Plačúci agenti

Štefan Hríb bol či je explicitným agentom US služieb, ako sám povedal , "americký patriot".

Teraz vzdychá nad prehratými voľbami. Podľa neho je Slovensko "v šoku", čo sa veľmi dobre počúva.

https://www.tyzden.sk/video/101323/novy-tyzden-o-com-vypovedaju-volby/?r...

A na obálku nového čísla dal obraz nebohých "Janka a Martinky", ako plačú nad rozbitým znakom Slovenskej republiky.

Alebo ho sami rozbili? 

Obracať sa na ochranu duchov z nebies je znakom okultizmu - tak hlboko klesli liberálni ateisti. Ak by mohli, Kuciaka by vyhlásili za svatého. Ale možno aj na to dôjde, katolíci si radi privlastnia každého zavraždeného. Ale nie tak skoro, a navyše protestantské evangelikánske americké sekty (v akých je Hríb) o tú emočnú mocenskú sieť proste  prichádzajú - čo je mu očividne ľúto, lebo v hĺbke je Hríb len zatuchnutý gažo.

Sám hovorí, že po voľbách niektorí zlomili palicu. Hej, to je ono, Soltesz vypadol (ale kam, Česko nie je zahraničie, šoltézko).  Nech zdrhne do tej svojej milovanej Ameriky aj Hríb. Run, rabbit, run. Lebo už sme všetci Američania, náš vzor - takže bude no mercy. 

A na budúce voľby to isté. Už im ani plačúci Janko a Martinka nepomôžu, museli by zabiť ďalších desať novinárov. I keď tajné služby deep state USA sú aj toho schopné - za pokus by to možno stálo :)  No, to by náš dubák musel už teraz zdrhať.

 
slaven1

Michal Zoldy:
CHCETE NAŠTVAŤ MAGDU VÁŠÁRYOVÚ? UKÁŽŤE JEJ MOJU FOTOGRAFIU.... :)

Ako som včera večer sľúbil, tu je ďalší príklad situácie, kedy som ľuďom pokazil radosť. Bolo to 23. februára 2005, keď sa v Bratislave konal historický dvojdenný samit Bush - Putin.

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) a Ministerstvo zahraničných vecí SR zorganizovali na ministerstve veľkú medzinárodnú konferenciu pri príležitosti samitu lídrov dvoch superveľmocí. Na konferencii bolo v sále 400 účastníkov a prítomné boli aj televízie a rozhlasy zo štrnástich štátov sveta. Rokovanie otvorili Pavol Demeš a Martin Bútora. Za predsedníckym stolom sedela aj vtedajšia štátna tajomníčka MZV, Magda Vášáryová.

V úvodnom vystúpení Pavol Demeš do nebies velebil vývoj na Slovensku od roku 1998 za vlády Mikuláša Dzurindu a označil septembrové parlamentné voľby 1998 ako znovuzrodenie demokracie v Slovenskej republike. Zároveň náš štát prirovnal vďaka Dzurindovi k ekonomickému tigrovi, hoci predtým za Mečiara sme boli čiernou dierou na mape Európy. Doslova sa nechal uniesť sám sebou vo svojich vzletných tvrdeniach, plných neuveriteľných fráz Demešovského typu....

Po jeho vystúpení a po vystúpení Martina Bútoru v rovnakom tóne, bol priestor na komentáre a otázky z pléna. Prihlásil som sa ako prvý, sedel som celkom vzadu. Pri mne sedel Ernest Valko. Vtedy ma tam na tú konferenciu delegoval za seba poslanec, u ktorého som bol asistentom: "Michal, choď tam, toto je tvoja parketa". Doniesli mi mikrofón a ja som v asi päťminútovom vystúpení dôrazne odmietol tvrdenie o čiernej diere, o znovuzrodení demokracie a rovnako som nepripustil ani názor, že by Slovensko bolo za Dzurindu ekonomickým tigrom. Ani jedno ani druhé nebola pravda a poskytol som v rýchlom slede niekoľko konkrétnych argumentov.

