Prípad Sheila

Nie je to len jednoduchá správa medzi udalosťami dňa. Je to udalosť, ktorá je na zamyslenie a ktorá odhaľuje celkové hranice morálky slovenskej spoločnosti.

Takže oficiálne informácie:

Banská Bystrica 19. februára – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, dnes čiastočne vyhovel žiadosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a 24-ročnú Sheilu Sz. z Ružomberka vzal do väzby. Akceptoval však iba dôvody preventívnej väzby, a teda aby nemohla pokračovať v trestnej činnosti. Prokurátor navrhoval aj útekovú väzbu, čomu už sudca nevyhovel. Podal preto sťažnosť a tú podala aj samotná obvinená. V najbližších dňoch o nich rozhodne Najvyšší súd SR.

Sheila Sz. je obvinená zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve, v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Mladá žena sa mala zúčastniť na výrobe obrazovo zvukového materiálu podnecujúceho k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich náboženské (islamské) vyznanie. V prípade dokázania viny jej hrozí trest od troch do šiestich rokov.

 Sheila

Toľko oficiálne.

Ako viete všetci, mladá podľa módy dneška "yutuberským" spôsobom predviedla, čo si myslí o invázii do Európy, čo si myslí o cudzej politickej ideológii, v tomto prípde islame. Nielen podľa nej je islam totalitná ideológia, ktorá naozaj smeruje proti ľudským právam inej skupiny, a to priamo nás, Európanov, kresťanov alebo ateistov. Zobrala ich knihu plnú nenávisti a expresívne ju pomočila a potom spálila.

To mladá žena upozornila na zločinca.

Ale čo robí systém? Ten ju nechal zavrieť.

To samé je obludnosť najhoršieh razenia. Zavrieť niekoho pre to, že zničí knihu. Keby to bola Biblia, povedzme, keby to bol nejaký židovský Talmud, to by nikoho neprekvapilo, že by židia robili cirkus, ale Korán? Kde je teraz to večné kričanie, čo nastalo po masakre v Paríži, že každý, rovnako ako plátok Charlie Hebdo, má právo na slobodu prejavu? Kde sú teraz naši liberáli?

Ale konanie čekistických kománd nie je všetko.

Bulvárny Nový čas nazval článok o tejto záležitosti "Temná minulosť Sheily". To, že dotyčná bola v mladosti v 14 rokoch znásilnená bandou cigánov, to nazvali autori (hc, mm, fab ) temnou minulosťou? Podľa zásady vinná je obeť, nikdy nie cigánska svoloč? Nie je tám anonymným bastardom z bulváru hanba? 

Ale ešte lepšie sa zachovalo sionistické Sme. To mladú ženu obvinilo: Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Takže my, ako republika, vo zväzku so svätým NATO, sa máme obávať teroristov? A trestať ľudí, ktorí ich "provokujú"???

V Sme túto kravinu napísala nejaká Lucia Krbatová. Keď tá skončí v base za chytanie strany teroristom, bude to spravodlivé. V každom prípade by som na jej mieste neobviňoval svoje rovesníčky a nestaral sa o bezpečnosť Slovenska, ale staral by som sa o svoju vlastnú bezpečnosť.

Krbatová to ale nemá zo seba, odvoláva sa na kecy známeho českého ideológa Andora Šándora, častý to ksicht v správach RTVS.

„Nechcem to porovnávať s karikatúrou Mohameda, po ktorej teroristi vykonali rituálnu popravu redaktorov časopisu, ale normálni ľudia sa takých vecí, ako urobila, vystríhajú.“

Prečo je Čech neustále v slovenskej TV a prečo sa práve ten "bojí" o bezpečnosť Slovenska, to mi nie je celkom jasné. Ale podstatnejší je jeho názor, že vlastne aj redaktori Charlie Hebdo ohrozili bezpečnosť Francúzska a mali by byť, tí, čo prežili, zatvorení na 6 rokov do basy.

andor sandor

 

Ale Šandor mal už nie raz podobné reči o tom, ako treba islamskych fanatikov obchádzať po špičkách, napr toto v Pravde.
 

