Poliaci dodajú stíhačky

Podľa najnovších správ, Poľsko teda dodá stíhačky na Ukrajinu. Biden súhlasil, či prenejšie, ich presvedčil. Predpokladám, že ich presvedčil v tom, že lietadlá nepôjdu cez Rammstein, ale priamo z Varšavy. Priniesla to Pravda.

Tak, ako predtým dostávala Ukrajina ubezpečenie, že ich Big Brother nenechá padnúť, tak si teraz veria Poliaci.

Čo za debilov sa priam dobrovoľne dostávajú do situácie, že idú bojovať za svojho uzurpátora? 

 

Je tu ale aj otázka o hlbšom smerovaní.


Na čom sa dopredu dohodli USA a Rusko, na akej vojne? Lokálnej klasickej, alebo širšej klasickej, alebo menšej jadrovej (žiadna bomba nepadne na USA či centrálne Rusko, ale inde áno)?


Svetové hospodárstvo Ameriky (a jej vazalov) čoraz viac krachuje, takže potrebujú naozaj silnejšiu vojnu.

A vždy sa chcela zbaviť slovanskej konkurencie.  
 
Ema

...to vyzerá na neriadenú demoláciu celej EÚ, a to dokonca bez použitia trhavín.

Čítanie k nedeľnej káve

Jan Campbell: Než kapitalismus skončí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Campbell-Nez-k...

slaven1

Choď priamo ku zdroju https://t.me/s/khazinml

ilusion

Dodajú, pokiaľ im ich Rusi ešte pred dodávkou nezbombardujú. Pjakin hovorí o poslaní rakiet na poľské letisko a na Ankaru radí poslať atómovku.

ilusion

Všimol som si takú zvláštnu vec. Za Rusov už bojujú na Ukrajine aj Čečenci. Pritom len pomerne nedávno proti Rusom bojovali v dvoch vojnách. Žeby im niečo došlo a pochopili niečo? Ktovie, možno o pár rokov budú aj Ukrajinci veľkými ruskými spojencami.

Norman

zrejme AJ preto sú tam - aby Putin dokázal, že dokáže získať spojencov aj z tých, s ktorými sa nedávno ruval, a to dlhé roky.
O všetkom rozhoduje sila a perspektíva. Podľa určitých parametrov a pre určité národy a oblasti ju má Rusko.

slaven1

Čečenci sú spojenci lebo sa im prečistili mozgy (defašizovali). Mali čas rozobrať sa, kto organizoval 1. a 2. vojnu v Čečensku. Briti a Američania. Cena za toto poznanie bol na prach rozmlátený Hrozný.

Mimochodom, v Čečensku bojovali na strane USA aj dnešní svidomití okrajinci (ich logo lob taky červeno-čierny kríž) a na strane okrajiny dnes bojujú aj Čečenci, ktorím sa mozgy prečistiť nepodarilo.

Dusanbe

sú na to síce dostatočne šialení nacionalisti a rusofóbi, ale v tomto prípade to bude skôr ako píšeš.
Podobne, ako to bolo s odovzdaním našich letísk USA - keď slizký pĺž Naď informoval ako dlho a urputne musel vyrokovávať, kým sa mu podarilo vybaviť pozvanie amerických vojakov na Slovensko.
Takže za tým bude skôr tlak Washingtonu, ktorý postupuje stále ďalej salámovou metódou - čiže metódou rozdrapeného malého decka, čo spraví vždy ďalší a ďalší zakázaný krok, až pokiaľ nedostane poriadne po zadku.
Je celkom možné, keďže funkčných ukrajinských vojenských letísk veľa neostalo a Rusi názorne ukázali, že ani v budúcnosti neostane - že v nejakom zaoceánskom zelenom mozgu skrsol nápad, že ukrajinská armáda bude operovať z poľského letiska !

Nemajme zbytočné ilúzie ani o Rusku - to naozaj ničomu neprospieva, ale žeby bol nasledujúci vývoj dopredu dohodnutý medzi Moskvou a Washingtonom - to si naozaj nemyslím, v tomto by som s Tebou nesúhlasil.
Iste, Amerika by také ubezpečenie potrebovala ako soľ - aby sa hralo podľa jej pravidiel a na území, ktoré ona určila, ale ako tu už bolo písané - až takí sprostí tí Rusi nie sú.
Takže budúcnosť je neistá a všetko je možné.

Norman

Myslená je tichá nepísaná ba ani nevyslovená dohoda. Na udalosti možno až tak hľadieť. Ak nie dohoda, tak vzájomé porozumenie.

Pred takýmto zákrokom sa určite hovorilo či naznačovalo, z oboch strán, čo by sa dialo, ak Rusko zaútočilo na celú Ukrajinu. A Rusom sa dali informácie, že Amerika sa (naisto) nezapojí do (mpžnej) vojny na Ukrajine.

Podobné predpovede a neformálne uistenia sa na diplomatickej úrovni dejú pri rôznych udalostiach, aj pri lokálnych vojnách a podobne.

