Prechádzka Bratislavou

Aj keď  sa tu informačnej žurnalistike venujeme len okrajovo, predsa len drobná reportáž z dnešnej Bratislavy.

Ja viem, že je to už opakovaná  téma, ale proste ... ľahšie sa nafotí, ako napíše :-) A aj sa ľahšie pozrie, ako prečíta.

Takže nejaké fotky - Michalská ulica skoro prázdna a ešte prázdnejšie námestie SNP. 

 

Opustené námestia. To sa už tie obrazy po mesiacoch a týždňoch opakujú, až sme si takmer zvykli.

Takto končia revolučné davy, rozplynuté a stratené medzi odpadom revolúcie. Ale vlastne toto je tiež revolúcia, o nič menšia, ako tá v roku 1989. Toto je súčasná revolúcia 2020 a tie davy na námestí SNP, v počte 0, slovom nula, tiež veľa znamenajú! Znamenajú tiež prevrat, prelom v živote tohto sociálneho druhu, tohto sociálneho hmyzu.

 

Ale okrem myšlienok o "viróze" napadajú človeka aj myšlienky o tom, kde sú všetci? Doma? Možno. Skôr ale Blaváci bez zábran opúšťajú svoje mesto. Ja viem, idú "do prírody" zbierať tú spomínanú imunitu. Bože, akí budú po tejto nepandémii všetci zdraví.

Teda ... okrem mŕtvych.

Nech utekajú, nech zdrhajú. Mne sa to páči takto. Keď tu nie sú, je tu nadbytok prány. Miestami sa po prázdnych uliciach ako v lese preháňa  nejaký športovec, čakám, že onedlho sa tam zjavia srnky, diviaky a vlci. To by bolo naozaj fajn :-)

 

 

 

 
Ema

verní svojmu mestu za každých okolností telom i dušou - bezdomovci pred Priorom.

Ostatní zmizli tam, kde sa cítia naozaj doma. Kysuce, Orava, horný i dolný Ľiptou, Zemplín, Šariš atď.

Norman

A ak, tak majú 80 rokov. Po premorení nezostane žiaden.
A dnes veru ani tí bezdomovci pred priorom tuším neboli. Koniec sveta je blízko. :-)

Náhodný okoloidúci

Žeby jedným z cieľov biologického útoku koronavírusom bolo pretrhanie medzigeneračných väzieb a s tým súvisiaci medzigeneračný prenos životných skúseností? Ja viem, konšpirujem.

Ema

len na úžitok.

Norman

Tie boli pretrhané už sto až dvesto rokov. Naši rodičia už mali pretrhané väzby.
Bože, aký útok koronavírusom? Ak, tak ho vypustili Američania Číňanom do záhrady, ale všetko sa to otočilo proti nim. Ak je vírus umelý, z laboratória, tak už dávno nad ním stratili kontrolu.

Naopak, tie obrázky ukazujú, AKÚ majú páni sveta reálnu kontrolu.
Zostali ľudia doma kvôli "zákazom vychádzania"? Dosť možno, ale prechádzať sa nie je zakázané, ale egál ako - nie sú to poslušné ovečky?
Alebo zostali doma, lebo bez krčiem, kaviarní, kde by mohli tliachať tie svoje prázdne jedy, bez obchodných centier - nemajú kam ísť? Nemajú nič.

Áno, nebyť korony by tieto maštale boli otvorené. Ale nie je hrozivé, že toto jediné takto rozhoduje o živote davov? Samozrejme, dôkaz nie je len na ulici - dobre vieme zo súčasného spoločenského diskurzu, že bez konzumných chrámov je plešatá opica ako bez cieľa života. :) Ešte aj tá príroda sa chápe ako konzumný element!
Ako sme tu už písali: Spoločnosť, ktorej elementy, ovečky, nemôžu konzumovať, je výrazne ohrozená. Žiaden z pastierov by toto naschvál nepripustil.

Dusanbe

ale lokál-patrioti, :-)
Fakt tam nikto neostal - ani len Marcel z malééého mesta ?

Ozaj - zatvorili naozaj Rakúšania zjazdovky, ako sa chystali, alebo nie ?
Lebo ak áno, tak to muselo v dnešný krásny deň byť na Donovaloch a Jasnej kruté - keď sa Blaváci nemohli ísť šmýkať do Álp.

Norman

to sú originál moje fotky 26.12, na Štefana, ako sa hovorí.

Googl by mal ísť teraz robiť svoje streetview :-)

Surrealistické, unikátne.

Skoro ako vo filme Omega man :-))) 

 

nové