Povolebné zhrnutie - prípad ľudových hnutí

Pripomeňme si, s akým modelom geopolitiky pracujeme tu na portáli.
Na rozdiel od oficiálneho modelu, ktorý rozlišuje len rozpor medzi Východom a Západom, my tu stále pripomíname, že výrazná, ak nie najvýznamnejšia sila je sila medzi nimi - Európa. Západ(Amerika) a Východ(Rusko) sú len dve krídla tejto európskej civilizácie. Neuznanie strednej centrálnej sily, ktorú tu pre nedostatok lepších názvov nazývame Nordikum, je najväčší problém histórie Európy od konca Druhej svetovej vojny.
V roku 1945 bola Európa rozpoltená a zotročená. To je fakt bez ohľadu, čo sa dialo predtým, kto bol čomu na vine a podobne. Európa bola rozdelená so zámerom víťazov, že jej tradícia bude ponížená a zanikne.
Po kolapse Východu(Ruska) v roku 1990 sa toto stiahlo zo svojej polovice, ale Amerika nepustila svoju a naopak, zabrala aj východnú Európu. Vytvorila svoju pseudo Európu Bruselu, svoju bábku. Stále nemieni dovoliť oživiť autentickú európsku tradíciu.
Ako štvrtý hráč na tejto geopolitickej scéne je Juh, od pochybného submisívneho južného kresťanstva, cez islám až po subsaharskú Afriku.

 

Nordikum

Táto tradícia prirodzene žije a viac či menej sa prejavuje aj politicky. Často sa deklaruje aj definuje ako "nacionalizmus". Na Slovensku sa nacionalistické hnutia výrazne orientovali na revíziu histórie, teda na históriu katolíckeho Slovenského štátu. Len sem-tam sa nordikum tradícia na Slovensku orientovala na zlomky tzv. "pohanskej" tradície - a ak, tak neprenikla do politickej sféry.
Vznikli tu teda určité "národné ľudové" hnutia, ktoré pri všetkých svojich prvotných problémoch a odpore režimu prenikli do parlamentu (2016). Bohužial, zvyšok je klasicky jednoduchá, večne sa opakujúca história: najprv zakladajúci členovia uverili, že (len oni) vedia, ako sa vyhráva lotéria, potom skostnatenie a zastavenie vývoja a rastu. Napätie viedlo k rozpolteniu na dve časti (nerátajúc už existenciu mnohých iných, menej úspešných skupiniek). A to k vypadnutiu všetkých z parlamentu pri terajších voľbách (2023). Napriek tomu, že národ je čoraz viac protirežimný a radikálnejší.

 

Čo robiť?

Ako sme už spomenuli, toto sú slabosti ľudových republikánskych síl:
1. viazanosť na minulé formy, ktoré navyše prehrali a už v minulom storočí sa ukázali ako málo schopné
2. nadmerná viazanosť na južanské, submisívne kresťanstvo
3. stále nadmerný radikalizmus, nenormálne choré odmietanie všetkého, čo nie je z ich dielne, čo nie je radikálne tak, ako oni.

Minimálne tieto tri. Vynechal som militariznus a drsnosť, ktorého nebolo veľa a našťastie sa ho rýchlo zbavili, respektíve zatajili (ako sa patrí v modernej "demokratickej" = pokryteckej spoločnosti). Trocha chýba intelektuálna sila a aj prirodzená, nie hraná dôstojnosť a prirodzené sebavedomie - ale nemožno mať všetko.

 

Konkrétne o hlúpej prehre vo voľbách

Áno, mnohé hlasy Republiky išli do Smeru, pretože ľudia dávali prednosť víťazstvu Smeru nad PS, ako existencii Republiky s malým koaličným potenciálom. Samozrejme, vina je na Republike - je jasné, že záťaž "fašizmom" bola priveľká, ale ona mala ukázať aj to, že je vôbec ochotná sa ku Smeru umiernene pridať - a to sa nestalo. Možno by to nakoniec vyšlo, ale pre voličov to bolo nakoniec príliš neisté.
Nejaké hlasy odobrala SNS, ale zas - aj tá sa dostala do parlamentu len tak-tak, takže jej to nemožno vyčítať, že sa snažila, že Danko zostril slovník, že Taraba zapracoval.
A znova - mnoho hlasov odobrali rozbroje s kotlebovcami a inými radikálmi - zvlášť tzv. Danny Kollár, ale aj Peter Marček či Infovojna sú obvinení z podrazáctva z osobných motívov. To celé je dôkazom detinskosti a nevyzretosti zúčastnených.

 

Čo to znamená pre budúcnosť?

Čo to znamená pre konflikt sociálne strany versus proamerické korporácie? Tak troch paradoxne, sociálnych demokratov to posilňuje. Z parlamentu zmizne naratív o "fašistoch" , budúca koalícia Smeru bude mať voľné ruky, menej zraniteľných miest, nebude sa mať už na čo vyhovárať. Táto koalícia je najsilnejšia od roku 2012, keď mal Fico k dispozícii, samovládu Smeru. Teraz je vo vláde len Sociálna demokracia (formy Smer a Hlas) a SNS. Majú pohodlnú väčšinu, nie je na čo sa vyhovárať, všetko je to v nich. Sú skúsení, mali by byť aj vediaci, a mali by byť aj rozhodní, a mali by byť aj neľútostní. Dosť bolo Beňových a iných zradcovských handier. Toto nie je hra o fazuľky, politikom ide už o krk (niektorí oň už aj prišli) a národu ide pomaly o prežitie - aj keď to to mnohí netušia, a vrstva mladistvých slniečkárskych idiotov má o tom ešte len malé tušenie a prirodzene tomu nechce veriť.

