Michal Katuška - novinár, čo by sa mal naozaj hanbiť

Do archívu. Pred troma rokmi zastrelili novinára Kuciaka a celá masmediálna sféra sa išla doslovne ufňukať.

Dnes Robert Fico, ako najskúsenejší politik opozície a predseda najstaršej politickej strane na tlačovke upozornil, že sa znova stal podozrívy prípad poškodenia zdravia obvinenej vo väzbe - Jankovskej, že režim chce zaviesť kontrolu vychádzania SMSkami, že  Slovensko  prestáva už naozaj byť  právnym štátom - a na to mu ako prvé zaznie od novinárov otázka ohľadom jeho bývania.

 
Celá Ficova tlačovka, vstup tohoto tvora je circa od 23 minúty.
 

Takto nemiestne sa spýtal Miachal Katuška, novinár, čo prešiel cez RTVS a neviem kade všade, a zatiaľ sklončil v Sme. 

 

Fico mu úprimne vytkol, že či sa naozaj nehanbí. A zhnusene odišiel.

 

Michal Katuška

Čo núti toto bradaté semi-vychované stvorenie k tomu, že takýmto spôsobom obraňuje vládnuci psychopatický režim? Kto konkrétne mu dal pokyn sabotovať tlačovku? Ešte aj za odchádzajucím Ficom provokačne skučal "Neodpovedali ste mi na otázku". Takí ako on neustále skučia.
 
Práve dnes sme tu spomínali, že nenávisť je reálna a že režim zakazuje ľuďom nenávidieť, aby z nich mal poslušných otrokov. Zakazuje  sa im brániť, nenávidieť, mať zbrane na obranu svojej cti.
Poviem vám, ak by som tam náhodou bol, vedel by som mu na jeho otázku odpovedať. Pevne verím, že sa raz tej svojej odpovede dočká. On, aj všetci jemu podobní ľudia bez úcty, bez rešpektu ku vážnosti problémov a ľudu.
 
katuška Michal
Iný článok od Katušku v Slovak Spectator:
Veru, nemusí. Možno sa už vieme takýmto mutantom brániť.
 
sandro

vyborne. nie je sice problem najst si ten jeho arogantny kukuc, ale je potrebne ho vsade takto vycapovat. Fuj, to je ale odporne individum.

vrbovčan

písal. Možno to bolo aj tu. Mala by sa nájsť nejaká redakcia, alebo alternatívec, čo bude chodiť na tlačovky a obracať kameru na novinárov. Lebo takto sú vlastne v poloanonimite.
Mazurek kdesi spomínal, ako ich ignorujú média. Po skončení nejakej inej tlačovky sa postavia Kotlebovci pred kamery a začnú svoju tlačovku. Všetci novinári odídu. Nechajú tam svoju techniku a odídu. Čo iné to je, ako selekcia informácii. To nemá s žurnalistikou nič spoločné.

Norman

ignorovanie LSNS a podobne médiami je absolútne. A nielen ich - tlačové stretnutia sa robia aj v Dome novinárov, či ako sa to volá, tam si raz (pred pár rokmi) objednal priestor a oznámil tlačovku Čarnogurský. Prišiel tam on, jeho tlačový pomocník a ten Sýrčan, čo mal hovoriť k téme o stave v Sýrii. A by jeden neveril - ako tlač a verejnosť som tam prišiel iba ja, vážne, ja jediný občan z vlastnej iniciatívy (ma zaujimálo, čo sa deje z prvej ruky ľudí, čo tam boli). Úplne Čarnogura, bývalého politického disidenta, bývalého premiéra, predsedu KDH, drzo odignorovali, absolútne všetci, ani noha. A tému - skapínanie ISIS v Sýrii, tiež. Drzosť, hanba.
Na ignrovanie médiami si sťažujú všetci kotlebovci aj národovci.
Žijeme v plutokracii a mediokracii, rozhodujú peniaze a vybudované chobotnice médií. Nič iné (armáda zatiaľ nie)

V https://tv.nrsr.sk/ sú tlačovky, archív.

Tu je ignorácia Marčeka, vtedy poslanca, to je ešte minulé obdobie.
https://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/7/4051
v 5:25 možno vidieť kladenie otázky, to je nám všetkým známy dopisovateľ do HS. Všimni si tie prázdne stoličky okolo. Proste Marčeka tiež ignorovali.
v 11:25 tam nahodili s novinárom debatu práve o médiách, heh.

Tu na porovnanie Remišová,
https://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/7/4058
12:30 tam kladie otázku nejaká z TA3 , a tam zaberajú aj ju, či vlastne pol tej miestnosti (to sú malé diery, robené ešte za socíku, keď sa tlačovky nejaké veľké nepredpokladali, ak vôbec). Tiež tam ale Remišová nemala plno, vtedy robila asi tlačovky každý deň, ak si dobre spomíname - tak už na ňu tiež nebol nik zvedavý.

Ešte príklad s Ficom
https://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/7/4054
čas 25:00 som našiel kladenie otázky ... asi tak, okrem zopár stále tých istých provokatérov tam chodia tie isté kusovky, skôr začiatočníčky a technici. Mená provokatérov všetky možno nájsť v tlači či v TV, tí ľudia sú známi (Hanzelová, Dibáková, Tódová ...) a je ich, suma sumarúm, pár desiatkok ľudí. Veľa, či málo?

Teraz v pandémii sa robia tlačovky vo vestibule (v lete sa robili vonku) a tam kameraman nestíha prepínať, respektíve nemá druhú kameru, proste z technických dôvodov nesnímajú novinárov - ale vidíš, že o nič neprichádzame.
Tu je napríklad relatívne nová tlačovka Kotlebu
https://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/8/4343

Ale je pravda, že to, čo teraz dáva TA3 a RTVS live, s Matovičom, tie o pandémii a podobne, tam by mali zosnímať aj novinárov.
Nuž, 21. storočie, technika boľša... nie, pardon, now it is great technic.

nové