Tu naozaj končí milá debata, tu začína násilie. Násilie, ktoré vykotila Žitňanská a ktoré realizujú Kaliňákovi zamaskovaní zabijáci. To sú tí zafačovaní, čo sa hanbia ukázať svoj eštebácky ksicht. Prečo sa hanbia za službu štátu? Považujú svoju prácu sami za amorálne svinstvo? Kecy o tom, že títo zatýkajúci a eskortujúci pracujú inkognito medzi "extrémistami" sú nezmysel. A už to, že na túto detskú osobu vyslali zamaskované elitné jednotky z nich robia smiešnych idiotov.

 

sheila a zabijaci

 

 sheila a fizli

Ako vidíte, eštebákov sa zišlo dosť na tú malú extrémistku  Či tieto zamaskované potkany budú mať odvahu zasiahnuť aj proti zabijakom ISIS, to dosť pochybujem - to utečú ako prví a nechajú tu civilov napospas islamskému terorizmu.

 

Sheila má za sebou už teraz ťažký život - ale možno práve preto sa nebála a preto má pocit, že nemá čo stratiť. Urobila koniec-koncov len to, čo by mal urobiť každý z nás a bolo by rozhodnuté. Žiaľ, väčšina sa neodhodlá ani k oveľa menšej akcii. Uvidíme teda potom, keď to bude v Bratislave vyzerať ako v Paríži, čo potom budú chcieť spraviť.

 

Je skutočne pozoruhodné, ako dementný Žitňanskej zákon asi ešte blbší Kaliňák zhoršuje. Zatiaľ šikanovali dobráka z LSNS a teraz túto slabú Sheilu. Pritom denne sú po webe naozaj zlé želania smrti voči predsedovi vlády, prípadne voči predsedovi parlamentu a podobne. Niektorí sa opakovane vyhrážajú zabíjaním roxorovými tyčami, organizujú sa do Vasky Jugend - a tam polícia nič? Chráni ich azda naozaj členstvo Martina Dana v Bnai Brith? Majú za nervozitu v spoločnosti isť naozaj sedeiť tí najslabší, tí najnaivnejší? Je Slovensko naozaj až taká zdochnutá amorálna handra, že toto dopustí? Netreba zabúdať - to práve teraz prichádza karma a pýta sa - Kam sa vydáte? A nik sa pred ňou neschová, ani v budúcnosti. Treba sa rozhodnúť teraz. Potom bude osud už iba sekať.

 

 

21 február ------------

Bulvárna podpora totalitnáho KGB správania špeciálnej polície pokračuje. Nový čas pridal "zhrozený" informáciu, že Sheila (rodné meno Adriana) má či mala vlastne s Arabmi priateľské vzťahy, že sa dokonca učila arabsky. Podľa Nového Času tým "znova pobúrila".

Nuž, neviem, koho tým pobúrila. Podľa masmédií zrejme pobúrite tým, že niečo odmietate, ale aj tým, že máte s niečím kontakt. Nikdy sa médiam nezavďačíte, ak sa rozhodnú vás roztrhať. A v tomto prípade je príkaz jasný - zlého extrémistu roztrhať a podporiť maskovaných policajných boľševikov.

Niekto by mal novinárikom vysvetliť, že je prirodzené, že na islamsku inváziu reaguje viac ten, čo danú kultúru pozná o niečo viac, ako bežný zaprdený malomeštiak.

Rovnako by malo byť jasné, že ak sa snažia média spraviť z tejto aféry len bežnú reakciu ženy po rozchode s priateľom, čo teda možno aj do určitej miery je, že tým len zosmiešňujú celú akciu NAKA, ako aj celý nový Žitňanskej zákon. Alebo budú teraz kukláči behať a zatvárať všetky baby, ktoré začnú nadávať na svojich bývalých priateľov a ich osratú kultúru? No tak to bude dokonalé zavŕšenie celej antifašistickej éry.

