V najbližšom čase ide národná rada odhlasovať vojenskú submisivitu Slovenska voči USA

V parlamente budú hlasovať o Zmluve, ktorá dáva Amerike dve (teda všetky) vojenské letiská na Slovensku a okrem iného tak prudko zvyšuje  nebezpečenstvo, že Američania vyvolajú tragický konflikt s Ruskom na Ukrajine, do ktorého zatiahne celú Východnú Európu.

(informácie sú nejasné, zrejme zámerne, kedy vlastne sa bude hlasovať)

O zmluve sme  písali aj tu, nebudem sa opakovať. Chcem len pripomenúť, že celý tento krok, táto zmulva s USA - to bol evidentne hlavný motív vzniku práve tejto vlády. Okolo toho sa motajú ľudia, ktorých sme už v roku 2015 označili proste za agentov cudzej mocnosti - viď interaktívny graf Agenti. Nájdite si tam mená Naď,  Korčok, Majer, Valášek, Jarábik, Lipšic a ostatných. A to tam určite nie sú mená všetkých amerických agentov, len tých najhlavnejších.

K právnej mizérii zmluvy sa dobre vyjadril sudca Drgoň:

 

Ako tam povedal - predpokladá za isté, že poslanci túto zmluvu schvália.

A aj to, že prezidentka Čaputová ju tiež podpíše. Nejaké podanie na ústavný súd nebude. Takisto žiadne referendum o schválení takejto zmluvy ľudom nebude.

Takto funguje režim "demokracie" - vláda v dnešných časoch nemá reálne mandát na takúto zmluvu, ale ľuď je bezmocný a musí držať hubu.

Znova varujem pred myšlienkami, s ktorými sa zahráva Fico, že bude nejaké "protireferendum" a že to bude mať nejakú ústavnú právomoc  a vôbec moc zrušiť túto zmluvu. Nie, Fico sám musí vedieť, že také niečo nie je reálne a že by to nefungovalo. Jediná možná a úprimna politika je prísľub, že budúca vláda sa SAMA všetkými možnými spôsobmi postará o zrušenie tejto zmluvy. O nastavenie takých pomerov, že Američania od zmluvy odstúpia.

 

Toto je jediná možná politika, ktorá ako tak odčiní to, čo spôsobila politicky dementná časť slovenských voličov, ktorí zvolili Matoviča s jeho bandou amerických poskokv (plus SaS, Za ľudí a Sme rodina, ktorí sú na tom rovnako). Fico sľúbil v 2006, že odvolá vojakov z Iráku a aj preto vyhral voľby a aj to dodržal. Teraz nech nik nelavíruje o referende - jediná možnosť je znova sľúbiť voličom, že vyženie Američanov zo slovenských letísk a aj to potom dodržať. Ináč Smer nemožno voliť.

Reálne ale nemožno čakať od slovenských takzvaných politikov, ktorí nedokázali vyriešiť plot US ambasády okolo Hviezdoslava, že by sa vedeli vysporiadať s US armádou na slovenskom území. Došlo k vlastizrade, na územie slovenska sú opäť povolané cudzie vojská, a to tie najzávažnejšie, letecké útočné sily. Došlo naozaj k vlastizrade a k zločinu proti mieru.

 

A tu môžem troška opraviť aj sudcu Drgonca. On  hovorí (viď video), že ksichty Naďa, Korčoka a podobne sú známe a že sa im táto vlastizrada neodpustí, že im napríklad nenalejú v krčme a podobne budú šikanovaní. Tak to nemôže byť, mýli sa. Za vlastizradu je jediný trest:  zastreliť. A vlastizrada je časovo nepremlčateľná. 

 

 
0
Ema

No hen, pĺž Naď obvinil New York Times, ktorý sa odvoláva na zdroje z americkej administratívy, že klame.
Správa z Denníka N:

Dnes 14:28

Minister obrany Naď odmietol úvahy denníka New York Times, že by sa na slovenskom území mohli v prípade napadnutia Ukrajiny školiť či vyzbrojovať ukrajinskí povstalci. Podľa Naďa sa tieto informácie nezakladajú na pravde.

