Minister Drucker odstúpil

Dnes na tlačovke minister vnútra oznámil, že odstúpi. Odôvodnil to úplne nepochopiteľne tým, že nie je ochotný odvolať policajného prezidenta. Čiže dôvodom jeho odstúpenia je (vraj) jeho vlastné rozhodnutie. Gratulujem k logike.

Odstupovanie ministrov strany Smer tým dosiahlo myslím svetový rekord. Možno nie počtom, ale hlavne tým, že to všetko boli dosť neodôvodnené a defetistické odstúpenia. Ale odstúpenie Druckera prekračuje všetky tieto predošlé absurdné činy svojou nepochopiteľnosťou a uplakanosťou.

Pochopiteľne, z potápajúcej sa lode potkany utekajú, Drucker nebude prvý. Pochopiteľne, je jasné, že má problémy a dôvody, ktoré nechce povedať priamo, ale ktoré sa dajú domyslieť. Ale človek sa pýta - čo sú to za chlapov, čo je to za strana a čo je to za  populácia, ktorú reprezentujú. Prečo tam Smer strkal takéto typy, takýchto naivných rádoby podnikateľov a zároveň bezvôľových mäkkýšov? Takéto aj politicky nevyhranené osoby?

No nech, aspoň to bude pre ľudí poučením, že cez mentálnych buzerantov a oportunistických lavírovačov naozaj cesta nevedie. 

 
Ema

je defilé sráčov typu uplakaný Drucker, infantilný Pellegrini, slabomyseľný Sulík, paranoidný schizofrenik Matovič, kotkodákavá Ďuriš, prázdna škatuľa Remišová, priblblý Bugár, trtkavý Kollár, Danko s hodnosťou kapitán snobizmu... atď.

Len si odpľuť.

Roland Edvardsen

Naozaj, veľký súhlas s Emou. Je to o ničom a mám chuť ju už definitívne prestať sledovať - až tak je to iritujúce a blbé. A teraz si idem prečítať nejakú filozofiu. :-)

Norman

hej, nedá sa na to pozerať. Ale nielen politika, minule som išiel autom a sprava sa tlačia, z ľava sa tlačia, vpredu sa vlečú ..., nedá sa na to pozerať, na idiotov, tak som zavrel oči a dupol na plyn. Ale aj peši, človek chce prejsť cez cestu, ale autá sa rútia, tak zavriem oči a idem, veď sú to blbci, čo sa mám obzerať doprava doľava... Prestanem to sledovať. Veď to sa nás netýka.
Sadneme si radšej do kaviarne a budme mudrovať, akí sme múdri a pekní.
Hm, do pekla, ale koľko tam už takých je, skoro 5 miliónov, mám dojem :-o

Roland Edvardsen

Myslím, že je to viac o tom, že by som ju "chcel" prestať sledovať, lebo je taká aká je, ale v realite viem, že ju aj tak sledovať neprestanem a na racionálnej úrovni chápem, že ju sledovať treba - a tiež sa v rámci možností do nej zapájať.

Ľubov

Ak to pôjde takýmto tempom,tak do konca týždňa sa nám minú všetci ministri.Je to presne na hrane frašky a tragédie.-(. Smiech cez slzy je klasika.

Je to všade.Je OSN azda dôstojnejší orgán ? Alebo vláda VB.
Tu na dedine sa hovorí,že dobre,nech sú už tie predčasné volby.

Norman

je to stále len minister vnútra.
A tento Druker nebol ani členom Smeru.
Aj to bola zlá politika Fica, že tam dával takýchto "neutrálnych" ľudí. J eto výsledok jeho kompromisov, jeho predsa len proeurópskosti.
Nevyšlo to, s tamtými globalistami a anglosionistami nie je možná žiadna dohoda. Prepadajú sa do svojich problémov, čaká ich rozpad, ako sa už rozpadli aj všetky iné ríše ríše. USA budú vytlačené z Euro-ázie, postupne.
...
...

sandro

je to Fico, Kalinak, Drucker a teraz aj Gaspar, ktoreho je naozaj skoda. Padli dvaja najsilnejsi + policajny prezident. A ked budu chciet, budu padat dalsi. Ale to je tak ako si pred casom pisal. Ked mesto nestoji za svojim serifom, tak to inak byt ani nemoze. A to je nas pripad.

sandro

Druker bol dnes vedlajsia tema. Ovela dolezitejsie je, ze padol prelomovy rozsudok Lipsicovho politickeho sudu v BB. Mazurek sice dostal penazny trest 5000e, co naznacuje, ze vlastne nespachal ziaden trestny cin, ale je to precedens a Najvyssi sud to bude musiet zrusit.
Sudy idu najnovsie zatvarat huby bielej spodine, zatial iba pod hrozbou likvidacnej penaznej sankcie.

Norman

Pokutu už dostalo aj to rádio a ani Mazurek nie je prvý.
Určite je to dôležité, všade o tom píšu - ale určite kvôli tomu nie je "vedlajšia téma" to, čo bude s celým ministerstvom vnútra. To zas netreba preceňovať dôležitosť kotlebovcov.