Nechcem ťa presviedčať, aby si videl aj tento aspekt veci, len chcem vysvetliť, ako to myslím.
A nie je to ani o nejakom morálnom odsúdení Ruska. Oni túto strednovýchodnú Európu proste odpísali, a ani sa im nečudujem. Asi ani tak nejde o to, že tieto krajiny sú tak absurdne besne proti ruské, skôr o to, že toto šialenstvo presviedča Rusov, že sme ako národy proste chorí. Mäkkí, podlí, bezcenní.

Dusanbe

https://t.me/swodki/52890
To naozaj nevypadá ako podvrh. To je skutočné.

Dusanbe

https://t.me/swodki/53006
tu je to ešte...

Norman

Priatelia, prosím, šírte tento príspevok čo najviac, je veľmi dôležitý. Celý svet by si mal pozrieť zábery, na ktorých ukrajinskí bastardi strieľajú do našich zajatcov, aby si uvedomil, že vojna nie je medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorú podporujú krajiny NATO, ale medzi dobrom a zlom.

Na spomínanom videu je vidieť, ako ukrajinskí bojovníci strieľajú ruských zajatcov do nôh a potom ich bijú. Na začiatku videa sú ruskí zajatci ležiaci na zemi s prestrelenými nohami, niektorí z nich majú zlomené kosti v nohách. Šance na prežitie takýchto zranení sú za týchto okolností malé. Možno nadobudnúť dojem, že ruskí vojaci boli zajatí ako zranení. Ale nie. Na konci videa sú všetci prichádzajúci zajatí ruskí vojaci postrelení do nôh ukrajinskými bojovníkmi. Mnohí zomierajú na bolestivý šok priamo v zábere. A všetko to nakrúcajú samotní ukrajinskí bojovníci. To isté robili zajatým obrancom Donbasu celých 8 rokov. Nech celý svet vidí, že Ukrajina je ISIS.

Norman

od človeka z Donbasu.
https://t.me/neoficialniybezsonov/9964

preložené automatom, predsa len v niektorých miestach nie dokonale.

Najdesivejšie na týchto záberoch je, že títo (ne)ľudia hovoria čistou ruštinou. Nejde o nejakých radikálnych islamských Arabov alebo Afričanov. Sú to Rusi. Bývalí Rusi.
ISIS, podobne ako Ukrajina, však nebola zbierkou šialených Arabov alebo Afričanov, ale len šialených ľudí. Všetky národnosti. UKRAJINA = IGIL".

Píše Žuchkovskij, ktorý tak trochu strávil veľa času v DLNR. Ďalší plukovník Rosgvardie (len zákon vám bráni napísať elf) vysvetľuje:

"Strávil som veľa rokov vo vojnách, ale náš nepriateľ v tejto špeciálnej vojenskej operácii ma prekvapil a ohromil.
- Čím?
- Bezohľadnosťou k vlastnému obyvateľstvu.

Bol som v Náhornom Karabachu, Sumgaite, Jerevane a Spitaku, zúčastnil som sa na zmierení osetsko-ingušského konfliktu a na protiteroristickej operácii na severnom Kaukaze.
Nikto - ani Azerbajdžanci, ani Arméni, ani Čečenci - nikdy neohrozoval vlastný národ. A tu proti nám bojujú podľudia, ktorí zámerne vytvárajú bojové pozície v obytných oblastiach a strieľajú raketovými granátmi do výškových budov. Toto je kvintesencia fašizmu, neľudskosť dovedená do extrému. Na pravdu o tomto zverstve musí upozorniť každý Ukrajinec.

Niektorým Ukrajincom treba povedať pravdu. Ukrajinci sú na videu. Rozbili zadnú kolónu, postrelili väzňov do nôh v očakávaní, že zomrú alebo sa stanú mrzákmi, a vysmievajú sa im na kameru. Povedia im pravdu? Veľa šťastia. V roku 14 som nosil vo vrecku granát, aby som nemusel povedať pravdu, vtedy sme vedeli - zajatie neexistuje. Je tu smrť a smrť pre zbabelca, ktorý nezomrel, je krutá. Tie sú horšie ako SS.

V Donecku to vždy vedeli, a tí, ktorí to nevedeli, hrdinom to rýchlo vysvetlili na príkladoch. A na Ukrajine to vedia, pretože tam nie sú žiadne kvety a žiadna podpora a nebudú, kým nebudú na centrálnych námestiach obesení bojovníci UGIL, ktorí vyvolávajú hrôzu. Liberálna verejnosť bola zdesená Izoláciou a pivnicami, nariekala nad ukoristenými ramienkami, ale medzitým to bola odpoveď. Len odpoveď. Zverstvo plodí zverstvo. A Donbas sa zdržal, silno sa zdržal. A tí, ktorí nemohli, sa rýchlo zdržali. My nie sme oni.

A osem rokov Donbas klopal na každé dvere (ruské dvere), neverili nám. Alebo skôr prikývli, ale v očiach mali napísané - klameš. Minule mi jeden kolega povedal - teraz už viem, že si hovoril pravdu. TERAZ viem, kedy sa ma to dotkne.

