Otvorený dopis Dobrosráčovi

Pán Dobrosráč, mne je Vás ľúto. S Vaším zmiešaným pôvodom, o ktorý sa Vám postarali predkovia hádam ešte za monarchie, máte zrejme naozaj veľmi vážny problém s identitou a neviete sa niekam zaradiť a tak trollujete kade-tade a navážate sa do tých, ktorí svoju identitu majú a majú k nej kladný vzťah.

A o akých dogmách a predsudkoch píšete? Ak odmietam prisťahovalcov, nie sú za tým dogmy ani predsudky, ale sledujem, čo sa v Európe deje. Zažil som naživo kurdskú demonštráciu v Berlíne, zažil som neskutočne dotieravých černochov vo Francúzsku aj v Taliansku. Toto na Slovensku naozaj nepotrebujem a nechcem. A len idiot sa nepoučí na cudzích chybách.
Srbi dovolili Albáncom utekajúcim pred biedou z Albánska usadiť sa v Kosove - výsledok poznáme. Indiáni umožnili Angličanom a Španielom usadiť sa v terajšej Amerike - výsledok poznáme.

Ja naozaj úprimne prajem Arabom, Kurdom, Afričanom, Číňanom, Afgáncom, Vietnamcom šťastný a spokojný život, ALE U NICH DOMA, NIE TU! Človek je od prírody teritoriálny živočích a ja nemám ani najmenší dôvod uvoľňovať svoje teritórium niekomu inému. A nemôžem ani za to, že sa "nezmestia do kože" a že svoje krajiny vybývali. Ja som ich nenamnožil, nemám za nich žiadnu zodpovednosť.

Navážate sa do nás, že odmietame prijať prisťahovalcov a utečencov. Prečo sa nenavážate aj od tých, ktorí im u nich doma vyvolali vojny? Prečo nekritizujete USA, ktoré po celom svete vyzbrojujú teroristické bandy a všade vyvolávajú prevraty, vojny a rozkladajú spoločnosť? Lebo od nich beriete doláriky kryté zbraňami a vojenskými základňami po celom svete?

Veď aj naša vysoká rozvodovosť je výsledkom miešania sa zahraničia a mimovládiek do našich záležitostí. Slovensko nie je svojprávna a suverénna krajina, naše školstvo upadá pod vplyvom bruselského diktátu, z televízií vlastnených a ovládaných zahraničím sa na nás valí hnoj, mimovládky vyťahujú a dramatizujú nepodstatné veci a toto je tá pravá príčina, prečo je také ťažké až nemožné vychovávať deti a mládež k zodpovednosti.

Myslím, že my dvaja sa zhodneme iba v jednom - že sa nikdy nezhodneme.  Howgh!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Buheh

pod tento list a aj ja by som chcel tiež ešte čosi málo dodať k príspevkom pána, na ktorého je tento článok reakciou.

a) Vraj nie je čestné sa skrývať za pseudonymy. Nuž, sme vo vojne proti protivníkovi, ktorého hlavnou zbraňou je nečestnosť. Národy sveta, a nielen nordické, bojujú proti plutokracii, proti systému, ktorého základnou črtou a hlavným zdrojom jeho sily je anonymita. Nevieme, kto v konečnom dôsledku kontroluje všetky tie pavučiny korporácií (vrátane mediálnych), len vidíme, že nitky sa zbiehajú do jedného miesta, ale to je zahalené v mráčiku. Nevieme, kto riadi našich "volených zástupcov", iba vidíme, že plnia čiesi príkazy, a naše to nie sú. Nevieme, kto všetko nás špicľuje, iba to, že stále pribúdajú dátové centrá, aby ukladali stále väčšie terabajty informácií – o kom? No o kom inom, než o nás, bežných občanoch? (O teroristoch nie, tí nepotrebujú ani doklady, tí si po Európe beztrestne chodia kade potrebujú.) A za týchto okolností sa máme postaviť a otvorene povedať: „Sme smrteľní nepriatelia vašej skurvenej mašinérie, tu nás máte, môžete nás kariérne, spoločensky, akokoľvek znemožniť, zruinovať, veď na to máte všetky páky“? Nepochybujem, že o nás aj tak vedia. Ale česť si netreba mýliť s idiotstvom. A okrem toho, byť „no name“ občan, to je ako keby človek mal zbraň s jedným nábojom: v pravej chvíli sa môže správne rozhodnúť a nepovšimnutý, nenápadný urobiť vlastenecký čin. (Zámerne nebudem detailne rozvádzať tento bod, fantázii sa medze nekladú.)

b) Apropo, tie pokusy o diskreditáciu: bolo nad slnko jasnejšie, že veľmi rýchlo po príchode Kotlebu do parlamentu sa podozvedáme o ňom tie najhrôzostrašnejšie veci. My paranoidní priaznivci konšpiračných teórií a praktík máme v hlave aj takú myšlienku, že možno práve to bol hlavný dôvod, prečo sa pán agent unúval osobne prísť do našej krčmy: aby sme sa dozvedeli, že Kotleba je buzerant, pedofil, korupčník, kurevník a klamár (mohli by už niekedy konečne prísť s niečím originálnym). Lenže toto je niečo, čo títo ľudia nikdy nepochopia: keby sa tieto klamstvá aj hneď ukázali pravdivé, nám je viacmenej jedno, kto v buldozéri sedí – dôležité je, aby pomohol ten hajzel zbúrať.

c) Na priamu otázku čo s miliónmi votrelcov pán začal usilovne relativizovať a talmudizovať. Že vlastne kto určí, čo je identita a podobne. Nuž, to je podobné, ako keď vám niekto v krčme napľuje do polievky. Môžete začať uvažovať, že veď v pľuvanci je tá istá H2O ako aj v polievke, a kto určí kde sa končí polievka a začína už pľuvanec, a nakoniec, aj pľuvanec má výživnú hodnotu, ktovie, možno dokonca väčšiu ako polievka, atď., atď. Títo ľudia cez svoje judášske groše na očiach usilovne, veľmi, preveľmi usilovne, silou-mocou nechcú vidieť, že táto veľmi konkrétna organizovaná invázia veľmi konkrétnych miliónov cudzích votrelcov je veľmi konkrétnou historickou udalosťou, na ktorú treba veľmi konkrétne reagovať, lebo inak v budúcnosti veľmi konkrétne ovplyvní aj život ich vlastných detí.

d) A ďalší otrepaný a zákerný, falošný argument: že akí sme my smiešni, keď podozrievame istý národ zo svetovládnych machinácií, a pritom oni sú takí istí nesvorní, hašteriví a rozhádaní ako my ostatné národy. Lenže tu predsa vôbec nie je reč o Jákobovi a Áronovi zo susednej ulice. Nikto tu netvrdí, že všetci príslušníci toho etnika sú účastníkmi konšpirácie. Faktom, ktorý sa dá ľahko dokázať (z renomovaných amerických zdrojov) je, že s daným etnikom je v štatisticky absolútne neproporčnej miere spojená vládnuca svetová tzv. elita a rozhodujúce svetové udalosti. A to je fakt, ktorý musí brať do úvahy každý, kto nie je mentálne rozheganý – alebo to nemá zaplatené.

Dalo by sa ešte všeličo spomenúť, nuž ale človek by si mal energiu šetriť na bohumilejšie veci.

Norman

Prirovnanie invázie spodiny s pľuvancom do polievky je výstižne a emočne silné.
Asi tak je to, normálnemu človeku sa z toho zdvíha žalúdok. To treba používať.

A oni si to nechajú. Ten, čo pluje, si zaslúži trest, rozbitie huby, ale ten, čo tú polievku napriek tomu chrachancu v nej chlípe, je proste nechutný. Naveky stratený.

A niektorí z nich si to ešte pochvaľujú.

Náhodný okoloidúci

Tomu konkrétnemu pánovi, ktorému bola adresovaná moja odpoveď, úprimne prajem dlhý, šťastný a spokojný život. A prajem mu, aby našiel svoju pravú alebo aspoň väčšinovú identitu, aby sa konečne niekam zaradil. Možno sa mu potom konečne podarí urobiť niečo dobré a užitočné pre spoločnosť.

Ľubov

Do pozornosti na večer sem dávam s radosťou odkaz na tieto dva dlho očakávané kvietky
http://www.infovojna.sk/svetove-udalosti-bez-politickej-korektnosti-26-0...
L.Huďa a N. Lichtnera,konečne. A naviac,potešilo ma,že P.Ćalovka je prvý hosť relácie Bez politickej korektnosti a vyzerá,že sa dostal z ochorenia,tak chvalabohu.

