Pacifizmus slniečkárskych kresťanov je nemorálny

Katolícky kňaz vyzýva kresťanov, aby sa už konečne postavili proti islamskému teroru a vysvetľuje, že pacifizmus v ústrety smrtonosnému nebezpečenstvu je nemorálny a nekresťanský

Katechizmus Katolíckej cirkvi upozorňuje, že legitímna obrana nie je len právom, ale aj povinnosťou kresťana. Obzvlášť, ak zastáva nejakú funkciu, ktorou nesie zodpovednosť za iných ľudí – napr. otec rodiny, líder národa, a iné

Kňaz George Rutler z New Yorku sa vyjadril proti pacifizmu a slabosti. Okrem iného povedal:
 

Kňaz v Saint-Étienne-du Rouvray vo francúzskej Normandii nebol prvým, ktorý umrel “na oltári” – a nebude ani posledným. Vo svojom starom veku tento kňaz stelesnil civilizáciu podvedenú generáciou, ktorej hymnou bola Lennonova pieseň Imagine - kde sa spieva, že by bolo lepšie, ak by nebolo ani neba ani pekla, nad nami len obloha a ľudia žijúci len pre dnešok. Keď však prichádza tvrdá realita, nevedia nič, len nechať plyšových medvedíkov a balóny na miestach masakier, ktoré ešte k tomu nazývajú ako “nevysvetliteľné”.

Celý text na Hlavných Správach

Deformácia tejto kultúry je klasický prípad omylu či zámerného klamu utopizmu. Nie je to jedna generácia, konieckoncov, dnešní pubertiaci ani nepoznajú Lenona, je to problem každej generácie, pretože vždy je určité percento vajec, z ktorýc sa nevyliahnu vtáci, ale stanú sa z nich záprdky. Niekedy je to menej, niekedy viac, záleži od mnohých vecí. Teraz je proste záprdkov v Európe zas raz nadmieru - a preto sem prichádzajú aj cudzie.

Treba len zopakovať, že pápež prejavuje väčšie sympatie k islamu, ako k európskym hodnotám a dostáva sa do rozporu so svojimi kňazmi aj širšou katolíckou verejnosťou. Je to ďalšia schizma v katolíctve.

Vlado

Pubertálna mládež je tu prítomná stále , jedni dorastajú, ďalší dospievajú.
Predstavy pubertálnej mládeže o fungovaní sveta snáď nie je potrebné rozoberať.
Dôležitý však je fakt, že spoločnosť svojprávnych dospelých ľudí, načúva a prispôsobuje sa týmto pubertálnym blábolom!
Je to nie mizéria, je to kríza.
Áno je to hodnotová kríza, kríza postojov a názorov, kríza morálnej sily, kríza, keď božie ( prírodné ) zákony sú potláčané a do popredia sú tlačené pubertálne bludy a fantazmagórie.
Lenže, za tento stav spoločnosti v žiadnom prípade nemôžu pubertiaci, ale dospeláci.
Dospeláci, ktorí nemajú morálne a hodnotové ukotvenie, dospeláci, ktorí podľahli zlatému teľaťu". No aj z týchto chudákov, dospelákov raz budú starci, hovno dokázavší .
A o tých vajciach máš pravdu, s tým súhlasím. No každá sliepka vyšikuje kuriatka, a na záprdky sa vysere.
A nedá mi nespomenúť pápeža. Norman, netreba zabúdať, že pápež je Jezuita.
Jezuita= boží bojovník, však áno.
Len malá pripomienka z protokolov, sionisti majú rešpekt len z jezuitov. Hádaj pre čo?

Norman

že za stav nemôžu daní pubertiaci,a le dospelí. Dobrá pripomienka. Konieckoncov, my hovoríme, že je to nielen dopustené dospelými, ale je to zámer (Frankfurtská škola ...veď vieš).
To nie je žiadna konšpiračná teória, proste je to boj zameraný na zmrzačenie mládeže.

Neviem, prečo majú podľa teba sionisti rešpekt zo sionistov.

Vlado

Je to v ich protokoloch a dôvod? Sami sionisti považujú jezuitov za úskočnejších ako sú oni sami.

Norman

no ok, som myslel, že pre niečo konkrétnejšie.
Takže píšeš, že pápež je jezuita a že tí sú úskoční, teda naznačuješ, že to má pod kontrolou a vie, čo robí.