Ako výrazne nechutný pokus o diskreditáciu obvinenej mi príde v danom kontexte aj jej zobrazenie v plavkách. Predpokladám, že získali od matky povolenie, ale aj tak je to len pustý hyenizmus a snaha o vytváranie negatívnej verejnej mienky, útok na morálnu integritu oficiálne obvinenej osoby. To nie je bežný bulvár, tu sa nejedná o nejaké štetky z Markízy, ale o veci práva.

 

A ešte jeden citát:

Adriana vyrastala v slabších sociálnych podmienkach v bytovke, kde žijú prevažne Rómovia. Pochádza zo 6 detí. Istý čas prežila aj v nápravnom zariadení a je matkou synčeka (7), ktorého jej odobrali pre alkohol. Podľa mamy ju ako 14-ročnú znásilnila veľká skupina Rómov, tí však za to potrestaní neboli. „Nenahlásili sme to, vyhrážali sa mi smrťou, ak to poviem,“ uzavrela matka Adriany.

To sú novodobé demokratické a slobodné pomery na Slovensku. To sme dosiahli po 17. novembri 1989. Odmenou pre obeť týchto pomerov je obvinenie z extrémizmu a väzba natvrdo. Alebo pre biele deti neplatí, že sú obete pomerov, ktoré ich obklopujú? Ak systém nemá ľútosť pre biele deti, tieto nebudú mať žiadnu lútosť s predsaviteľmi týcto pomerov. Pamätáte si ešte to video, ako Caucescova sviňa kvičala, keď ju odvádzali na popravu? Len si ho znova pustite.  Ako hovoril Hrušínský: "... ať víte, do čeho dete".

 

 

 

 

Ďaalšie linky na články, aby sa nemusello hladať

http://www.protiprud.sk/politika/2240.htm

http://www.rtps.sk/sheila-ci-adriana-dalsi-z-klincov-do-rakvy-systemovyc...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
0
Norman

21 február, prvý doplnok informácie.
budem článok doplňovať, prípad sledovať, kým sa bude dať.
I keď teraz to prejde asi skôr do dlhého zámerného súdneho naťahovania času .. odkladania ...

Vango Tango

Žila celý čas v hrozných podmienkach, jej správanie je iba jej chorobná reakcia na ne. Namiesto toho, aby jej pomohli /sociálni pracovníci, psychológovia, psychiatri/ ju idú zavrieť do kriminálu.

Ktorý expert ju klasifikoval ako "nebezpečnú extrémistku"?
Nehanbia sa po zuby ozbrojení kukláči v takom hojnom počte zatýkať toto útle stvorenie?
Nehanbí sa ministierka Žitňanská keď vidí následky takejto aplikácie svojho zákona?
Nehanbia sa "novinári" za svoje hodnotiace súdy prakticky chorého človeka?

Jej reakcia na súčasnú krízu bola hysterická a ospravedlniteľná jej životným osudom.

Opakujem už napísané:
Pre posúdenie konkrétneho človeka, či je rasista sú kľúčové tri aspekty:
1. Stres - jeho intenzita a dĺžka doby, počas ktorej mu bol vystavený;
2. Generalizovanie – jeho stupeň (tu hrajú zásadný význam slová väčšina a všetci);
3. Konkrétna agresívna reakcia (verbálna alebo brachiálna).

Stres je nevyhnutná súčasť kontextu posudzovania akýchkoľvek výrokov, nie iba tých „rasistických“.

Všetky tieto okolnosti môže posúdiť iba kvalifikovaný psychiater a nie nejaký samozvaný „expert“ financovaný mimovládkou zo zahraničia.

Ak Norman označil Andora Šándora za "známeho českého idológa" tak mu zalichotil! Tento oportunistický papagáj nevyslovil v médiách jednu pôvodnú myšlienku. Je to vizitka našich médií, že dávajú tomuto trápnemu Niktošovi toľko priestoru.

BOŽE AKO HLBOKO KLESLI NAŠE SAMOZVANÉ ELITY !!!

Vango Tango

podnikne teroristický útok, bude to smrteľná rana na pokojné spolunažívanie veriacich Mohameda s občanmi Slovenska.