Radovan Bránik

nuz,

vsetko to do seba krasne zapada a zvnutra vasej bubliny vam to skutocne moze tak pripadat. ale neustale a tvrdosijne ignorujete fakty: ak by onen tajomny establisment v pozadi skutocne disponoval takou neuveritelnou mocou, nikdy by napriklad internet - povodne vojensky a vedecky projekt - neuvolnil pre pouzitie tak, ako je pouzivany dnes. a on vam ten internet zrazu dokonca funguje a dokonca umoznuje verejne a bez akychkolvek represii umoznuje hlasat vam tieto vysinute bludy a nikto vas nemaze a nezakazuje. popravde, vacsine ludi ste skutocne lahostajni. ktokolvek, kto vie pouzivat google by si sem nasiel cestu a nechal sa vami viest k svetlym, bielym zajtrajskom - akurat to nejako nefunguje. sedi za kazdym uzivatelom internetu zly sionista, ktoru mu brani vytukat nadhlad.com, alebo ktorekolvek z vasich oblubenych klucovych slov? alebo sa len jednoducho nedokazete zmierit so svojou marginalitou a tak splietate teorie, lebo je to uz v ludskej povahe, za vlastnym zlyhanim vzdy hladat temne sily a niekoho ineho.

lebo nech sa na to pozriete z ktorejkolvek strany - navstevnost vasich webov je minimalna a pritom su volne dostupne a neexistuje ziaden dovod, pre ktory by si tie udajne po vasich nazoroch tuziace masy nemohli najst cestu sem. oni si ju aj najdu, ale absolutna vacsina slobodne a bez akehokolvek natlaku pokruti hlavou a idu niekam, kde najde aj nieco viac, ako zopar egomaniakov presvedcenych o vlastnej vyvolenosti, lebo maju osem generacii slovenskeho mena.

inak vesele je, ze sa tu pracuje s tezou, akoby slovaci a slovania nejako patrili k tym lepsim narodom: hitler to predsa videl uplne inak. s tymto ste si tiez zatial nedali vela namahy, aby ste sa s tym vyrovnali :)

inak len pre presnost: indiani neumoznili anglicanom a spanielom usadit sa v amerike. kym prisli anglicania a spanieli, indiani tu krajinu nedokazali tisicky rokov vyznamnejsie exploatovat, pretoze sa navazajom decimovali v kmenovych vojnach a nezaznamenali za tisicrocia prakticky ziaden pokrok. aj za to, ze existuje internet a mozete na nom slobodne hlasat svoje bludy mozu ti zli imigranti, anglicania a spanieli, plus fura francuzov a dalsich, ktori postupne vytvorili krajinu, ktora vam dala ten internet k dispozicii.

ale obcas mam chut s vami suhlasit. keby povodni obyvatelia nedovolili predchodcom slovanov a slovakov usadit sa na tomto uzemi, mohli ste si svoje pravdy hlasat niekde inde, kedze pravlastou slovanov boli ine uzemia, nez ktore obyvaju dnes. ci maju pravdu jedni, alebo druhi vedci, ci islo o uzemie pri dnepri, alebo naopak blizsie k dnesnym nemeckym hraniciam. ste potomkami ludi masivnej imigracnej vlny, ktora sa zopakovala niekolkokrat a prakticky vzdy bola spojena s nasilnym a inokulturnym spravanim. a na to tu vsetci vyvoleni velmi radi zabudate.

Truhlík

He.
S tými indiánmi nemáš pravdu.
Kto bol pred Slovákmi keď Slováci sú geneticky najstarší národ v Európe ? Neandertálci ?
Slováci patria k tým lepším národom. So Slovákmi Hitler problém nemal.

Pharmy

V tej historickej paralele máte jednu drobnú trhlinu: imigrant, nositeľ vedecko-technického pokroku, ktorý podľa vás oprávnene vyvraždil pôvodné obyvateľstvo Ameriky, bol BIELY EURÓPAN.

No momentálne sme svedkami opačnej situácie, kedy biely Európan čelí vo svojej domovine náporu "indiánov", decimovaných v kmeňových vojnách, ktorí nedokázali významnejšie exploatovať svoje krajiny a nie sú ani nositeľmi vedecko-technického pokroku :)

Vysvetlite mi prosím tento rozpor. Prečo obhajujete migráciu agresívnych, zaostalých a rýchlo množiacich sa etník do Európy a aký prínos podľa vás predstavujú pre náš svetadiel.

Buheh

Vážený pane,

podľa zúfalého nedostatku argumentov vo Vašom príspevku sa mi zdá, že možno ste na dobrej ceste: možno stačí už len posledná kvapka a prehodiť znamienko a bude Vám to všetko pekne zapadať do seba. Nebudete prvý ani posledný.

Nikto z nás tu nepovedal, že "onen tajomný establišment v pozadí" disponuje absolútnou mocou. Keby to tak bolo, tak by svet vyzeral úplne inak. Ale že sa o to isté kruhy pokúšajú, to je jasné nielen nám, ktorí si tu "hlásame vyšinuté bludy", ale každému, kto nemá oči prelepené ideologickou holokaustovou páskou.

Že sme pre Vás lúzeri a náš nepodstatný web nikto nenavštevuje… nuž, zdá sa, že by Vám ani nenapadla možnosť, že by to niekomu z nás mohlo aj nevadiť. Áno, v niektorých vyvolených kultúrach a spoločenstvách je jedinou skutočnou hodnotou byť slávny, byť v médiách, byť celebritou. Ale v tejto našej slovenskej krčme sa cenia iné veci.

Váš argument o tom, ako Indiáni nedokázali svoju krajinu exploatovať, by stál za vytesanie do kameňa. Tak po prvé: exploatovanie krajiny nie je jediná vec, ktorou sa dá merať kvalita spoločenstva. A po druhé, a to predovšetkým, toto je opäť falošný argument, také slniečkárske argumentačné klišé: predpoklad že technologická civilizácia = západ = kapitalizmus = demokracia. Ale ani jedno z toho neplatí. My nie sme proti Západu, proti Angličanom, Francúzom, Američanom, ale proti plutokratickej chobotnici pána Rothschilda. A buďte si istý, že svet (technologická civilizácia, Západ) by sa veľmi dobre zaobišiel aj bez nej. (A aj internet by tu bol bez nej.)

A ďalšie otrepané účelové klišé. Je historickým faktom, že všetci (vrátane slniečkárov a dobrosráčov) sme potomkami dobyvateľov. Ale je nelogickým, zákerným a nemravným zavádzaním, ak chce niekto na základe tohto všeobecného faktu poprieť naše právo si brániť pred votrelcami zem, ktorá je po stáročia našou vlasťou a niet nikoho, kto by mal na ňu historicky väčší alebo aspoň porovnateľný nárok.

Norman

Som rád, že súhlasiš s mojím názorom, Buhehe, že títo agenti a aktivisti by už radi prehodili kabát a fascinuje ich to, čo prichádza.
Veď sa len pozrime na jednotlivé body jeho odpovede - to nie sú argumenty, ani informačné vyťažovanie nepriateľa (čo by to akože malo byť), ani propaganda - to sú otázky, aké kladie normálne záujemca o spoluprácu.

Jednotlivé odstavce:
1 "alebo sa len jednoducho nedokazete zmierit so svojou marginalitou.." To nie je ani výsmech -veď konieckoncov každý vie, že dnes vlády a webové monštrá ako facebook si neustále lámu hlavu nad tým, ako potlačiť MAJORITU ľudí na webe. Dobrosráč tu vyjadruje len pochybnosti nad tým, kde je vlastne odmena a sila danej konkrétnej skupiny (v tomto prípade nadhlad.com). Nevie, je neistý, pýta sa na začiatku, čo môže získať, aká je odmena.

2."navstevnost vasich webov je minimalna..." To je iný odstavec, ale vlastne pokračovanie predošlého. necháme bokom veselú nelogičnosť argumentov štýlom "príde vám sem len zopár nových ľudí...ale potom zistia omyl a hromadne odchádzajú". Príde 10, odíde 100. On sa vlastne pýta - nie je vaša sila v niečom inom, ako návštevnosti? Nuž, rád by vedel, čo je v hre a ako to robíme. On svoj blog na Sme musel zavrieť - a to aj čítanosť azda akú takú mal. Aby sa nepovedalo, môžeme mu dať odpovede - rozdiel je v tých ľuďoch, čo chodia sem a čo chodia na Sme :-) Nebudem ďalej vysvetlovať, AKY je v nich rozdieľ, veď sa tam na tie ich vykastrované kecy stačí isť pozrieť. Nečudo, že aj dobrosráč to zabalil.

3."slovaci a slovania nejako patrili k tym lepsim narodom: hitler to predsa videl uplne inak." Tu si, Buhehe, musíš uvedomiť, že sa jedná o samodeklarovaného žida, ktorý sa pchá do Rakúska (ako viacerí Blavácki židia - ak by mohli, tlačili by sa do Nemecka , ale tam skôr zoberú milion černochov, ako jedného presburgského chumaja). Ergo k veci - nevyrovnanosť s hitlerovým dedičstvom je jeho problém a pýta sa, ako sa to dá zladiť. Bol by rád, keby sme mu v tomto poradili. Lenže my nie sme schizoidi, ako oni. To, že židia nosia nemecké mená a zároveň Nemcov z duše nenávidia je špecifický problém ich kmeňového dedičného komplexu menejcennosti. Tejto minulosti sa tak ľahko nezbavia, nik ju už nezmení. To my za nich riešiť nebudeme, s tým sa musia vyrovnať sami, že začali hrýzť cecok, ktorý z nich spravil ľudí (židovstvo bez aškenázov nie je nič, všetci šikovnejší židia sú prevažne nesemiti)

4"indiani tu krajinu nedokazali tisicky rokov vyznamnejsie exploatovat" Tuposť a primitívnosť takéhoto postoja si už vysvetlil ty, Buhehe. Tu len chcem upozorniť, že Dobrosráč sa tu pýši svojou exploatačnou pažravosťou, lebo si mylne myslí, že sme ňou aj my posadnutí (on vlastne iný svet nepozná, preto má taký hlúpy predpoklad) a tak sa tu vlastne predvádza, kandidát ponúka svoje "pozitíva".

