V Prahe sa zrodila Pevnosť Európa

parlamentní listy

V Roztokách pri Prahe sa tento víkend uskutočnilo stretnutie európskych protiislamských síl. Témou bola aj veľká priotiislamská demonštrácia, pripravovaná na 6. februára 2016 vo viacerých európskych mestách - vrátane Bratislavy. Ďalej nám to už povie reportér Parlamentích listov: Společně účastníci schválili takzvanou Pražskou deklaraci. Měla by být základem jednotného postupu zúčastněných evropských zemí při společném tlaku na evropské elity při řešení současné migrační krize a narůstajícího nebezpečí islamizace Evropy. Jednotliví lídři pak na pódiu do kamery namluvili spoty vyzývající k účasti na celoevropské demonstraci. To už ze sálu odešli tlumočníci a vše se začalo balit. Nakonec přišlo hromadné prohlášení: "We are fortress of Europe" a "Wir sind Festung Europe".

"My jsme Pevnost Evropy," provolávají na kameru anglicky a pak německy představitelé evropských protiislámských hnutí, kteří se sešli nedaleko Prahy. Ve velkém sále hotelu Academic v Roztokách se za zavřenými dveřmi domlouvali na demonstraci proti islamizaci Evropy, která by měla proběhnout šestého února ve čtrnácti zemích starého kontinentu. ParlamentníListy.cz se sice dostaly do sálu až po jednáních, ale i tak se leccos dozvěděly.

Od Itálie po Estonsko

V Roztokách se sešla různá protiislámská hnutí. „V Estonsku nyní neprožíváme stejně kritickou situaci jako přátelé v Německu, ale protože spolupracujeme s Finy, uvědomujeme si, že ochrana Evropy je společným cílem,“ nechala se slyšet představitelka Konzervativní lidové strany Maria Kaljustej. V sále se kromě obligátních angličtiny a češtiny hovořilo také polsky, německy, slovensky a bulharsky. Zakladatel prvního a největšího, tedy německého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islmizaci Evropy (Pegida), Lutz Bachmann prohlásil, že nikdy neposkytl žádný rozhovor a tak to i zůstane. ParlamentníListy.cz odkázal na mluvčí Pegidy Tatjanu Festerling. (Rozhovor s ní zveřejníme následující týden - pozn. red.)

Nicméně úplně všichni se nedostavili. Představitelé italské regionální strany Lega Nord prý zůstali stát na dálnici. Poslali fotku, jak parkují za kamionem, který je roztažen napříč dálnicí. Alpy jsou prostě nevyzpytatelné. Se Švýcary a Francouzi zase proběhla videokonference. "Jednali jsme o organizačních věcech a další budoucnosti. Nepotřebovali jsme u toho kamery, chtěli jsme v klidu pracovat," sdělila místopředsedkyně Bloku proti islámu Jana Volfová. Právě ona pak v hloučku ostatních, když se bavili o zastřešujícím názvu pro tento svaz antiislámských hnutí, spolků a stran, navrhla Pevnost Evropy, což se setkalo s téměř stoprocentním souhlasem.

K Merkelové domů

"To jste ale slyšel něco, co ještě není úplně domluveno. Jde o námět, ale všichni s ním souhlasili," podotkla později pro ParlamentníListy.cz Volfová a pevně dodala: "Dnes se lidé nejvíc bojí o bezpečí svých dětí a rodin. Když se dovědí, co si Němci zažívali v Kolíně nad Rýnem, kde byly znásilňovány ženy, tak se jim nedivím. Bojí se, že Evropa podlehne islámu. Ne tím, že by neměla sílu bojovat, ale že nemá chuť bojovat. Nicméně my tu sílu a chuť máme."

A jak Volfová nahlíží na nový plán Angely Merkelové vytvořit takzvané kontingenty EU, pomocí nichž budou migranti bezpečně a legálně rozváženi z Turecka po celé Evropské unii? "Ať si je paní Merkelová odveze k sobě domů a skládá si je tam ve vrstvách. Nebo ať pro ně postaví vlastní sídliště. Jsem proti jakémukoliv takovému hazardování s Evropou. Ta by se měla vrátit k suverénním státům, tedy před Lisabonskou smlouvu. Evropa před ní byla mnohem lepší. Všichni se museli dohodnout a ne, že jeden mohl přehlasovat druhého. V Bruselu by neměli rozhodovat o tom, jaké mají být okurky, jak má vypadat záchodová mísa anebo diktovat kvóty na uprchlíky," odpověděla.

 
 
Pé es: Nezaškodí zopakovať, že islam nie je náboženstvo, ale agresívne politikum. A je naším základným právom vyjadriť svoj politický postoj.
Mimochodom, preto aj Merkelkine letné selfies s moslimskými invazistami bol politický akt, nepriateľský k Európe a Európanom. Aj toto je treba pripomínať opäť a znovu.
 
 
Tvár Merkelbabinho ochrankára vľavo hovorí za všetko.
 
