Petičné žiadosti o referende podané prezidentke

Tak sa dosiahol ten bod - plných 580 000 podpisov na petičných hárkoch bolo odovzdaných prezidentke Čaputovej. Žiadajú zvolať referendum o skrátení tohto volebného obdobia, o usporiadaní predčasných volieb.

Skoro 600 000 podpisov je ohromný úspech. Je vidno, že siatuácia je naozaj abnormálna, vládu nerešpektuje 80% obyvateľstva, a v týchto pomeroch zákazu zbierania podpisov získať od vyše polmilióna ľudí tú aktivitu, že pozbierajú svoje podpisy a potom to odošlú alebo zanesú na nejakú centrálu - to samé osebe svedčí o mnohom. Už na základe tohoto výsledku, tohto vyjadrenia odporu, by vláda mala abdikovať.

Ale to sa nestane.

Teraz uvdíme najprv špinavé hry Čaputovej. Uvidíme, či u nej prevládne zlomyselnosť a bude teda brzdiť zvolanie referenda, alebo prevládne jej alibizmus a nebude sa vo veci zbytočne angažovať (ako sa celý život vyhýbala akýmkoľvek ťažkostiam, za ktoré nič nedostala).

A keď bude referendum, bude to manifestácia určitej sily národa. 

A ak by dokonca prebehlo pozitívne, nebolo by čo viac riešiť.

 

Ale to je optimálny priebeh. Tak ľahko to samozrejme neprejde. V každom prípade sa ale občania opäť presvedčia, ako funguje "demokracia". Už teraz vrahyňa Kolíková vyhlasuje, že referendum je protiústávne a že o ňom má rozhodnúť Ústavný súd. Že to stvorenie má vôbec tú drzosť verejne chcieť  ničiť demokratické slobody národa. Čo si to dovoľuje? Pohnať ju pred ľudový súd za vlastizradu už len za tieto jej aktivity.

Vláda bola zvolená v predpandemickom období a tá voľba neodráža novú zmenenú situáciu. Aj keby sme neposudzovali 12 000 mŕtvych, ktorých z väčšiny má na svedomí vláda, každý jeden minister osobne, aj keby sme nehovorili o rozflákaní miliárd, ktoré skončili na súkromných účtoch - aj tak treba principiálne pre zmenené pomery zvolať nové voľby.

Bodka.

Ale referendum o skrátení volebného obdobia treba použiť aj samé osebe ako zbraň, ako baranidlo - pri každom konflikte ho tvrdo búšiť, treba aktívne proti uzurpátorom moci zakročiť. Referendum môže zapáliť oheň. Cesta je cieľ.

 
 
Luko

... Tvoj názor. Optimistom však nie som. Podmienky platnosti referenda sú kruté a postačí, ak bude pekne (ľudia radšej u vody, v lese, na záhradke, ...) alebo bude škaredo (doma v teple a suchu pri TV).
Kiež by si mal pravdu a Slovákov táto možnosť rozhýbala. Šanca tu je - využijeme ju?

Náhodný okoloidúci

To je to riziko, že ľudia sa na to vykašlú, či už z lenivosti a pohodlnosti alebo sa prejaví naša národná slabosť, a to je ochota odpúšťať. Často až patologická ochota odpúšťať.
Ako sa hovorí, volič si pamätá posledné dva týždne, takže postačí, aby Matelko dva týždne sekal dobrotu a zasa mu nabehnú percentá, bez ohľadu na to, aké škody už napáchal.

Luko

... (po našom do chleba) nemusí ani tak dlho. Stačí, ak povie, že tam tým zoberiem a vám to dám. A má slintajúcu Slovač pekne u nôh. Už na tom pracuje (je mi z toho zle), ale ako sa dostal k moci? Sám sa nezvolil.

