Musa sa zabýval

Už je tu ako doma.

Písal sa rok 2015 a tlstučký Bella - migrant zo Smetiarne do Denníka N, známy ešte za smetiarskych čias neochvejnou obhajobou pedofila blogujúceho v smetiarni pod pseudonymom Daniel Liddel - vyrazil namiesto na Makarsku na Sicíliu. Misia: zabezpečiť pre svoj domovský Denník N reportáž o úbohých utečencoch a pohnúť zatvrdilým svedomím xenofóbneho národa slovenského, konkrétne teda tými cca 300 čitateľmi Denníka N, vrátane firemného predplatného. Ako zo mňa utečenci za týždeň spravili radikála, znel jej titulok.

Hlavným hrdinom príbehu bol istý Musa z Gambie. Tento ilegál bez dokladov sa na Sicílii vylodil ako 16-ročný ... hm, Nemci tomu hovoria MUFL, čiže nezletilá osoba bez sprievodu, ktorá udáva vek 16 rokov, pričom reálne má 25+. Status MUFLa zabezpečuje MUFLovi rôzne výhody. Ak sa, samozrejme, dostane do Germoney. 

Bella sa s Musom v roku 2015 rozlúčil na Sicílii so slzami v očiach, v hrudníku číra nepodmienená láska k populačnej nadprodukcii Afriky valiacej sa na Európu. Vrátil sa na Slovensko žiť si ďalej svoj život obézneho netalentovaného ITčkára. Často na Musu myslieval. Nebolo však v jeho možnostiach zistiť, či sa mu podarilo dostať aspoň jednu alpskú kravu skôr, než vyhynú na sucho.
A hľa, osud je dobrák. Vďaka nemeckému kolegovi v novinárskej zbroji Davidovi Klaubertovi z FAZ má Bella možnosť vidieť opäť svojhu Musu, ktorý ho tak dojal.
Nedostal sa chudák Musa do vytúženého Kolína nad Rýnom, kde sa usporiadavajú veselé Silvestre, zostal trčať v Taliansku. Už nemá 16 rokov. Za tri roky zostarol na 26, čo s neodchodom do Nemecka tak akosi súvisí. Ale je šikovný, vie sa obracať. Nemecko môže ľutovať, že ho nemá na svojom území.
Ak nemá Bella ešte zarezervovanú dovolenku na august, Musa ho vo svojom talianskom bydle isto uvíta.
My sa už vopred tešíme na reportáž.
 
musa gambia
 
To je on. Musa, 26, predtým Gambia, onedlho váš sused.
 
Ema

Nemci začínajú panikárčiť a nikde žiadna Merkelbaba, ktorá by poskladala svoje štátnické paprčky do piče a vyhlásila Wir schaffen das.

Strach z tisícročného leta
http://www.faz.net/aktuell/wissen/erde-klima/hitzewelle-und-trockenheit-...

buko

Ten Bellov clanok si pamatam asi nikdy nezabudnem.
Toto bolo moje prve precitnutie ze aki ludia so "slnieckarskou mentalitou" ziju medzi nami a co vsetko (vsetko!) su pre svoje osobne uspokojenie a materialne zabezpecenie urobit.
Musa nam jednoducho priniesol kus Afriky na nas europsky kontinent, mozno, ak by sme neboli tak zgrglavi a xenofobni, nezije v takej nedostojnej chatrci ale uz v novych teniskach pred diskotekou v Stuttgarte dealuje heroin a obohacuje.

Inak nielen v Europe sa otepluje, Izraelcom vysycha Kinneret alias Galilejske jazero na historicke minima
https://forecast.israelinfo.co.il/kineret
Aspon ze tie Biele Prilby evakuovali pred vdacnostou vlastnej krajiny a rozposlu nam ich na Zapad ved aj u nas bude treba coskoro zachranovat.

mirages

cleva (a ksiltovka )

https://youtu.be/vDaEvyw70j8

Norman

Ale kde je Bela a tie ostatné novinárské hovadá jeho typu? Sú už zalezené a schované pred zabijákmi Musami? Čo to hovado tlsté Belovské píše dnes? Už odvolali čo napísali, už sa ospravedlnili? Lebo onedlho môže byť neskoro aj na to.

Jozef Novak

Skvelý článok Ema. Ďakujem.