5"ale obcas mam chut s vami suhlasit"
Tu nie je čo vysvetlovať. Odstavec sa síce venuje lživej antislovanskej propagande, absolútnej blbosti o migrácii Slovanov. Ale Slovania sú evidentne priam najstálejší a najtradičnejší multinárod sídliaci odjakživa na mieste, odkial pochádza aj celý indoeurópsky rasový zväzok, ergo Slovania sa najmenej hýbali. Podstatné je to, že kandidát vyjadril ochotu súhlasiť. Tam je tá jeho message.

Čo povedať.
Ja osobne dávam šancu všetkým.
Ovšem v tomto prípade je to podobné ako už aj s niektorými inými záujemcami - nesplňujú výkonostné predpoklady. Ja chápem, že mnohí ľudia v nevychovanom stave nemajú zásady a etiku - to ich možno prípadne naučiť. Ale tá chýbajúca inteligencia, tá neschopnosť zlepiť ucelený balík zmysluplných myšlienok - myšlienok, nie fráz - to proste chýba.
Nie sme charitatívny spolok, čo s takým polotovarom, ako tento Dobrosráč?
Nič.

Buheh

áno, aj ja som toho názoru. Asi som beznádejný naivista, ale ja verím, že každá duša sa v ktorejkoľvek chvíli môže obrátiť za svetlom. Pokojne si teraz do mňa kopnite. Na druhej strane, nie všetky sa obrátia. Preto človek má byť realista a má sa zariadiť tak, aby na svoju dobrotu nedoplácal. Teda treba byť súčasne aj podozrievavý a opatrný.

Tiež som mal z neho ten dojem, že mu už veľa nechýba, aby precitol. Hoci, možno sa mýlim. O tej príhode jeho syna s exotickými votrelcami som netušil – to by niekoho mohlo prebudiť.

Každý z nás, čo tu "hlásame konšpiračné bludy", prešiel prerodom. Niekto ho absolvuje pomerne bezbolestne, ale pre niekoho to nie je také jednoduché. Je to klasická situácia ako z filmu Matrix, keď si váhajúca duša má vybrať medzi modrou a červenou pilulkou: vedomá si toho, že určité istoty navždy stráca, naposledy ešte zvažuje všetky pre a proti. Lenže ona v tej chvíli už vie, kde je pravda, takže jej rozhodnutie už nie je o informáciách, ale o charaktere. Či sa rozhodne ísť za pravdou alebo cestou Judáša.

Rozhodnutie je pre niekoho ťažké hlavne preto, že niet cesty späť. Tak ako vtáča, ktoré keď začne lietať, tak s tým už nikdy neprestane, tak ako novorodenec, ktorý keď raz opustí lono matky, sa doň už nikdy nevráti, a takisto sa ešte nikdy nestalo, aby sa niekto z tých, ktorí raz opustili mentálne väzenie košiara mainstreamových ovečiek, niekedy vrátil späť. To je to, z čoho Oni majú najväčšiu hrôzu.

Norman

veď to, že je to zdlhavý proces.
Ale už minule som tu chcel spomenúť ten síce v podstate starý známy, ale neustále zabúdaný zázračný princíp : "geometrický rad".
V podstate totiž platí: čím viacej ľudí odmietne starú paradigmu, tým viac a rýchlejšie si novú paradigmu osvojí nových dušičiek.
Je to presne vyjadrené v tom príklade o zdvojnásobení sa lekna v rybníku, za deň. Ešte štyri dni pred tým, ako je celý rybník posiaty leknami, je ho menej ako desatina, nepodstatná marginálna časť. Desať dní pred pokrytím celého rybníka je v ňom len tisícina pokrytého leknom.

Preto ten prechod má pre väčšinu charakter blesku z čistého neba ( o ich nejakej voľbe brania tabletky ani nehovoriac:)).

Opakujem, preto sa aj náš objekt prvé pýta (a venuje tomu až dva odstavce z tých mála) KOLKO JE VAS?.
Tomuto prikladá najväčšiu dôležitosť, vždy sa riadiť podľa trendu, podľa sily. Pravda je to, čo povedia mocní.

Dalo by sa o tom zas hovoriť všeobecne, prečo niektoré druhy mysle majú takú subjektivistickú tendenciu, a ako sa šialene prejavujú napríklad v súčasnom subjektivistickom "postmodernizme" a podobne, ale to by sme zas zneli moc akademicky či elitne. Povedal by som jednoducho, že niektorí ľudia nedosiahnu v rannom detstve dostatok sebavedomia a úspechov, nemôžu sa spoliehať na seba, a tak sa trvalo fixujú na iných, na "mocných" a "múdrych". Je formálne paradoxné, že oni obviňujú iných zo slepého sledovania "vodcu", ale sami sú tým najviac postihnutí. Je to toto formovanie v detstve, ktoré väčšinu ľudí dosť zotročuje a zabraňuje im oslobodiť sa. Všade okolo je síce plno sebavedomých frikulínov ... na povrchu, ale v skutočnosti si neveria. Niekto to vyjadruje ako nedostatok "vôle".

A zas vo všeobecnosti prevláda nepochopenie tohto termínu, "vôľa" - lebo oni si pod tým predstavujú len nejaké necitlivé sledovanie vlastných egoistických cielov, obetovanie všetkých zdrojov svojim chúťkam. Ale to nie je vôľa, to je len primitívna živočíšna pažravosť. Pod pojmom silná vôľa bola kedysi myslená spomínaná skutočná sebadôvera, konzistentný svetonázor, chápanie svojho postavenia, proste prehľad.
A to mnohým ľuďom, povedzme si pravdu, dnes väčšine, chýba. Systém na tom systematicky pracuje, aby ich od malička zomlel. To ten film Matrix ukazuje veľmi rozprávkovo, modrá a červená tabletka ... pcha, tak ľahko to nejde, každého človeka treba priam zo zeme pozametať a zlepiť, ak chceme, aby sa ako tak znova rozhýbal.
No, ale potom to stojí za to:)

Ako vždy to ale uzavriem optimisticky - tá sebadôvera je azda u každého tam, len je schovaná vnútri. Rôzni tí majstri píšu - že ak ju človek objaví, určite ju spozná :-) heh.

Buheh

ono to je o tom. Súvisí to aj s judášskou témou, ktorú som tu riešil minule. Je to dôležitý evolučný mechanizmus: v tlupe môže byť iba jeden vodca, inak by sa komunita rozpadla. Po fáze boja o moc musí preto v členoch tlupy zafungovať mechanizmus, keď sa vodcovi podriadia a idú za ním. Od tej chvíle je pre tlupu dokonca nežiadúce, aby prejavovali vlastné názory, naopak, je na prospech všetkých, keď budú vodcu poslúchať – lebo aj slabé vedenie je lepšie než žiadne vedenie a nekonečné rozbroje, rozbíjanie komunity.

Tento archaický mechanizmus je zabudovaný v podvedomí každého z nás. Lenže musíme sa ho zbaviť, ak sa chceme z primitívneho člena stáda stať myšlienkovo nezávislým indivíduom, podobne ako sa duševne a duchovne vyspelá bytosť musí zbaviť aj niektorých ďalších zvieracích čŕt našej psychiky. A nie je to ľahké, urobiť si v sebe tú revolúciu a povedať si: vonkajšie riadenie, ktoré mi je podsúvané, je chybné, ja budem mať vlastný názor a budem sa rozhodovať sám.

Dôležité je tu otvorene povedať, že tí ľudia podvedome cítia, kde je pravda, oni si ju len nechcú pripustiť, lebo je to tak pohodlnejšie a zdanlivo bezpečnejšie. A tento rozpor medzi vedomím a podvedomím s ich psychikou potom vyvádza kadejaké nepekné psie kusy – odtiaľto potom pochádzajú tie rôzne neférové argumentácie, útoky ad hominem, nenávisť, pomstychtivosť, eštebáctvo a pod.

Norman

Presne ako píšeš.

Len som chcel vlastne upresniť, že pôvodne vlastne ani nebola reč o celej spoločnosti, ale len o jej časti, tej hľadajúcej, filozofickej, akademickej časti. Tam je vec oveľa jednoduchšia a a spoliehať sa tam na autority a dogmy minulosti je minimálne neefektívne. Odporuje to samým princípom tejto práce, ktorou je spoznávanie nového.

Ale spomínaní postihnutí ľudia bez vôle sa proste ani tam nedokážu postaviť na vlastné nohy. Deklarujú síce hocičo, ale v skutočnosti len opakujú dogmy. Toto nie je problém len "náboženstva" (i keď tam je to akosi najznámejšie), to je problém akejkoľvek mentálnej činnosti.

Toto vôľové zmrzačenie je aj dôvod toho známeho prípadu, prečo občas formálne inteligentní ľudia pôsobia ako idioti a naopak formálne inteligenčne priemerní jedinci občas pôsobia či lepšie povedané aj sú objektívne bystrí a mentálne výnimočne schopní.

Tejto tématiky má síce plnú hubu aj súčasná vládnuca ideológia, ale len účelovo a formálne. Očividne nevychováva zdravých ľudí, ale reálne sa ich snaží mrzačiť. Určite je to niekde na svete aj horšie, vo wahábistických krajinách, v lationoamerike, v severnej korei ... ale spomedzi bielych národov a im podobne vyspelých národov je súčasný Západ na tom v tomto smere najhoršie.

Znova pripomeniem: vôľová slabosť sa pri bežnom pohľade nedá rozoznať od sprostosti - a práve kvôli tomu pokračuje (zámerný) proces idiokratizácie spoločnosti.

