NATO vedie už v plnom rozshau vojnu proti Rusku

Je to jasné aj z oficiálnych údajov, že vojna na Ukrajine je už úplne útok NATO na Rusko. Zbrane, ktoré tam s nadšením dodávajú všetky štáty NATO sú samy o sebe akcie vojny, riadenie, ktoré sa ukrajinským jednotkám dostáva, tiež. 

Prevzatie iniciatívy "Ukrajinou" je práve zmena samotného velenia a spôsobu boja, priame zapojenie NATO. Tu je z ukrajinského zdroja popis konkrétností, ktoré sa zmenili a na ktoré Rusko samozrejme nestihlo zareagovať okamžite. 

Náš zdroj z Kancelárie (ukrajinského) prezidenta uviedol, že generálny štáb plne koordinuje svoju prácu s Pentagonom / CIA / MI6, čo mu umožňuje aplikovať pokročilé vojenské techniky na bojisku. Jednotky sú koordinované online a mobilné skupiny na pickupoch umožňujú Ozbrojeným silám Ukrajiny ovládnuť boky opevnených oblastí ruskej armády a prinútiť nepriateľa k ústupu. Kompletne sme prešli na spôsoby vedenia vojny krajín NATO s využitím technológie sieťovo orientovaných systémov riadenia boja a horizontálnej koordinácie. Naša pechota nemusí žiadať veliteľstvo, aby strelci zasiahli nepriateľské pozície, sú označovaní online pomocou satelitov / dronov a vizuálneho prieskumu s jasnými súradnicami, čo im umožňuje udrieť na nepriateľa rýchlosťou blesku.

Náš zdroj v Kancelárii prezidenta povedal, že na Ukrajine je 7 generálov NATO v postavení poradcov, ktorí pomáhajú generálnemu štábu plánovať vojenské operácie proti ruskej armáde. Práve títo generáli inštruujú prezidentskú kanceláriu, aké zbrane má žiadať od Západu na obranu Ukrajiny a sú aj kurátormi vojenskej pomoci zo Spojených štátov a Veľkej Británie.
 
K tomu treba dodať, že Ukrajinci v tomto popise zatajili funkciu NATO žoldnierov, ktorí prví sa snažia rozvracať ruskú obranu, respektíve zisťovať ich konkrétnu prítomnosť po delostreleckom ničení. Keď objavia ruské jednotky, zavolajú na priamy stret a zomieranie Ukrajincov.
K faktorom doterajšej vojny treba znpva pripomenúť  vysokú presilu počtu ukrajinských vojakov voči doteraz použitej armáde Ruska.
 
Možno ľahko zhrnúť problémy súčasnej fázy vojny (nebudem to príliš komplikovať omylmi prvého mesiaca).
 
- Letecká prevaha Ruska, ak je, je len drobná - zdá sa, akoby sily letectva v tomto strete nemali predpokladanú dôležitosť. Očakávalo sa a tvrdilo, že Rusko toto ovláda a použije. Ak by ale naozaj malo absolútnu leteckú prevahu, vojna by naozaj skončila za mesiac. 
 
- Informačná sila, zisťovanie stavu zo satelitov a leteckého prieskumu je zrejme na strane NATO. Nie je vlastne jasné, prečo. Zrejme predsa len väčšia prax a väčšie, neporovnateľne vysoké investície.
 
- Raketová technika - opačne, ako sa očakávalo, buď jej Rusko už nemá dostatok , alebo nie je taká účinná. Alebo ju Rusko nechce použiť masovo a zdrvujúco za frontom
 
- Delostrelectvo, po masívnych dodávkach, je na strane NATO. To je v súčasnosti hlavný faktor.
 
- Tanky - účinnosť tankov je zrejme tiež nižšia, ako sa očakávalo, tanky sú dnes ohrozený druh.
 
- Špeciálne taktické spôsoby vedenia operácii si NATO a USA, lepšie vypestovali vo svojich vojnách s Arabmi a Afgánmi.
 
- Počet živej sily - teoreticky je Rusko v prevahe, v realite je to práve naopak. Rusko ale vstupuje do patriotickej formy, takže vojaci budú.
 
- Úroveň života krajiny v zázemí:  je predpoklad, že Rusko má predsa len lepšiu morálku, nemá kam ustúpiť, bojuje za svoju slobodu. Je ekonomicky samostatné, spolupracuje s Čínou. Ekonomicky ako-tak stabilné sú aj USA, ale určite nie Európa, o Ukrajine ani nehovoriac. Čas pracuje pravdepodobne pre Rusko, aj keď je Západ presviedčaný o opaku. 
 
