Moc k ľudu sa navrátila. Zasa. Vraj.

V USA sa ujal úradu 45. prezident Donald Trump.

V prejave povedal, že nedochádza len k jednoduchému prechodu moci od jednej strany k druhej, ale k návratu moci ľudu Ameriky.

Vyzval milióny ľudí, aby sa pridali k tomuto historickému procesu.

America first.

A radikálny islamizmus bude vymazaný z tváre zeme.

Budeme chránení mužmi zákona a armády, a hlavne chránení bohom.

Čás prázdnych kecov sa skončil. Je čas akcie.

Amerika bude znova pyšná, bohatá, silná a hlavne veľká. Again.

God bless America.

 

---

Asi tak.

Nemožno považovať toto za iniciatívu jedného muža, ale za výsledok objektívnych sociálnych síl. Bezpochyby je dosť miesta, kde sa táto energia bude môcť realizovať.

Uvidíme. 

Keď nastupoval Gorbačov, tiež nik nedokázal uveriť hĺbke zmien, ktoré nastali, a hlavne nik nedokázal odhadnúť, koho a koľkých to rozdrví. Ani tí, ktorých toto rozdrví, tomu ešte nechcú veriť.

Ale bol to nádherný obrázok, celá tá ich elita po prejave vystupujúca do budovy Kongresu. Slabí a neistí.

 

Toľko Washington.

My ale máme svoju zem, o ktorú sa môžeme postarať. Teraz je čas. Aj to, dúfam, uvidíme. Zbohom, Amerika:)

 

Trumpovci vyprevádzaju Obamovcov na ich poslednej ceste z Bieleho domu:)

 

 

 

 

 

Celá inaugurácia

 Trump Presidential Inauguration 2017 (FULL EVENT) | ABC News

 
Truhlík

Tu je ten kontrast väčší. Ako páni so služobníctvom.
http://cdn-st1.rtr-vesti.ru/p/xw_1360317.jpg

Norman

ešte raz som zmenšil formát fotky, lebo na to utrpenie tej nešťastnej osoby sa nedá pozerať v takom veľkom formáte. hrôza.

Buheh

aby som sem do série vložil ilustráciu, ako si predstavujem 2017 Miss Oslo.

Ľubov

Krása je relatívna.Mne sa zdá odpudivejší laureát ceny Oskara Čepana umelec Kamus.

Ony preto,aby boli takéto atraktívne,si musia vybiť aj spodné zuby,tak ten tanier drží.Raz som sa stretla s názorom jedného milovníka a chovateľa tarantúl( "aké prekrásne stvorenia ",nežne o nich hovoril),že krásu posudzujeme egoisticky,z antropocentrického hľadiska,akoby všetko stvorené prírodou tu bolo preto,aby sa nám to páčilo.
Nesúhlasím s ním. Príroda je krásna,to je pre ňu prirodzené.To,čo nás odpudzuje,je anomália,nebezpečenstvo.Krása,rovnako ako spravodlivosť je viac,ako život tu na Zemi.Princíp predsa platí všade,tu aj na Alfa Centauris.Na filmy ako Discrikt 9 sa dobre pozerá,ako zisťujeme,že cítime viac s krabými votrelcami,ako s ľuďmi.Tí sú zas vykreslovaní ako odporné hyeny.Nie sme ,Pán si nás už preberie.

Rudo

Ale krása a spravodlivosť podľa teba je niečo celkom iné ako krása a spravodlivosť v ponímaní nejakého mimozemšťana z druhého konca galaxie, ak vôbec niečo také rozoznáva. Je klasickou chybou, keď ľudia povyšujú hodnoty, ktoré vnímame my a ktoré vyplývajú čisto z biologických charakteristík človeka, za nejaké univerzálne platné vesmírne idey.

Ľubov

ešte včera by som Ti bez problémov povedala,že krása a spravodlivosť sú hodnoty absolútne a to,čo vnímame ako odlišnosť ,je iba relatívne.Napr.trest za vlastizradu ,v cisárskej Číne bola smrť,ale aká. Vlastizrada,to bolo aj pašovanie soli a trest bol za živa roztrhnúť vinníka na štyri kusy.No a trest za vlastizradu dnes? Taká Merkelka napríklad.
Ešte včera som si myslela,že tá krása a spravodlivosť,univerzálne platná,je napr.to,že jedna a jedna sú dva a nikdy inak.Ale dnes už nemám tú istotu. Napokon,vypočuj si prednášku o kulte Hada tu na Nadhľade. Je dobré ujasniť si,proti komu stojíme.

nové