Postsovietska vojna

Je jasné,  že vojenský stret na Ukrajine má základ v rozpade Sovietskeho zväzu, v napätiach, ktoré ten rozpad spôsobil.

Súčasná vojna v postsovietskom regióne je explicitne záležitosť tam sídliacich národov a politických hnutí. V žiadnom prípade to nie je naša vojna.

Je to vojna bratrovražedná, tým pádom výrazne tragická. Sme za jej čo najrýchlejší koniec. Ale nie je to vojna čiernobiela.

Každý zo zahraničia, kto sa explicitne pripája k jednej z bojujúcich strán, sa dopúšťa podnecovania vojny, dopúšťa sa zločinu proti mieru. Každý, kto podporuje dodávky zbraní do bojových oblastí, je zločinec proti mieru. V klasickej terminológii je každý, kto sa takto zapája čo len politicky a podnecuje vojnu, fašista. 

Bohužiaľ, v takmer celej Západnej Európe vidno tento úbohý typ revanšismu, kde militanti nechávajú vyhorieť svoj zatuchnutý antirusizmus. Táto kampaň nenávisti je podnecovaná a riadená z Ameriky a slúži hlavne jej záujmom. Napĺňajú tak ducha predpovede porazených nacionálnych socialistov spred 75 rokov, že sa Amerika a Rusko dostanú proti sebe do svetového konfliktu.

Rusi sa hlavne v osobe Gorbačova pokúsili vyhnúť tomu konfliktu, ale ich historicky výnimočná dobrá vôľa bola zradená a Washington, naopak, neustále tlačil hrot smrti smerom na východ. Túto vojnu rozpútali jednoznačne a jedine Američania, bez nich by nebola.

 
Dlhodobé  problémy v postsovietskom regióne musia vyhorieť, a nie je to bezbolestné. Nedalo sa na dobré slová, tak teraz Ukrajinci, Rusi a im blízke národy zomierajú. Je to ale len na nich tieto problémy urovnať, je zločinom podporovať jednu stranu. Ešte horšie, ak je to strana, ktorá konflikt pred ôsmimi rokmi začala - strana ukrajinského Majdanu, toho najnovšieho druhu boľševickej revolúcie. Ako revolúcia v roku 1917, aj táto v roku 2014 zapríčinila nekonečné množstvo tragédií. Obe tieto revolúcie boli dovlečené a riadené zahraničím, obe boli zamerané proti domácim národom. Preto každý, kto súčasnú boľševickú majdanskú ukrajinskú revolúciu podporuje, je zločinec. 
 
Každá vojna má tendenciu sa šíriť, aj táto Postsovietska vojna sa môže ako požiar preniesť do európskych krajín. O to viac treba lokálnych radikálov a extrémistov dávať do chládku. Aj tých, čo sa  riadením osudu dostali kamkoľvek do čela štátu. Tu už niet kam ustupovať, ak nechceme vojnu aj v Európe. 
 
Ema

že jediní, kto si prajú rozfrckať túto vojnu po - najlepšie celej - Európe, sú Američania a Briti. Američania tam valia zbrane cez svoje európske kolónie - cez svojich agentov ako mrochta či potkaní pysk - a Británia ich tam valí priamo.
Nevidí to už len slepý, blbý, zbabelý alebo americký agent. Všetkým ostatným je to jasné.

To nemôže zostať nepotrestané.

Mimochodom, ruská Duma práve navrhla zastaviť dodávky plynu pre Európu. Očakávaný krok po všetkom tom besnení "európskych hodnôt".

slaven1

Videli ste niekde fotky alebo video celej vlakovej súpravy nejakého "diplomatického vlaku"? Ani ja nie. Zle by vyzerali zábery na vlak s BVP, Gradmi, húfnicami Zuzana...

https://aeronet.news/cesta-premiera-petra-fialy-vlakem-do-rusy-oblehaneh...

Po tom ako do Lvova išli prémiové bábky 3 krajín - Slovinska, Poľska, Česka - a následne britský Johnson a potom neadekvátna úradníčka z čela EÚ spolu s potkaním pyskom, tak teraz išiel ešte raz Duda a bábky z Pobaltia.

https://www.rferl.org/a/polish-baltic-presidents-visit-kyiv-zelenskiy/31...

Preto potkaní pysk nešiel do Kyjeva v prvom kole. Aby išiel na druhý krát a dal sa vypraviť ďalší vlak so zbraňami.

nové