Prečo som stratil posledného kamaráta

Človek, k tomu, aby mohol pochopiť svet, mal by najskôr poznať sám seba, mal by sa naučiť pýtať sa správne otázky. Keď si na ne nevie odpovedať, mal by sa pýtat iných.
Aj tie najnepríjemnejsie otázky. Napríklad o tom, prečo ma  nikto nemá rád. 

Som veľmi dobrý človek, šikovný, ale hlavne neobyčajne skromný. Nikdy sa nevystatujem, som tolerantný a nekonfliktný.

Napriek tomu som až do včerajšieho večera mal len jedného kamaráta. Ľudia mi závidia moju šikovnosť aj skromnosť; čím viac závidia, tým viac nenávidia.Niektorí si myslite, že keď som vyššie napísal, že som do včerajška mal len jediného priateľa, že teraz píšem preto, že ich už azda mám viac. Práve naopak: už nemám ani jedného.Sedeli sme pri pive v krčme v rohu, a hoci všetci ostatní sledovali na jednotke STV futbal, my sme debatovali o svete a národe. Obaja sme politológovia, vlastenci a národovci.Hovorím mu, že to už takto ďalej nemôže ísť, lebo aj napriek revolúcii sme na tom ešte horšie, ako kedykoľvek predtým. Predostrel som mu moje originálne riešenie, vypočul ma, vynadal mi do rasistických, parazitických a šovinistických svíň, odišiel, a dokonca ma nechal zaplatiť aj jeho účet. To ma bolelo najviac.Pritom išlo len o to, že som navrhol, aby sme my Slováci, kedže nám to tu pod Tatrami očividne nejde, odišli všetci do Afriky parazitovať na negroch. My ím tam budeme robiť bankarov, politologov, sociologov, novinárov, filmových režisérov, burzovych špekulantov, ekonomov- vyberacov daní, think-tankerov, občianskych aktivistov, nositelov Leninovej ceny a umelcov-interpretov, a oni budú na nás robiť.Keď budú rebelovať, obviníme ich z nenávisti aj závisti.Len som chcel vedieť, či tomu môjmu bývalému pseudokamarátovi aj vy dávate za pravdu.

Odin

Sú ľudia, ktorý nemajú dostatok inteligencie, aby dokázali abstrahovať podstatu, preniknúť do systému. Invalidom, aj tým duševným, sa nepatrí nadávať a posmievať sa, ale potrebujú súcit. Človek zaslepený nenávisťou a závisťou je na poľutovanie, lebo emócie mu neumožňujú racionálne rozmýšľať a zákonite potom produkuje iracionálne, nekonštruktívne drísty. Nikomu nepomôžu a v konečnom dôsledku pomáhajú zahmlievať skutočné príčiny. A čo je horšie, Systém ich potom zneužije na svoju vlastnú obhajobu! Pozrite sa na debila, toto sú ľudia a toto je spôsob, ktorým proti nám bojujú. A nakoľko ten spôsob je naozaj nechutný a nekonštruktívny, reakcia je odpor a tichá radosť (ono povestné šúchanie papučkami pod stolom) parazitov, oponent strelil vlastný gól a radosť je oprávnená.
---
čítam podobné kecy, občas ma chytá paranoja. Nie je to ďalší chujimitátor, ktorý to robí premyslene, aby zakryl podstatu problému?
---
Bratislava, táto oáza relatívneho blahobytu na Slovensku, podliehala sebaklamu a nedostatku empatie voči celému Slovensku. Dávala to na vedomie vyslovene iracionálnymi volebnými rozhodnutiami, keď volila opakovane lumpov, čo rozkradli v Bratislave, čo sa dalo.
Ale aby som parafrázoval názov jedného Hellerovho románu „Niečo sa stalo“! Už v Bratislave ľuďom praskli nervy a v rozkopanom a špinavom meste sa rozhodli kopnúť do zadku starostov, čo nesú za stav mesta zodpovednosť. V Petržalke ale stále nepochopiteľne zvíťazil človek, ktorý podpisoval pred svojim odchodom papiere jedna radosť, ale zázraky sa nedejú. O „nezávislosti“ Nesrovnala sa dá tiež diskutovať, ale nemôže chcieť od Bratislavčanov, vystavených mediálnej masáži celebritami zázraky.
---
Teda nie drísty o Afrike, ale jednoduchá účasť (pasívna alebo aktívna) vo voľbách urobila malú ale potrebnú zmenu. Výsledky volieb dávajú reálny podklad na opatrný optimizmus. Neprešiel Gábor Grendel, veľký bojovník za spravodlivosť, ktorý je dôvodne podozrivý z krátenia daní. Jeho obrana v TV bola trápna a nevecná, a to mu zlomilo krk! Ak sú pravdivé podozrenia, želám mu adekvátny pobyt v krimináli! Nova, tento trápny výtvor ešte trápnejšieho Lipšica, utrpela poriadne fiasko.
---
Systém sa začína droliť, prvé kusy začínajú padať na hlavu, aj pánovi Paškovi. Nie v Afrike, ale na Slovensku! Chápem ľudí, ktorý by chceli nejaké spektakulárnejšie predstavenie, ale našťastie to my Slováci nemáme v povahe.

