Operation American Desperation

Denník Wall Street Journal informoval, že americká administratíva chce dať svojej "misii na pomoc Ukrajine" špeciálny názov a určiť generála, ktorý ju bude oficiálne riadiť. Americký generál má "stáť na čele úsilia administratívy Joea Bidena pri výcviku ukrajinskej armády a pomoci ukrajinským ozbrojeným silám". Rozhodnutie pomenovať misiu zároveň poskytne možnosť udeliť ocenenia a osobitné odmeny vojakom, ktorí sa na nej zúčastňujú, ako aj zvýšiť status misie na úroveň misií, ktoré Pentagon viedol v Iraku a Afganistane ("Iracká sloboda", "Trvalá sloboda" a iné). Denník tiež informoval, že USA už podpísali najmenej 7 800 obranných objednávok týkajúcich sa Ukrajiny v celkovej hodnote približne 2,2 miliardy USD. Washington zároveň oznámil ďalší balík vojenskej pomoci Kyjevu v hodnote približne 3 miliardy dolárov.

Komu by sa zdalo, že ide už úplne zreteľne o vojnu USA proti Rusku a že americká armáda sa obšmieta priamo na ruských hraniciach, je pochopiteľne konšpirátor a keď mu za jazdy exploduje auto, budeme sa všetci ako jeden elf radovať, že tak mu treba, pretože to bol fašista, nacista, satanista a číre Zlo.

A kto by začal byť ešte viac nervózny z toho, že USA majú na malom Slovensku nikým nekontrolovateľné vojenské letisko a voľne k dispozícii celý vzdušný priestor - a v podstate aj celý štát - treba ho upokojiť, že Američania majú so Slovenskom nadštandardne dobré vzťahy, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Hocikto z americkej administratívy nám rád potvrdí, že umierať na správnej strane dejín je to najlepšie, čo nás môže v našich bezcenných východoeurópskych životoch postihnúť.

 
Norman

"Hocikto z americkej administratívy nám rád potvrdí, že umierať na správnej strane dejín je to najlepšie ... "
Mala by nám to potvrdiť slovenská vláda, a to osobným príkladom. Vypustili džina z lampy, a ten sa nezastaví.

slaven1

Z inej témy:

https://www.redbubble.com/i/t-shirt/Pfollow-the-Money-by-SubversiveSTKRS...

Pripomínam, že jeho sestra pracuje pre Pfizer.

--
Čisto k článku: Takže v našom hlavneom meste (vid Obranná dohoda) došlo k reorganizácii Vojny na okrajine a vec dostal na starosti Pentagon.

Vyborne, keď sa za vec chytia profesionáli, tak by mohlo dôjsť k utlmeniu (Americkým generálom sa "Demokratov" zomierať nechce).

Dusanbe

Už sa to asi môže hovoriť nahlas, keď to píše Dag Daniš na Trende:
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/sankcie-otacaju-europskej-unii-h...

"Skutočným motívom Rusov je však pritlačiť na otvorenie nového rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream II. Jeho odstavenie oznámil americký prezident Joe Biden vo februári vo Washingtone. Nemecký kancelár Scholz pri ňom vtedy bezmocne postával a zmätene, miestami neochotne prikyvoval. Na otázky novinárov, či Nemecko odstaví Nord Stream II, reagoval diplomaticky a vyhýbavo. Jednoznačné a kategorické odpovede však dodával americký prezident.

Bol to smutný obraz, no veľmi výpovedný. Ukázal, kto v skutočnosti rozhoduje o „európskych“ sankciách. A kto má znášať ich bolestivé náklady."

Nakoniec mal ten ukrajinský "diplomat" - ctiteľ Banderu a podobných nacistov - pravdu, keď
Scholza diplomaticky označil za "jaternicu" !

Norman

Už pomaly ani netreba opakovať, že odkedy je šéfredaktorom na Trende Ižip, tak sa jeho smerovanie stalo výrazne "radikálne". V podstate je to teraz najviac alternatívny časopis, pretože za prvé má svoje zabehané staré mainstream kanále a metódy (vrátane ľudí a peňazí). Za druhä sa zameriava na dôležité, na jadro ľudskej mentality - na peniaze a ekonómiu, na rozdiel od covid hystérie, umelých potratov a iných problémov dogmatiky, bohovania, čipovania a vôbec iných popletených tém "ľudovej alternatávy", ktoré ju zadusili a zabili.
Trend je zatiaľ alebo už na "katastrofickej tématike" - to je to, čo tu oznamujeme osadenstvu aj my.

Cesta Daga Daniša, ktorý najprv prešiel od pohodového mainstreamu do pseudoalternatívy, teraz do katastrofického bulváru a neskôr prejde celkom do nejakej nacionálnej sociáldemokracie, je príklad. Podobne sa vydajú aj ďalšie molekuly mediálnej kvapaliny, priťahované zákonmi prírody budú meniť kabáty a písať o tom, že nikdy s "týmto" režimom nesúhlasili.
Zvlášť potom, ako niekedy v zime či po zime či proste nabudúci rok vyjdú najavo "prečiny až zločiny už bývalej Matovič-Heger vlády" (podobne ako v roku 1956 vyšli najavo , och, aké prekvapenie, zločiny Stalinove). Takto Matovič a Heger sa stanú aj oficiálne hlavnými príčinami kolapsu Slovenska - lenže na vyskočenie nových proamerických svíň už nebude čas a podminky (hoffentlich) a tak, opakujem, potkany prehodia srsť a budú nafarbení tentoraz na bielo-modro-červeno. Urá urá urá ... hm, nastane ďalšia staronová paradigma na kolotoči histórie.