Moje vystúpenie si pamätám od slova do slova. V sále zostalo ticho ako v hrobe, že by ste boli počuli aj špendlík padnúť na koberec. Ak by som to mal k niečomu prirovnať, tak asi len k svadbe v kostole, kde keď sa oddávajúci kňaz formálne opýta prítomných, či niekto vie o nejakej prekážke, ktosi celkom vzadu sa nečakane ozve a na plné ústa povie, že nevesta je známa ľahká žena, ktorá v dedine spala s každým chlapom a že to o nej vie celé okolie. Áno, asi tak nejak to moje vystúpenie vyznelo. Všetky televízne kamery sa obrátili na mňa. V mojom komentári z pléna som okrem iného povedal na celú sálu aj toto: "Aj teraz tu v tejto sále sedí žena, ktorá za Havla ako československá diplomatka v zahraničí vyhlasovala, že nikdy nebude ochotná reprezentovať Slovensko vo svete. Dámy a páni, takto neverila v životaschopnosť samostatného Slovenska a svoju nedôveru v schopnosť Slovákov mať svoj vlastný nezávislý štát zverejňovala, vyjadrovala a šírila médiami do celého sveta. A po roku 1993....? Ale áno, zabudla na svoje vyhlásenia a išla za veľvyslankyňu Slovenskej republiky... Dámy a páni, aj toto je obraz slovenskej absurdity. Nie, nikdy sme neboli čiernou dierou a bohužiaľ, pán Demeš, nie sme ani ekonomickým tigrom. Len sa choďte opýtať ľudí v takom Poltári, Revúcej, Zvolene alebo Leviciach, či si ľudia myslia, že sme ekonomickým tigrom. Vysmejú vás".

Čo tam potom nasledovalo po mojom vystúpení, to stojí za to priblížiť a okomentovať zvlášť. Budete prekvapení. Urobím to dnes večer alebo zajtra ráno. Odvtedy ak ma vidí pani Vášáryová, lebo sme sa potom niekoľko razy ešte na podujatiach stretli, tvár jej doslova stuhne na kameň, ako keby videla jedovatého hada... :) Veru, ak ju chce niekto naštvať, stačí ukázať jej moju fotografiu. Nemajú ma liberáli radi, to je isté.

Ako som včera večer napísal, netreba sa báť a netreba a dať.

Dobré ráno vospolok.

https://t.me/mimisramova/13245
https://www.youtube.com/watch?v=Q_lpK24C7cE

Dusanbe

zlepšilo mi to už aj tak dobrú náladu, keďze je piatoka a svieti nám slniečko.

Z Vašáryovej som prvý raz zostal veľmi prekvapený, keď som sa kedysi pradávno išiel pozrieť na jej živé kortešačky na námestie - keď kandidovala za prezidentku.
Neviem prečo - myslím, že som vtedy dokonca o nej uvažoval, ako o možnej kandidátke pre môj hlas.
Toľko nechutného hraného pátosu a fráz za tak krátky čas - to som dovtedy a ani potom na našej politickej scéne nepočul.
Snáď ani za komunistov - a to tam mali aj všelijaké "esá".
Odvtedy sa prejavila už mnoho krát - je to obmedzená "jeblina" a s vekom jej bohužiaľ pribúda len hystéria.
A to som k nej ešte galantný...

slaven1

Otáznik mi už nevyšiel, tak celý nadpis mal znieť "Prečo bola Varšariová & Lasica prominentná rodina aj v min. režime? Nevie niekto od nás?"

Varšáriová bola v diplomacii, to boli ultra teplé miestečka pre deti prominentov. Lasica sa tešil režimovým "reflektorom" aj vtedy aj dnes. Kým pri Lasicovi je to ešte ako tak pochopiteľné, človek mal inte-leguán-sku úroveň. Ako to už v našej pyramidálnej spoločnosti chodí otázka:

Koho dcéra/vnučka je Magduška?

Vieme? Ak vieme napíšme.

