Ponuka testov v Čechách

Toto tvrdí dnes Jaroslav Flegr. Je to zaujímavý príklad, že možná pomoc od odborníkov môže byť zametaná pod koberec. To ťažko posúdiť, pretože v západnej spoločnosti kasínového kapitalizmu proste racionalita očividne neplatí. Ale týka sa to aj nás, víkendového tzv. plošného testu. Takže:

 
 

Milý Micíku. Ozval se mi starý známý, kolega z Přírodovědecké fakulty UK Emanuel Žďárský. Ten už 30 let vede akreditovanou diagnostickou laboratoř na DNA testy a je zároveň soudním znalcem v oboru Zdravotnictví, odvětví molekulární genetika.
Už v březnu vyvinul RT PCR test umožňující velkokapacitní testování na Covid ze samoodebraných slin. Do současnosti provedl touto metodou asi 40 tisíc testů, přičemž citlivost testu je 95 %, specifita téměř 100 % a náklady na jeden test mohou být i pod 100 korun. Babišovi, Prymulovi i ministerstvu a dalším orgánům svou metodu nabídl zdarma již 15. 16. a 23. března, s tím, že jeho přístrojové vybavení umožňuje zpracovávat skoro 200 tisíc vzorků denně. Pan Prymula jeho nabídku okamžitě označil za nesmysl a na další urgence v následujících měsících ani on, ani jiní obeznámení už nereagovali.
Aktuálně vypracoval metodický návrh, jak pomocí této metody otestovat veškeré obyvatelstvo Česka během necelého týdne, a to bez zatěžování praktických lékařů nebo pracovníků stávajících odběrových míst a laboratoří. Metoda je nejen o polovinu levnější než ta antigenová, na kterou chce vláda vyhodit několik miliard nákupem ze zahraničí, ale zároveň nejméně 4x citlivější – proklouzlo by jí jen asi 5 místo stávajících 20 (možná spíše 30) ze 100 nakažených. Tak Micíku, a teď mi prosím prozraď, v čem je zakopán pes. Že by v tom, že z české levné metody nekoukají stamilionové provize pro naše zdravotnické kmotry?

 
Doplnenie z druhej strany
 
A toto je vyjádření profesora Prymuly: „Doktor Žďárský byl pozván na Ministerstvo zdravotnictví na panel odborníků, kde byl mj. docent Hajdúch, prof. Macek i zástupci SZÚ a kde měl obhájit svůj test. To se mu úplně nepodařilo. V systému je samozřejmě nutné používat validované testy. Byl vyzván, aby svůj test certifikoval. Dosud nemám zprávu, že by tak učinil, i když měl od března dostatek času, aby metodu nechal SZÚ schválit. To se nestalo. Pokud je někde chyba, tak pouze na jeho straně.“
Odpověď dr. Žďárského zněla:
„Vážení pánové,
Je mi líto, ale text pana profesora Flegra je až bolestně přesný. Jsem rád, že onu podivnost s nasazením nekvalitních zahraničních testů pan ministr dostal za úkol přešetřit, každou hodinou zbytečně umírají v Česku na Covid19 lidé, kvalitní plošné testy už mohly běžet. Abych uspořil přešetřovací čas, předesílám, že existují Směrnice EU a zákony ČR a těmi se musí řídit i premiér, ministr i exministr. Situace je vážná, není čas na půtky, opět nabízím plně validovanou a všechny zákony ČR i směrnice EU splňující českou metodologii, která je schopná za poloviční náklady, než má Ag test, protestovat i celý národ během týdne s citlivostí více než 90% (tedy třikrát méně nejnebezpečnějších chyb - falešných negativit). Rychlé ověření (lze i během jednoho dne) by měl provést moudrý stát, neboť nejde o komerční produkt, já osobně své know how v něm Česku věnuji zdarma.
A ze zmíněného panelu odborníků, na který se odkazuje pan Prymula, existuje kompletní videozáznam, nebyla o plošném Covid19 testování řeč, šlo o jiný druh korupce, nyní bohužel pod rouškou Covida podstrčený i ve Sněmovně. Mám dokumenty, že jsem já i prezentované podle mínění nezaujatých soudních znalců, kteří si videozáznam poslechli, plně obstáli. Byli oponenti, kteří tvrdí opak skutečně nezaujatí?
Zdraví a k okamžitému přešetření i startu plošného Covid19 testování je připravený,
Emanuel Žďárský.“
 
 
 
 
 
 
 
 
Náhodný okoloidúci

"Konšpirácia" Aeronetu aj s fotodokumentáciou ako dôkazom:

https://aeronet.cz/news/exkluzivne-unikly-dokument-z-nejmenovane-olomouc...

Norman

samozrejme, že nemocnice nechcú liečiť covidov bez toho, aby za to dostali zaplatené. A to aj za tých, ktorí covid majú len ako vedľajšiu diagnózu - aj u tých stojí poskakovanie okolo viac nákladov. A samozrejme, že si doktori radi pomôžu dostať násobne viac prachov od poisťovne - robia to pri KAZDEJ chorobe, samozrejme že aj pri pandémii umelo nafukujú svoju posratú dôležitosť.
Ale všetkých mŕtvych zrazilo auto alebo električka a úmrtné listy sú sfalšované?

