Nový Jom Kipur

Na židovský sviatok Jom Kipur sa už raz začala vojna (tiež nepredvídaná slávnym Mossadom). Teraz došlo k druhému útoku, a Izrael znova ukázal, aký je zraniteľný a jeho tajné služby neschopné.

Globálne videné, výrazne boje na juhu Izraela a extenzívne bombardovanie raketami zo strany Hamasu sú dôkazom hlavne jednej veci: Západ stráca vo svete autoritu. Táto vojna je predobrazom občianskch vojen, ktoré sa budú diať vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku či Nemecku a Británii. Vo Viedni, a ak sa veci výrazne nezmenia, tak aj v Bratislave.

Pod vplyvom vojny na Donbase majú ľudia dosť vojen a odmietajú také prístupy. Ale na Blízkom východe to vidia tamojší mladí naopak - zrejme Ukrajina ich vzor.  Akcia Hamasu navyše po prvom úspechu samozrejme povedie k masovej pomste celej izraelskej mašinérie. Pre Palestínčanov, ktorí sú vychovaní v islamskej ideológii sebaobetovania a obdivu k sebautrpeniu (abrahámovske náboženstvo) je ale asi aj krvavá odplata Izraela cieľ. Obávam sa, že Palestínčania stále ešte veria na humanitárnu verejnú mienku na Západe, ktorá by sa mohla pridať na ich stranu. To sa ale šialene mýlia.

Ja by som túto akciu nerobil, aj keď je to nový ťažký balvan na pleciach zdochýňajúcich anglosionistov. Sú lepšie metódy. Ale mne nezabili mnohých príbuzných a nevyrástol som ako otrok v najväčšom koncentráku sveta - Gaze. 

A čo hovoria iní? Dovolím si tu skopírovať postoj Ľuboša Blahu:

Štát Izrael vznikol na palestínskom území na základe rozhodnutia západných mocností a dnes v rozpore s medzinárodným právom okupuje palestínske územia. Palestínčania sa ich snažia získať späť silou.

 V prípade Ukrajiny a Ruska celý západný svet na čele s USA kričí, že ak Rusko okupuje ukrajinské územia, treba posielať zbrane Ukrajincom, ktorí sa ich snažia získať späť silou. A vraj treba nenávidieť Rusko.

Tak sa teda logicky pýtam: znamená to, že celý západný svet teraz začne posielať zbrane Palestínčanom a uvalí sankcie na Izrael? Alebo žeby nie? Žeby zase na Západe zvíťazilo pokrytectvo?

My voláme po mieri. Vždy a všade. Na Ukrajine aj v Palestíne. Takí sme my - Slováci. Mieroví "extrémisti". A takí aj ostaneme.

https://t.me/LubosBlahaSmer/1342 

Dodám, že mier teraz nie je nejaký utopistický ideál, ale konkrétne najlepšia metóda v súčasnom svete. Vojny posledných dvoch storočí boli prejavom industriálneho sveta s prebytkami energie a materiálov - to je z čoho vyrábať vojenských behemotov. Ale stav, do ktorého sa svet teraz prepadá, na také vojny už (našťastie) nemá. 

A navyše, prejavy vojen na okrajoch našej civilizácie sú ako nebezpečná jedovatá korózia. Ale našu európsku-nordickú civilizáciu treba zmeniť zvnútra, nie sa nechať poraziť  zvonku. To, že na hraniciach máme doslovne miliardu južanských zabijakov len zdôrazňuje nutnosť, že tento zhnitý anglosionistický režim na Západe sa musí skončiť rovnako, ako skončila jeho boľševická odnož v Rusku - aby sme si zaistili istotu, obranu a mier. 

Predošlý článok k téme od Emy

http://www.nadhlad.com/content/dalsie-poleno-ohni

Jozef Novak

Článok ako celok je vynikajúci. Ale hlavne ten záver sa jasne a zrozumitelne najlepšie vydaril. Aj podla mňa nech už sa bolševici(či už tí komúnistickí, alebo tízo demokratickí), konečne pakujú dopekla aj s tými svojími sociálnymi experimentami.