Norman

tak prečo mu nadávaš?

Môže byť kontraproduktívny, v určitom zmysle môže byť chujimátor, alebo chtiac nechtiac podporovať systém (nejako kolaborujeme všetci) a každý máme svoje predstavy, ktoré sa líšia.
Ja považujem za najviac zbytočné tu do seba tak absolútne hrýzť.

Takmer bokom: mám dojem, že na webe dostane človek najviac vynadané za to, čo je najmenej kontraverzné.

Grigoriy

ze ja, keby som sa zjavil v New Yorku v kongresovej hale OSN, kde by tisicka paleontologov diskutovala na sympoziu o zivote mamutov v Atlantide, vsetci by zabudli na temu, a zacali diskutovat o mojich captavych nohach a socialnom povode mojej starej matere.

Ozaj, mal ten moj pivny kamarat pravdu?

vp

Ale zrejme to nebol skutočný kamarát. Možno len mal svokra, ktorý si raz požičal od tvojho svokra a ten ho potom vydieral a zdieral a tak nahovoril tvojho "kamaráta", aby sa s tebou kamarátil. Zrejme si prekročil nejakú hranicu, keď sa už prestal ovládať a povedal ti, čo si o tvojej originálnej myšlienke myslí.

Odin

a hľadáš jednoduchých páchateľov v podobe jednotlivcov alebo skupín ľudí, ak nedokážeš pochopiť problém v abstraktnej rovine ale neustále trepeš sprostosti od veci, tak sa nečuduj, že Ti to ľudia vrátia v podobnom štýle. Ak na kongrese o živote mamutov v Atlantíde začneš obviňovať z ich vyhynutia a zániku Atlantídy svetové sprisahanie eskymákov, nečuduj sa, že ťa pošlú v tvojom štále do prdele a nebudú ochotný počúvať také drísty.

Grigoriy

už dávno som si ťa zaradil, a NIKDY som na teba nereagoval.
Aj napriek tvojej snahe vnucovať sa mi a márne sa snažiť ohurovat ma rôznymi cudzími slovami a žvástanim o ničom.
Chceš robiť dojem, že si niečo, na čo ani zďaleka nemáš.
Môj najväčší vrodený talent je v tom, že stačí, aby si napísal jeden príspevok, a ja viem, kde byvaš, akým spôsobom sa živíš, a dokonca aj to v akej politickej strane bol tvoj starý otec.
Sú kategórie ľudí, ktoré ma vôbec nezaujímajú: en bloc.

Vynechaj ma zo svojho repertoáru, lebo ja naozaj nežijem na tvojej planéte.

vp

A Ezopove bájky si čítal? Myslíš, že sú o chuti hrozna a hovoriacej líške?

Pomôcka: nie sú. Sú o ľuďoch, ich tuposti, nabubralom egu, závisti.....

Grigoriy nepíše o sebe, ale zastupuje nemenovanú skupinu ľudí, ktorá robí u nás to, čo v článku popisuje ako svoju originálnu mysšlienku. Ak ju identifikuješ, tak blahoželám.

Odin

ale v Systéme, ktorý na svoje pažravé praktiky používa. Pre lepšie pochopenie dám príklad.

Oprávnene sme kritizovali Mečiara a HZDS. Ale tým, že sme nepochopili jednoduchý fakt, že iba hrubo zneužil systém a nesnažili sme sa pochopiť jeho funkciu, umožnili bande modrých a neskôr červených trpaslíkov, aby pokračovali v rovnakom štýle, oháňajúc sa našou podporou.

Ešte konkrétnejšie, aby to zaplo každému. Ak za vlády modrých trpaslíkov sa vytvoril systém, že tendere bolo možné zverejniť iba na nástenke, že zo štátnej správy sa cielene vyštvali odborníci do súkromných firiem, kde sa potom robili "projekty" za rádovo horšie ceny, tak sa nečudujte, že ak sa k moci dostal asociál ako Slota, že použil už hotový systém tak, ako ho použil/zneužil!

Pokiaľ väčšina Slovákov nepochopí systémové príčiny, tak vždy sa nájdu demagógovia/táraji, čo budú ukazovať prstom na niekoho (jednotlivcov/skupinu) a po tom ako sa zmocnia moci, budú pokračovať v zneužívaní systému pre svoj prospech.