Všimni na Slovensku - sa zavelilo, a nie vôli vírusu, ale kvôli platu išli masy ako lumíci. Museli ísť. Tento režim nepotrebuje nafukovať pandémiu, otrokov má aj bez nej - a to dokonalých. Zotročujú ich prachy, vládne tu plutokracia, despocia korporácií a peňazí. Tí žiadne čipy nepotrebujú, ani vyvolávať strach - pretože obyvateľstvo už dávno zotročené je.

To, že Matovič je magor a na Slovensku nie je normálna politická spoločnosť neznamená, že tie absurdity, čo sa doteraz popísali o Covide-19 aj v tzv. alternatíve, sú teraz nejako pravdivé.

Náhodný okoloidúci

Zhodneme sa na tom, že AE má výrazne bulvárne podanie správ a udalostí, so snahou o bombastické frázy. Taký konšpiračný bulvár.
Je mi jasné, že zosilnené hygienické opatrenia si vyžadujú zvýšené financovanie. To by bolo v poriadku.
Na druhej strane - prečítal som si ten "uniknutý" dokument a je natoľko prepchatý kovídom, až to vo mne zanecháva dojem, že účelom dokumentu je strčiť kovída všade, aj tam, kde to nemá medicínske opodstatnenie, len aby sa z toho niečo vytrieskalo.
Z našej slovenskej praxe je známe, že lekári nie sú platení za vyliečenie pacienta, ale za počet úkonov, a tak sa vyskytli prípady lekárov, ktorí si vykazovali úkony, o ktorých och pacienti ani len netušili, že ich absolvovali. Riešili to tak zdravotné poisťovne, ako aj polícia a súdy, jasný podvod. Našťastie sú to výnimky, aspoň dúfam.

Prípadu sa venuje aj Zvedavec, Stwora má tiež na AE kritický pohľad. To mu však nebránilo na predmetný článok upozorniť :)
Do diskusie tam píše chlapík, ktorý tvrdí, že v tej nemocnici pracuje:

http://zvedavec.org/vezkratce/17350/

Ale predovšetkým - AE tvrdí, že ten dokument im poslal priamo lekár z tej nemocnice:
"Jeden z lékařů nejmenované olomoucké nemocnice, který se už nemůže na toto dál dívat, pod podmínkou přísné anonymity, protože riskuje ztrátu zaměstnání, nám do redakce postoupil oskenovanou kopii interního nemocničního manuálu pro lékaře."

Norman

a nemocníc je jedna vec.
Žiaľ, "alternatíva" sa práve najprv zhovadila rečami o čipoch, o umelom vytvorení nejestvujúcej pandémie "za učelom roznecovania strachu" a mnohými inými podobnými fantazmagoriámi. Keď teraz niekto príde s tým, že sa konkrétne defraudujú peniaze, už ich nik neberie vážne. TO je chyba a vina tejto "antigatesovskej" šaškárne. To, že jestvujú globálne sily neznamená, že nejestvujú naozaj falošné a tupé konšpiračné teórie (príklady sú na Aeronete, ale aj inde).
Ale nie je to len ich vina. Idú im po krku a viacerých z nich zrejme zlomia. Vrátane VK, ktorého identitu zistili a odvtedy píše o tom, že Zem sa nafukuje a iných veciach, ktoré aj keby boli pravdivé, nemajú zmysel. Zrejme tak či onak osedlaná kobyla.

kali

Tu by som ešte poznamenal k Normanovmu komentáru, že pre každého otrokára naprieč históriou bolo a je životne dôležité aby otroci pracovali a nesedeli niekde zavretí (napríklad doma). Otrok ktorý nepracuje, je nevyužitý a neefektívny otrok, dokonca sa dá povedať, že tu prívlastok otrok stráca svoj zmysel. A v tom je ten paradox ktorý si mnohý v alternative mali uvedomiť v dobe prvej vlny a v karanténe zavretí niekde sami so sebou keď mali čas rozmýšlať nad svojím postavením vo svete. Miesto toho sa tejto tvrdej pravdy zlakli a radšej budú žiadať až prosikať návrat svojho otroctva, tej ilúzie slobody.
Druhá vec ktorú by som k tomuto chcel povedať je, že argumenty alternatívy a všetkých tých vyzívačov starých pred covidových čias sú postavené tak ako aj článok vyššie na akejsi snahe velkokapitalistov a nadnárodných korporácii pandémiu nafukovať aby mohli ešte viac zbohatnúť a získať svoju moc (prirodzene tam patrí Gates a farma lobby, neviem ale kde je potom taký petropriemysel, ktorý je na tejto kríze vyslovene stratový a istotne má väčší vplyv ako nejaké firmy s vakcínami). Vážený, je uplne logické, že v kapitalizme sa vždy niekto na niečom snaží nabaliť a podobný vzorec by platil aj pri iných prirodných alebo živelných katastrofach. Tak isto je uplne logické, že natom najviac stratový budú tí najmenej majetny a bohatý ešte viac zbohatnú, lebo jednoducho tak je rozložený svet a také sú pravidlá hry zvanej kapitalizmus. Ten kto má viac majetku, zdrojov, hentých švindel papierov má vždy lepšiu vychodiskovú polohu, je vždy o krok vpred, je vždy viac informovaný, ma viac slobody. Kocky sú už dávno hodené, Európa minimálne od 1945 roku je zotročená a je tragédiou, že toto stále niekto nedokáže pochopiť a keď nastane nejaký problém prírodného fenoménu ktorý túto štruktúru tohto zvrateného systému môže aspoň z časti naštrbiť, tak ešte bude volať heslá aby ho zachránil. A Bohužial bez obetí to nejde, za slobodu sa vždy prelievala krv.

nové