Po bitke je každý generál

Prvé, čo mi dnes padlo do očí na webe bol článok na HS, kde bolo napísané:

"Otec neúspešnej francúzskej prezidentskej kandidátky Marine Le Penovej dnes konštatoval, že príčinou porážky jeho dcéry boli jej návrhy na vystúpenie z eurozóny a Európskej únie"

To ma zaujalo, pretože aj mňa napadlo, že dávať ako volebný program vystúpenie z EU aj Eura je naozaj radikálny element, ktorý mnohí Francúzi nechcú. Toľká radikálnosť sa nezhoduje s ináč umierneným imagom násilne sa usmievajúcej Maríny.


Ďalší citát:

“Myslím si, že vo Francúzsku musíme hovoriť o skutočných problémoch, demografických problémoch, problémoch masovej migrácie,” povedal Jean-Marie Le Pen, zakladateľ krajne pravicového Národného frontu (FN).

Starý Le Pen má pravdu.

Áno, to sú základné problémy, na ktoré sa (nielen) vo Francúzsku treba zamerať. A nielen kvoli preferenciám, ale preto, že sú to reálne tie najpodstatnejšie záležitosti. Ostatné politické formalizmy sú druhotné.

Vystúpenie z EU bolo témou v Británii, ktorá vždy viedla politiku mimo kontinent, ak rovno nenapíšeme, že (kontinentálnej) Európe  nepriateľskú. Vystúpenie z EU je pre Britániu len priznanie farby. Ale Francúzsko nemôže nejako fakticky vystúpiť z Európy, a priamo ani z EU. Bol by to naozaj radikálny, takmer nič neprinášajúci krok, na ktorý mnoho Francúzov naozaj teraz nemalo a nemá chuť. 

Podobný problém je s Euro, ktoré síce možno má tie či oné nevýhody, ale reálne je konečne zabehané a stabilné, a teraz niekto príde a chce sa trepať naspäť z člna von. To väčšina bežných ľudí nechce, toho sa (oprávnene) boja.

Hlavný problém Európy je cudzinecká inorasová imigrácia a na to sa musia sily zamerať. Zameranie sa na byrokratické formalizmy politického usporiadania a vlastné rozpory vnútri Európy môžu v tomto procese skôr škodiť.

 

Okrem toho je tu jeden závažý aspekt súčasnej politiky Národného Frontu. Pod vedením Maríny prešiel celkom do stredných prúdov. Možno tak nejaké vrstvy obyvateľstva presvedčil, ale v médiách je aj tak neustále označovaný za radikálny, extrémistický, fašistický a ja neviem aký. Politikou umiernenenosti sa nikdy moc nedosiahne. Podstata konfliktu s anglosionistami nie je totiž v tom, kto je rasista (anglosionisti boli a sú najväčší reálni rasisti), kto kritizuje falošnosť či nefunkčnosť demokracie (anglosionisti sami považujú demokraciu za špinavú handru a každého, kto na ňu verí, považujú za kreténa). Tu nemožno dosiahnuť zmierenie ustúpením z pozícií, lebo konfilkt je len a len v jednom bode - či národ podlieha anglosionistickému otroctvu, alebo nie. Ak politik dá hlavu do jarma, do okov, je demokrat. Ak nedá, tak je extrémista, fašista. To vidno na prípade Le Pen, ale aj na prípadoch Orbán, Fico, Zeman, Putin (len aby sme menovali tie najznámejšie príklady).

 

Na záver len znova pripomeniem ceľkový stav, ako sme ho tu už popísali neikoľkokrát:

Európe, hlavne Západnej, hrozí tichá infiltrácia černošského a južanského etnika. Hrozí jej tichá infiltrácia ilsámskeho etnika. Táto infiltrácia je smrteľná, fatálna, ale ešte kým dôjde k najhoršiemu, zákonite dôjde ku konfliktu, výbuchu. Teroristické masakre so stovkami mŕtvych, ktoré sa už stali, sú len ojedinelé blesky pred búrkou. Budú nasledovať ďalšie a v nejaký moment dôjde k celkovému výbuchu a spustenu hromobitia.