Čiže som ale zas optimista - keď sa systém zrúti, nové (biele) deti budú mať zas skoro všetky šancu byť zdravými ľudmi. Dnes majú prirodzene dobrú šancu len tie, ktorých dobré rodinné prostredie vyvažuje vonkajšiu sionistickú idiokraciu.

Buheh

je v tomto smere ich hlavným nástrojom. Rodič predovšetkým nesmie mať na dieťa dosah: nesmie sa ho ani dotknúť, nedajbože aby v ňom vybudoval nejakú otužilosť, disciplínu, vôľu. Takto pripravený jedinec sa potom dostane do pazúrov vzdelávacích, zdravotníckych a iných inštitúcií, vrátane drogovej scény. A potom už nie je také ťažké ho médiami a marketingom udržovať v intelektuálnej a svetonázorovej kóme, prevádzkovať základné zombie životné funkcie: kariérny vláčik, konzumentský štandard, nejaké tie závislosti a štandardné politické a volebné preferencie. Amen.

Norman

je to presne ako píšeš a je to hrozné.
Táto doba je založená na ideologickom opantávaní a je samozrejmé a evidentné, že sa najviac zameriava na deti a mladistvých.

Náhodný okoloidúci

A bylo jim to málo, poručili dětem
modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat

https://www.youtube.com/watch?v=CJ81xkUnfUY

Nie, toto nie je o socializme, ani o komunizme. Karel Kryl spieval o demokracii anglosionistického typu. Len to vtedy ešte vo svojej naivite nevedel a netušil.

Midnight68

Vážený Dobrosráč,

Vy keď sa pomýlite aj pravdu poviete. Hubu máte pernamentne plnú humanizmu, lásky, ale na druhej strane ak Vám to sadne do argumentácie nemáte problém schvalovať genocídu celých etník len preto, že zhodou okolností boli v danom momente na nižšom civilizačnom stupni /minimálne teda z technologického pohľadu/ ako agresor. No, aj židia akosi z istého pohľadu boli na tom menej vyvinutí ako agresor - teda z vojenského hľadiska, takže ich vyvraždenie bolo v podstate tiež Ok - podľa Vašej logiky.

Náhodný okoloidúci
  Rozprávka o Multikulťovi       V jednom peknom meste bola zoologická záhrada. Ľudia ju radi navštevovali, aby sa zoznámili so zvieratkami z celého sveta. Dozvedeli sa, že niektoré zvieratká musia byť v ZOO v azyle, lebo v prírode im hrozí vyzabíjanie, ba dalo by sa povedať vyvraždenie. A že iné zvieratká sú síce v prírode bežne rozšírené, ale ukrývajú sa v lese, takže ak sa s nimi ľudia chcú zoznámiť, idú do ZOO.   Zamestnanci ZOO na čele s pánom riaditeľom sa starali, aby zvieratká, aj keď "v zajatí", žili čo najlepšie, aby mali dobré a výživné krmivo, aby sa mohli ukryť pred dažďom a mrazom, aby boli zdravé a aby sa nenudili. Samozrejme, každé zvieratko malo svoj vlastný výbeh alebo vlastný bazénik. Tie zvieratká, ktoré sa dokázali spriateliť, mohli mať spoločný výbeh alebo spoločný bazénik.   Jedného pekného dňa zavítal do ZOO Multikulťo. Taký nenápadný chlapík, ktorý vyštudoval sociológiu a politológiu až hen, za veľkou vodou, vo veľkej Amerike a preto bol najmúdrejší na svete. Aspoň on si to o sebe myslel.   Ako tak Multikulťo chodil po ZOO, znepáčili sa mu výbehy aj oddelené bazénky. Vo veľkej Amerike za veľkou vodou ho predsa učili, že pre celý svet bude najlepšie, keď bude všetko premiešané ako v taviacom kotlíku.   I začal Multikulťo zavádzať v ZOO americké poriadky. Obiehal všetky ministerstvá, všetky úrady, medzitým zašiel na kávičku na Hviezdoslavovo námestie, a potom zasa obiehal všetky ministerstvá a úrady.   A tak v ZOO v tom peknom meste museli zamestnanci odstrániť všetky ploty medzi výbehmi, pootvárať všetky voliéry a všetky bazéniky bagrom spojiť do jedného.   A tak spolu ako v jednom výbehu behali antilopy, kozy, ovce, levy, tigre, leopardy, vlky, medvede, pštrosy, bizóny, ťavy, jelene, divé kone, somáriky, prasiatka... A v jedinom veľkom bazéne spolu plávali zlaté kapry, pstruhy, šťuky, pirane, anakondy, krokodíly, všetky druhy korytnačiek...   Nie, nebudem prezrádzať, ako to s touto ZOO nakoniec dopadlo, ani koľko zvieratiek, ktoré v nej našli azyl, zostalo nažive. Neprezradím ani, ako dopadla celá ZOO. To si iste domyslíte aj sami, a nemuseli ste kvôli tomu ani študovať vo veľkej Amerike za veľkou vodou.   Ale Multikulťo bol spokojný - to by tak bolo, aby medzi zvieratkami boli nejaké hranice, nejaké bariéry, nejaké ploty!   A ako tak spokojný Multikulťo kráčal po meste a nazízal ľuďom ponad ploty do záhrad, všimol si, že v každej záhradke si ľudia urobili záhony a hriadky. Na niektorých záhonoch, hneď pri plote, mali len kvietky, ale kúsok ďalej, ako nazízal ponad ploty až za roh, už videl na jednej hriadke mrkvičku, na druhej hrášok, na tretej kapustu, na štvrtej jahody... I znepáčila sa mu takáto diskriminácia ovocia a zeleniny. Žiadne záhony ani hriadky nebudú, celá záhrada sa musí antidiskriminačne a inkluzívne prerobiť na taviaci kotlík!   I začal Multikulťo znova obiehať ministerstvá a úrady, opäť zašiel na kávičku na Hviezdoslavovo námestie, aby sa povzbudil pred ďalším kolom obiehania ministerstiev a úradov...   A tak sa podľa jeho požiadaviek všetky záhradky museli prerobiť. Záhony a hriadky sa zrušili a spolu sa antidiskriminačne a inkluzívne vysiali a vysadili mrkvička, astry, hrášok, kapusta, petržlen, ľalie, georgíny, ríbezle, jahody, kukurica, slnečnica, maliny, uhorky, šalvia, levanduľa, aj tekvica... A aby sa naozaj predišlo diskriminácii, do toho všetkého sa ešte nasadili bodliaky, žihľava a pupence a vypustili sa tam králiky, sliepky a kozy.   Multikulťo bol opäť spokojný. Čo na tom, že ľudia nemali žiadnu úrodu a ich kedysi upravené záhradky sa zmenili na jeden veľký bordel...? Dôležité predsa je, aby ani jedna zeleninka nebola diskriminovaná a utláčaná na nejakej hriadke!   Aké poučenie vyplýva z tejto rozprávky? Takéto: Bordel, ktorý vidíte okolo seba, je verným obrazom bordelu v hlavách jeho tvorcov.  
Buheh

.

prasiatko Mlsko

Veľmi sa mi páčila, znamenitá!

Norman
citát: "Môj starší syn si v malom meste susedného štátu pred rokmi užil svoje. Navštevoval gymnázium a cestou tam a späť zažíval celé mesiace doslova peklo. Spôsobovali mu ho mladiství príslušníci iných kultúr s nesmiernym potešením. Dokázali mu ničiť život tak intenzívne a dlho, že celú vec napokon riešila miestna polícia a dala si skutočne záležať. Nebyť brutálneho vyhrážania sa, ako doplnkového opatrenia a zmeny spôsobu dopravy do a zo školy, skončilo by to ešte horšie, nielen modrinami a vyrazenými zubami, či jazvami na duši. Mal jednoducho smolu, bol biely a to stačilo, viac rozoznávať nepotrebovali." http://branik.blog.sme.sk/c/382650/cesta-z-afriky-az-na-pupok-sveta.html Celé mesiace gang mladých chlapov - černochov alebo arabov - šikanoval a ponižoval dobrosráčovho dorastajúceho syna. Psychicky ho týrali. Modriny, vyrazené zuby. Ktovie čo iné, čo tatko nevie a bojí si domyslieť.  Ale dobrosráč je spokojný. Nemôže im to vyčítať, robiť uzávery. Veď to nebolo ani na Slovensku, ale v susednej dobrej krajine, kde sa chce sám votrieť. Nebol to rasiszmus, lebo sa z jeho syna vysmievali len preto, že je biely, nie preto, že by bol neger, alebo nedajbože žid. Nie, mladý nie je zatiaľ žid, je len biely - a tak tatko útrpne znáša, aby mu rozbili papulu.  Aj svoj malý článok, v ktorom to spomína, končí v podstate sebabičujúcim prehlásením : To nie oni (negri). To my nepatríme do Únie..   Predstavme si, že by na mladého zdvihli ruku futbaloví fanúšikovia, ktorí sú z neznámeho dôvodu označovaní za neonacistov. Predstavme si, že by mladému povedali "si úbohý falošný  žid". Predstavme si, že by sa to nestalo v dobrej rodnej krajine Habsburga a Hitlera, ale na zlom Slovensku, ktoré celú históriu niekoho dobýjalo, okupovalo, vykorisťovalo ... ... to by Dobrosráč vyletel z kože. To by sa hlásilo až do Telavivu či Newyorku. Ak by sa to dialo opakovane a mladému pri tom rozmlátili papulu, ako sa to naozaj dialo, tak by o tom písali svetové agentúry ako o antisemitize v čiernej diere Európy a Američania by mali dojem, že prebieha nový holokóst.   Ale takto je Dobrosráč sklopený a zohnutý. Pán veľkomožný neger, udrite si znova. Ak by to bola dcéra, znásilnená a zmrzačená, zrejme by povedal: Dobre jej tak, aj tak to bola kurva, sama provokovala. Hlavne, že sme multikulti a že nie som rasista.   
Radovan Bránik

pani,

ja vam strasne nerad beriem iluzie o tom, ako som usiel so stiahnutym chvostom, ale naozaj musim niekedy aj normalne zit a pracovat. o par dni sa vratim a pokusim sa zodpovedat niektore otazky, ktore tu vyvystali, alebo polemizovat s niektorymi nazormi.

