Jozef Novak

Určite som neni za partnerstvo druhej Slovenskej republiky pretože to partnerstvo s Nemeckom bolo výhodné aj pre prvú Slovenskú republiku. Rozmach nastal presne jak odhaduješ ani nie tak úplne preto, že došlo k arizácii židovského majetku, ale preto, že nejaká ohlodaná kosť sa ušla aj Slovensku za spoluúčasť na humanitných vojenských operáciách Wehrmachtu z vojnovej koristi, pri šírení vznešených myšlienok nacistickej ideológie, ako posudzoval humánnosť vojny vedenej vtedy proti Sovietskemu Zväzu - Norman. Mali ste to riešiť skôr, kým sa tam boľševici nezahniezdili a nie ešte im poskytovať azyl, ako tomu Leninovi. Chorobe je vždy lepšie predchádzať. Podľa mňa je to však jeden a ten istý pes, tak ako teraz keď je druhá Slovenská republika spoluúčastná na humanitných vojenských operáciách NATO pri šírení vznešených myšlienok demokracie. Je veľmi zaújmavý fakt ale ten, že nacisti neboli porazení hospodársky, ale vojensky. A tak sa usilujú anglosionisti rozpútať znova tu vojnu, vzájomnú nevraživosť, ako tu niektorí trollovia úspešne dokazujú, na ktorej by sa pekne nabalili, aby ich nestihol podobný krach ako Sovietskych boľševikov.

Norman

Fica osobne vždy priťahovala medzinárodná politika a teraz aj preto neodolal a robí to takto. A má oravdu v tom, že teraz ako premier Slovenská má určité slovo, je v strede konfliktu.
Koľko bude naozaj stačiť a či naozaj chce niečo vybojovať, alebo sa len pritrieť a poslúchať - to nevie ani on osobne.

K tej drobnosti "zachrániť si kožu" - to sa myslí ako? Ak si Dzurinda uchoval kožu, prečo by sa mal báť Fico? Kto by mu akože ublížil? Veď jeho politickí oponenti sú práve probruselskí idioti (Sulík len ako prvý začína oskakovať a utekať z potápajúcej sa lode, lepšie povedané, konečne zistil, čo to je). Fico si má zachraňovať kožu pred národom? To akože veríš tým Matovičovským kravinám? Aha, v kapitalistickom ergo korupčnom systéme aj Smer sa zúčastnil hry o peniaze - to má byť akože ten zločin? Nuž, takto všeobecne k národu: ak obesite Dzurindu, Mikloša, Zajaca, Šebeja a ešte dodám desať iných mien, tak potom sa môžete pýtať na vinu Fica.

Ja ako pozitívum nehodnotím len "životnú úroveň", ale dobre. Ako si správne pripomenul - raz je to tak, raz to môže byť onak, s Tisom sa aj za čias despotického, hrozného rasistu a Slovanov nenávidiaceho Hitlera (lebo taký bol, že, všetci tomu veria, kto by neveril zaručeným pravdám ) dalo zaistiť dôstojné postavenie národa a štátu. Pozitívna možnosť teda jestvuje.
Myslím, že od prípadu Dzurinda je to teraz naozaj ináč - je iná ako slovenká strana, tak sa predpokladá zmena aj na tej druhej, Jadernej strane.

Nechcem tvrdiť, že to očakávam - ale je to jedna z možností. Samozrejme, určite sa nepodarí stopercentne - ale je to normálna voľba, žiadna tragédia či šialenstvo.

Truhlík

"zachrániť si kožu" myslím ako udržať sa pri moci. A to Fico robí bez kože na tvári.
Es kommt der Tag.
Matovič mi nestojí za reakciu.

Púpavová

Porovnávaš neporovnateľné.Tiso mal na svojej strane médiá,a celkom inú atmosféru,mám doma obyčajný kalendár z roku 1939.Tam majáles,tam súťaž detí, tam zas nejaká populárna zĺava na chleba, radostná ideológia na každom kroku od rána do večera a určite aj od večera do rána.Ako to povedal dedkov otec:" Dedina sa zazelenala,lebo sme vyhnali Sch ".Nie,nie do koncentráku,odišiel so všetkým hnutelným majetkom do Palestíny.
To k úvahe,čím to bolo. A aká je situácia dnes?

nové