Vojna nabrala štýl, aký sa pre stret NATO s Ruskom predpokladal - stret novej techniky s klasickými ruskými metódami. Pripomeniem, že podobný, ešte ovela kontrastnejší stret USA s Vietnamom svojho času USA neustáli. Ani tento neustoja.
 
Na tomto mieste treba spomenúť ďalší, nikde nespomínaný aspekt tejto situácie: aj ak by USA/NATO dosiahli akékoľvek úspechy, nijako sa nezmení geopolitická situácia, že jadro euroázijského kontinentu stojí v opozícii proti ich Amerike. Ak by oslabili Moskvu, bude zrazu proti nim stáť Kyjev, a ak nie ten, tak iné centrum nového rozdelenia moci, alebo povedzme Varšava, prípadne Berlín. Toto proste nijako neoklamú. Aj ich minimálny ciel, že aspoň krátkodobo ovládnu ťažobné korporácie na ruskom území, je zrejme nereálny. Nech ich tam ovládne ktokoľvek, so vzdialenou Amerikou sa nebude deliť. 
 
Celkové zhodnotenie tohto polroka
 
Moskva si zrejme predstavovala operáciu ľahšie, ako krátku akciu s určitým záverom. Zrejme bol cieľom aj Kyjev, a to bolo podľa výsledku precenenie vlastných síl a schopností. Rusko sa malo zamerať na obranu Donecka, s nevyhnutnými operáciami na juhu. Rusku súčasné zabratie juhu, ako sa hovorilo od začiatku, postačuje. 
 
Dohoda je v nedohľadne. Rusko čaká na energeticko-ekonomické zrútenie sa Európy a Ukrajiny. V podstate sa dá povedať, že navŕtalo bárku a čaká, kedy sa potopí. Či sa ale tak naozaj stane, a kedy, to nie je isté.
 
Čo sa týka použitia zbraní masového ničenia - priemyselné monštrá na oboch stranách konfliktu vidia už dávno, že ich modus vivendi končí. Rusko je ale viac pripravené viesť jednoduchší spôsob života, vlastne ho už vedie, a má viac zdrojov ako oponent, aby mu to stačilo. Amerika, naopak, nie je pripravená zmeniť sa, nie je to možné, zdrojov má menej a hlavne je zvyknutá riešiť problémy expanziou, a to aj v nedávnej minulosti a súčasnosti. Použitie jadrových zbraní je preto možné, dávno sa stratil zdravý rozum, aký panoval pri poslednej porovnateľnej kríze v roku 1962. Vtedy to bol naozaj len stret hrán, každý sa zas rýchlo stiahol, teraz sa ale už tlačia na seba a niet kam ustúpiť.
 
Národy Európy idú voči katastrofe slepo, takže ich nemožno ľutovať. Dokonca aj ak nedôjde k vážnej tragédii, aj tak je ich doterajší postoj šokujúci. A to nielen u politického vedenia, ktoré je na reťazi, ale aj u širšej verejnosti, ktorá je proste tiež už evidentne výrazne zhnitá.
 
Aj oni sú si spolutvorcami svojho osudu. A ak bude krátky, je to aj ich vina. Aj keď sú len produkt doby, nemožno sa pre nich nejak emočne angažovať, teda ich ľutovať. Tak, ako dnes umierajú Rusi a Ukrajinci, zajtra to budú títo, Európania. 
 
 
Truhlík

Samozrejme sa neutrálne štáty podľa medzinárodného práva správajú inak ako my.
Len komu to došlo, že sme vo vojne proti Rusku a toto je tretia svetová.
Áno, ide o výdrž. Ako v prvej a druhej svetovej.

Ema

Zajtra sa dočítame o terore na moste niečo viac
https://vk.com/pepeasia

sandro

Tak na toto si pockam. V Rusku uz nie je nic jasne. Samotni Rusi sa uz smeju, nevedia ci krajinu vedie Putin alebo Abramovic. Cely ten vybuch vyzeral prapodivne, rovnako ako aj nasledky(cesta bola zrutena na dvoch roznych miestach) a osobne som nakloneny skor oficialnej verzii s kamionom neverit.
V Rusku prebieha kolosalna zrada na najvyssiich urovniach riadenia statu.