Tento čas je azda posledný, keď sa možno dalo zamedziť tomuto vývoju politickými prostriedkami. Žiaľ, (západní) Európania sú pasívni a ja prikladám najväčší dieľ viny tomu, že sú už takmer storočie pod mocou cudzej nepriateľskej veľmoci. Na východe je to podobné, tam len boli tie veľmoci dve. Ergo, ľudia stále neveria, kam sa posúvajú. Nechú tomu uveriť, stále veria na zázrak. Sklamú sa.

 

Bolo proste moc optimistické veriť na Francúzsko, v tomto bode som ja potenciálu európskych južanov nikdy nedôveroval, ani tzv. nacionalistom či podobným zjavom operetného fašizmu.  

Dôjde k búrke, ktorá bude naozaj bolestivá a kto to chce seriózne prežiť, mal by s tým rátať.  Táto búrka bude pôsobiť rýchlejšie, ako je možno vplývať na ľudí slovami na riedkom internete - to už hovorím asi rok, že nás realita predbieha. Ako keď ide človek v aute a zrazu ho predbehne jeho ľavé predné koleso. A potom aj pravé. A nič nereaguje na krútenie volantom... Asi to je súčasná situácia tejto spoločnosti. 

 

So, keep smiling :-) 

 Konieckoncom, je deň Viťazstva, čo nám pripomína, kde sú korene mizérie. A že bolo aj bude horšie - a vždy ľudstvo akosi prežilo.

Zatiaľ.

 

 

  
Aman Againsttime

Ja sa samozrejme netajím tým, že Le Penku celkom uznávam, obdivujem. Myslím, že jej patrí náležité uznanie vzhľadom k tomu kam sa jej podarilo stranu, ktorá raz vyzerala úplne na odpis, doviesť. Ale istá konštruktívna kritika je jednoznačne na mieste.

Súhlasím s tatkom Le Penom. NF je de facto pro-európska, národno- populistická strana, ale postupne pod vedením Le Penky začala naberať taký ten "anglosaský" štýl euroskepticizmu typu Farageov UKIP, pričom sa jasne ukazuje , že v kontinentálnej Európe nejde o správnu cestu a zvyšok národných síl v Európe si to potrebuje uvedomiť. Ľudia sa boja odchodu a s ním spojenej neistoty a ekonomického poklesu.

Myslím, že 30- 35% bude asi naozaj limit, ktorý typické buržoázne, euroskepticko - populistické strany (ako FN, BNP, Vlaams Belang, Wildersovci a pod.) môžu v Európe dosiahnuť.

Treba na to nejako inak. Je potrebné si uvedomiť, že problém s EU nie je ani tak jej model, ale jej ideológia. EU má správnu formu (veľký civilizačný blok), ale bohužiaľ naplnenú nesprávnym obsahom ("multikulturalizmus", otvorené hranice, masová byrokracia...). Je snáď jasné, že Európania potrebujú minimálne spoločnú zahraničnú a imigračnú politiku - a možno i monetárnu (ale to je na dlhšiu debatu).

Norman

netajím sa hlavne tým, že nedokážem Le Pen hodnotiť, a to ani tatka, ani Marinu, lebo ich dobre nepoznám. Nesledujem francúzske dianie dostatočne, aby som mohol, nečítam bežne po francúzsky, len v prípade nutnosti. Neviem, kam zašiel otec ani kam zašla dcéra. Predpokladám, že jej dielo je pozoruhodné - ale za prvé teda (zatiaľ) nie korunované úspechom, a neviem, či naozaj kráča správnym smerom.
Treba samozrejme zdôrazniť, že aj "neúspech" je často práca, ktorú bolo treba vykonať a niekedy má svoj nedozierny dosah. Ani to sa ovšem nedá okamžite ohodnotiť, ba ani neskôr to takmer nikdy nie je jasné.

Úplne s tebou súhlasím s tými bodmi. Áno, s Marínou to nabralo "anglosasaský" štýl euroskepticizmu a nie je to správna cesta.

