Odvolať Matoviča?

Viem, že môj názor má veľkú váhu a riadi sa ním väčšina politikov ( oh nie, len žartujem, aby to náhodou niekto nebral vážne :) A preto sa potrebujem vyjadriť k prípadnému odvolávaniu Matoviča.

Sulík chce odvolať psychopata Matoviča, aby sa SaS mohla vrátiť do vlády, respektíve, aby koalícia zas mohla pohodlne vládnuť. Niektorí poslanci z opozície nad tým uvažujú, napríklad taký Taraba, ktorý ak sa nemýlim, už raz s koalíciou hlasoval (za Matovičove zákony o krúžkoch, nie?). Taraba vraj zahlasuje za odvolanie Matoviča, ak mu Sulík sľúbi, že bude za predčasné voľby.
Je Taraba tak naivný alebo "len" hrá takú naivnú personu? Samozrejme že ak padne Matovič, Sulík už žiadne voľby nepodporí, aj keby prisahal na duše svojich deciek.

Ergo - za návrh z rád koalície (a SaSka je stále a navždy bude špinavá proamerická koaličná strana) nikdy nehlasovať. Za takýto mocenský návrh nikdy.

Matovič bol splašený blázon, ktorý si zasluhuje basu na doživotie. Ale teraz je už len zlomená figúra, psychotický blázon, ktorý neposlúcha svojho amerického bábkovodiča. Odvolaním Matoviča z postu ministra jeho nijako nepotrestáme, republike nijako nepomôžeme, koalíciu nerozdrvíme, naopak ju asi posilníme. Pri takomto riziku je istejšie nezasahovať, nehlasovať s nikým z koalície. Ak sa nezbavia Matoviča, do mesiaca sú všetci v prachu.
Bolo by to ako keď sa medveď v behu za svojou korisťou nechá zlákať na jej smradlavý batoh, ktorý obeť odhodila, a samotné mäso nechá utiecť - namiesto toho, aby zožral celého turistu aj s batohom.

No, je síce možné, že sa Matoviča aj tak nejako zbavia, ale aspoň sa nik z opozície nezašpiní kolaboráciou s nimi - ako to spravilo ĽSNS hlasovaním za tie už spomínané "sociálne zákony" - lebo vraj pomôžu deťom. Bože, toľká debilita od ĽSNS, od Beluského. A dúfam, že sa ani Fico nenechá zlákať na "pomstichtivosť" ak by sa hlasovalo za to, že psychopatoviča okamžite zastreliť, tak to by sa dalo pochopiť, to by som bol možno aj ja za, ale z ministerstva do parlamentu, to nie je žiaden trest pre neho.
Ak by niekto z opozície hlasoval za návrh Sulíka o odvolaní Matoviča, Sulíkovci by to potom prezentovali ako dôkaz svojej šikovnosti, ako ojebali danú opozíciu. Chce to Fico, Uhrík, Taraba či Pellegrini, aby vyzerali ako blbci?

Takže žiadne obchody a kolaborácie, táto koalícia či vláda musí skončiť celá a naraz. O tom, ako je aj terajší "odchod" SaS z koalície len úbohá špinavá hra, o tom svedčí aj ich dnešné rokovanie, priamo v budove parlamentu, ako keby sa nechumelilo.

Samozrejme nepochybujem o tom, že slovenský (politický) národ si moje dobré rady zoberie k srdcu a ako vždy vykoná to, čo je správne.
Alebo že by nie a zas všetko doserie?

Roland Edvardsen

Dúfam, že väčšinová opozícia na toto SAS-ke neskočí. Matovič s jeho vážnym psychickým ochorením je solídna záruka predčasných volieb - a to viac ako nejaké referendum. Napokon my sme neboli už za to, aby odstúpil z premiérskeho kresla. Je to tak: z ministerstva do parlamentu nie je žiaden trest, ešte by to aj samotnému Matelkovi v konečnom dôsledku pomohlo (až sa divím, že sám Matovič a jeho sekta to nevidí, ako si pília pod sebou konár, keď sa Matovič drží ministerského kresla ako kliešť - holt, choroba je choroba).

Norman

Niekde som zachytil, že Pellegrini sa pridal k postoji Tarabu.
Na tomto si naozaj budeme môcť overiť, kto je kto. A nemá zmysel hľadať, či je to hlúposť alebo kolaborácia - všetko jedno.

Roland Edvardsen

Áno, písal to samotný Taraba na FB, že Hlas by sa k jeho návrhu pripojil. Ale skôr pochybujem, že spravia obchod za predčasné so sulíkovcami. Sulíkovi sa nedá veriť. Ale nechajme sa prekvapiť. Mne je to už trochu aj jedno - či už budú voľby o pol roka alebo rok aj niečo, nič to nezmení na tom, že minimálne Olajno bude spláchnuté do hajzlu (aj to je niečo) a kreatúry ako Matovič, Naď, Remišová, Heger tvrdo narazia. Lenže potom možno aj tak prídu nejakí noví zmrdi po nich (napr. šimečkovci a spol.) - a zas budeme (nejako) na začiatku (ach, ten kruh). Ktovie? Ja nemôžem veriť tomuto národa, pokiaľ ide o voľby. Určite nie po tom, čo predviedol pri posledných parlamentných i prezidentských voľbách.

Norman

či sa dá tomuto národu veriť nielen pri voľbách, ale vôbec. Nielen tomu, ako je vyrobený ten národný čln, akú ma (ne)formu, že má rôzne nedostatky, ale vôbec tomu, či to drevo, na ktoré sa rozpadá, dokáže plávať na hladine.

Keď sa rozprávam s nejakými národovcami, staršie ročníky, tak oni fakt veria a predpokladajú, že Slovensko je nejak lepšie výnimočné a že nejaký duch či tá panenka ho ochránia, lebo ho spravujú pre nejaké poslanie. Nič proti týmto ľuďom, ale je mi z toho smutno a veľa vecí to vysvetľuje - prečo sa tie pronárodné sily správali 30 rokov tak pasívne a iracionálne - veď prečo sa nejak snažiť, keď to konieckoncov spraví panboh za nás, že.
A veď, popravde, sa už ani nesnažia. Sitnianski rytieri nikde, a iné hodnoty či zdroje sily nepoznajú.