Bude to dôvod na tvrdé represívne opratrenia a navždy to zmení postoj Slovákov k imigrácii z islamských krajín.

Naši "slniečkári a vítači" sa stanú terčom neľútostnej ostrakizácie a z politických mŕtvol sa stanú hnijúce smrdiace zdochliny.

Dúfam, že Moslimovia na Slovensku si to uvedomujú a nebudú ani mlčky podporovať teroristov - okamžite nahlásia každý podozrivý pohyb fanatikov na Slovensku.

Aman Againsttime

Prípad Sheila je opäť ďalšou ukážkou klasického právneho rozporu medzi sférou toho, čo má byť("sollen") a toho, čo je ("sein"). V zdravom štáte by pálenie Kóránu malo asi také dôsledky, aké by dnes malo verejné spálenie "Mein Kampf", lenže od zdravého štátu máme momentálne ďaleko. Zákonodarca sa však rozhodol vnímať islam ako akékoľvek normálne náboženstvo a nie ako totalitárnu, anti-liberálnu politickú ideológiu.

Btw, pre ešte lepší obraz o dnešnom právnom stave na Slovensku ešte raz upozorňujem na istú ukrutnú zombie-hlupaňu,ktorá dnes nemá asi obdobu a na ktorú si tiež treba posvietiť (poznám totiž osobne a je to ešte horšie, než to vyzerá :-D). Harabin nakladá riadne - palec hore
https://www.youtube.com/watch?v=EUQArXCw7vI

afinabul

V ČR SHOŘEL NA PODPORU ADRIANY PRVNÍ KORÁN – ZAPÁLILA HO EXMUSLIMKA Marta Alhambri
http://www.nwoo.org/2017/02/21/koran-v-plamenech-krik-a-policie-v-prazsk...

Analytik

Grigoriy, tu nie si akceptovaný. Nech sa sem pokúsiš prepašovať akékoľvek texty, aj také relatívne nevinné, ako tento - budú vyhodené.
Príčinou je nielen tvoja psychopacia, nielen tvoja zákernosť, ale aj tvoj slub, že keď Clintonka nevyhrá, uznáš, že ničomu zo sveta nerozumieš.
Môžeš odpovedať napríklad Buhehemu, ale na tieto tvoje voľné texty tu nikdy viac nebudeš mať priestor.

Vango Tango

začnú bojovať proti extrémizmu extrémistickými prostriedkami. Tá fotografia zo zatýkania je hanbou časti policajného zboru a tých, ktorý ho úkolujú!

Kde sú skutočné príčiny xenofóbie? Nádherne to slniečkárovi a vítačovi Čulíkovi z Britských listov vysvelil jeden úspešný podnikateľ z ČR :

http://blisty.cz/art/85803.html

Priznám sa k malej paranoi, lebo nestalo by sa to prvý raz! Tento článok som si stahol na disk a budem čakať, koľko bude trvať, kým ho ukryjú do hlbín archívov BL, alebo dokonca vymažú.

K samotnému článku. Dal by sa napísať aj ostrejšie, s aktualizáciou na pomery Slovenska.

Koľko stojí imigrant daňových poplatníkov? Uvádzam výšku dávok z OFICIÁLNEHO zdroja:

http://www.migration.gv.at/en/types-of-immigration/temporary-residence/

Pozrite si tie čiastky. Nemusia platiť žiadne dane, odvody, je to ich čistý príjem! To týchto nákladov nie sú zahrnuté náklady na "adaptáciu", ubytovanie, následky zvýšenej kriminality, ... atď.

Ako sa na tieto čísla má pozerať Slovák, ktorému solidárni slniečkári vítači roky natĺkali do hlavy, že sa má postarať o seba a opakovane hlasovali proti minimálnej mzde. To boli mediálne sračky, čo dostávali naši slniečkári pri každom jej zvýšení!

http://www.minimalnamzda.sk/minimalna-mzda-historia.php

Kto bol solidárny k imigrantom a ako bol solidárny k pracujúcim občanom Slovenska?

Rozpamätajte sa!
http://www.24hod.sk/vlada-znizuje-sance-zamestnat-sa-tvrdi-miklos-cl6112...