ale mam teraz ciste technicku otazku: existuje nejaky sposob, akym priamo, alebo aspon komunikaciou medzi dvoma osobami, neverejnou, odkomunikovat jednu zalezitost? vobec sa to netyka predstav o tom, ze by som chcel nebodaj prestupit do vasho klubu, ci na vasu stranu :) iba by som sa rad poradil o jednej konkretnej moznosti kultivovanej nazorovej konfrontacie vis a vis. neviem, ci som slepy, ale akosi som tu nenasiel moznost komunikacie s prevadzkovatelom, ci adminom stranky. rozumiem vasim argumentom, co sa tyka zachovanai vasej anonymity, hoci sam mam iny nazor a keby ste citali obsah mojej mailovej schranky, tak by ste mozno stratili vela iluzii o tom, aki mili ludkovia s vami tzdielaju spolocne hodnoty.. ale vecne: skuste mi prosim dat moznost internej, profesionalnej kratkej komunikacie, pretoze mam jeden zaujimavy napad a potrebujem zohnat niekoho z vasej strany "barikady", kto by bol pripadne ochotny komunikovat svoje postoje verejne a pod vlastnym menom.

budem vdacny hoc aj len za dobry tip na cloveka, ktory by nieco take dokazal. konzistentne, verejne a pod vlastnym menom diskutovat o vasich presvedceniach a argumentovat.

existuje taky niekto?

moj mail je radovan.branik@gmail.com.

Norman

Tento článok je adresovaný všeobecne dobrosráčom a Vy ste tu len ako akási inšpirácia, vrátane toho Vašeho verejného webu, takže nik sa neorientuje na Vás osobne, Bránik. Toto nie je žiadna súťaž a nik tu nemieni nič odvodzovať z Vašeho postoja. Takže nás neovinujte z detinských "ilúzií".

Aby som obhájil serióznosť tohto prostredia, bol tu donedávna email aj iné mechanizmy komunikácie, ale vrámci zjednodušovania sa vytratil, pretože sa ho podarilo zaspamovať. Okrem toho sa profil tohto portálu experimentálne vyvíjal a nik tu na neverejnú komunikáciu už akosi nepotreboval. Aby som to však uviedol na štandardnú formu, dole na stránke bude adresa emailu.

Ale teda k tomu Vašemu "zaujímavému nápadu":
Je jasné, že pre Vás sú rôzne alternatívne skupiny zdrojom práce, vyťažovania a zárobku. Preto bol od začiatku Váš postoj implicitne neslušný. Nie že by ste bol tajný, ale ste čosi ako vyšetrovteľ - aj ak sa azda vnímate ako publicista či autor.
Vaše postoje, prejavy a najmä blogy sú znôškou úbohých urážok aj ak nie nás, tak alternatívnej mládeže. To je tá pluralita vašeho sveta. To platí aj o ľuďoch, s ktorými spolupracujete verejne.

Teraz máte nový "nápad", teda projekt. Myslíte, že by niekto z nás s Vami mohol po tom všetkom spolupracovať? Dokážete najprv verejne priznať, že ste sa správal na blogoch ale aj inde arogantne, povrchne a hrubo? My sme sa k Vám tu tiež nesprávali dvakrát v rukavičkách - ale ako vidíte, to všetko boli reakcie na celú Vašu predošlú prácu.
Nemusíte sa nejako "ospravedlňovať" - chceme len, aby ste verejne, nie teda tu, kde to nepovažujete za dostatočne navštevované, ale aspoň minimálne na svojom blogu napísal, že ste túto scénu PODCENIL a hľadáte v nej teraz odpovede na otázky, ktoré ste inde nedostal.

Konieckoncov, tu ste to už napísal, chceme len Váš takýto verejný postoj k profesionálnym partnerom.

Aby som nezabudol, všimnime si všetci pri tejto príležitosti jednu zdánlivo drobnú, ale dôležitú vec:
Vy nám ponúkate verejný priestor, nie naopak, Vy máte prístup k médiam, nie my.
Chápete?
Je to akosi v súhlase s vaším výsmechom, že sme bezmnocní, ale na druhej strane je tento evidentný fakt v rozpore s vaším tvrdením, že média sú nejako otvorené a že máme rovnaké možnosti. Nie je to tak - ináč by ste nič také neponúkal a vaša ponuka bola úplne absurdná. bezcenná.
Za druhé to ale aj vyjadruje asymetriu tejto ponuky - a pokiaľ to tak bude, nepristúpime na tú hru. Ako by sa Vám pozdávala situácia, keby som ja rozhodoval o tom, koho pustím do médií a ponúkal vám drobný priestor za mojich podmienok?

Veru, nie že by sme boli ceľkom bezmocní, je to ale asymetrické. Nikdy sme nehovorili, že sme motor, my sme senzor. Proste nemáme tú priamu silu a preto si dávame pozor na to, kam stúpime. Viete, ja som ešte nezabudol, ako už pred desiatimi rokmi vaša virtuálna kamarátka Beatka vyhlasovala mojím smerom, že má devinu, chodí pravidelne strielať a že ju mieni použiť. :-) Alebo to bol menší kaliber? :) Ach, to boli časy, dodsnes na ne spomínam, človek sa tam o vás veľa naučil. Nie že by som Babku bral vážne - ale tá zlosť, tá nenávisť, čo vo vás (plurál) je, tá bola preukázaná nielen na tomto jej jednom hysterickom čísle.

Žijeme v zástupnej demokracii. My máme svojich zástupcov. Na besedy chodí pán Rostas - aj keď sa mu skôr čudujeme a v poslednom čase nejako vyprchal - už ho nepozývajú, bola len jedna beseda so Zakysankou, pokiaľ viem. Na politiku chodí pán Kotleba, aj keď teda ten možno nazastupuje práve náše názory, nik do neho nevidí a moc toho nenahovorí, ale momentálne a na vás (plurál) to plne vyhovuje. Potom máme ešte nejaké dary od pánov Lasera, Masera a Maxima - ale tých asi počuť nechcete.
Tak čo vlastne chcete?

Ema

Najskôr tu prská, akí sme bezvýznamní a potom sa tu srdcervúco lúči, aby tu niekto nenadobudol dojem, že sa tento lacný Pepek Vyskoč - informátor nevráti. Len čo nabonzuje svojim špinavým pánom vzpurné elementy, ktoré remcajú proti vládnucej sionistickej ideológii.

* Mamzer je terminus technicus z náboženského práva, ktoré je v Izraeli jediné a nemá žiadnu alternatívu.
Mamzer, čiže bastard vzniká tak, že ak sa chce židovka v Izraeli rozviesť a muž na to nedá súhlas, môže síce jej manželstvo rozviesť Najvyšší súd, ale jej deti už majú z hľadiska legislatívy štatút mamzera - bastarda. To sa s ním ťahá celý život, pretože sa smie oženiť/vydať len za iného mamzera/mamzericu, čiže mamzerstvo pokračuje do ďalších generácií.
To len na vysvetlenie reality v nedotknuteľnom, popičidemokratickom (čiže podľa halachy) Izraeli - našom vzore.

Buheh

takže Vy hľadáte človeka, „ktorý dokáže konzistentne, verejne a pod vlastným menom diskutovať o našich presvedčeniach a argumentovať“. Vidíte, a ja som si naivne myslel, že každý z nás tu ich má trochu iné, tie "naše" presvedčenia.

Ale ja viem, Vy asi máte na mysli ľudí, ktorí by dokázali rozumne argumentovať proti globálnej anglosionistickej ríši, proti mainstreamovej proamerickej totalite, proti korporátnemu fašizmu, proti invázistom, proti expanzii a agresii NATO. Tak tých je dosť, možno viac než si myslíte. Nejde však o to, či to dokážu, ale či chcú. Či vidia nejaký zmysel v hádaní sa s tými, ktorí z viacerých príčin nechcú vidieť pravdu, a ktorí majú za chrbtom mašinériu, ktorá z veľmi zištných dôvodov tlačí pokrivenú verziu všetkými otvormi.