Muhehe. Kolíkom do nich, do celej redakcie. Sú to proruskí agenti.

Ešte dva-tri články v New York Times a môže sa stať, že sa v parlamente nejakí kloační poslanci vzpriečia.

Mimochodom, výcvik proti Rusku tu majú dostávať žoldnieri, čiže pokojne aj tá horda Afgancov, ktorí momentálne sedia bezpracne v kosovarskom Camp Bondsteele a čakajú, kedy ich Američania povolajú vraždiť.

https://www.ta3.com/clanok/211089/evakuovanych-afgancov-ktori-nepresli-u...

Pé es, aby sa nezabudlo: Američania budujú v Albánsku predsunuté stanovište špeciálnych síl (7. január 2022)

Americká armáda buduje v Albánsku predsunuté veliteľské stanovište, ktoré má uľahčiť nasadzovanie špeciálnych síl v oblasti Balkánu.
„Umiestnenie predsunutého veliteľského stanovišťa v Albánsku zvýši interoperabilitu s našimi albánskymi spojencami a poskytne dôležitý prístup k dopravným uzlom na Balkáne, ako aj väčšiu logistickú flexibilitu,“ uviedlo na svojej facebookovej stránke veliteľstvo špeciálnych operácií USA v Európe (SOCEUR), ktoré sídli na americkej vojenskej základni pri nemeckom meste Stuttgart.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/612635-americania-buduju-v-albansku...

Dávať Američanom letecké základne v čase, keď evidentne chystajú v Európe ďalšiu veľkú vojnu ... to je skutočne na výnimočný trest.

Dusanbe

nedávno presunuli F-15 ky do Rumunska
https://www.rt.com/news/543392-us-jets-romania-patrol/

Do Bulharska a Rumunska idú presunúť po ďalších 1500 vojakov - také tie multidimenzionálne a mnohofaktorové sily rýchleho aj špeciálneho účelu aj nasadenia, čo nedávno otvorili veliteľstvo pre Európu v Nemecku.

Koľko tisíc kusov pribudne v Pobaltí - o tom sa opakovane licituje neustále.

slaven1

Vojnu na Ukrajine plánujú USA začať cez zimnú olympiádu v Pekingu 4.2.2022. Bude to presne podľa vzorca Olympiády v Pekingu 2008 + vojne v Gruzínsku a olympiáde v Soči 2014 + prevratu na Ukrajine.

Do tejto vojny zatiahla dnešná vláda zahraničných agentov spolu so skládkou fráz aj Slovensko úplným odovzdaním dvoch našich kľúčových leteckých základní.

Národ si zvolil "slušnosť" a teraz môže "slušne" skapať vo vojne za cudzie záujmy.

Šéf CIA bol na Ukrajine https://www.rt.com/russia/546394-zelensky-met-cia-boss/

sandro

dobre pripomenutie. Ano, OH na toto moze posluzit. Ja som to tu tiez dlhodobo pisal, ze odchodom Trumpa sa znovu otvori Ukrofront a naozaj to ide rychlo. Fico a spol. mali jedno velke stastie ohladne tej zmluvy - Trump mal priority uplne niekde inde a Ukrajinu podporoval defacto len vyrokovo a obcas dokonca urobil aj gesto, ked najv. predstavitelov Ukrajinskej chunty ostentativne nechal prijat v USA iba niekym z jeho administrativy.

Norman

Možno mali v určitom zmysle len šťastie, že ju nepustili - ale fakt je, že ju naozaj nepustili, že to stopli.
Vtedy nebola taká vyostrená atmosféra, ako dnes - a predsa ju nepustili. To im zas treba jednoducho nechať, a hlavne Dankovi (alebo niekomu zo SNS).

sandro

samozrejme, tu nie je o com. Rovnako stopol Fico aj Kalavsku s jej zadanim rusenia nemocnic a o migrantoch ani nehovorim. Z nadhladu je to veru cire ako sklo.

Dusanbe

nové