Ako sa splnili prognózy "ekonómického génia" Ivana Miklóša?

Toto mediálne simulakrum s hrošou kožou potiahnutou teflónom stále mudruje:

http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise/663323-smrtiaci-koktail

Imigrácia nás zachráni! :-D

Norman

super komentár, češi vedia o sto percent lepšie komentovať, to treba uznať.

Norman

http://www.infovojna.sk/article/mozgova-masaz-mainstreamu

 

Nikdy by ma ani nenapadlo o nej písať, pretože jediné slovné spojenie, čo ma v súvislosti s ňou napadá je: "hlúposť jednej čudnej devuchy."

Dnes však vyšiel na portáli cas.sk článok-meinstreamový bullshit ktorý vykresľuje toto dievča ako "zodpovednú" za to, že Slovensko sa kvôli nej môže stať terčom teroristických útokov. Dokonca tento paškvil, vraj potvrdil aj bezpečnostný analytik Jaroslav Naď. Nekomentujem, lebo to je v princípe rovnaká manipulatívna hlúposť ako skutok, ktorý ta čudná osôbka spáchala a iba sa pýtam:
"Nie je za hrozbu teroristického útoku zodpovedný v prvom rade terorista, ktorý ho peipravuje a chce vykonať?"

Prípadne ak naozaj  objektívne informujeme (pod dohľadom analytika) a hľadáme "príčinné súvislosti," prečo potom táto "teeoristická analýza roka" nepovedala, že za hrozbu teroristického útoku, môžu prvorado Spojené štáty a ich spojenci , ktorí rozvrátením stability regiónu na Blízkom východe? Prečo nekonštatuje, že utečeneckú krízu, ktorá vpustila do Európy teroristov v radoch utečencov vyvolali mocenské štruktúry iných štátov a Slovensko sa aj preto dostalo do ohrozenia? Prečo nepovedal, že prvoradými ľuďmi zodpovednými za hrozbu terorizmu na Slovensku sú ľudia ako Merkelová, Holland a im podobní rozvracači Európy, ktorý terorizmus v Európe podporujú?

Za koho, spravodajský portál cas.sk považuje svojich čitateľov, keď si ich nejaký "atramentový redaktor" neváži ani natoľko, aby im pri podsúvaní takejto manupulačnej hlúposti, nepoužil techniku písania pre mentálne postihnutých čitateľov?

Ako vôbec môže niekto napísať, že nejaké hlúpe dievčisko je cikaním na knihu, zodpovedné za ohrozenie celého Slovenska a nejaký "bezpečnostný analytik," sa pod to (až po zverejnení článku) podpíše?

Ak by sme sa mali riadiť pri písaní takouto logikou, potom aj karikatúra Mohameda v Charlie Hebdo ohrozila celé Francúzsko a za následný teroristický útok, boli namiesto teroristov zodpovední v prvom rade novinári! Alebo lepšie! Obviňme spoločensky umelca, ktorý ju namaľoval a urobme z neho napomáhača terorizmu, ako z našej "ocikanej dievčiny!"

Ak nabudúce bude nejaký "atramentový redaktor" chcieť nahrať body spravodajcom SIS, ktorí túto spravodajskú hru s hlúpym dievčaťom len zneužili na odvrátenie občianskeho hnevu za zavedenie Kaliňákového gestapa, ktoré okrem polických čistiek naháňa naivné dievčisko za cikanie na Korán úspešnejšie ako vyšetrovanie Bašternaka a Gorily, potom stačí napísať pravdu. Stačí zverejniť, že tomuto tímu sa len predčasom  úspešne podarilo vyjednať spoluprácu so slovenskými administrátormi sociálnych sietí, ktorí orgánom činným v trestnom konaní dnes poskytujú všetky súkromné informácie o profiloch nevinných ľudí, len aby mohli politicky stíhať ďalšie osoby.

To je totiž naozaj reálne svinstvo!