Vy by ste sa išli hádať so šíriteľmi teórie, že Zem je plochá doska, keď viete, že ich o svojej pravde nepresvedčíte, lebo jednoducho to nie je prípustné? Darmo by ste im ukazovali zábery z družice a dobre argumentovali – hoci by bola pravda stokrát na Vašej strane, nemali by ste to ľahké, a už vôbec nie príjemné. Povedali by Vám veľa učených a múdrych slov a Vašim rukolapným faktom by sa vysmievali ako naivným, nevedeckým a hlúpym. Za ich prepracovaným systémom predsa stojí celý rad autorít, Aristotelom počínajúc. Aby ste mohli tú ich gebuzinu vyvrátiť, najskôr by ste si ju museli naštudovať, ale nikdy by ste v nej neboli natoľko zbehlý, ako oni. Problém by bol napríklad hoci už len v takej banálnej veci, že tie blbosti by sa Vám nechcelo ani čítať.

Ale aj keby ste ich náhodou preškriepili, keby sa im nepodarilo Vás popliesť, zosmiešniť, zastrašiť, aj tak by sa nič nezmenilo, karavána by išla ďalej. Zaznamenali by ste malé, bezvýznamné víťazstvo, ktoré by sa vzápätí stratilo v prúde propagandy z mediálnych sračkometov.

Ktorý normálny, obyčajný človek popri rodine, práci a všetkých možných radostiach a starostiach života má na také niečo čas, a hlavne chuť?

Samozrejme, treba sa v informačnej vojne angažovať. Ale rozumne. Ak mám hovoriť za seba, považujem za občiansku povinnosť priložiť ruku k dielu a hoci nie som žiadny pohotový charizmatický rečník, raz, keď mi to rodinné, zdravotné a iné osobné dôvody umožnia, plánujem investovať svoju energiu a voľný čas do nejakej činnosti v tomto smere. Lenže formu si vyberiem sám.

Rozhodne si nemyslím, že v dnešných mediálnych pomeroch by bola výhrou účasť v nejakej diskusnej relácii niektorej z jednofarebných televízií, na spôsob Havrana či Hríba – naozaj nemá zmysel ísť medzi talmudizujúcich idiotov, ktorí dokážu dve hodiny rozprávať o téme bez toho, aby sa čo len dotkli podstaty. Vlastne naopak, oni musia celý čas tú podstatu iba na špičkách obchádzať, aby sa tam nebodaj nezačalo hovoriť k veci. A ak aj je pozvaný niekto zo skutočnej opozície, a ak sa aj uprostred presily dostane párkrát k slovu, tak pri danom smerovaní debaty, v danom ovzduší a na danom priestore nemôže tému rozvinúť viac, než len do pár hesiel, ktoré jednoducho nemôžu zarezonovať – vyznejú do stratena a potom zvyšok spoločnosti pokračuje v drístaní od veci. Takéto relácie potom slúžia ako alibi, že aha, veď sa o problémoch hovorí. Lenže v skutočnosti sa nehovorí, naopak, tým sa témy zabíjajú. Veľmi konkrétne o takejto svojej skúsenosti (a zďaleka to nie je len o Havranovi a Pálešovi) hovorí napríklad Emil Páleš tu: http://www.sophia.sk/sites/default/files/Havran_Pales.pdf

Je to naozaj náhoda, ale mne dnes prišiel na rozum ten istý citát, ktorý použil Norman, i keď ja si ho pamätám trochu inak: „Pravda nikdy netriumfuje, ale jej odporcovia postupne vymrú.“ Vidí sa mi, že to tak nejako bude aj tentoraz – budete sa sami medzi sebou utvrdzovať vo svojej pravde, čudovať sa, že nemáte žiadnych oponentov a všetkému tomu, čo sa okolo vás deje, až kým sa koleso dejín neotočí a neprídu časy s celkom iným príbehom (a do médií iní ideológovia).

buko

vobec by som s tymto zufalcom nestracal cas.
toto je ich predstava diskusie - polemiky: http://www.jangaso.sk/pridu-po-kotlebovi-horsi-zaznam-diskusie/

traja ideologicky a svetonazorovo sa takmer zhodujuci sa vykecavaju a do toho im nadbieha rovnako naladeny moderator.
Jeden hra zleho policajtra (inkvizitor Milo), druhy dobreho ("kamos" s brancami Branik), treti to tak slnieckarsky vseobjimajuco zastresuje.
Druha strana dostane kusok svojho vystresovaneho priestoru z publika po tom co na nu bol vychrstnuty kybel splaskov sa ma rychlo umyt, obhajit a este aj povedat cosi vonave.
Proste klasicky koncept mimovladkovo-tretosektorovej "pluralitnej debaty" odladeny na lampe a Havranovi.
Nie dakujem.

Hovori sa ticha voda brehy myje.. cas pracuje len a len pre nas. Este stale zijeme v dobe ked rozum kaze radsej zachovat mlcanlivost a anonymitu..
Cervotoc vsak hryzka a hryzka. A slovami Shakespeara - pride cas ked "The worm has turned".

Norman

treba to vidieť prakticky a podľa porekadla "nikdy nedám pijavici ľahkú šancu"

Teraz, keď sa pod nimi ich hajzldomček rozpadá a prvé potkany sa začínajú prepadať do prázdna, prípadne až do paniky, začínajú hladať iné oporné body. Akýkoľvek kontakt je dobrý len pre nich. Časy na diskusie dávno premrhali. A ako píšeš, systém dobrý a zlý policajt. Čo napísal sám Bránik nedávno: "jediným riešením pre spoločnosť, ak nemá ochorieť úplne celá je nekompromisná fyzická izolácia tých najžiarivejších psychopatov hneď, ako im to zas trochu ujde".

http://nadhlad.com/content/ukazka-urovne-radikala-radovana-branika

"Fyzická lik.. ups, izolácia". Koľká tolerancia. A to je akože ten "dobrý policajt", občas priam figurant hrajúci či zastupujúci tú opozíciu. Táto karma si ich nájde, nie Bránika, nižšieho poskoka na špinavú robotu, ale tých pravých. Tentokrát nebude žiaden samet. A že bude zas nejaké "tentokrát", to je isté ako že zas vyjde slnko.

 

Norman

Pozrel som si narýchlo tú debatu, a dúfam že vidia, kde robia chybu. Oceňujem prácu Slovenských Brancov. neviem síce o nej veľa, ale verím im a som racionalista a "materialista" - vždy znova a znova prichádza doba, keď rozhoduje oceľ v rukách a nič iné.
Ale samozrejme že do boja, a to aj do debatného, buď majú ísť naplno, alebo vôbec. A keď už tam začnú, nemajú sa brániť, nemajú prijať rolu obvineného - to je ABSURDNÉ :-))) Oni majú obviňovať, žiadna iná práca nie je zaujímavá.
A ten poloslniečkar z Brancov, čo začal spomínať svojich predkov, čo bojovali v SNP :-)))) A že chce mier. No comment. Už mu nejakí jeho teplí bratia z škôlky vymenili plienky? :) No, nič osobné, to sa (v detstve) stáva, ale doba je už inde.

Slovenskí Branci nie sú povinní sa zodpovedať nikomu. Všetky ich prehlásenia prestitúti buď akceptujú, alebo nie. Obvinenia z "klamania" sú samozrejme neakceptovateľné a treba vrátiť drzosť do xichtu drzáka, ale iné nezrovnalosti, ktoré ma ktokoľvek okolo informácii, je problém jeho chápavosti. A členov akejkoľvek organizácie treba chrániť, ich osobu a ich právo na svetonázor a tvrdo odmietnuť akékoľvek takéto šťúranie sa.
ja byť Slovenskými Brancami, tak by som kľudne prijal definíciu, že sú "horší ako Kotleba". Nech nenávidia, len nech sa boja :-))))

Dík za video priamo sem, okrem iného sa tam jasne potvrdilo to čo som povedal, že náš už tu usadený Bránik slúži (aj) ako agent provokatér a špicel :-))
Asi niet ľudí:-)

Radovan Bránik

agent provokater a spicel. pracujem tak tajne a spiclujem nenapadne, ze pod vlastnym menom publikujem niekolko rokov, moju adresu a telefonne cislo ma k dispozicii ktokolvek, kto potrebuje, ak by vam robilo problem vyhladavanie v google, najdete ma prakticky kazdy vecer na hoffmeisterstrasse 80/a v hainburgu, zavolat mi mozete na 0940726913 a moj mail je rovnako k dispozicii. takyto som ja tajny spicel :)

ak by ste si tu debatu nepozerali narychlo, tak by ste zistili, ze: ani ja, ani ziaden iny diskuter neoznacil brancov za horsich, nez je kotleba - naopak. ak by ste nepozerali narychlo zistili by ste tiez, ze moznost vystupit priamo, teda nie z publika, dostal ako razga, tak svrcek, obaja odmietli, aby mohli hrat ulohu obete systemu, ktory im nedovoli plnohodnotne diskutovat. tak, ako aj u havrana, aj produkcia tejto diskusie sa snazili zabezpecit brancom plnohodnotnu ucast - oni sami sa rozhodli sediet len v publiku. a ze necakali, ze niekto vidi do ich internej komunikacie? nuz iste, aj preto su relativne malo rizikovi, lebo su cele roky babraci neschopni zabezpecit si vlastne komunikacne algoritmy a hlavne nemaju dostatok lojalnych clenov - k uniku doslo uplne banalne a iba preto, lebo aj mnohym z nich sa uz nepacilo, kam to cele smeruje. podotykam, ze ide o ludi z vece, teda uzkej skupiny vedenia. cize aj preto su mnou branci povazovani za akysi klub mladych svistov, pretoze maju neodolatelnu potrebu exhibovat a hrat sa na zakazovane obete systemu, no realne riziko nepredstavuju.