To, že žijeme v diktatúre, predsa nie je nič nové a Mazurek je skôr len jeden zo zatiaľ posledných prípadov šikanovania - i keď trest je finančne tvrdý a trestať poslanca za výroky je silné kafe. Bohužial k tomu nie je čo dodať a ani sa s tým nedá nič robiť - možno malo prísť viac ľudí, urobiť viac kriku, neviem. Už funguje tomu LSNS to internetové rádio?
Okrem toho, Mazurek chce takto provokovať, chce sa takto prezentovať, ako obeť, tak je to jeho rozhodnutie. Azda vie, čo robí. On provokuje a zmija skáče. Predsa nebudeme plakať nad jej reakciami. Zmija je taká.
Ale ona aj hryzie, jedovato. Ak si niekto myslel, že robiť zo seba obeť je bezbolestné a bez rizika, tak sa môže škaredo mýliť.

sandro

Radio je trochu nieco ine. Pokutu mu udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu. Myslim, ze toto je prvy krat, co za vyrok dostala trest fyzicka osoba(sudov uz bolo viac, ale vzdy s oslobodzujucim rozsudkom). Tento fesak bude mat co vysvetlovat v blizkej buducnosti: https://domov.sme.sk/c/20393300/specialny-sudca-kralik-raz-pride-lov-aj-...
Radio uz je http://www.radionaseslovensko.sk/

Norman

Ale LSNS nemôže čakať, že sa niekto iný bude venovať tomu, čo by mala robiť ona - na širšej platforme sa propagovať. Na webe alebo v médiach, nech si trebárs aj kúpi novinárov, nech robí čokoľvek, ale je to na nich.
Správa o Mazurekovi prebehla, ale k tomu treba podať vysvetlenie, záver, jasné vety. Teraz nehovorím o Nadhlade, ale všeobecne o médiách a o tom, čo treba povedať kotlebovcom:
To všetko chce aj knowhow aj čas aj peniaze, to nik nebude robiť za vás a kokotovanie okolo cigánov je to najľahšie a to nestačí.
Nechcem to preháňať, ale ak na tom súde nezaznie nič zaujímavé a šarmantné, a hlavne, ak to samí kotlebovci neprinesú von a nedajú ľuďom - tak to NIK nespravi za nich.

Ako vidíš, ja si vždy nájdem pár minút na pokec, a aj iní očividne namajú problém napísať o tom súde, pouvažovať. Ale čo som sa dočítal - NIČ, nič zaujímavé. Nič sympatické.
Ty si sem správne dal link na komunistického prokurátora - nuž ale kto to má hladať a sa v tom hovne rýpať? My? A oni, kotlebovci, si budú stále prdieť do stoličky a robiť stále tie isté ksichty, ksichty nadutého fuhrera alebo utrápenéj obete, až sa stanú nesympatickými aj svojim voličom?
Dokonca by som povedal, že Mazurek je jedna dosť (politicky) nesympatická osoba a pre kotlebovcov je najlepšie ho s nimi zbytočne verejne nespájať, heh :) Lepšie povedané - my na súde nie sme, a chcelo by to od neho a jeho ľudí, aby vytvorili OBRAZ, ako to tam vyzeralo, taký, aby on z toho vyšiel sympaticky. Znova - to NIK za nich urobiť nemôže. A ani nebude. A ak to nevedia - tak nech idú do kisky - prístupom nacionalistov naozaj nie je sa starať o neschopných. Každý má samozrejme svoje slabiny, každý, prirodzene, to nie je vina. Ale povinnosťou každého je svoje hranice poznať a sa teda nepchať tam, kde nedokáže spraviť nič dobré.

Bolo tu to teliatko, čo ošťalo Korán, no, to je proste hlúpe nešťastie, zbytočná krutosť, čo s ním robil systém. Ale kotlebovci si vedome vybrali cestu, evidentne odmietli aj radu aj kamarátov, tak nech na nej aj sami plávajú.
keď je dieťa malé, každý mu pomáha, aj keď je zlé a hlúpe, ale oni už dostali veškerú možnú podporu od ľudí, už je načase, aby vyrástli z kriklavého obdobia a dospeli.

sandro

Tak ja uz len dodam, ze Mazurek naozaj ziadne sympatie nevyvolava. K nemu sa ani nebudem viac vyjadrovat. Verim, ze situacia sa bude personalne uz len zlepsovat.