Európsky blok je pozitívna myšlienka, preto som aj ja bol či som za integritu - ale Brusel to doslovne zadusil, je to žiaľ nádor priamo v centre. Presne si to vystihol v poslednom odstavci, aj ich zásadné ideologoické chyby multikulturalizmus", otvorené hranice, masová byrokracia. Toto je neliečiteľné, toto vyrieši iba nový začiatok, nové princípy.

Čo sa týka percent, máloktorá strana to v tomto systéme môže dotiahnuť na tých 30-40% a proti alternatívnym antianglosionistickým silám sa bude zvyšik vždy spájať ako proti ostrakizovanej nenormálnej menšine. Tu je iba jeden cieľ, ktorý to vyrieši - že antianglosionizmus sa stane normálna politická myšlienka, ideológia.
Ono to znie trocha ako utópia, ale je to reálna cesta, k tomu posunu paradigmy dochádza už teraz a dôjde k nemu skôr, ako k vybudovaniu a víťazstvu čistých nových "nacionalistických" strán.

Vivo

https://qz.com/969547/he-married-his-mother-and-she-killed-her-father-th...
http://haddocknews.com/wp-content/gallery/haddock-cartoons/oedipus.jpg

Otázka je, čo budú presadzovať dve Pompadourky, čo má doma. Vyzerajú veľmi energicky
https://qtelegram.com/wp-content/uploads/2017/04/brigittemacron-700x307.jpg

Alebo do tretice všetko dobre?
http://img1.closermag.fr/var/closermag/storage/images/media/images-des-c...
http://www.closermag.fr/article/qui-est-laurence-auziere-l-autre-fille-d...

Aké je poučenie z týchto volieb? To je otázka na dlhú diskusiu!

Je jasné, že v podmienkach nášho volebného systému vzájomné prečúravanie sa SNS a ĽS NS (a rôznych prdistrán) je čisté šialenstvo. Politiky už nebude o pravici a ľavici, ale o globalizme a antiglobalizme, o multikulturalizme a nacionalizme.

Francúzi strčili hlavu do piesku. Prebudenie bude pre nich bolestivé
https://rlv.zcache.com/ostrich_struthio_camelus_cartoon_art_postcard-rff...

Ema

než ochechule v pozadí.
Banky, prachy...
Tie baby podhadzujú médiá ako dymovú clonu, rovnako ako pri Trumpovi Ivanku či Melániu. Furt to isté - a furt rovnako účinné, ako vidím. Svetovládny Šlojmo ani nemusí vymýšľať nové finty.

Rudo

o tom novom kšefte šlojmov - predávať vlasy Slovaniek. A v zápätí ma napadlo, prečo sú tí šlojmovia takí nadržaní zo slovanských vlasov:
pretože tie ich vyzerajú ako chlpy v rozkroku. Tu je ukážka:
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/14/1408657/1408657_600x...

Ospravedlňujem sa za duplikát, ale viem, že tento portál číta veľa sorošovských oblúd, tak nech zúria...

PS: ten šlojmo na obrázku, to je hlavný "think-tank" spomedzi sionistických analytikov, samotný GRIGORIJ Mesežnikov

Buheh

pozrel som sa a zistil som, že tie v rozkroku sú o dosť kratšie. I keď to okolo sa dosť podobá.

slaven666

Poviem Vám, aká je pravda.
Predstavte si len na jeden krátky moment, že by sa na internetovej stránke hlavného denníka v meste Suva na tropickom súostroví Fidži objavila séria článkov o najnovších technikách stavania príbytkov iglu.
Predstavte si potom, že by sa tam rozvinula živá diskusia plná obrázkov aj odvolávok na odborné časopisy, renomované inštitúcie, s bohatým výberom internetových linkov na články. Úplne teraz vynechávam otázku toho, že by sa k takej debate pripojili nejakí infantili schopní prispieť do diskusie len poznámkami typu "hmmm, to je ako v tom filme o Matrixe, alebo Marečku podejte mi pero" alebo " keď som minule v Nitre stretla susedu...".
U pripečených aj prispatých by v takej situácii nikomu nenapadlo, že ide o absurditu, zbytočnosť, a sprosté jalové pretŕčanie sa. Vôbec tu pritom nevyvstáva otázka, či články aj diskusia k ním majú, alebo nemajú nejakú odbornú úroveň: Ide len o to, aký účel by v danom čase a v danom prostredí malo žvástanie na takú tému, či by malo nejaké racionálne opodstatnenie.
Okrem, teda, vytvorenia priestoru pre žvanilov sproste sa pretŕčať.