Čo sa týka budúcnosti strany Republika - mohla by prejsť procesom radikálnej očisty. Ale lepšie by bolo založiť niečo naozaj nové - k čomu možno aj dôjde, keď sa pod tlakom neúspechu bude Republika rozpadať.

Toto je súčasná situácia, aby sme s odstupom času mohli posúdiť, aká bola presná :)

 

0
Norman

Najnovší vývoj je ten, že Uhrík dáva na FB vtipy o Matovičovi . Asi mu je veselo, veď prachy sú a o pol roka nové voľby do Európy - a keďže doma nie sú v parlamente, tak vlastne nie je je čo robiť, tak sa azda znova nechá zvoliť do Bruselu.
Ak teda sympatizanti Republiky ale budú voliť.
A napríklad kanál telegramu pre sympatizantov hnutia z BA kraja bol zrušený - bol asi moc kritický. Voľby skončili, načo počúvať ľudí. :) S Dannym Kollárom sa spustili, ten im podrezal krk a teraz končia na jeho úrovni.
Takže spomínaný proces radikálnej očisty sa zatiaľ nekoná, naopak. Asi sa bude v kŕči čakať až do tých volieb do EU parlamentu.
Je to škoda.
Ale po prehratých voľbách sa v princípe nedá čakať pozitívny vývoj.

Ema

ministerstvo vnútra.
Nebezpečný hajzel prepojený s americkým deep state, ktorý kvôli tomuto postu stvoril pred minulými voľbami OĽaNO, presunul svojho pimprláka do PS, ale výsledok je ohrozený. V zákulisí vidno intenzívne hmýrenie. Tak uvidíme, či je nasadený dostatok účinných sľubov a vyhrážok, aby bolo zachované kontinuum.

Raz ale aj tak vylezie na svetlo všetok hnus, vrátane objednávateľov vraždy dvoch mladých ľudí a Lučanského podivnej smrti, ktorá s informáciami o tejto vražde pravdepodobne súvisí.
Stačí si počkať. Ako sa píše v biblii, to, čo je dnes skryté, zajtra sa bude vyhlasovať zo striech.

Truhlík

Neišlo mi to veriť, musel som si to pozrieť ešte raz.
https://www.hlavnespravy.sk/taraba-zotrel-moderatora-rtvs-klamete-sirite...
Moderátor Makara nazval proruským postojom panslavizmus. Panslavizmus bol paragraf za (Rakúsko-)Uhorska, za ktorý sa sedelo. Takže čo to tento fašistický hnoj Makara hovorí, že bude zatvárať za panslavizmus ? Toto hovorí tento fašistický veľkomaďarský hnoj vo verejnoprávnej televízii ?
Právnik Taraba samozrejme o takom paragrafe nepočul. Lebo za to mal toho posraného fašistu Makaru chytiť za golier a kopancami vyhnať zo Slovenskej televízie. Navždy.
To, čo tvrdím, že Slovensko sa dostalo naspäť o 150 rokov, sa opäť raz potvrdilo.

Norman

Som sledoval na živo.
Som si to pozrel.
Slovo "panslavizmus" som ale celkom prehliadol, rád som si to pozrel znova.
Ale naštval sa Taraba nefalšovane a zotrel hajzla Makaru výborne.
Makara to mal spočítané, ak ho nevyrazia z verejnoprávnej, tak nech idú Smeráci niekam.

Truhlík

Nasral si Fico opäť do huby ?
“Avšak všetko to, čo beží na komerčnom základe v rámci firiem, ktoré fungujú na Slovensku aj v ČR, to nemá na náš postoj žiadny vplyv a bude to normálne pokračovať tak ako aj doteraz,” dodal šéf slovenskej diplomacie.
Aby som povedal o čo ide. Slovenská republika je NAJVäČŚi dodávateľ delostreleckých granátov 150 mm Zelenského armáde. Bez nich by už dávno boli v rici. Ročne ich Slovensko vyrobí 150 000 ks. Hrubými počtami niekto na tom zarobil 1000 000 000 eur. Tak som aj neveril, že 1 miliarda eur nezavre Ficovi hubu.
Takže ako čítam Blanára tak komerčné dodávky munície budú pokračovať.
Vot vsjo. Voľby sú za nami, zabudnite.

Norman

to je mimo štát a bol by to problém zastaviť.
Samozrejme, že Smer sľúbil len to, že nebudeme robiť štetku, ktorá sa bude Ukrajincom podhadzovať. To ale neznamená, že Fico vzlietne a celú Ukrajinu sám porazí laserovým žiarením zo svojich očí. Dokonca aj keby to vedel, by som mu to neodporúčal spraviť.
Predsa nik nejak nehovoril, že budeme havlovsky teraz všetku zbraňovú výrobu zatvárať, len aby bol vo svete mier. Nechceme ťahať za druhých horúce gaštany z ohňa. A to ani za Rusov.

nové