Prečo práve Gretka?

Tak toto sa naozaj nepodarilo. Reč je o najnovšom vystúpení švédskej aspergerky Thunbergovej na klimatickom summite OSN v New Yorku, ktoré skončilo jej emocionálnym fiaskom.

A celý web si má z čoho robiť prču:

Na úvod istý základ: predovšetkým, treba si uvedomiť, že táto osoba je kompletne závislá od mediálneho systému dnešnej doby. Ani pes by po tomto in utero defekte neštekol nebyť jeho neustáleho a dobre premysleného pretláčania za každú cenu. A to až do bodu, kedy je výsledný efekt celkom opačný, než si korporatokracia želala. 

Prečo si globalisti vybrali niekoho takého za svojho maskota? Nuž, vieme, že patern buržoázneho zombíkovského neomarxizmu je neustále formovať akési revolučné "podtriedy", ktoré majú za úlohu vykonávať hlavnú špinavú prácu a pomáhať tak "vyvoleným" udržať si ich systémovú moc. A na tomto stojí a padá i celý tento fenomén autistickej Gretky a globálnej (a detskej) revolúcie kvôli zmene klímy.

Všimnite si na koho je táto dnešná ekologická hystéria (a s ňou spojené globálne revolučné pohyby) zameraná. Sú to najmä deti a tínedžeri, event. infantilní dvadsiatnici až tridsiatnici (a vlastne infantili akéhokoľvek veku). Podobne ako s predošlými marxistickými revolučnými triedami (pôvodne robotníci, potom ženy, potom farební a kolonizovaní, neskôr sexuálni inverti) aj tu sa vychádza z predpokladu, že táto zmanipulovaná "bábková trieda" (mládež, infantili) sa bude prejavovať svojim preemotivovaným, hysterickým správaním tak, že umožní "progresivistickým" elitám v médiách, politike a v akademickej obci dlhšie a lepšie "usmerňovať" a udržiavať si svoju moc a privilégia a lepšie manipulovať s masami.

A toto je dôvod, prečo niekto ako Gretka, napriek svojim očividným mentálnym obmedzeniam, bola podstrčená až na samotný vrchol mediálnych príbehov namiesto nejakého skutočne inteligentného a normálneho decka (u ktorého by však bola väčšia šanca, že by si uvedomilo svoju zmanipulovanosť a neskôr, v dospelosti, by sa mohlo postaviť voči svojim “pánom”).

Ďalší dôvod, prečo si globalistická mafia vybrala zrovna Gretku ako favoritku je jej zjavná neschopnosť dospieť, ktorá sa vzťahuje k jej rozmanitým duševným aj fyzickým ochoreniam vyplývajúcim z jej vrodeného defektu. Aby sa mohla dobre udržiavať značka "novej detskej revolúcie", potrebovali globalistickí paraziti nájsť niekoho, kto bude vyzerať na 12 rokov aj vo veku 15, 16, 17 a viac rokov, resp. tak dlho, ako sa len dá. A Gretkino ochorenie a celkový imidž tento obraz pomáhajú udržiavať. Lenže aj na celkových reakciách vidno, že aj tentoraz sa globalisti prepočítali a Gretka vyvoláva presne opak toho, čo sa zamýšľalo. Vážny problém klimatických zmien bol tak katastrofálne zdehonestovaný.

 
0
Ema

Vzgľjad v článku spomenul obdobne infantilé misie v 80. rokoch. Američanku Samanthu Reed Smithovú - desaťročnú (!) americkú mierovú aktivistku, ktorá navštívila ZSSR ako "vyslankyňa dobrej vôle" a Rusku Kaťu Lyčovu, ktorá s obdobnou misiou ako dvanásťročná oblažila USA. Ani vtedy ľudia nechápali, prečo sa dve teliatka teperia do nepriateľského tábora, ale boli milučké a celé to bolo také radostné - kým Greta prišla do sídla OSN ako zeleným marketingom naleštená moderná verzia Nemesis, ktorá sipí a pľuje na bezvýznamných drístavých lokálnych šašov ako Čaputová, ale o smrtiacom všepožierajúcom globálnom korporáte ani bú. Rovnako ako keď bola pred nejakými týždňami pozrieť nemecký Hambacher Forst (presnejšie to, čo po ňom zostalo), stála tam s vytreštenými očami pri pohľade na príšernosť, ktorú tam spáchal nemecký energetický moloch, ale z jej papule meno vinníka - RWE - nevypadlo ani náhodou. Nešla za generálnym riaditeľom korporácie, aby ho pred objektívmi kamier globálnych tlačových agentúr na znak zhnusenia ogrcala a ošťala. (Kto nepozná kauzu Hanbi, nájde TU).