Katalin Tara

Náhodný okoloidúci

Neviem ako vy ostatní, ale ja nepokladám islam za náboženstvo. Kde začína organizovanosť a hierarchia, tam už náboženstvo končí a nastupuje politika.
Podľa mňa islam nie je nič iné ako politický program určený na dobytie a ovládanie územia a obyvateľov.
Navyše Korán je úmyselne napísaný tak, aby vyznávačovi islamu umožnil ospravedlniť pred sebou samým akékoľvek konanie, akýkoľvek zločin voči ne-moslimom.

Vango Tango

Pozrel som si pozorne video:
http://www.infovojna.sk/article/rozhovor-so-sheilou-adrianou-v-radiu-svo...

To úbohé dievča malo určite veľmi pohnuté životné osudy. Ich následkom trpí na ťažkú hystériu, ktorá sa prejavuje okrem iného fabuláciami. Bola to veľká sprostosť politizovať jej objektívne povedané tresný čin hanobenia náboženského presvedčenia. Obe strany sa hrozne umažú, ale najviac hlupáci, čo ju tak trápnym spôsobom nechali zatknúť.

Prognóza?

To dievča sa pokúsi vo vyšetrovacej väzbe o klasickú "demo" sebevraždu. Bude musieť byť prevezená na psychiatriu. Obviní vyšetrovateľov zo všetkých možných trestných činov. Média sa vrhnú na overovanie jej fabulácií a určite nájdu dostatok argumentov, aby ju usvedčili, že klame.

Kto ostane v poli porazených?

Napriek tomu, že sa jedná o krehké pekné dievča a preto verejnosť bude väčšinou stáť na jej strane, predovšetkým ona. Bude mediálne zneužitá a mentálne znáslinená. Následky cirkusu čo rozpútala si ponesie veľmi dlho. Nebude odsúdená, aj priemerný advokát to uhrá na hystériu a afekt.

Ak si niekto sľuboval politické body, tak pohorí. Žitňanská za to, že neprimeraným spôsobom štát zaútočil na choré dievča. "Alternatívci" za to, že zverejnili klamstvá, ktoré sa nepochybne podarí nájsť vo fabuláciách chorého dievčaťa.

LuboB

Bohuzial ale tato Sheila mentalne na Miladu Horakovu nema!

LuboB

aj v predchadzajucej totalite nas Sudruhovia a STBaci chceli zosmiesnit alebo zastrasit!
Preco sme sa ale po 27 rokoch ocitli znova v totalite ktora je azda horsia ako ta predtym?!?

Sinuhe

to je taký dnešný ekvivalent Ostapa Bendera :-)

buko

citam ten jej pribeh a zarezonoval vo mne, napada mi paralela so socialnym romanom Frana Krala: Cenkovej Deti
pribeh o matke, ktora musela predat svoje deti aby mohli prezit, pribeh ktori si komunisti prisvojili aby legitimizovali svoj triedny boj a diktaturu proletariatu sa dnes na Slovensku, po 70 rokoch opat opakuje.

moderna Mamka Cenkova, Sheilina matka na zaciatku milenia zivori v socialnych bytovkach medzi ciganmi a asocialmi kdesi na kraji Ruzomberka, medzi smradlavou celulozkou a hypermarketom, na kraji spolocnosti, ktora v casoch turbokapitalizmu a oligarchie, hypotek a exekucii na nikoho slabsieho ci pomalsieho neberie ohlad.
Mlada Sheila, este dievca, si preslo vsetkym - drogy, alkohol, sikana vacsinovej romackej komunity, skupinove znasilnenie ciganmi.
Napriek tomu sa z toho nejako dostala, zmenila si meno a so sramami na psychike sa rozhodla pre odvetu: bude vzdorovat a bojovat! Bojuje svojskym sposobom na socialnej sieti proti asocialnym ciganom (pozor! nie proti VSETKYM ciganom), bojuje proti hrozbe ktora podvedome (a spravne) citi je ovela horsia ako cigani: proti islamizmu. Bojuje a vzdoruje proti nespravodlivosti tak ako ju citi a ako ju na vlastnej kozi velakrat zazila.
Pribeh nabera necakane obratky - stat, ktory by sa mal mladej zene snazit vsemocne pomoct, zaradit do spolocnosti, poradenstvom, vzdelanim, obnovenim vztahu s jej syncekom - jej naopak zasadzuje dalsiu ranu - zakuklene komando ju nalaka do jej rodneho mesta a pod ruskom noci jej vtrhnu do bytu a v retaziach odvlecu do basy. Je to zasah elitnej jednotky na potieranie extremizmu - exekutivnej vlajkovej lode zakona proti extremizmu z dielne Zitnanskej.
System zatial odkazuje: povstan a rozomelieme ta. Cenkovej dieta noveho milenia - Sheila - vsak je tu a zaluje... Toto je stav spolocnosti kam sme sa dostali. Dnes tisicky Cenkovej deti po celom Slovensku a miliony po celej Europe zaspavaju s vedomim, ze system je nespravodlivy a bude treba povstat a vzdorovat a bojovat.. aj ked ta to zomelie.

