Podčlovek

Je mi ľúto vážení, ale bude naozaj potrebné opätovne oživiť kategóriu "podčlovek", ktorá asi najlepšie vystihuje tamtú protestujúcu bratislavskú svoloč. Keďže mnohí ľudia, pod vplyvom povojnovej propagandy, tento pojem nesprávne spájajú s inou, t.j. nebielou, rasou, rád by som prispel troškou histórie:

S pojmom "podčlovek" prvýkrát prišiel americký historik, novinár, politický teoretik a eugenik Lothrop Stoddard v r. 1922 vo svojej knihe "Revolta proti civilizácii". Pojem teda určite nebol vytvorený v NS Nemecku, ako sa mnohí mylne domnievajú. Stoddard týmto výrazom napr. zdôvodňoval, prečo majú obyvatelia Ruska takú nízku kultúrnu úroveň v porovnaní so západnou Európou a prečo tak ľahko podľahli vábeniu boľševizmu a hŕstke komunistických gangstrov. Pojem sa však nevzťahoval k nejakej konkrétnej etnicite či rase, ale k osobnostným profilom nachádzajúcim sa v každom národe, ktoré sú nachýlné k rozvracaniu spoločenského poriadku a podľahnutiu chorým, rozvratným ideológiám. Do tohto pojmu však Stoddard zaraďoval napríklad i kriminálnikov, recidivistov, závislákov, asociálov/chronických lenivcov, sexuálnych deviantov, promiskuitných, nemorálne žijúcich jedincov, atď, atp., jednoducho úplne všetko, čo mohlo nejakým spôsobom ohroziť vysokú, štíhlu, plavovlasú, poriadkumilujúcu a nie veľmi temperamentnú civilizáciu. :-) (Veľmi nadnesene povedané, ale pointu máte).

Takže podľudí nájdeme v každej rase a v každom etniku a osobne ma veľmi zarmucuje vidieť, že i v slovenskom národe, ktorý mám v zásade naozaj rád, sa narodilo až toľko zbytočných a škodlivých existencií aké vidíme na obrázku nižšie.

 

 

 
Jozef Novak

To je fakt. Velmi výstižne napísané. Dodať k tomu možno len to, že aj my ktorí ešte ako tak stojíme vzpriamene, aby sme si dávali pozor nech nepadneme. Mýliť sa je tak lahké a ludské. Prišla raz za mnou dcéra, že je jej náramne lúto tých farárov, ktorí sa dokodrcali až z Košíc do Bratislavy na svojich traktoroch. A že tá "fašistická sviňa" Matečná ich neodbavila. Že to chce na ministerstve odborníka, ktorí v takom nejakom úrade už pracoval. Mali sme pomerne dlhú výmenu názorov, ktorá skončla s tým, že ak ona, dcéra tak dobre do toho vidí, tak jej dám papiere od maminých pozemkov s ktorými už som si rok nevedel dať rady. Skončilo to tak, ako to býva takmer vždy v týchto prípadoch: dala to bratovi nech to rieši on:-).

Norman

tak to chodí, mladí sú riadne zblbnutí.
ja tiež nie som zameraný napríklad na tie pozemkové veci, ale Matečná zdá sa patrí medzi tých pár ministrov, čo sa venujú práci fakticky. A pamätáte, ako sa reálne rozplakala pod štvanicou novinárov a opozície?
A toto nazvú mladí "fašistická sviňa".

Raz sa asi tým svojím "fašizmom" zadusia.

Naozaj, rozklad mentality a kultúry určitej množiny populácie dospel tak ďaleko, že stratili všetky prirodzené inštinkty sebazáchovy. A to ich zničí. Každý prílišný odklon od prírody proste končí zákonite záhubou.

vrbovčan

o Matečnej, jej otec dostal infarkt a zrejme v nemocnici vtedy bojoval o život. Preto ten plač. Spomeňte si výroky L. Nicholsonovej o nej. A ešte ju obvinila, že plačom chce verejnosť citovo vydierať.

Roland Edvardsen

Plakanie na verejnosti môže byť ošemetná záležitosť. Popravde, toto je jeden z dôvodov, prečo môžu mať niektorí problém so ženami v politike (a aj v iných oblastiach) a následne ich obviňovať z prehnanej a rozkolísanej emocionality, lability. Nemala by žena ako politička byť rovnako chladnokrvná a neukazovať slabosť podobne ako akýkoľvek iný chlap? :-) Každopádne, ja si myslím, že výnimkou by rozhodne mali byť práve prípady, kedy žena plač využije na manipuláciu a získanie si ostatných (ako to robila napr. Mária Terézia). To už je predsa len iné, takéto typicky ženské metódy ženám predsa nemôžete uprieť. :-)

Roland Edvardsen

Dokonca nech už by Matečná bola akákoľvek, tak to čo predvádzajú títo tzv. farmári je jednoducho do neba volajúca drzosť. Tu nejde o to vyriešiť nejaké ich konkrétne problémy (lebo inak by sa ich traja zástupcovia s Matečnou stretli, ale to odmietli, aby namiesto toho mohli robiť cirkus aj s infantilnou a neurotickou spodinou drzo sa prehlasujúcou za "Slušné Slovensko"). Jednoducho je to zase ten istý príbeh, ktorý dobre poznáme i z minulosti - manipulácia istej špecifickej skupiny a jej zapojenie do tradičných mimovládkových intríg zameraných na prevrat voči vláde. Čiže "aktivisti/farmári" nech neočakávajú, že skutočne slušní ľudia budú za nimi stáť. A teátro s kiskoidom a vrecom zemiakov bolo už obzvlášť nechutné - holt, sú to všetko podľudia, čo od nich očakávať, že?

Ľubov

Sú všade.

Hádam bude jednoduchšie poukazovať na miesta,kde nie sú.
https://www.maminka.cz/clanek/opravdu-vychovavame-deti-bez-predsudku-zam...

toto som si všimla náhodou,čistý sliz,fuj.

Norman

Nie že slušní ľudia za nimi nebudú stáť, ale slušní ľudia ich majú povedať svoje. Alebo ich "opluť", alebo aj tvrdši zakročiť. V piatok stáli ešte pod mostom z petržalskej strany, teda len ich stroje s transparentami, tí patetickí blbci. Hovorím, ľudia sa nemusia báť a slušne ich poslť do riti.

Sú to podľudia, alebo teda, v dnešnom slovníku, psychopati. Hej, v tomto prípade uznávam zneužtie tohto výrazu na tieto opice. Ale hlavne treba pripomínať, čo tiež aj ty hvoríš, že ONI sú extrémisti.

Preto ale ja už na ich demonštrácie nechodím ani pozrieť - za prvé sú už ceľkom bezcenné, ale aj by sa mohlo stať, že niektorý z nich by si už mohol odniesť aj fyzickú újmu - situácia stále graduje :).

nové