Dusanbe

Sestry Vašáriové Emília a Magda - sú z Banskej Štiavnice a zaujali a presadili sa ako herečky vďaka svojmu talentu a pracovitosti.
Boli hodne obsadzované a aj obľúbené.
Takže tvoja domnienka je v tomto prípade mimo.
Pravdaže, občas postava v nejakej režimom "predpísanej povinnej jazde" sa jej možno ušla, taká bola doba.
Magda sa po 89-om zamotala do politiky ani neviem ako - herci boli " piliermi" prevratu, ale ju si nepamätám, že by bola viditeľne aktívna napr. ako Kňažko.
Ale asi sa dostatočne motala okolo VPN-ky, alebo ju niekto z tých ľudí dostal do diplomacie - čo si pamätám, bola veľvyslanec v Poľsku a v Rakúsku. A vlastne - kandidovala za prezidenta - 1999, potom koketovala s SDKU - viac je na wiki.

Ako herečka bola dobrá - nedávno sme si v rámci retro-večera pozreli Solovičov seriál "Straty a nálezy" - patrilo to k tomu lepšiemu z "totalitnej" tvorby, aj vďaka 100 % filmovej muzike geniálneho Fišera.
Hrá tam okrem nej starý Müller, Kukura, "doktor Sova"- Chudík, Kňažko, atď.
Lasica bol až druhý manžel Magdy.
Snažím sa oddeľovať v zásade nesúvisiace časti osobnosti ľudí - napríklad netrvám na tom, aby mal chirurg, čo ma operuje rovnaké politické názory a zdieľal môj postoj k otázke Palestíny - preto si viem pozrieť v kľude aj film s Vašáryiovou, napriek tomu, že o jej súčasných politických vyjadreniach som bohužiaľ, musel napísať čo som napísal.

Norman

Emilia bola klasicky dokonalá -i keď pekných dievčat aj s hereckým talentom je veľa, takže protekcia vždy môže byť a zväčša aj je. Ale povedzme, že Emília bola nadpriemerná až výborná herečka.
So sestrou Magdou je to už skôr príklad protekcie. Nie je talentovaná, a ani inak nemá sestrin šarm, má čudnú veľkú bradu - čo v herectve ruší. Aj obsadzovaním do rolí, kde bolo treba najmä obnažovanie dosvedčovala, že iné kvality nemá.
Herectvo a podobné ú,emia sú subjektívne, ale kde máš dvoch súrodencov v takom povolaní. Aj tie prípady, kde máš otec herec-syn herec sú evoidentne ťažko protekčné - Huba, Horvath, Kramár ... Samozrejme, po rokoch praxe je aj z nemehla niečo, čo akože "hrá" - ale je to odpad.
Protekční ľudia sa aj tak správajú. Čo nemajú v profi kariere, nahrádzajú pchaním sa ku mocným. Preto Magduška po revolúcii sa napchala do politiky (Emilia nie, tá to nepotrebovala). Mazelstvo s hodne starším Lasicom vyznieva tiež ako ťažký kalkul, vypočítavosť (o podivnom vplyve Lasicu škoda hovoriť, tento židoluterán vedel vždy, čo treba robiť)
To je celý príbeh. Naozaj väčšina ľudí Magdu neznášala ešte za starých čias, keď v politike nebola.

Dusanbe

Milka mala a má okrem väčšej krásy aj prirodzenú milotu, šarm - ktorý Magda povedzme, až taký nemá.
Bola určite obľubenejšia.
Neviem, aký mala Magda "funklub", ja som ju ako herečku "znášal" tak normálne - bol som na jej tvár zvyknutý a patrila k tým lepším - ale nie sú to podstatné veci, skôr veľmi okrajové.
Vyštudovala sociológiu - nie herectvo.
Prvým Magdiným manželom bol Dušan Jamrich - len pre zaujímavosť.

Norman

hej, veď o nič nejde, ako sa hovorí vo filme Na konári: "takých narobíme". Podstatné je jej fungovanie neskôr, v politike - a aj to je vlastne nepodstatné.

Jozef Novak

Skvelé! Neviem čo k tomu ešte dodať.

nové