A, to som chcel povedať: Prosím Vás, kto ste Vy, komu sú určené Vaše jalové reči o voľbách vo Francúzsku,  alebo koho to zaujíma, koho Vy pokladáte za "babenku", čo Vy môžete vedieť o haploskupinách, mitochondriálna DNA, kedy ste Vy robili výskum v tejto oblasti, aby ste k tomu Vy mohli povedať niečo podstatné? Keď sa niekto skutočne zaujíma o také veci, príde na Nadhľad hľadať informácie?
Koľko som sa Vás ja len naprosil, aby ste nedávali linky a odvolávky na to, čo povedali iní, aby ste vždy písali len o tom, čo si Vy myslite, čo je naozaj z Vašej hlavy? Dva dni počúvate, a potom ste znovu tam, kde ste boli.
Naučte sa sebareflexii, naučte sa vidieť aj sami seba z nadhľadu, vedzte, kedy sa len sproste pretŕčate, a v podstate sa len pretekáte v tom, kto je múdrejší, žvástate, Púpavová Vás chváli, aj keď nemá ani tušenia, o čom ste písali.
Poviem Vám pravdu: Všetci (okrem Emy***) ste málo rozhľadení, pretŕčaví, bezočiví pretekári. Máte byť horolezci - nie pretekať sa, ale stúpať do výšok. Pretekáte sa v tom, kto múdrejšími slovami povie väčšiu sprostosť. Obsah vášho portálu je potom veškerý na prdel.

Jedna dobrá rada: predtým, ako čokoľvek napíšete, doprajte si päť minút tichej kontemplácie, kedy si zahrniete tieto zásady: viem, komu píšem, táto téma je aktuálna, napíšem len to, čo je z mojej hlavy, vynechám akúkoľvek snahu rúbať vyššie, ako dosiahnem, nebudem sa snažiť preskakovať svoj tieň, čo sa dá napísať po slovensky, nebudem sa snažiť písať anglicky alebo dokonca latinsky.(Svarga by Vám vedel rozprávať, ako sa on pretŕčal  a zhovadil: "Dividera et impera). Hlavne však, som Slovák, som na Slovensku, a nebudem zo seba robiť svetáka.

*** Aspoň vidíte, aký som ja objektívny: môžem na niekoho byť nahnevaný, ale, čo je pravda, to je pravda.

Vivo

a mudruje, tak si to Ty slaven666! My sa tu predovšetkým zabávame medzi sebou, je tu taká malá "občianska spoločnosť", čo si vymieňa názory. Vadí Ti to?

Asi je to tým, že sa berieš príliš vážne a projekuješ tento svoj sociopatický defekt na druhých. Nadhľad je aj o tom, že nepripisujem iným nejaké veľkohué narcistické zámery. Ak by tu chcel niekto vyniknúť, tak bude písať pod vlastným menom a nie pod niekdy šialenými nickami typu Samokoitos Onanis :-D To si naozaj tak sprostý, že Ti unikol tento elementárny fakt.

Čo ťa tak nasralo, Veľký Majaiteľ Pravdy a Sebareflexie, že si pocítil potrebu Ty pretŕčavý bezočivý pretekár, vynadať cleému osadenstvu ktoré sa tu zabáva, vymieňa si názory bez náznaku sebaidentifikácie. Ake je to pretŕčanie?