Nuž, podľa mojich informácií boli Jezuiti rozložení a zničení, zostalo po nich len formálne meno. Dnes sú to už len také trosky.
Je možné, že pápež je úskočný, ale asi v inom slova zmysle, ako je to v tvojom texte naznačené. I keď ... ja si myslím, že je jednoducho ľavičiarsky simplicisimus pod vplyvom svojich kamarátov argentínskych židov.
Ale teším sa na katolícky protiislamsky odboj. Nikdy som také niečo nevidel, už pár storočí nič také nebolo ... :)

Aman Againsttime

Jezuiti sú dnes bezvýznamná skupina - ako v podstate všetko katolíctvo. O Františkovi je pomerne dobre známe, že je prívržencom teológie oslobodenia - že reprezentuje radikálny ľavičiarsky prúd v rámci katolicizmu, ktorý sa snaží potlačiť konzervatívne a tradicionalistické krídlo.

Katolicizmus je dnes už viac - menej iba relikt. Aký taký potenciál vidím akurát v tradicionalistických katolíkoch vo Francúzsku (práve vo Francúzsku je najviac tradičných katolíkov), ktorí sú dosť aktívni, naučili sa pracovať i s pop-kultúrou ( https://www.youtube.com/watch?v=GPzvcBFHnI0) a vedia si získať i sympatie nekatolíkov (to je mimochodom niečo v čom katolíci často pohoria).

buko

ma este katolicizmus (alebo krestanstvo celkovo, bez ohladu na konfesiu) na Slovensku nadej na restart ako celonarodna nabozenska ideologia, alebo je to polomrtva, s prudom plavajuca ryba?
Bude islam ta "stuka v rybniku" ktora donuti tuto rybu v pude sebazachovy obracat sa - mozno sa aj naucit nove triky a pohyby?
Alebo ide o definitivny umieracik a behom dalsich dvoch generacii, kostoly sa plosne vyprazdnia a zostanu len ostrovceky viac-menej zivotaschopnych komunit, siekt - podla trendu v zapadnej Europe?

Norman

Na západe sú životaschopné komunity - prečo ale píšeš, že iba ostrovčeky? Podľa mňa sú naozaj schopnejšie, ako naši slovenskí kresťania dnes.
Nič v zlom, ale keď sa pozrem na slovenské kresťanské osobnosti, bez ohľadu konfesie - tak naozaj - samí havlovci, kolaboranti, bezduché trosky , byrokrati .... bez KUSKA spoločenskej samostatnosti.

buko

ostrovceky preto, lebo su to percenta v mori protoplazmy. Ak by sa z toho malo stat hnutie, musia to byt desiatky percent a na skutocnu zmenu samozrejme viac ako 50. Nemam presne cisla ale odhadujem to tak na 5-15% na Zapade, s potencialom rast do 50%.
Na Slovensku sa to jasne ukazalo pri Referende za rodinu - aktivne sily, uz rezistentne voci propagande, su okolo 20%, cize milion ludi, i ked nie vsetci z nich su progresivne pozitivne sily a su roztriestene, rovnako ani zvysnych 80% nie su stratene pripady, potencial odhadujem este vyssi ako na Zapade.

Na druhej strane uz aj 10% "zdraveho jadra" je na restart viac ako postacujuce, priklad z prirody: na opatovne zalesnenie a reprodukciu velkych ploch lesa stacia sadenice z jednej zdravej lesnej skolky.

A k tym slovenskym krestanskym osobnostiam - mas pravdu - stara garda vymiera a novu akosi nepocut. Cim to je? zamyslam sa nad tym.. nie ze by nebol potencial, ale vychadza mi skor ze to prostredie, ta protoplazma ktora nas obklopuje, neumoznuje vznik a vyvoj takychto osobnosti.
Vie si niekto predstavit ze by napriklad Sagan, momentalne najlepsi cyklista planety a najpopularnejsia osobnost na Slovensku vyhlasil: "som za tradicnu krestansku rodinu a hodnoty, som proti importu migrantov a islamizacii Europy" - co by nasledovalo?
Pretoze podla mna si to mysli, ale nepovie to, vie ze by dobicykloval.
http://www.krestandnes.cz/article/rastislav-tercius-cizmar-co-stoji-za-f...