V každom prípade Trendu aj Danišovi patrí pochvala za to, že plebs oficiálne varuje. Prvý z mainstreamu to dokázal - pretože napríklad Hlavné správy a viaceré iné alternatíve portále, napriek ich snahe, nie sú pripustené medzi hlavný prúd (a keď budú, už to dávno nebude alternatíva (ak to niekedy vôbec bola)).

sandro

Presne tak, Trend si vystihol presne, tiez si to vsimam odkedy je tam Izip. Zrejme uz ale dostal po prstoch lebo v poslednej dobe trochu koriguje, ale aj tak dobre.

Norman

aj to trocha otvorenosti zrejme vyvažoval článkami proukrajinskými a ťažko miltantnými (také niečo so m zacítil, možno sa mýlim, možno to bol len dočasný omyl).

Aj toto je dobbré:

"Za bežných čias sú náklady Slovenska za elektrickú energiu a zemný plyn viac ako dve miliardy eur, čo predstavuje zhruba 2,5 percenta HDP krajiny. Súčasný 20-násobný nárast cien energií znamená, že ak by ostala zachovaná aj cena aj spotreba, náklady na elektrinu a zemný plyn by sa vyšplhali k 50 percentám HDP."

Chápeme sa? Ceny energie sa tak ABNORMALNE vyšinuli, že NIČ nezachráni pred kolapsom. Z 2,5% na 50% HDP - to je absolútny koniec, cunami, ľadovec v bachore parníka.

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/brutalny-rok-2023-predo-dvermi-o...

"Politická samovražda" - tu naozaj už nepôjde len o nejaké "politické" roviny. A ani o "samo" vraždy - bo Samo Chalúpka hovorí : "Vol morho, morho, skôr než sám seba necháš umoriť" (vždy som si poéziu voľne interpretoval, ha ha).

(to podla Sama Chalúpku vznikla kniha Chalúpka strýčka Sama?)

sandro

Mal som na mysli presne tie proukro clanky. Inak vsetky tie veci, ktore sme tu spominali a upozornovali na ne, sa pomaly zavadzaju do praxe. Vratane nutnosti vlastnit zbran. Kto si mysli, ze mu bude stacit plna spajza, tak si to bude mysliet len do momentu, kym ku nemu zavita hladny, donedavna mozno priatelsky, sused.
A zase raz musim spomenut fotovoltiku. Je to najlacnejsie riesenie co sa tyka sebestacnosti, pri sialenych nakladoch na el. to siete to dokaze zachovat dom v nudzovom rezime(ale okrem stabilneho kurenia v zime to zachova vsetky jeho zakladne funkcie) a zaroven miera usetrenych nakladov bude obrovska.
Co sa kurenia tyka - vcera som objednaval drevo, zaradil som sa poslusne do rady:)

Dusanbe

bude optimálne vhodné na kúrenie počas zimy 2024/2025 - to je dobre, že máš taký optimistický pohľad do vzdialenej budúcnosti...

Všetci čakáme, že sa niečo musí stať - že nárast cien energií na 10-násobok predsa nie je možný !
No, uvidíme.
Niečo sa určite stane.
Osobne si myslím, že celý tento mediálny cirkus okolo šialených nezaplatiteľných cien za plyn aj s tým súvisiacu elektrinu - je možno len príprava verejnosti na príchod skvapalnených "molekúl slobody" z USA.
Ktoré budú stáť len 3x viac než ruský plyn - čo sa bude po všetkých týchto katastrofických burzových grafoch a strašení verejnejnosti médiami - javiť ako férová cena a výborné východisko z núdze.
Lebo o toto tu predsa ide od začiatku, toto je to najhlavnejšie - odstavenie Európy od ruských energií a predaj amerického skvapalneného plynu Európanom !
Spustenie NordStream II zrejme z Fašingtonu nedovolia - to by bola jasná kapitulácia a taktiež - zimu a drahotu budú mať Európania, amerických voličov sa to nebude dotýkať.
Uvidíme, ako veci dopadnú v Bulharsku. Tam sa to celkom dosť otočilo - po proamerických bábkach tam zdá sa, začali vládnuť rozumní ľudia:

"Nový ministr energetiky Bulharska Rossen Hristov provedl ve velmi rychlém sledu překvapivé kroky, které jsou přesným opakem kroků vlády Petkova, která Bulharsko odpojila od ruského plynu.

Hristov nejprve nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.
Hned po té Hristov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Hristov uvedl “ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”.
A do třetice Hristov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova, z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem, a požádal Rusko o pomoc v boji proti energetické chudobě v nadcházející zimě."

Norman

" niečo sa musí stať".
Jedna strana dúfa, že európskym národom zlomia chrbticu, druhá strana dúfa, že sa pod tlakom naopak budú musieť zas prebrať.
Ja si myslím, ako mnohí z nás, že Američania to zas raz nemajú ani trocha premyslené a že ich politika povedie k reakciám, ako v tom Bulharsku.
Američania vždy sľubovali bohatstvo, konzum, hýrenie. Ak toto nebude, ba nebude ani teoreticky sľúbené, aj ich najväčší prívrženci sa od nich znechutene odtiahnu. Hlavne tá stredná trieda malomestských (maloburžoáznych) primitívov.

Dusanbe

sa už minuli dokonca aj v Holywoode.
Teraz musí európskym vazalom postačiť pocit zomknutia sa proti spoločným nepriateľom "slobody a demokracie" alebo, ak by to bolo to málo - rovno hrubý politický nátlak až vydieranie.

Dusanbe

nás opustili 2 ks slovenské Mig-29, odlet smer Poľsko, zrejme na konečné zošrotovanie...

nové