K tým linkom. Nie každý má čas prehrabávať celý Internet. Ja som napríklad vďačný za linky, lebo na niektoré veci by som nenarazil a prišiel by som o veľa. Napríklad Baba Zoja a jej častušky boli pre mňa objav a pomohli mi v čase, keď mi bolo veľmi zle. Ja nečítam Zem a Vek ako udavačská Biela vrana, aby som potom mudroval a pretŕčal sa v TV. Aj tam som našiel námety na premýšľanie.

Je jednoduché zhovadiť cudziu prácu (norman ju robí dobre!). Je jednoduché označiť "Obsah vášho portálu je potom veškerý na prdel". Ak sa Ti tu nepáči, choď z tej prdele Ty a níjdi si inú, tu je otvorená spločnosť, ktorá Ti to umožní! Toto je priestor na diskusiu a márne hľadám, čo originálne si do nej priniesol Ty!

Púpavová

s tou Zojou.Zrazu som "vedela",že Ti trochu pomôže,trocha rozveselí.Tak som rada,že sa to stalo.

Inak,ním sa nenechaj nejako vytočiť.Je proste taký.Skôr by ma zaujímalo,čo hovoríš na Normanov návrh,aby si napísal vlastný článok.Keď Ti bude lepšie,jasne.
Každý z nás má iné záujmy,iné vedomosti,inak to vidí Ema,ja,Buheh,atď.Škoda,že si nepoznal aj ďalších,zenové Prasiatko,jemný Le Bleu sem chodil,Firstovka,Lecce atď,proste paráda.
Potešil by ma taký článok,že ľudí (zdôrazňujem,ľudí)treba mať rád. Že je to správna cesta,vedecky podložená.Ale dobré sú samozrejme aj iné témy,napr.o víne,dobrých filmoch,ja by som pridala niečo pozitívne o Uhorsku,o flóre a faune na Slovensku a tak.
Len tá zásadná otázka po včerajšku,či sa to zhoduje so zámermi,s akými vznikal tento web.
Norman,čo robím zle? Ale pravdu,chcem byť stále lepšia:).Mám ísť na pár týždňov do kúpelov?

Norman

Prečo by si niečo robila zle? Samozrejme, chápem tvoju otázku zas je odpoveď ako v tej rozprávke, ako išiel Popolvár za Dedom vševedoma cestou musel prekonať rieku, cez ktorú ľudí prevážala veľká ryba. A tá ryba ho poprosila: "Spýtaj sa Deda vševeda aj na to, dokedy budem tu takto prevážať ľudí". Popolvár tak spravil a keď sa vracal, najprv sa nechal previesť a potom to tej rybe prezradil: "Dovtedy tu budeš otrocky prevážať ľudí z brehu na breh, kým jedného nezožerieš".

No a v tvojom prípade platí, že to tu chváliš a pritom pôsobiš zraniteľne - preto si chrapúň otvára papulu práve na teba. Vieš, chrapúni vždy útočia na najslabšie miesta a na najväčších dobrákov. Na to, aby si si mohla dovoliť byť dobrák, musíš byť veľká ryba - ale ako hovorí aj spomínaná tradícia, ani ta najväčšia ryba nie je dostatočne silná, aby znášala naveky všetkých možných čurákov a hovädá tohto sveta - a musí ich aspoň občas nejakých zožrať. Ak to nedokáže či neurobí, hrozí jej zotročenie a vyčerpanie jej všetkých síl.

Pravdupovediac sa až trocha čudujem, že si sa s takým einštelungom dožila dôchodku. Nesmieš vidieť veci moc dobrácky, ani tento portál. Určite je to širokoďaleko najnormálnejšie či najbezpečnejšie miesto a dokáže ľuďom pomôcť, ako aj v tvojom prípade - ale nosná energia nie je dobráctvo. Takisto je pravda, že to tu z 90% času bola zábava - ale vieš ako, občas, keď bude treba, sa musí vedieť zabrať. To je taká (nordická?) pracovná morálka. Práveže nie stále, ale v podstatné okamžiky, to je to tajomstvo. Preto, pre tú našu nosnú energiu, tu naozaj nebude v článkoch diskurz o "víne, dobrých filmoch" a podobne - za prvé by sme tak boli zbytoční a za druhé to by zas mňa naozaj zabilo (ako tú rybu). Napríklad ak by som tu ja napísal Článok "Prečo mám ľudí rád", určite by si bola prekvapená a sklamaná:-)