Zdravotníctvo je v katastrofálnom stave, ale treba pochopiť systémové príčiny! Nie je mi ľúto Pašku, lebo on je klasický príklad kritiky Zajaca a Pentliarika a následného zneužitia systému vo svoj prospech. Ale čo sa vyrieši s jeho odchodom? Nezmení sa chorý systém, vymenia sa iba paraziti, čo ho cicajú!

Pokiaľ toto Slováci nepochopia, zmena k lepšiemu nanastane. Ezopove bájky, ktoré pri hlúpej interpretácii len pomáhajú ukazovať raz na líšku, potom na vranu a nakoniec na medveďa, to nám určite nepomôže. Ale niekomu, čo má radosť z toho, aký sú tí Slováci sprostí, táranie o Afrike, Atlantíde a mamutoch náramne vyhovuje. Lebo systém beží ďalej a to mu vyhovuje, môže šúchať papučkami pod stolom a šúchať si od radosti ušné lalôčky.

vp

v mnohom s tebou. Mám takú úchylku, že hľadám spoločné body, nie to čo ma s niekým rozdeľuje. Myslím, že si nepochopil, o čom Grigoriy píše. Poukázal na istý spôsob" živenia sa". A v tom súhlasím s ním.
Že nejde o žiadnu skupinu rozpoznateľnú podľa jazyka, náboženstva...to ja viem - skupinu vytvoril systém a nájdeš v nej bezcharakterných Slovákov, Židov, Maďarov, evanjelikov, mormonov, ateistov, ľavých pravých, zelených, vládnych aj mimovládnych..... Čo si o tom myslí Grigoriy, sa v článku nepíše, on poukazuje na spôsob, akým takíto ľudia uvažujú.

Ovšem, aj systém vytvorila - skupina ľudí( ešte keď ľavých, pravých, mormonov ani zelených nebolo). To je už ale na dlhšiu debatu.

"Pokud si myslíte, že za vaše problémy způsobují židé, cikáni, vietnamci, apod., pak jste krutě obelháni a stali jste se pouze nešťastnou obětí propagandy, stejně jako všichni fašisté v první polovině 20. století.
Jste stejně obelháni jako Izraelci, kteří si myslí, že jejich trauma z holocaustu a zrady od evropských národů vyřeší vraždění a okupace Palestinců.
Jste stejně obelháni jako Američané, kteří si myslí, že jejich trauma z genocidy indiánů a krádeže cizí země vyřeší další a další okupace zemí po celém světě.
Jste stejně obelháni jako dělníci, kteří si mysleli, že za jejich bídu mohli imperialisté, kapitalisté a aristokraté, a proto umožnili zločiny komunismu.
Jste stejně obelháni, jako celá euro-atlantická civilizace, která si myslí, že neschopnost milovat své bližní nahradí bezbřehým materiálním konzumem.
Jste stejně obelháni jako ilumináti, zednáři, sionisté a další strůjci Nového světového řádu, kteří si myslí, že jejich strach z cítění, vnímání a obyčejné, prosté a zranitelné lidskosti vyřeší totální kontrola a ovládání všech a všeho.
Jste stejně obelháni jako vyznavači jakýchkoliv náboženství, kteří si myslí, že Bůh je mimo ně.
A tak by se dalo pokračovat hodně dlouho……"

Stefan

vP: Ste stejne obelháni, jak nežní revolucionári, ktorí si myslia že za všetky tkzv " zločiny komúnizmu" môžu komúnisti a za všetku tu mizériu ktorá na nich padla a padá aj štvrť storočia po “páde komúnizmu."
Ste všetci obelháni, ako tí neverci, agnostici, ateisti a pod... korí si myslia že božstvo nejestvuje, alebo že sa skr6va v nich, či dokonca oni sú stelesnením Božstva...

Norman

Ja tu nikde inde nevidím, že by niekto tvrdil, že NIEČO jedno jediné môže za všetko. Kde si to videl? To je zas tá lož, že niekto tvrdí, že za "všetko môžu židia". Nik nič také netvrdí, iba ak samí židia.
Tie tvrdenia, že za súčasne tie a oné problémy môžu komunisti, púšťajú do obehu súčasní gangstri. Ale za socializmu za väčšinu problémov naozaj mohli komunisti, lebo vládli. Kto iný? Podobne dnes vládne ideológii a zbraniam sionizmus, tak v ňom treba hladať zdroj problémov, brať ho na zodpovednosť a odstrániť ho.

Čo sa týka božstva, nemienim tu riešiť teraz také veci - ani byť osobný - ale nie si ty práve prívžencom sekty robiacej si nárok na jediné pravé vysvetlenie božstva? Čo ak sa, kurva mýliš? Vieš si to predstaviť, to peklo, tie muky, čo ťa čakajú?

Kto vlastne podľa kresťanov môže za zlo? Satan?

nové