Norman

V akom zmysle prebieha zrada? Kto zrádza koho?
.
Rusko by si malo pripomenúť, že aj v 1941 to nebolo pre nikoho ľahké a vojna tohto typu nie je ľahká.
Tvrdenie o zrade je len typický psychologický seba-podvod, aby si Rusi nemuseli priznať, že ich vojenská sila predsa len nie je to, čo si sami pre seba malovali a o čom presvedčili svet. Zaváhania v tejto vojne nie sú dôsledkom "zrady", ale slabosti.
Ale maximum zaváhania bol aj tak na začiatku operácie vo februári, keď sa naozaj precenili a nedobyli Kyjev. Súčasná situácia je proti stavu vtedy vlastne v pohode.
.

Prirodzene, teraz budú mnohí špekulovať a sanžiť sa zvaliť vinu na iných, mnohí budú za dohodu so Západom, určite je snaha teraz nájsť obetného barana, vrátane samotného Putina. Ale každý vie, že ak by aj Putina vydali (zabili, zvrhli) Amerika Rusko aj tak zničí. Zožere, urobí z nich otrokov. Svet je v ťažkom nedostatku energie a anglosionisti Američanom nahovárajú, že sa môžu zachrániť zničením Ruska. Čo je šialená nepravdivá myšlienka - ale chaldeické jadro je šialené.
.
Ako tu vy všetci viete, zopakujem, nie som žiaden rusofil. Rusko pre nás vzhľadom na odlišnú geopolitiku nie je vzorom. A nie je ani ochranca, z Ruska nepríde pre nás žiadne spasenie (ako veria mnohí naivisti a často nábožensky zameryní ľudia.) ALE - platí, že prípadný bordel v Rusku by samozrejme strhol aj nás, že by sme sa tiež prepadli do otroctvy (nebojím sa toho slova, pretože po dnešnom stave je hneď už iba tamten, otroctvo). Snažiť sa ovládnuť Ruský kontinent z iného kontinentu je proste nemožné a šialené, podobne ako by bola snaha ovládnuť Čínu, Indiu a podobne. ERGO - o vojne s Ruskom si len západní blbečkovia môžu myslieť, že má byť vyhraná, vyšší insideri vedia, že je samoúčelná, že má len jeden ciel - generovať tragédie, úpadok, lokálnu depopuláciu bieleho (ruského) obyvateľstva.
TAKZE - Rusko musí za seba bojovať, ak nie, tak je stratené. Nemôže byť blbé, ako Ukrajinci (zlepenec-národ bez historických skúsenosti, zodpovednosti a stability, sebaúcty a MORALKY).
.
len ilustračne ako doplnok, video o tom, ako USA (senátori McCain a Graham) viedlo Ukropov do vojny už v 2017.
https://t.me/casusbellilive/74538

sandro

len som reportoval, co nasavam z Ruskeho prostredia beznych ludi. Denky vzdy zaberali, ci uz to su kupeni politici typu Nemcov, Navalny alebo v sporte Rodcenkov ale je vela prikladov aj z armady a tajnych sluzieb. Proste zapad si dokazal veci v Rusku vzdy nejako ''ohandlovat'', nakolko sa v porazenej velmoci prakticky uplne udomacnil aj cez 3.sektor. Je velmi tazke v tak kratkom case sa vsetkeho tohto len tak zbavit, proste to je tam zazrate.
Do toho klasicky Rusky bordel a chaos a ich salamisticky a nasledne hura pristup k veciam.
Uvidime, co sa zmeni prichodom Surovikina.

Norman

veď hej, ja som úprimne sa pýtal, že kde vidia Rusi najväčšiu príčinu či vinu stavu, ktorý asi nie je ten, čo sa predpokladal. Či v armáde, alebo v politikoch...
Ale ako si ty písal vo februári - nič iné im neostáva.
Ešte by som povedal tak - pôvodná predstava bola tá, že si vytvoria nárazníkový štát, teraz to vyzerá tak, že si vytvoria aspoň nárazníkové pásmo "nikoho".

slaven1

Zdá sa, že fámy a vyzbrojení Ukrajiny minimálne špinavou bombou sa zakladajú na pravde:

Mr Grossi added that the IAEA is seeking to visit Ukraine’s Zaporizhzhia Nuclear Power Station, under occupation by Russian forces, to verify that the 30,000 kg of plutonium and 40,000 kg of enriched uranium stored there have not been deviated for other uses.

https://www.iaea.org/newscenter/news/iaea-grossi-at-davos-nuclear-power-...

nové