Už sme to spomínali, to tu nie je literárny týždenník a jediné, čo som sa snažil podporiť bolo, aby sa ľudia nebáli a naučili sa vyjadriť, aj písomne. Stručne a jednoducho. Aby sa to ale nerozlialo, je naozaj nevyhnutné v článkoch držať redakčnú či ideologickú líniu, to bohužiaľ je očividne nevyhnutné. Na voľné publikovanie sú rôzne blogovacie portály, alebo facebook - tam očividne sa dá získať aj viac čitatelov.

Samozrejme len v dobrom, ty si ukázala už viackrát tvoj reálny bojový duch, takže to nie je o teb ani o nikom z prítomných, ale predsa len musíme pamätať na pravdu, že tento okolitý svet nepotrebuje spokojné tety, ale mladých nahnevaných mužov. Svedčia o tom konieckoncov aj tie Lepenovské francúzske voľby.

Norman

k tomu dobráctvu film, čo v tieto dni bežal aj na ktorejsi slovenskej TV, Zelená míla
https://ulozto.sk/!kNRd9f5EA/zelena-mila-cz-dabing-avi
ak si nevidela, stiahni si ho a určite ta poučí, "čo robíš zle". Nuž nič, tak to proste je.
(treba im samozrejme prepáčiť a si odmyslieť niektoré americké triviality)

Púpavová

aspoň na čas.Naozaj dík za všetko,určite za Wagnera,fakt,to bola teda hĺbka.Keď som po prvý raz počúvala Parsifala,Vivo,to bolo také,akoby som si spomenula na niečo,čo je neskutočne hlboko,mylne sa to nazýva smrť.Správnejší výraz je hĺbka.Norman ma chce chrániť a preto mi odporúča ísť do kúpelov.Dobre,ako vždy,má pravdu.Odchádzam k Hájkovi,ideologicky je mi už bližšie.Sia :)

Norman

veď ja ti neodporúčam ísť do kúpelov?:) To si si vybrala sama, nevyhováraj sa.
A nemám vždy pravdu, ani zo srandy:)
Ale akceptujem, že u Hájka je viac srandy. Ináč vôbec je na alterantívnych weboch akosi viac srandy ... teda na českých, veď slovenské vlastne skoro nie sú.
No ale zrekreauj sa, máš pravdu.

Vivo

Ešte dnes keď (chvalabohu iba v TV) vidím infúznu flašu, zaznie mi v ušiach https://www.youtube.com/watch?v=Sa4P4uVUVOs - "Эх так давай !" :-D
Naozaj ďakujem, potreboval som to a pomohlo! :-D

Toto je živý folklór, žiadna umelina ...

Náhodný okoloidúci

O takých malých, nie príliš obľúbených.
Pred niekoľkými rokmi som videl v telke dokument o zvieratkách. O takých malých, o škorpiónoch.
Jeden nešťastný škorpión sa dostal príliš blízko k mravenisku. Mravce sa naňho vrhli a doslova ho rozobrali na jednotlivé články. Jeho klepetá a jedovatý tŕň na konci chvosta mu boli prd platné.
Ja neviem, či z toho pre nás vyplýva nejaké poučenie. A možno aj vyplýva. Škorpión pre nás smrteľne nebezpečný, ale aj on je bezbranný voči krpatým mravcom. Tým samozrejme nechcem povedať, že by sme si preventívne mal do bytov nasadiť dravé mravce, aby nás chránili pred škorpiónmi. U nás škorpióny nežijú.

Buheh

Ach jaj.

Vivo

je voľné zruženie ľudí, ktorí si medzi sebou vymieňajú názory, poznatky, občas si aj zanadávajú a zabedákajú, lebo nechcú otravovať svojimi bolesťami svoje bezprostredné okolie.