 
Norman

Festung Europe je dobrá ídea, rpetože taká je situácia. Biela rasa sa musí chrániť pred genocídou zo strany počerných asiciálov. Nik nechce žiaden výpady a nič cudzie, ale ochrániť vlastnú identitu v pevnosti.  Toľko oslabujú a ničia bielu rasu, že tá momentálne nemá na to, aby ich zchraňovala, ale sa musí starať o seba

To, čo sa bude diať za múrmi Európy, teda v Afrike a blízkej Ázii, bude ICH PEKLO. Od toho sa možno len izolovať a nechať ich vlastnému rýchlemu osudu. To je najlepšie najjednoduchšie riešenie.

A nemyslite si, že tie hrôzy tam budú nejaké nóvum. Nie, len to množstvo bude zrejme neobvyklé, ako predvádza tzv. Islamský štát už teraz- Nuž ale - čo chceli a presadzovali humanisti, to sa stáva a stane. Za chyby sa platí. Síce zväčša zaplatí nie ten, čo ich spôsobil, ale vždy niekto nakoniec zaplatí.

Ema

Tematické čítanie

It is sobering to realize that the supposed captains on the ship your forebears built over millennia are willfully detonating the bulkheads and drilling large holes in the hull whilst claiming there is nothing anyone could possibly have done.

https://www.rt.com/op-edge/329961-invasion-europe-migrants-brussels/

Ešte dačo z RT Op-Edge pre tých, čo majú čas čítať Escobara

China wades into the Iran-Saudi swamp

https://www.rt.com/op-edge/329581-iran-china-oil-saudi/

Náhodný okoloidúci

Pekné bábiky na tom perexovom obrázku. Vôbec sa nečudujem, že sa sem tí čierni tak tlačia. Takéto bábiky pre rapefugov predstavujú ešte väčšie lákadlo ako sociálne dávky.

Sinuhe

* Sluníčkář obecný – to je natolik samaritánský typ, že si ubytuje ve svém bytě i vraha svých dětí se slovy – on za to nemůže, on měl jen těžké dětství. Načež mu nabídne veškeré své jídlo se slovy: „Až dojde, můžeš mě klidně porazit a sníst“. Samozřejmě předpokládá, že všichni slušní lidé (sluníčkáři) to vidí stejně a když ne, cítí se morálně nad nimi. Tedy dokud ho ten vrah nesežere. Obávám se, že je to také jedna z dobrých definic moulu.
*
Sluníčkář úskočný – trochu méně samaritánský typ. Donutí vás ubytovat vraha vašich dětí se slovy, že přece nemůžete být tak nelidský a že pokud chudáka neubytujete, jste xenofob, fašista a bube zlý, zlý, zlý člověk. Protože nechcete dát člověku šanci. Sám u sebe neubytuje nikoho, neměl by čas na osluníčkovávání druhých. Nu což, stručně česky – vychcánek.
*
Sluníčkář politický – to není vůbec samaritánský typ. On se na sluníčku jen hřeje a do bitev posílá za sebe druhé. Ať vyhraje kdokoli, vždy na tom vydělá. Na ostatní vrhá jen velký a odporný stín, místo na slunci má přece jen on.

baloo

https://www.youtube.com/watch?v=2d7Y0MXf4Uc

... a môžu ísť do matere

Norman

že v Európe nevládne jednota, aká tu bola, keď vznikala podstata tamtých tancov, hudby a krojov.
Myslím, že tie veci tu už fakticky boli už pred pár tisíc rokmi. Celá stredoveká hradná hudba je len odvarom z tohto. Nik netvoril kedysi umenie, len ľud - lenže význam týchto slov a takýchto viet človek pochopil až po rokoch. Vždy som také vety bral ako určitú nadsádzku - pretože kultúrna revolúcia, či skôr kultúrna genocída, ktorá tu začala okolo 9., storočia a ktorá prepísala dejiny, sa snažila urobiť z pôvodného slobodného ľudu len bezcenný sluhovský poter.
Dokomca aj národniari, ktorí to mysleli v 19. storočí dobre a snažili sa nájsť pôvodnú autenticitu, nakoniec našli len povrchnú exotiku, povrchné problémy, ale nenašli pôvodnú silu a vytvorili obraz ľudu ako nejakého vyšinutého slabého čudáka. To je ich veľká chyba, ich veľké zlyhane a aj preto sú prakticky dnes nepoužiteľní a bez skutočnej úcty.
Lenže ich zlyhanie na veci nič nemení, vo fyzike platí ako prvý zákon termodynamikz zákon zachovania sily:) Silu nemožno zničiť. Možno ju natreťm zakryť, zamaskovať či zaprášiť - ale vždy bude a vždy sa skôr či neskôr,v takej či onej forme, prejaví.

Ľubov

to je dobrá téma,aj najdôležitejšia.Všetko ostatné sú len dodatky. A správna otázka teda by mačla znieť,nie čo robiť,ale kde vziať silu.

