Odvolávanie ministra vnútra

Rozklad mocenských zložiek štátu je bezpochyby ten najväčší politický problém, akému čelí súčasné Slovensko. Proces, ktorý začal "nevinným" naháňaním "fašistov" a prezentovaním v čiernom kotone navlečených NAKA ozbrojencov prerástol do zatvárania alternatívnych žurnalistov,  zatvárania a zabíjania policajných riaditeľov, prokurátorov, advokátov, šéfa policajnej inšpekcie a šéfa SIS. Skutočne, nič horšie si nemožno predstaviť.

 

Matovičova zgerba naozaj nevníma rozdiel medzi "očistením" a "čistkami". Ale presnejšie povedané - každé "očistenie" niečoho v spoločnosti sú takmer vždy "čistky", ako ich prevádzali totalitné režimy - tým myslím ZSSR, ale aj USA. Nedajte sa mýliť, že v USA "čistky" nie sú - veď návod na tie dnešné na Slovensku prišiel práve odtiaľ.

Mimochodom - zas sa prejavila psychopacia Matoviča, keď počas prejavu Fica vystrčil papier s urážlivým nápisom. Keď bol v opozícii, také niečo sa dalo chápať ako prejav snahy zaujať, ale v terajšej jeho pozícii je to naozaj prejav chorobnej detinskosti. Navyše aj vrcholný prejav neúcty voči parlamentu, teda voči inštitúcii slovenského štátu ako takého.

Nuž ale nedá sa nič robiť - zvolené stádo zrejme podrží neschopného ministra. Možno sa im ticho, ale reálne rozpadne klub Smerodiny, familia Pčolinských nemusia byť len dvaja ľudia. A nechať si zatvárať výraznú postavu svojej strany - to naozaj ani mafiánsky podržtaška Kollár nebude akceptovať. Kým Pčolinského neprepustia, kľud nebude. Lenže to by ohrozilo príval, ktorý psychopat Matovič spustil a snaží neustále presadiť, snažiaci sa objekt jeho chorobnej nenávisti - Fica a Smer - zavrieť.  A tak proces, ktorý pripomína stalinské čistky pred sto rokmi, bude ďalej pokračovať.

 

 
Roland Edvardsen

Tak Pčolinskí sa nakoniec zdržali. Proste Sme -rodina sa ako vždy prejavila slabošsky, škoda očakávať niečo iné. A tieto odvolávačky sú de facto aj tak zbytočné - opozícia je príliš slabá (počtovo a tak) a len to akurát stmeľuje koalíciu, keď vidia hromžiaceho Fica, majú svojho strašiaka, ktorý im pripomína, že musia vydržať čo najdlhšie (a Matovič a spol. sa môžu reálne obávať, že ak po ďalších voľbách nebudú vo vláde, bude sa poľovať na nich). Ak by nefungovalo "leboFico" už dávno by sa rozbili, ale tento strašiak, táto nenávisť, túžba po pomste a strach z budúcnosti fungujú ako silné lepidlo.

Norman

Mnohí z tých poslancov koalície, čo sú tam teraz, sú noví ľudia a nie sú priamo v konflikte s minulosťou, ako Matovič a spol. Preto môžu títo noví stratiť ochotu bojovať v tejto krvavej vojne, z ktorej nejako moc nemajú.
Myslím, že takéto parlamentné konflikty preto majú význam (aj keď Matovič v správach vyhlasoval, že len nich odvolávajú stále že mu to vyhovuje - je to samozrejme lož niekoho, kto je tlačený ku priepasti).
Možno, že bez Fica by to išlo inak - ale oni by si našli iného "lebofica" - sú schopní skoncentrovať nenávisť aj na progresívneho teplého Pellegriniho.

Roland Edvardsen

Nevidím, že by tí noví boli v tomto smere lepší - hlavne Oľano, to je tam vygumovaný fanatický odpad alebo ľudia, ktorí len ako roboti stláčajú na povel tlačítka ako povie Igor, nič viac.
Tak samozrejme, že nepriateľa by si našli, že ho potrebujú pre svoju legitimitu. Pellegrini tiež spadá pod kolónku "leboFico". Ale s Pellegrinim by napr. aj mohli ísť (Olajno a jednoduchá Verona nie, ale ten zvyšok by nemal mať problém, nebyť polarizácie vytvorenej médiami), ale vo všeobecnosti sa boja predčasných, lebo sa boja možnosti, že by sa mohol spojiť s Ficom. Ak je niekto nejako spojený s Ficom...alebo môže byť spojený s Ficom, tak sa jednoducho budú báť.
Ja osobne (a veru nie som sám) som hlavne unavený z tej plochosti slovenskej politiky, z toho "leboFico", že za tie roky sa namiesto súboja hodnôt a ideologických náhľadov a prístupov k riešeniu rôznych problematík dookola rieši len Fico a kto sa spojí proti Ficovi alebo s Ficom. Už nevládzem sledovať a tolerovať tieto nekonečné prekáračky, tento fakt už únavný boj či skôr hnoj.

Norman

Na Slovensku sú všetci stále z niečoho unavení - ale problém naozaj nie je vo Ficovi. To, že situáciu v podstate nevysvetľuje nik iný, ako Smer, nie je Ficova chyba. Prečo Hlas nie je aktívnejší? Lebo špekuluje na KOMPROMIS - teda presne na tú istú chybu, akú kedysi robil aj Fico.
Aj do médii sa trocha dostanú, aj Republika - ale výkon tam je slabý.

To, že sa ľudia unavia a že sa im to všetko sprotiví - to je tiež súčasť tejto "demokratickej hry". S tým rátajú, na apatii je "demokracia" postavená.
Na Slovensku, kde sa talenty len tak nerodia, a kde sú ľudia pod imprintingom umelej slabošskej kultúry čumiaci len do taniera (či skôr peňaženky), je pohľad na politiku dosť nudný až zúfalý, to hej. Nevenuj sa toľko politikom, ale viac ľuďom a ohodnoť ich - prečo sú tvoji známi takí blbci? (ver mi, že každá vulgarita tu je už prepísaná z horšej verzie). Ľudia sú tupí a únavní, nie politici a politika. A v tejto kríze to len ešte viac vystupuje na svetlo.

Ja mám radosť z toho, keď sa ľudstvu búrajú dogmy. Keď sa im rozpadá ich hlúpy svet. Teraz sa tak deje, takže som ako ryba vo vode, som spokojný. Nie je to na nikoho úrok - procesy proste idú tam, kam majú.

(samozrejme, aj ja osobne mám svoje hranice a dno, a občas veľmi blízko, ale to je v celkovom obraze nepodstatné, druhoradé. Ceľkovo, keď sa odosobním, som týmto vývinom až nadšený :)

nové