Spontánne sa dajú do kopy ľudia, ktorí majú podobné názory. Bez toho, aby sa pretŕčali v médiách, aby ich platil nejaký Vyvolený cez nastrčené nadácie. To nie je o oportunizme! Čo môže mať z prezentácie svojich názorov šialený Nick?

Toto môže vadiť iba niekomu, čo v rámci dozoru za peniaze nejakej mimovládky špicluje na Internete a snaží sa rozbiť podobné komunity už v zárodku. Teda oportunistickému blbcovi - a máš tu môj pôvodný názor bez linkov!

Buheh

Neber to ako že Ti chcem nejako pochlebovať, ale táto pasáž sa mi veľmi páči:

"...Podstata konfliktu s anglosionistami nie je totiž v tom, kto je rasista (anglosionisti boli a sú najväčší reálni rasisti), kto kritizuje falošnosť či nefunkčnosť demokracie (anglosionisti sami považujú demokraciu za špinavú handru a každého, kto na ňu verí, považujú za kreténa). Tu nemožno dosiahnuť zmierenie ustúpením z pozícií, lebo konfilkt je len a len v jednom bode - či národ podlieha anglosionistickému otroctvu, alebo nie. Ak politik dá hlavu do jarma, do okov, je demokrat. Ak nedá, tak je extrémista, fašista."

Svojho času si spomínal, že by bolo dobré zbierať najlepšie formulácie. Tak túto by som odložil, môže sa zísť.

Buheh

"Náš nacionalizmus nie je nenávisť k niekomu, ale horúca láska k svojeti." Radšej ani nenapíšem, kto to povedal, lebo NAKA. Len naznačím, že to bol bývalý slovenský prezident. Nie ten minulý, ale jeden z tých dávnejších, vojnových čias.

Norman

tu treba ale dodať, že náš nacionalizmus ani nie je nacionalizmus Tisov. Tiso skončil na oprátke, a preto jeho teórie nie sú najlepšie teórie.
(i keď úplne vážne bol zo slovenských prezidentov asi najväčší humanista a do prvého stupňa základných škôl by sa hodil)

Buheh

by sa hodil... myslíš akože jeho zarámovaná fotka?

No neviem... tu sa opäť dostávam k mojej starej myšlienke, že každú prácu by mal robiť ten, kto je na ňu odborník. Piecť chlieb má pekár, obuv opravovať obuvník... a politiku robiť, no deti, kto je na to najvhodnejší? Predsa politológovia.

Na prvom stupni jednoznačne najviac by ukázala fotka Mesežnikova. Áno, tá čo tu koluje. Tá s chlpmi.

Aj Chmelár by mohol byť, ale len do školy pre mongoloidné deti, ako vzor. Samson... ten do prvého stupňa nie. Ten je na pohľad príliš obscénny, deti by zdiveli. Samson by pekne ukázal až na učňovke. Tam by bol pre učňov aj väčší priestor na kreativitu (Mesežnikova už príliš nevylepšíš, skúšal som a nejde to). A Samson by sa školákom aj lepšie počúval zo školského rozhlasu pri prejave 1. septembra: "žiááááci, trrrrrrreba sa učiť o demokrrrrraci a evrrrrropských hodnotách. Zostaňte verrrrní odkazu svatého Rrrrrremiáša..." Keby sa na tých reproduktoroch riadne vybúšil zvuk... ani trocha chrapčania by nevadilo, to by urobilo atmošku. To by sa mi páčilo.

Norman

áno, to myslím, zarámovaná fotka.
Keď už tam niekoho musia mať - a ja som za, nech tam majú.
Predsa im tam nebudeme vešiať, tak ako ty žartuješ, nejaké chlpaté tlsté kisky.

Buheh

Môj bože, teraz mi to došlo. Veď tie úbohé deti teraz majú rozvešané v triedach... ale to je hrozné!!!