Norman

presne tak to vidím aj ja. dík.

Ľubov

Teraz to čítam a padla mi sánka.Píš,píš,máš na to! Prirodzený talent,je v tom rozum aj cit.

https://www.youtube.com/watch?v=k-iojQa_WTE ja len tak skromne,namiesto jednotky Ti posielam upútavku na ruskú paródiu,animované Hviezdne vojny.Zhodou okolností sa aj Pjakin,ktorého síce už tak nežeriem,ako pred časom,ale 14.2. sa aj on vracia k Minsku.A tiež mi to pripomenulo nezabudnuteľný Emin komentár k stretnutiu Normandskej štvorky .

slaven1
Jaroslav Janota strielajúci v ČR na vlamačov, z ktorých sa vykľuli exekútori, sa po zásahu spravodlivosti v Czechii, ktorá mu vymerala 12 ročný trest, obesil. Zabila ho sudkyňa spolu so štátnym zástuptom - organizovaná skupina. Vražda z nedbanlivosti.

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.
 

Přinutilo mne to vstát. V polospánku jsem zajistil západku dveří od pokoje. A v tom jsem uslyšel kroky a hlasy nejméně dvou osob, které se pohybovaly v předsíni mého bytu. Jejich hlasy jsem slyšel, ale v psychickém stavu v jakém jsem se nacházel, tedy vyděšen k smrti, jsem nevnímal smysl či význam jejich slov. Rychle jsem se obléknul a ve strachu o svůj život jsem vytáhnul svou legálně drženou zbraň. Cizí osoby se pohybovaly v mém bytě a pokoušely se násilím dostat ke mně do pokoje. Ve strachu o své zdraví a život jsem natáhnul závěr své téměř 70 let staré pistole Browning ráže 6,35 mm, a připravil se ke střelbě. Zamířil jsem na otevírající se dveře za kterými stáli dva neznámí muži. Oba dva se lekli a utekli mimo byt.

