Mŕtvola prehovorila - Nicholson zase na dráte

Nicholson sa tesne pred či tesne po Kuciakovej vražde stratil zo Slovenska. Úplne odišiel zo sveta, nechával odkazy, že slúži pokorne v starobinci, že sa vrátil ku svojej nejakej pubertálnej láske a podobné neuveriteľné infantility. Každopádne bol na druhom konci sveta v Kanade, nik nevedel ani kde. Prečo?

Otázka zostáva nezodpovedaná. Ale asi netreba, lebo principiálna odpoveď je jasná. Nič také sa nedeje náhodné, Nicholson evidentne vtedy zdrhol.

To, že Nicholson neprežil náhlu stratu záujmu o Slovensko svedčí aj to, že teraz, po pár rokoch od Kuciaka, sa sporadicky ozýva v Sme. Asi ho už prešiel základný strach z toho, aby sa radšej ani nepripomínal, aby niekoho akosi neprovokoval. Koho? No to je práve to, že tajné služby sú tajné, takže sa nemajú príliš ukazovať - ani pri úspechoch, ani pri neúspechoch, ani pri prípadných pozitívnych činoch, ale o to menej pri zločinoch. Kuciak stále visí vo vzduchu a Nicholson nechce visieť so svojím kamarátom.

Pretože agent-blbeček sa nezaprie a otvorene hovorí o tom, ako s neoprávnene a hlavne čudne získanými nahrávkami Gorila korumpoval politikov, ako vydieral a stýkal sa s mafiou.  Je to pako - preto aj skončil v Kanade (ešte aj jeho stará opica, ktorá síce nemá ani riadne vysvedčenie z maturity, je na tom lepšie v Bruseli). 

Teraz zombíka vytiahli, aby si kopli do Žilinku. Citujem Nicholsona:

"Teraz, keď má funkciu, zaujímajú ho len paragrafy". 

No toto, odporné, ten Žilinka, fuj, dodržiavať paragrafy, sviniar. Takto ten kapitalizmus nevybudujeme.


 

 

 

nové