Vivo

sa dobre kritizuje bez ohľadu na kontext, v ktorom ho hlásal. Na kontext doby a okolitej politiky počas vzniku Slovenského štátu.

1. Slovensko bolo medzi mlynskými kameňmi. Hitler, Stalin, Horthy, ale nezaostávali ani poľskí a českí politici. Keď potkana zaženieš do kúta, a Slováci boli v tejto pozícii, vyvádza poriadne a niekedy aj amorálne hlúposti.
2. Kňaz nemal teoreticky čo v politike robiť. Vatikán bol z jeho vstupu do politiky nešťastný, svedčia o tom odtajnené archívy Vatikánu. Ale pozrime sa objektívne, kto bola inteligencia na Slovensku po roku 1918. Väčšinou katolícki a evanjelickí farári a ich bezprostredné okolie.
3. Komunistickí historici sa snažia vykresliť Tisa ako nacistického vodcu. To je veľmi účelovo vykonštruovaná kravina, ktorá mohla prežiť iba vďaka tomu, že postupne rôznymi metódami pomaly alebo rýchlo vykynožili priamych svedkov jeho vládnutia. ŠtBáci komunisti ako Kamenec, ktorého vyznamenal náš pán Veľkonemožný prezident, mali monopol na interpretáciu histórie. V realite veľa vecí sa dialo priamo proti Tisovej vôli a dokonca aj bez jeho vedomia. Na Slovensku nevládol klérus, nebol tu stavovský štát, klérofašizmus je teda komunistický účelovo vykonštruovaný (najmä bratmi Čechmi) nezmysel.
4. Jozef Tiso nie je prezident, ktorým by sme sa mali chváliť. Ale výsledok – vojna obišla Slovensko najlepšie z okolitých krajín – hovorí za všetko.
5. Dá sa robiť politika v čase vojny morálne čisto? Nie je nevyhnutné postaviť proti nacionalizmu okolitých národov vlastný? V čase „silnejší pes jebe“ sa nemá kľučkovať a naopak nechať sa zožrať? Komu by to vyhovovalo?

Vivo

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%BD_retr%C3%ADver

Na počudovanie je to pes, ktorý veľa strpí, ale potom sa môže stratiť nervy a zaútočí. Mali by sme si z tohto psa zobrať príklad! Neútočiť zbytočne ale až keď niekto prekročí hranicu, neváhať!

V USA je to vraj čo sa týka takýchto incidentov na druhom mieste!

Vivo

stačí pochopenie. Keď si prečítate životopisy aj takých oblúd ako Hitler a Stalin, pochopíte že ich urobil takými ťažký život.

Nezdivieť!

Ale čo robiť, keď narazíš na na zdivené besné zviera, čo iba vyzerá ako človek?

sandro

Tak ako zaznelo v tomto videu. Hlavny problem je demoralizovana spolocnost a ten psychicky sok po vytriezveni bude obrovsky. Nemci su demoralizovani totalne, vidim to na nich takmer denne nazivo(frantici budu na tom asi podobne). Ani tisic faktov, ani osobna navsteva elit u nich doma s ospravedlnenim by nepomohla. Je to ako nejaka masova hypnoza. https://www.youtube.com/watch?time_continue=124&v=ox8gLgUnmyU
U nas prebieha posledna faza takejto demoralizacie obyvatelstva. Skonci zakazom jednej strany. Jedine, ze by sme sa potom postavili na realny odpor.

Norman

zas pripomeniem (zopakujem) fakt z mojej žiaľ už dosť dlhodobej skúsenosti.
Pred rokom 1989 jeden starší chlapík vyhlasoval:
"Títo komunisti to majú dobre premyslené, tí vydržia aj tých tisíc rokov. Napríklad nacisti, tí to mali tak hrrrŕŕ´, tí to mali len tak narýchlo, ale títo to majú vybudované a podchytené od základov".

Ale do pár mesiacov či do roka bolo po komunizme, po tej jebnutej utopickej ideológii.
Samozrejme, je to z blata do kaluže, ale nič nie je tak labilné, ako spoločenské dogmy a systémy.

nové