Norman

ja som napísal len svoj názor, vysvetlenie. Len som vysvetlil, prečo ja na to nemám energiu, nebudem sa pretvarovať. Ale nemám nič proti tomu, aby ste tu, ktokoľvek, podporovali a propagovali LSNS, alebo čokoľvek podobné, vysvetlovali ich postoje a čo sa deje.

sandro

Po obedňajšej prestávke nasledovalo čítanie záverečných rečí, ktoré trvalo viac ako 3 hodiny. Záverečné reči sú zvyčajne jednou z najdôležitejších častí procesu, pretože sa v nich sumarizuje celá obhajoba a vyvracajú sa v nich argumenty a dôkazy obžaloby. Sudca zo Špecializovaného trestného súdu Igor Králik po celý ten čas len sedel, počúval a zíval. Keď dočítal záverečnú reč Milan Mazurek, tak sudca doslova o pár sekúnd na to vyzval prítomných, aby vstali a prečítal na počítači vytlačený rozsudok. Keďže od obeda na tlačiarni nič netlačil a nikto mu žiadny papier ani nepriniesol tak je evidentné, že tento rozsudok musel mať na stole položený od obednej prestávky, po celý ten čas, keď sa čítali najdôležitejšie záverečné reči. To znamená, že obhajcovia Milana Mazureka celé poobedie vyvracali argumenty obžaloby politického prokurátora Tomáša Honza úplne zbytočne. Sudcu, ani politického prokurátora to vôbec nezaujímalo. „Špeciálny“ sudca Igor Králik si nedal ani len toľko námahy, aby po 3 hodinových záverečných rečiach vyhlásil aspoň symbolickú prestávku a aspoň naoko sa tváril, že si rozsudok ide premyslieť.

Murkoslav

Na začiatku chcem deklarovať, že som volil ĽSNS. Reálne vlastne neexistuje politická strana ktorá by stála za to, dať jej hlas. Niet koho voliť. Kotlebovci nie sú pravdepodobne schopný viesť štát. Nemajú patričné kádre. Ale aspoň u nich vidím úprimnú snahu riešiť podstatné problémy a budovať spoločnosť so svetlou budúcnosťou. Na druhej strane, aj slušne a múdro sa tváriace vládne strany, dokázali za posledných 25 rokov, že ich rozhodnutia, hlasovania, vládnutie.. je nekompetentné, hlúpe, škodlivé a stojí za starú bačkoru. Preto som dal šancu ĽSNS a aj jej dám šancu v budúcnosti.

Ale chcem sa vyjadriť k Mazurekovi. Skutočne. Mazurekov odpudivý vzhľad mi v podvedomí spôsoboval odpor a nechuť. Presne takéto arogantné ksichty si pamätám z detstva. Boli vždy bitkári a využívali resp. zneužívali slabších jedincov v kolektíve. Postupne ako som sledoval Mazureka, som ale svoj postoj prehodnotil. Jeho prejavy v Národnej rade, alebo pri prostestoch v uliciach, majú hlavu a pätu. Niet mu čo vyčítať pokiaľ ide o jeho slová. Hovorí pravdu. Považujem ho za dobrého rečníka. Bez papiera spustí kanonádu viet, ktoré majú zmysel aj svoj náboj. Na youtube sa dajú nájsť jeho prejavy. Taký Kiska musí čítať aj prejav o piatich vetách z papieriku. A nie len preto, lebo mu to napíše napríklad Bútora, ale hlavne preto, lebo nemá kapacitu a hlavne chuť, sa to naučiť naspamäť. Mazurek snáď nemá ani len 25 rokov. Je to ešte také veľké decko. Ale ak bude rásť tým správnym smerom, tak môže byť o 20 rokov naozaj dobrý politik s výrečnosťou akú tu nemal dlho nik. Takže suma sumárum: Dnes mi už jeho vzhľad a neverbálny prejav nespôsobuje odpor.

sandro

A SMER ma kadre? Drucker alebo Richter + dalsi su kadre? Riadenie statu uz davno nie je otazkou navyssej politickej figurky v danom rezorte, ktore akurat usmernuju tok penazi spravnym smerom a dvaju pozor aby to nepresiaklo. Jednotlive statne institucie su znacne autonomne, ovpyvnuju ich najma zakony, urcite nie minister ako taky. Urcite by nebol problem ani obsadit karierne posty odbornikmi.
Navyse Kotleba ukazal, ze minimalne VUC vie riadit lepsie ako ktokolvek iny. Cisla NKU hovoria za vsetko. Takze by som sa rozhodne toho nebal.

Norman

Len chcem naozaj pripomenúť, že ja som nehodnotil jeho vzhľad, to by som fakt nerobil, a ani nič proti jeho imidžu nemám (dokonca ani mi nepripadá ako nejaký šikanista :), ale som spomínal určitý jeho taký (politický) prejav. Jeho mladosť ho ospravedlňuje, to áno, ale jeho prejav je proste rozháraný, nemá sa pod kontrolou. Ale to všetci vedia. Aj preto sa na neho zamerali.

mirage

malik mohla skusit ist na prezidentku

vrbovčan

práve u Havrana na tvrdo hovorí Čížovi, že sa mimovládky budú angažovať v nasledújúcich najbližších štyroch voľbách. Oni už sa vôbec neskrývajú s tým, že chcú prevziať moc. Asi budem strieľať.

Norman

všetci budeme.
Nie je to nič ťažké, nabiť, natiahnuť a je to.
Nežartujem.

vrbovčan

že budú angažovať svojich kandidátov. Hovoria aj s Havranom a s Rizmanom ako s malým chlapcom. Samozrejme mu Havran skáče do reči. Po Demešovej reči ešte sekundu čaká, či dokončil. Uff.

nové