ale viete, co je sranda? este vzdy si filip razga a peter svrcek nasobne vacsi frajeri, nez ktorykolvek z vas tu. pretoze akokolvek im to nejde, aspon maju v sebe dostatok odvahy a slusnosti hlasit sa k svojim nazorom verejne a neboja sa.

to nic nemeni na veci, ze sa v uzavretej skupine dohadovali na fyzickom ublizeni novinarovi, dokonca sa mal bat o zivot, ze vedome a organizovane klamali, pricom sa - udajni nepriatelia systemu - pokusali branit v minulosti proti udajnym lziam medii na ich adresu. ako sa ukazalo, media o nich neklamali a ked, tak iba v pripade, ked dalej sirili brancami vyfabrikovane lzi. sranda. nasledovnici a obdivovatelia stura, ktori sa verejne hrdia jeho citatom: "Lebo človek čestný povie pravdu, nedbajúc na to, čo ho po jej vyrieknutí očakáva, povie ju, aj keby tí, pre ktorých ju povedal, nadávali na neho; jeho je povedomie a vôľa bez poškvrny, odporcov vina a súd" - tak tito ludia neverejne konaju uplne inak.

nie je to zvlastne? mate tu plne huby Pravdy a idete "bojovat" proti lzivej propagande zidobolsevikov, sionistov a nieviem koho vsetkeho, ale nestitite sa klamat rano, na obed a ani vecer nie a loz je vasou podstatou. predstavujete si seba ako tych, ktori raz, ked im to praca, rodina, ci cokolvek ine dovoli, ako tych nositelov velkej zmeny.. a zatial len vyrazate klin klinom a nie ste schopni sa ani len postavit za vlastne nazory. ste zbabelci a nimandi este o niekolko levelov nizsie, nez posledny z brancov, ktory sa aspon nehanbi za svoje meno.

a tak si tu zijete vo vysnivanom svete plnom obrazotvornych mytov a fantazii o Zmene, ktora pride uz coskoro, uz zajtra, najlepsie s ocelou v (cudzich) rukach a ked to za vas konecne ostatni oddru, nastupite vy a pojdete v cele tejto obrody. ked uz nebude hrozit ziadne riziko. skutocne nasledovaniahodne osobnosti, hotovi lidri :) snad aspon potom uz bez pseudonymov :))

uz je mi jasne, preco ste odtialto vystipali grigoriya: akokolvek je tiez uleteny, ostal aspon v niecom v kontakte s realitou. a to taky minispolok narcisov, aky ste tu nazhromazdili jednoducho nedokazal uniest. na stupnici nebezpecnosti ste hlboko pod kotlebom a rozhodne aj pod brancami. neznamenate totiz vobec nic. ale nemozem si pomoct, mna kontakt s nimandami neskonale bavi, lebo lepsieho relaxu niet :)

Buheh

pred tými pár dňami sformulovať čo si myslím, aby som Vám pane, na Vašu výzvu, pomohol objasniť môj (a dúfam že, aspoň čiastočne, aj "náš") pohľad na veci. No naozaj som chcel, minul som na to svoju energiu a čas, ale vidím že nič z toho nepadlo na úrodnú pôdu. Za to však ja už nemôžem. Vaše vývody jeden za druhým sú chybné, pretože vychádzajú z úplne zlých predpokladov, ktoré ste si vycucali z prsta. Keby ste skutočne a úprimne hľadali odpovede a neprišli sem iba urážať, tak si môžete ešte raz pozorne prečítať, čo tu bolo napísané. Ak Vás kontakt s nímandami baví, tak žiaľ, mňa kontakt s hlupákom a prekrúcačom nie, takže viac sa oberať o energiu a čas nenechám.

Náhodný okoloidúci

Z toho si nič nerob, ten pán nepochopil, že Nadhľad nie je bunka tvrdých bojovníkov proti systému, ale len taký filozoficko-debatný krúžok.

Norman

nikde som nenapísal, že ste "tajný" - ste agent provokatér a zároveň agent oznamovač.
(nechcem Vás uraziť, ale to je predsa jasne Vaša činnosť). Pravosť (či nepravosť) Vašej identity je nepodstatná. Ste taký agent Bretschneider. Ako ste to pekne opísal, že Branci sú "pomerne málo rizikoví" - to je ako na zvodke. Myslím, že tak nejako sa to volá, ja sa v tejto špiclovskej terminológii až tak nevyznám, ako Vy, operujúci výrazmi ako "komunikačné algoritmy" a"únik" a podobne. Ejha...

Čo sa týka srandy, podľa mňa je v tom, ako hovoríte o Brancoch že "maju neodolatelnu potrebu exhibovat", a vzápätí obviníte nás z toho, že chceme zostať slušne a skromne v súkromí. Vám (plurál) sa človek nezavďačí ničím.

Hm, Branci možno spravili niekoľko chýb a nie sú v tejto sociálno podrazáckej súťaži dosť zbehlí a skúsení, no čo už, nik nie je dokonalý a musia rátať s faulami - ale ináč súhlasím s Vami, pán Bránik, že sú to chlapi na mieste a majú osobnú odvahu. Dobre ste to napísal.
Ja len dodám, že podstata dobra ani nie je tak v ich schopnostiach, ale v tej objektívnej nutnosti, že sa TREBA BRANIT a ORGANIZOVAŤ. Pevne verím, že sú len prví a že podobných organizácií je a bude viac, aj lepších, samozrejme. Naša mládež musí byť ostrá ako ocel a húževnatá ako koža na vojenskom opasku:)

K tomuto
"ale nestitite sa klamat rano, na obed a ani vecer nie a loz je vasou podstatou"
to je také ničím nepodložené a smiešne tvrdenie, že sa ani uraziť nemožno. Tie ďalšie urážky tiež - ja neviem, to sa máme akože teraz naštvať, na Vás? Pre mňa ste nímand Vy, naozaj, nemáte pre mňa nijakú cenu, ani mediálnu nie.

No, veď dobre, tak ešte raz na záver, sme nímandi a bez kontaktu s realitou:)
Ja myslím, že máte pravdu a nik sa na Vás nemôže hnevať, že ste tu nič nedosiahli - veď to ani nestálo za to. Keby to stálo, podarilo by sa Vám to. Tí, čo hodnotia Vašu prácu môžu byť s Vami spokojní. Urobili ste, čo bolo vo Vašich silách.

Prajem Vám príjemné biele dni:)

Ľubov

Tu sa skutočne ospravedlňujem,Norman,ale neviem,kde mám dať svoj príspevok.Týka sa totiž dosť starej záležitosti:pamätáš ešte pred rokom,ako Norbert Lichtner začal robiť relácie s takými mladými chlapcami na tému rozličných tajomných záležitostí,ako si sa vtedy smial,aj ja,že chlapci nevedeli kto to bola Helena Blavatska?Norbert ,možno preto,možno pre iné(som presvedčená,že táto IV je odpoveďou fanatickým prívržencom R.Steinera),no v každom prípade hosť o H.Blavatskej tentoraz vie,vie tolko,že o nej hovorí takmer hodinu,okrem iného

https://www.youtube.com/watch?v=nUq-59A2sno&feature=youtu.be

Téma IV,aj s obrazom,nanajvýš vhodná na piatok 13:, a to je okultizmus.Hosť,skvelý prof.Šafin.

PS.Inak,ako sa zorientovať,keď fakt mám príspevok ,ako tento? Chcela som to dať pod Rusko,lebo Šafin je pravoslávny kňaz. Existujú nejaké nepísané pravidlá?

Norman

ja som sa predsa "smial" v dobrom. Ocenil som ich snahu. Kde sú dnes tí chlapi?

Určite je Prof ThDr PhD na inej úrovni. Tak to má vyzerať, plynule a z hlavy (hlavne ovláda výborne genealogiu jednotlivých spomínaných osôb :-)) Fakticky, vidno že je to jeho špecializácia.

Ale aby som citoval samého Šafina ako on citoval Berďajeva: "Tá prednáška mi nepriniesla nič nové". V zmysle nie že mne osobne, ale ceľkovo ju nepovažujem za nejak pozitívum. Proste teológ vykresluje všetko, čo je mimo jeho dogmy, ako zlé a dekadentné. Nie som ani theosof, ani antroposof, a už vôbec nie nejaký zástanca okultizmu - ale pán profesor dokáže vybrať to najhoršie a potom to klasicky aplikovať plošne, aby očiernil všetkých..

Najviac sa mi páčili pasáže, kde sa vyjadruje o tom či onom smere ako "nie je to filozofia". Pri takej tvrdosti dúfam že nepovažuje za filozofiu ani kresťanstvo.

Ale má pravdu, že nie všetky systémy sú rovnako dobré :-)
Rusko je samostatný svet a v Pravoslávii je predpokladám veľa dobrej Tradície - ale ani ono určite neprekročí svoj chaldejský tieň a korene. Respektíve sa stále o ne potkýňa.

Lichtner stále netrafil na človeka, čo by mu pomohol spraviť dobrú reláciu o mystike - aj keď mám dojem, že sa sám o to zaujíma a vyzná oveľa viac, ako sa prejavuje. Buď tam teda má sympatizantov, ktorí ale nie sú zabehaní, alebo má zabehaného, ktorý ale nie je sympatizant (ale skôr exorcista).