Silu elementárnu,obyčajnú fyzickú a psychickú silu,takú myslím.Možno mávnete rukou nad týmto,čo napíšem,ale o tejto skúsenosti som počula od "starých",že sila sa vráti,keď sa človek dobre vyspí sedem nocí za sebou. Mala by nastať taká silná regenerácia síl,že človek je uzdravený.Lenže dá sa to ? Znie to celkom nereálne,zdravý spánok je neznámy . Však všetko so všetkým súvisí.Dúfam,že mi to nemáš za zlé,Norman,ale mňa pri čítaní Tvojho komentára naozaj napadlo toto.

baloo

https://www.youtube.com/watch?v=q20atUxN2U0
(maďarské titulky si nevšímajte :-)

1488
Norman

Es ist nicht die absolute Wahrheit. V žiadnom prípade.
Za prvé sú to tézy, ktoré mali byť jasné už red 20 rokmi. Vtedy možno boli užitočné, aby si ich ľudia uvedomili. Dnes ... Absolútna pravda je objektívne niekde inde, minimálne pár rovín hlbšie (prirodzene, nedá sa na tomto prietore o tom písať, som nútený aj ja zaujať oblúbnú pózu dutého páva, čiže: "viem, ale nepoviem" ).

A k tomu ešte ten celý tón a štýl. Ľudia nie sú pupúšovskí buzeranti, aby sa takto vyjadrovali a toto museli počúvať. Nik už túto hru hrať nemieni a nebude, ani v Nemecku. Karty na stôl.

Norman

Bod 5, riešenie, je ale predsa len minimálne originálny.
Nie je absolútny, ale očakavá spoluprácu diváka, a je bez reči toho nešťastníka (to videu výrazne pomáha).

V každom prípade dík za link.

1488

pre niektorých sú podobné "absolútne" pravdy novinka, akoby doteraz spali, tak ako toto
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/382296-masky-revolucie-strhol-canal/

viem, že nadhľad má mnoho čitateľov (osobne veľa poznám), ktorí síce nenapíšu do diskusie, no informácie spracúvajú a konfrontujú s dostupnou realitou,
preto som sem prilepil aj tento druh vizuálnej informácie, možno niekoho posunie a taký sandro bude mať viac prebudených susedov a nebude musieť strategicky nechať úhorom rodnú hrudu :)

Náhodný okoloidúci

A akí by boli Frantíci šokovaní, keby si pozreli aj filmík Крым - путь на родину. Mohli by si pozrieť, ako "trpia" obyvatelia Krymu.

Norman

Tí, ktorí doteraz spali, zajtra zdochnú.

Táto veta presne vyjadruje stav veci, nič k nej netreba a a azda ani nemožno dodať ako vysvetlenie. Proste tie chyby a hriechy, ktoré sa robili doteraz, si vyžiadajú svoju cenu.
Niekomu teraz vysvetlovať, keď mu ženu chytá čierna papula a zajtra mu vyrabujú a podpália barák, že jeho páni demokrati a plutokrati nie sú dobré ovečky - je proste NESKORO.

Taký nadhlad má možno viac čitatelov, taký menší fight club, ale aj nadhlad vzbudzuje v ľuďoch mylnú predstavu, že sa to nejako relatívne ľahko vyrieši. Veď veci sa dajú tak ľahko pochopiť, sú v podstate jasné, vyrieši sa to kecaním.
Nie, teraz už určite nie.

1488

a keď príde na lámanie chleba tak to nebude zložité a vyrieši sa to absolútne jednoducho, čo je silné prežije, v akomkoľvek zmysle slova.

Norman

nie je isté, či sa to vyrieši jednoducho.
Ja osobne by som považoval gulku alebo nôž vo svjom bruchu za dosť vážnu komplokovanosť
:)
veru, mnohí to nebudú považovať za jednoduche.

Náhodný okoloidúci

Jeden z hlavných rozdielov medzi nami a "Západom" spočíva v tom, že my sme zažili otvorenú neskrývanú totalitu, zatiaľ čo oni celý čas zažívajú len tú hlboko utajenú, skrytú, založenú na ťažkej profesionálnej psychologickej manipulácii a propagande.
Preto sme my schopní vycítiť totalitné zmýšľanie, im táto schopnosť chýba.

Pokladám za potrebné doplniť, že som alergický na slovo "totalita", zvlášť v súvislosti s našou miernou verziou socializmu, v ktorom som prežil naozaj šťastné a bezstarostné detstvo a mladosť.
Vasil Biľak a Milouš Jakeš mi v porovnaní s dnešnými západnými ideológmi pripadajú ako zlatí, šikovní, inteligentní chalani. Bez štipky irónie. A vzdelaného inteligentného Husáka možno naozaj docenia až naši potomkovia. Ale rád by som sa dožil toho, aby ho dokázala doceniť už moja generácia.

nové