Tu je celý text  Vzgľjadu, vyberiem len: 

Greta mala nádherné detstvo - tak ako sa len dá s Aspergerovým syndrómom - a skutočne má pred sebou svetlú budúcnosť. Pokiaľ, samozrejme, nezasiahne príroda, ako to bolo v prípade Samanthy Smithovej, ktorá zahynula v lietadle zrútenom v nepriaznivom počasí v dôsledku chyby pilota. Mŕtva Greta by bola pre boj proti globálnemu otepľovaniu rovnako užitočná ako živá.

Norman

Áno, podobné detské hviezdy v politike už boli, ale nik si ich už nepamätá. Bol aj Pavko Morozov, aj Janko Giertli ... Deti sa vlastne používajú všade, aj v reklame, sú ľahko mediálne zneužiteľné. Spoločnosť je doslovne pedofilná a deti sú nekritizovateľné (preto aj slovenskí nacionalisti zapôsobili tou Liviou, ďalšou Jankou z Arcu, tentoraz ale na pozitívnej strane (a myslím, že tá ani nie je tak naivná, na akú sa hrá )).

Gretka to v tom OSN vlastne povedala pravdivo, ale pravda podaná tak emočne stráca hodnotu, a pravda podaná niekým, kto predtým kolaboroval, takisto stráca hodnotu. Gretka je asi nekontrolovateľná a tak teraz už o nej asi nebudeme počuť (lietadlo nepadne, lebo mrtva Gretka by zvýšila svoju hodnotu asi tisícnásobne, také prípady sa už stali, že, a možno boli všetky rovnako dementné - hm, aj ten Kuciak tam svieti pred kostolom ako svatý za dedinou, jednoducho hnus tento kult mrtvol priamo na námestí )

Roland Edvardsen

Ja osobne mám k tomu zneužívaniu deciek dosť averziu a aj nedávno som sa voči tomu vyhranil aj v prípade Livie. Ale pravdou naozaj je, že ľudia sa na toto chytajú. A vždy to tak bolo (však už sme spomínali aj krížové výpravy detí).

Gretka povedala pravdu, to áno, ale ono to nie je len o tom povedať pravdu, ale aj o tom, kto ju povie a ako ju povie. A v prípade labilnej Gretky sa to posolstvo znehodnotilo. Až by si človek myslel, že korporatokracia si vybrala henten psycho-defekt práve preto, aby tú agendu znemožnila.

Norman

No veď ... aby tú agendu znemožnila. ... o tom hovoríme celý čas.

Ale netreba sa nechať zahlcovať negatívnymi exotmi, treba hladieť na pozitívne vzory. Napríklad ... no, na nejaké pozitívne vzory :)

Norman

Je to veru pekná ukážka večných revolúcií dirigovamých mocnými zo zákulisia. Revolúcie sa vlastne stali či vždy boli druhom vojny (už sme tu o tom viackrát písali). A systém generuje už revolúcie aj preto, aby vyventiloval masy - zhodia sa predošlé bábky a kontrolovane sa dosadia nové.

Greta tak síce zdehonestovala eko tématiku - ale ešte viac zdehonestovala samotný systém. Ten ukázal, že vie iba takto reagovať a zo všetkých možných ekoaktiistov si(presne ako píšeš) vybral tú najsprostejšiu. Prečo napríklad nesiahol po Al Gorovi a nedal mu za pravdu (aby bolo jasné, ja nie som nejaký znalec či zástanca tohto amerického politika, neviem, čo všetko povedal správne a čo všetko zle - ale určite je v týchto otázkach fundovanejší, ako dementné decko ).
Greta teda nakoniec nezdehonestovala tému - zdehonestovali ju zástupcovia systému, ktorí arogantne nedali stále priestor na racionálny dialóg so serióznymi ľuďmi, ale cielene vybrali dementa, aby takto na tématiku napluli. Dávať priestor Grete je tá najhoršia urážka, akú mohol systém spraviť.
Je to možno posledný pokus systému vypustiť v tejto téme paru.