Ľubov

ich hlavnou parketou sú it technológie,tak robia reláciu Čudo,pokial viem.Majú v sebe niečo,možno je to nevinnosť,preto bolo také trocha "srandovné" počúvať ich v témach ako mysticizmus.
Tak predsa si si to vypočul? Dvojka je podľa mňa najlepšia(myslím druhé stretnutie Norberta s Jánom Šafinom,to je v archíve ,ešte v rádiu)Celý čas v ňom hovorí o Solovjevovi,Berďajevovi a ďalších osobnostich a faktoch,o ktorých bežný človek netuší,pravda,okrem niektorých teológoch a aj iných,ktorý vybočujú z bežných riadkov.

Ber to tak,že sme hľadači.Pred pár rokmi,keď som ešte koketovala s myšlienkou,že mám šancu stať sa kresťanom,som navštívila originálneho pravoslávneho popa,ich treba oslovovať otec.Jeho manželku matka.Fantasticky milí a srdeční ľudia,ale súčasne až taká strašná nekompromisnosť.Fú,naozaj iná civilizácia.My Slováci,Sloveni,sme podľa mňa tak špecifickí,že nejakú mystiku ,čo by nám sadla asi nie je možné nájsť.Možno by som si veľmi rada vypočula Infovojnu o Jánovi Maliarikovi,zhodou okolností sa mu venuje posl.číslo Zem a Vek.Ozaj,čo je s Amanom,nevidno ho nejako:(.Práve Maliarika by som mu odporučila,pretože jeho téza o bohočloveku ako vládcovi mi pripomína niektoré Amanove názory.

Norman

Je mnoho kultúr a ciest, ja to ako to známe podobenstve o mnohých cestách na vrchol. Sú rôzne a nie všetky priechodné, nedá sa to jednoznačne porovnať, každý ma inú pozíciu a iný spôsob pohybu, a tak je pre neho dobré čosi iné. Často je proste na tej jednej ako v brázde a ani nemá na výber. Je ťažko rozhodnúť, čo je pre konkrétneho človeka to najlepšie.
Ale jedno je isté: nedá sa kráčať po všetkých cestách súčasne.

Je len možno mať prehľad, prípadne nadhľad, ak niekoho zaujíma kultúrna antropológia. Ale to je špecifické povolanie, to nemusí a nemôže robiť každý. Mať prehľad o svetovej a špeciálnejšie o európskej tradícií je samé o sebe dosť slušný výkon, sledovať okrem toho ešte do detailov napríklad ruskú školu je prakticky nemožné. Šafin je na ruskú školu a tradíciu špecialista, on to študoval a celý život sa venuje len tomu - on sa teda prirodzene vyjadruje týmto jazykom a spomína týchto ľudí - my máme ale iný jazyk, inú kultúru a čiastočne aj inú Tradíciu a to je minimálne rovnako dobré, ak nie lepšie.

Ale podstatu treba zopakovať: Šafin je (predpokladám) človek na úrovni, ale jeho svetonázor (v dnešnom našom kontexte) nie je ten najvhodnejší.
To je samozrejme môj názor, prirodzene, s väčšinou jeho informácií možno súhlasiť, ale opakujem, tie chaldejské korene a problémy tam cítiť.

ps.
Ty sa stále pýtaš, kde je ema, kde je aman ... prečo si robíš starosti? Ľudia sú, kde sú a vie sa o nich. Nič sa nestalo a nič sa nestane, lebo ak aj sa stane, aj tak je zbytočné sa trápiť. Aman je len dočasne preč, ako my všetci občas. Proste nás osud poveruje inými úlohami. Konieckoncov, nik tu nie je naveky a len pre nás, ako nám minule ukázal Chelemendik. Ale to nie je zatiaľ náš prípad.

Ľubov

Neviem,ako to robíš ,Norman,ale zdá sa,že si trafil tým svojim inštiktom opäť:).Dala som si čas a pozrela sa podrobnejšie na niektorých kľúčových predstaviteľov ruskej náboženskej filozofie.
Skutočne,pozri si pár portrétov len takého Vladimíra Solovjeva,pôsobí tak nerusky,hmmm.

Inak,skutočne zaújmavý človek,rovnako aj Bulgakov.Nevedela som,že štúdium Kabaly,rozborov judaizmu,ďalšie a ďalšie indície o fascinácii touto témou hovorí dosť jednoznačne ,čím sú ruskí filozofi pred 1917 ovplyvňovaní. Šafin však ešte spomína,,že sa jedná o pôvodnú,chaldejskú Kabalu,ktorá však nemá s judaizmom nič spoločné.Dobre,končím s tým.Otázka,ktorú si síce nevyslovil,ale akoby predsa odznela,je: sú tieto poznatky pre nás prínosom,alebo sú zbytočné?Zbytočné určite nie.Všetko,čo je doma,sa počíta. Na Berďajeva sa určite pozrime.

K ps. Jasne,viem.Budem sa trocha viac kontrolovať.Až na jednu výnimku:).

Radovan Bránik

ani by ste neverili, ako ste si prave sadli do noty s petrom weisenbacherom a hanou fabry :) prakticky ktokolvek, komu sa venujem, ci uz je cerveny, hnedy, ci biely operuje na moju adresu rovnakymi tupinami. ale je fakt zabava pozorovat tento vas debatny kruzok, ako furt caka, ze niekto iny urobi, co vy viete lepsie :)) toto ma asi nikdy neprestane bavit.

nonula

Kvadratura kruhu...Uz aj tie posledne prdy ktorym sa venujem si myslia ze som defekto. JA NIE... Azda traba iba dodat- bezcitna sebastredna zena vyplnila priestor dietata...Vsetci sme iba obete obetii, skombinovani s hardwareom und s pripadnymi chybami v matrixe.

Norman

Mrzí ma, že sa cítite urazený - je to nevďačné zamestnanie, ten ... bezpečnostný analytik, alebo ako by sa Vás dalo slušne nazvať. Taký Duleba, Nič, Naď, Šebej, Samson a podobné prdy zas majú dobrý prienik s Vami. ktovie, či aj oni trpia za svoje povolanie, ako Vy. Ale dosť pochybujem. Oni sú naozajstní zmrdi. A nemajú potrebu šaškovať.
A to že Vás Fábry a Weisebbacher šikanujú ... to nie je od nich pekné, veď aj Vy máte ľudské práva:-))

Ale vážne.
Nepochybujem, že Vás to zaujíma.
Nesmiete byť netrpezlivý. Len kľud. Trpezlivosť. Es kommt der Tag.

Aman Againsttime

Nie, ste opäť vedľa, Bránik. Vy a Fábry ste na jednej lodi. Ste len dvomi stranami tej istej mince. Áno, vy reprezentujete tú konzervatívnejšiu, "pravicovejšiu" časť židovstva, avšak či už ide o "ľavicové" alebo "pravicové" krídlo židovstva, obe sa síce občas medzi sebou povadia, ale vždy sa perfektne zhodnú na podkopávaní etnických záujmov hostiteľského národa. Áno, nenávisť vás spája. Rozdiely v detailoch typu "buzeranti a potraty" sú pre nás naozaj nepodstatné.

Ľubov

http://www.zerohedge.com/news/2016-05-02/sparks-fly-german-press-treatme...

Norman,pamätáš sa ešte,ako nedávno Buheh neustále hovoril o jazvečíkoch:)? Hehe,všimnime si obálku aktuálneho nemeckého časopisu v retro štýle.No a mne to zas pripomenulo,že sme ešte málo pohovorili o imaginácii. Ehm,dokedy ešte budeš mať hosťa?

Už Ťa potrebujeme aj my! Lajčák chce kandidovať do OSN,Fico sa vrátil z nemocnice a Ema je preč min. tri nedele. Kedy sa už vráti,nevieš? Zatial :-)

ello

rada čítam Vaše príspevky. Len Vám chcem priateľsky poradiť. Ja teda nie som s gramatikou veľká kamarátka, ale všimla som si jednu chybu ktoru stále robíte.Píše sa zaujímavý, zaujímavá, a nie zaújmavý, zaújmavá.

Ináč prajem všetko dobré, a veľa imagnácie!

Ľubov

Ello,dám si povedať,aj keď mi je to trocha proti srsti-zaujímavý,neporušuje to rytmický zákon?

Viac mi tam sedí dlhé ú,po ktorom som samozrejme vynecháme
dlhé i,v podobe zaujímavý sa mi celkom stráca prízvuk na koreni záujem.Ale veď nematurujeme,nebudem sa priečiť.
Ďakujem pekne za Vaše pripomienky,bude mi to teraz vŕtať v hlave :).

slaven1

Náhodný okoloidúci

Hovorí sa im "slniečkári", a pritom so životodarným slnkom nemajú nič spoločné, vyvrhlo ich samotné peklo (ako hovoríme my ateisti). Asi aj tam robili taký bordel, že sa ich čerti radšej zbavili - na náš úkor. Platí to tak pre tých 11 pajácov, ako aj pre tie obludy na plagátoch.

Buheh

Najprv som si myslel, že to je nejaká recesistická fotomontáž, ale nie. Úžasná kompozícia, monumentálna. Niečo ako Burlaci na Volge, alebo Záporožci píšuci list sultánovi.

buko

K dokonalosti tomu chyba uz len vlajka NATO a cesku vlajku by som dal prec, predsa len - moze to byt symbol spajany s extremizmom a nacionalizmom..

proste Elita Ceska :)
http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=488740

Norman

nie že by som ju videl teraz prvý krát, ale naopak, teraz s odstupom vyše týždňa treba povedať, že nik by nevedel nainštalovať tú bandu dementov lepšie, ako oni sami.

nové