Truhlík

Dotancovali.
Išli si zatancovať na festival k pásmu Gazy.
Na oblohe sú už vidieť rakety ale tancujú ďalej.
https://t.me/yurasumy/10926
Táto dotancovala naveky.
https://t.me/c/1739322633/11362
https://i.dailymail.co.uk/1s/2023/10/08/02/76291725-0-image-a-5_16967287...
Palestínci chytajú zajatcov. Malých židov zavreli do zajačích kotercov.
https://t.me/boris_rozhin/99853
Táto vojna bude zvlášť brutálna.
A vlastne každá. Židovský diktátor Zelenský poslal na smrť už 500.000 Ukrajincov.

Dusanbe

krutosti sa tam diali.
Ale to my asi nepochopíme.
Nenarodili a nežili sme celý život v Gaze, nedostávali sme už v materinskom mlieku dávku trpkej generačnej krivdy, nenávisti a bezmocnosti.
Aj toho chaosu a zmätku tam bolo a je priveľa.
Ono ale celkový výsledok by bol asi rovnaký, aj keby to organizovali s nemeckou presnosťou a severským kľudom.
Nad diabolskou vojenskou technologickou prevahou holými rukami nezvíťazíš.
Takže nič - ďalší a ďalší dotancovali a ešte len teraz tisíce dotancujú...
A u nás "sme si" vysvietili Bratislavský hrad vo farbách Izraela.
Keď bežalo "Liate olovo" a v Gaze zomierali ženy, deti - neposlali sme ani len formálny protest.

Jozef Novak

75rokov toho, nad čím teraz hýkajú a lámu nad Ruskom palicu, je dosť dlhá doba. Mnohí čo v "tom" vyrastali, tam aj zostárli. A nikto nič. Ani tú citlivo vnímajúcu fuchtlu, čo sa tu zastrájala zastávať každého "utlačovaného", "ubiedeného", "odstrkovaného", aspoň ja som nikdy nepočul čo i len slovkom sa zmieniť o niečom takom. Ale môj brat čo sa nad ukrajinskou vojnou v Rusku u mňa pri každej návšteve neustále ukájal by nato povedal, čo na moje námietky že keď čušal pri ostrelovaní Donecka a Luhanska Kyjevskou chuntou, nech zavre aj teraz hubu: "Však súdružka Zlatica Puškárová z televízie Markíza, mi predsa nepovedala, že sa ma to týka!".

Dusanbe

Izraela na "obranu."

Vedeli by ste vymyslieť pre Izrael nejakú ešte lepšiu "promo akciu" pred ďalšim kolom vyhladzovania Palestíncov ?

Ani izraelská novinárka nie:
https://malinova.blog.pravda.sk/2023/10/09/izraelska-novinarka-podle-meh...

Miesto toho festivalu vraj bolo preložené - je to pravda ?

Zabití 4 ruskí občania /pravdaže s dvojitým občianstvom +
"At least 11 Americans were among those killed, including many dual nationals, the White House said on Monday.

Ten Nepalese nationals were killed in a Hamas attack on Kibbutz Alumim, four were injured and being treated in Tel Aviv, while one remained missing, the Nepalese embassy said.

Argentina reported seven of its nationals had been killed and 15 more remain missing. At least two French nationals were killed and a 12-year-old is among the 14 who remain missing and were “highly likely” abducted, according to the foreign ministry in Paris.

Austria, Brazil, Cambodia, Canada, Chile, Colombia, Germany, Ireland, Italy, Mexico, Panama, Paraguay, Peru, the Philippines, Tanzania, Thailand, the UK and Ukraine have all reported at least one of their nationals among the casualties or missing. Another British national was killed in the fighting with Hamas while serving in the Israel Defense Forces."

A takto idú pokračovať:
"Israeli Defense Minister announced We have abolished all the rules of war. Our soldiers will not be held responsible for anything. There will be no military courts,” Sputnik quotes Gallant.

I have released all the restraints, we have [regained] control of the area, and we are moving to a full offense. Hamas wanted a change in Gaza, it will change 180 degrees from what it thought. They will regret this moment, Gaza will never return to what it was.""

ilusion

To, že Mosad je neschopný ma neprekvapuje, predsa len, sú to ľudia. Ale že o tom nevedel jediný pravý židovský vševediaci boh?

nové