Norman

No, na Západe 5-15, u náš 20%. Ok, to nie je moc veľký rozdiel.
V podstate s tebou súhlasím, len dodám, že na Západe tie zvyšky, tá sieť kresťanov mi príde predsa len životaschopnejšia, konzistentná, pevná. U nás je to dosť slabé, chatrné, nereálne - mám dojem. Naopak zas u nás je výhoda, že tá protoplazma, o ktorej píšeš, nie je až tak pokazená, kdežto na západe je to už poriadny smradlavý maglajz.

Hovorili sme o osobnostiach v církvi, či v podobnom svete - tie by sa mali tvoriť samé napriek maglajzu a tiež by mali ten maglajz pretvárať. Maglajz a protoplazma nie je ospravedlnenie - rastliny sú preto také fantastické, lebo aj z hovna urobia ružu. TO je to umenie, ktoré je možné a ktoré by sme mali poznať, Mali by ho poznať hlavne naši frontmani - ktokoľvek z nich, kto ho nepozná, by mal byť okamžite defenestrovaný.

Čo sa týka celebrít typu Sagan - nemôžeš od nich chcieť všetko. Oni sú ako palivo, sú známi a ich slová majú váhu. Ale treba im pripraviť cestu, treba to celé naštartovať a až POTOM využiť ich potenciál.
Potom sa to s nimi ale urýchli, to je fakt:)

Aman Againsttime

"Vie si niekto predstavit ze by napriklad Sagan, momentalne najlepsi cyklista planety a najpopularnejsia osobnost na Slovensku vyhlasil: "som za tradicnu krestansku rodinu a hodnoty, som proti importu migrantov a islamizacii Europy" - co by nasledovalo?"

Samozrejme, že si to vieme predstaviť. Koniec koncov nebol by prvou slovenskou celebritou, ktorá by sa vyjadrila v tomto duchu. Stačí si spomenúť napr. na prípad Šimkovičovej alebo v podstate i Kollára. Takto z fleku ma ešte napadla i Studenková, ktorá mala dávnejšie nejaké politicky nekorektné výroky na adresu cigánov či feminizmu - samozrejme, že si médiá na nej zgustli, ale nezdá sa žeby to nejako poškodilo jej kariéru.

A netreba zabudnúť, že i referendum za rodinu podporilo viacero osobností: https://www.youtube.com/watch?v=804XuMv9H3k

No a o českých celebritách ani nehovorím. Stačí snáď spomenúť božského Káju a jeho záľubu v košpiračných teóriách.

Na druhej strane nie každá celebrita sa zaujíma o veci politické a taktiež väčšina z nich je naozaj orientovaná viac doľava (najmä tí z umeleckej sféry) - netreba zabúdať, že "komedianti" sú v podstate tiež jednou zo zásadných opôr súčasného režimu

Aman Againsttime

Ja by som povedal, že tu v strednej Európe je kresťanstvo a hlásenie sa k nemu skôr kultúrna/identitárna záležitosť. Na Západe (s výnimkou USA, ktoré sú v tomto špecifický prípad) sa menej ľudí hlási ku kresťanstvu a najmä ho menej ľudí praktikuje, avšak tí, ktorí ho praktikujú sú i zväčša zapálenejší pre vec, sú viac úprimní.

Napr. vo Francúzsku tvoria tradicionalistickí katolíci len 0,5% z populácie, avšak vidíme, že i takáto malá skupinka - pokiaľ je dostatočne aktívna - vie zaujať a nejako pohnúť s vecami.

Myslím, že kresťanské skupiny majú výhodu v tom, že sú akési optimistickejšie a viac zvyknuté na myšlienku, že nebudú vždy na vrchu. Je tam prítomná akási inštitučná historická pamäť na to, že kedysi cirkev predsa tvorilo len 11 ľudí (a pozrite kam sme to dotiahli :-)), a preto netreba prepadať zúfalstvu.

Norman

Myšlienka, že "nebudú vždy na vrchu" a niektoré iné veci sú práve pri určitých zdravých duchovných spoločenstvách súčasťou objektívneho duchovného knowhow, reálne existujúcej tradície, respektíve psychologickej reality. Také veci normálne jestvujú, nieje to nič nadprirodzené či iracionálne.

V reále je ich v západnom kresťanstve ale už asi málo - ale to hovoríme stále, napriek tomu im aspoň držíme palce..

Norman

Popkultúrou proti islamistom? Nič v zlom, uznám, o kus krajšie a zábavnejšie ako kotleba či magát ... ale ... naozaj, aj viac na smiech:-)
Vybav si zbrojný pas a nauč sa strielať.