Roland Edvardsen

Mnohí už Matoviča odpisujú, ale treba si spomenúť, ako nádejne raz vyzeral odpis SDKÚ v r. 2006, kedy strane prieskumy dávali nejakých 6-7%, kedy sa rozpadla (odchod Martinákovej a vznik Slobodného fóra) a kedy ju potápala kauza skupinka. A nakoniec bum bác, vo voľbách nejakých 18%. Voliči pravice sa na poslednú chvíľu zmobilizovali "leboFico". Takže opäť - voľby sa nedajú predvídať, ľudia podliehajú emóciám 2-3 týždne pred voľbami a zväčšia volia proti niekomu než za.

Norman

asi málokto ráta s tým, že by sa prekročilo absolútne nedemokratické kvórum účasti 50% . Ale každé číslo bude dobrý argument. Už samotná ta bitka o referendum je povedzme prospešná.

horyslav

zabúdate, že niet ani koho voliť. zase sa vyrojí plno straničiek... ľudia to už poznajú. radšej nepôjdu voliť. ani menšie zlo už nezaberá... a v mnohých prípadoch ani pamäť nepustí... takže neveria...
a myslieť si , že maličké Slovensko urobí nejakú tú atómku (starosvetsky: dieru do sveta) a emerikan ambasáda to bude sledovať ako futbalový zápas, na gauči s popkornom v ruke...
takže budú rozhodovať svetkovia (kohosi/čohosi), starosvetsky priaznivci a to je jedno či priaznivci piva, 10 eu, trafík, voňavých motúzkov, alfa samcov, trávy, leboFico, all for Jan, ... (tentoraz bodky na doplnenie, podľa ľúbosti).

slaven1

Ďalší liberálny panáčik ide zatvárať nemocnice. Nejaký Lengvarský sa vyhovára, že musí "stratifikovať" (zatvárať) nemocnice.

Áno, opäť je na scéne slovo ostavšie po  tupučkej Kaľavskej. Nejaký úradník na ministerstve dostal úlohu to pretlačiť, tak to tlačí.

Tento krát sa likvidátor vyhovára na Eurozväz, že nám nepošlú naše peniaze, ak nepozatvárame pár nemocníc.

Jedna z vecí, čo ukázal koronacirkus, je že "zdravotníctvo súkromníkov" nie je schopné podržať krajinu. A čo robia zlodejský úradníci na Ministerstve zdravotníctva ako Lengvarský? Ešte viac privatizujú "trh".

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/586900-lengvarsky-bez-schvalenej-...

sandro

este stale tu prebieha realny dokaz dosledkov prebiehajucej stratifikacie, este ani neopadli poriadne cisla a nemocnice sa nevyprazdnili a oni uz idu zase zatvarat. Ozubene kolieska sa proste musia tocit dalej.
Namiesto postavenia nemocnic(aj ked to samo o sebe nie je riesenie nicoho) drbnu pol miliardy ciganom do osad. Ale toto je chyba, ktora im definitivne zlomi vaz. Ich volici su sice schopni zbicovat sa za kazdu jednu krivdu na mensine, ktoru im podsunu ich mienkotvorci, ale toto je proste privela. Oni su sice blbeckovia, ale dane platia, to si vedia este spocitat a taketo nehanebne okradnutie ich chladnymi nenecha. Uz to okolo seba badam. Tak do toho, rychlo odklepnut tu COVID pomoc pre deti z osad, ktore dostanu od ich rodicov konecne dobre a kvalitne oblecenie, novu skolsku tasku a plny peracnik zastruhanych ceruziek.

sandro

Fico dnes povedal, ze vo vazbe takmer prisiel o zivot dalsi clovek z citlivych kauz a lezi aktualne v TN. To uz ale znamena, ze oni nemusia mat ziadne zabrany v nicom. Prechadzaju im vrazdy o ktorych nehodlaju ani len informovat verejnost. Proste zoberu cloveka z rodiny a nasledne uz len pohreb(ak vobec panstvo povoli!). Toto uz je ako za cias Velkeho Madarska, zatvara sa za buricstvo a na demonstraciach sa onedlho bude strielat ostrymi do davu(po odstraneni nudzoveho stavu).
Toto je moja najnovsia predpoved, takto mi to vychadza.

nové