Užitočné video, okamžite vysvetľuje, prečo ľudia ako Strelkov vyzerali ako fňukali a alarmisti a žiadali vojnu. Vedeli sme, že to budú Rusi. Našťastie sme udreli prví a našťastie sú tu takí chlapci, ktorí položili svoje životy, aby obyvateľstvo, ktoré sa osem rokov kúpalo v teplom kúpeli, malo čas a možnosť pochopiť - UGIL je blízko. Mohla by s nimi byť vojna. Buď my, alebo oni. Tretia možnosť neexistuje.

Čím skôr to úrady a spoločnosť pochopia, tým je väčšia šanca, že ruské ženy nebudú znásilňované, ruskí muži nebudú mučení a zabíjaní tým, že ich budú nútiť kopať si vlastné hroby, a deti nebudú predávané do sexuálneho otroctva. A to hovorím už osem rokov. Nemusíte tomu veriť, môžete si to overiť, ako vo videu.

Poviem len jedno, nie všetci sú takí, je to menšina, v spoločnosti je pevné percento šmejdov. A na to musíte pamätať aj vy. Nie represie, ale súd alebo skôr tribunál.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Dusanbe

posúdiť ich ruštinu, mal som skôr pocit, že to čo tam znie, občas nie je ruština.
S mučenými sa pravdaže "rozprávali" rusky.
Čo som pochopil, podľa zachyteného, boli to zrejme ruskí prieskumníci.
Vraj to je niekde v Charkove.
Možno - podľa oblečenia - jednotka, ktorá sa mala infiltrovať na územie nepriateľa - t.j. nie prieskum bojom, možno minimálne vyzbrojení vojaci.
Myslím, že z týchto nie je na výmenu počítané so žiadnym.
"Privet" - prestrelenie nohy, potom pažbou do tváre, neskôr plastové vrecko na hlavu...
Chápem, že nepriateľ sa nevíta obloženými misami, ale toto už je naozaj trochu moc.
No, k ruským vojakom sa toto video určite dostane.

Norman

len pre istotu pripomínam, že text predošlých dvoch mojich komentárov som len zobral z webu a preložil ho (na automate). Tam niekto napísal to o ruštine , ale zrejme to dotyčný myslel tak, že vedia veľmi dobre po rusky, no proste to nie sú nejakí cudzí fanatici, ale vlastne "bratia".

Na Ukrajine sa dnes vedie občianska bratrovražedná vojna. Aj keď je organizovaná štátmi, je to občianska vojna - rovnako ako Španielsko 1936.
Začali je Ukrajinci v roku 2014, keď po revolúcii nastolili hneď výrazné protiruské tendencie, ktoré hneď viedli k násilnostiam proti Rusom. A "humanistický Západ" držal hubu.
Revlúcia 2014 mala za svoj ciel zhoršiť vzťahy s Ruskom, Ukrajina zobrala na seba úlohu provokatére. Navyše samotná takáto revolúcia porušila zmysel dohôd pri rozpade ZSSR, ktorých pointa bola, že štáty budú ďalej tvoriť určitý kultúrne politický celok. Základným problémom bol rozpad ZSSR, ktoré tvorilo jeden celok (ako USA) a bolo v podstate nemožné ho rozdeliť podľa jeho absurdných vnútorných hraníc, kedže RUSKO malo námorné základne na Kryme - teda v cudzej republike - proste od samého začiatku zdroj problémov.

kali

https://rumble.com/vygixr-syrsk-prezident-bar-assad-vysvtlil-pro-sionist... Syrsky prezident Assad to tiež zhrnul celkom presne.
„Pokud se to západu hodí, umí být přítelem s kýmkoliv. Co je ale zásadní, to je Asadův výrok o tom, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský je podle Asada sionistický Žid, který nemá problém podporovat neonacisty na Ukrajině, protože sionistům na západě se to právě teď hodí. Vůbec jim nevadí, že neonacisté a jejich předci vraždili Židy, protože západ podle Asada nemá žádné zásady. Všechno se posuzuje jen podle peněz a momentální výhodnosti, s kým být přítel. „

Norman

ako pri tejto téme vyšlo jasne na povrch, v Rusku a okoli chápu nacizmus ináč, ako u nás, na Západe. Kým u nás na Zápase sú nacisti definovaní na základe toho, že upozorňujú a bojujú proti židovskému šovinizmu, na Východe sú definovaní ako tí, čo chceli zničiť Soviet Sojuz, Rusko. Preto Sionistom nevadia militanti a zabijáci, držiaci sa druhého štýlu. Nemám nejaké výrazné info, ale stavil by som sa, že taký Azov má, čo sa týka "židovskej otázky", len umiernené bezzubé a nepodstatné vyjadrenia.

Ale nech je to s potetovanými hrubokrkmi akokoľvek, (mimochodom, vy si spomínate, že by vojaci Wehrmachtu, nehovorím SS, boli potetovaní hákovými krížmi a iným untermesch pičovinami?), tu platí, ako povedal Asad, že Západ nemá žiadne zásady, spája sa s tým, čo mu aktuálne vyhovuje. A takíto protiruskí "nacisti" im vyhovujú výborne.
Tu pripomínam aj spájanie sa Západu/Ameriky s islamistickými radikálmi, teroristami.

nové