Aman Againsttime

Súhlasím, že sú tiež smiešni, ale na rozdiel od kotlebovcov, ktorým bohužiaľ chýba povestný nadhľad a zmysel pre humor, sú smiešni takým tým rozkošným, sympatickým spôsobom - neviem to inak popísať. :-)

Bojovať treba na všetkých frontách a treba využiť všetky možné spôsoby. A aj pop-kultúra je silná zbraň. Nechápem ako ju môžeš tak podceňovať. Kde by dnes sionisti boli bez pop-kultúry? Veď je to jeden z ich základných oporných bodov. Fakt nechápem ako presne chceš zbrojným pasom a pišťoľkou presviedčať ostatných? To by ma fakt zaujímalo. :-D

lecce

na sebe to vidim tiez .. v 80 rokoch bolo dost dobrych spevakov v pop-music opacne orientovanych, ani to vtedy u niektorych nemuselo byt zjavne, textom v anglictine tiez kazdy nerozumel, sem tam sa niektory priznal v interview.. ale ak sa vam niektore ich pesnicky pacili po hudobnej stranke, tak to ostane v podvedomi a napr. teraz ja by som celu tuto tahanicu okolo prideov atd asi ignoroval a nechal ich nech maju co chcu, a to len preto, ze si pamatam na ich hudbu

tie baby vyzeraju akoby lyzovali (na pozadi su hory..)

1 skupina so asi silnym a dlhodobym vplyvom na europanov je depeche mode, ale neviem ci s + alebo - vplyvom, dlho som mal pocit, ze s -

Aman Againsttime

Ach, tie zlaté 80-te roky...Áno, vtedy bol skoro každý "gay" a nikomu to nevadilo, pretože homosexuáli vtedy nemali takú potrebu každému vešať na nos svojich "vnútorných démonov" a hystericky obviňovať majoritu z vykonštruovanej homofóbie - len žili svoje životy a zabávali ostatných.

Ono dnešné neomarxistické hnutie skutočne zachádza do extrémov a stalo sa za posledné roky, tak bizardným a vyslovene odpudivým (https://www.youtube.com/watch?v=kjLQnUg15Xw), že i mnoho homosexuálov a starších feministiek sa už od neho dištancuje. Obhajoba islamu, resp. boj proti tzv. islamofóbii je už len pomyselným klincom do jeho rakvy.

Depeche mode tvorili implicitne belošskú hudbu. Keď si predstavím aké ukrutné negerské sračky počúva dnešná biela mládež, tak si hovorím, že vaša generácia môže byť za kapely ako DM ešte vďačná. Dnešná mládež má príšerné vkus. Napr. nechápem ako môže vysokoškolsky vzdelaný človek počúvať Rytmusa. To je jednoducho pod úroveň a treba to odsúdiť. :-D Ja som sa raz pokúsil nejako dostať do hip-hopu, ale išlo o márny pokus. Nerozumiem tejto hudbe a myslím si, že za jej rozšírením stojí snaha "znegrizovať" bielu mládež.

Norman

čiže v 80 rokoch bolo dost dobrych spevakov v pop-music opacne orientovanych, ani to vtedy u niektorych nemuselo byt zjavne ... a teraz to na sebe vidíš tiež?
No, to je blbé.

Náhodný okoloidúci

Na túto grupu som bol odjakživa alergický. A nedávno som náhodou zistil, že zrejme majú pôvod u nosáčikov. Neviem, či všetci, ale na tom nezáleží, nasiaknutí sú všetci.

Norman

Ja nechcem, aby si tou pištolkou niekoho presviedčal. Ja chcem, aby si s tou pištoľkou prežil. V tom čase už budú všetci ostatní (čo tiež prežijú), presvedčení.

Pharmy

inak pekný argument pre legálne ozbrojovanie sa je v článku o napadnutej Piešťanke počerným zmrdom:

"Hliadka však prišla až o 40 minút,“ pokračuje poškodená žena.

lecce

francuzky by so dobre doplnali s tymto

the blue eyes of children
they shine without fear

https://www.youtube.com/watch?v=T9AXDPCWics

"The song is not in essence a celebration of youth but an incantation against the spirit of death and Lethargy..." Holly Johnson

ked politika maggie polozila bane a fabriky v stredozapadnom anglicku, to kleslo na kolena aby ich neskor zachranil japonsky kapital

https://www.youtube.com/watch?v=tP8mskjCS8I

nové