Došel jsem ke dveřím pokoje a rychle jsem je opět zajistil západkou. V tom jsem uslyšel, že se jeden z útočníků vrací. Slyšel jsem jeho hlas stále blíže. Musel stát na chodbě těsně u dveří mého bytu a hlasitě hovořil. Slyšel jsem zvláštní kovové zvuky, které zněly jako nabíjení dlouhé zbraně. To už jsem měl opravdu panický strach o svůj život. Z mého úhlu pohledu to vypadalo jako by se chtěl vrátit do mého bytu a opakovat svůj útok na mou osobu. Rozhodl jsem se pro varovný výstřel. Nejdříve měl směřovat do podlahy. Potom jsem si to rozmyslel a chtěl raději vystřelit do stropu. Zbraň má dvoučinnou spoušť. Spoušť se musí nejdříve stlačit a až při jejím uvolnění dojde k výstřelu. V průběhu pohybu zbraně směrem ze zdola nahoru došlo k uvolnění spoušť a tedy k výstřelu. Střela prošla dveřmi pokoje v jejich levé části z mého pohledu. Přesně 32 cm od levého okraje dveří a 53 cm od jejich pravého okraje. Hlas útočníka zněl zprava. Střela tedy vůbec nemířila jeho směrem. Měla za úkol jej varovat, aby se nepokoušel znovu opakovat svůj násilný vstup do bytu a útok na mou osobu. Došel jsem ke dveřím pokoje. Odemknul jsem zapadku a otevřel dveře do předsíně. Pootevřenými dveřmi jsem uviděl stát v mezipatře cizí osobu. Namířil jsem na ni zbraň a dotyčný se dal na útěk po schodišti dolů. Chtěl jsem zavřít hlavní dveře. Na nich byl přilepený papír, který jsem strhnul a zároveň jsem zabouchnul hlavní dveře. Pravděpodobně jsem si papír přečetl a zjistil jsem, že neznámé osoby, které za použití brutálního násilí vnikly ke mně do bytu, když jsem tvrdě spal po noční směně, jsou zřejmě exekutoři. Stále v polospánku jsem se pohyboval po bytě. Byl jsem i na balkoně. Sednul jsem si na gauč a únavou usínal. Probral mne silný zvuk vrtulníku těsně před mými okny. Vzal jsem si bundu a vyšel na balkón. Mezi domy právě přistával policejní vrtulník a z něj vybíhali ozbrojení policisté. Na balkoně vedlejšího bytu se objevil muž v černé policejní uniformě a představil se jako policejní vyjednavač. Požádal mne zda bych mu nevydal svou zbraň. Mám k uniformám respekt a tak jsem mu vydal svou zbraň a náboje. Potom jsme se dohodli, že na mne počká přede dveřmi mého bytu. Cestou jsem jako zákonů dbalý občan vzal svůj občanský průkaz.

 

V předsíni jsem zjistil, že se nemůžu dostat ven z bytu. Když jsem zabouchnul hlavní dveře už v nich nebyl zámek ani klika. Takže dveře se zevnitř nedaly otevřít. Klika ležela na chodbě. Museli mi otevřít zvenčí členové zásahové jednotky. Vyšel jsem ven. Prohledali mne a nechal jsem si nasadit pouta. Potom mne odvezli do Zlína na Policii. Tam jsem absolvoval dechový test na alkohol s negativním výsledkem. S policejní hlídkou jsme odjeli do Baťovy nemocnice na odběr krve kvůli přítomnosti alkoholu či omamných látek. Opět s negativním výsledkem.

 

Poté jsem absolvoval několik výslechů. Parafinový test na přítomnost povýstřelových zplodin. Odevzdal jsem bundu a košili na testy. S policisty, kteří se chovali naprosto profesionálně a korektně jsem plně spolupracoval. Skončil jsem v cele předběžného zadržení. Souhlasil jsem s prohlídkou svého bytu. Asi v půl páté jsme jeli zpět do Napajedel. Policejní technici změřili důležité údaje a odebrali stopy. Například vystřelenou nábojnici. Byt byl opatřen náhradním zámkem a zapečetěn. Vrátili jsme se do Zlína a noc jsem strávil v cele předběžného zadržení. Spát se tam moc nedá. Druhý den odpoledne už jsem kvůli nedostatku spánku byl smrtelně unaven. Odmítl jsem výslech a policisté mne propustili. A šel jsem na autobus a jel domů.

 

Telefonoval jsem rodině a přátelům. A zjistil, že kvůli jedinému varovnému výstřelu, který rozpoutal doslova válečné manévry, jsem mediálně slavný. Ale budu čelit obvinění z trestného činu vyhrožování zbraní úřední osobě a maření výkonu soudního rozhodnutí. To by mne nenapadlo. V okamžiku, kdy jsem mířil na oba neznáme muže jsem samozřejmě ani náhodou netušil, že se jedná o úřední osoby. Byl jsem probuzen z hlubokého spánku. Protože jsem celou noc pracoval a šel spát až v půl osmé ráno, měl jsem v devět ráno, kdy se dotyční násilím dostali do mého bytu v podstatě hlubokou noc. Asi tak půl druhé ráno. Když vás někdo vzbudí v půl druhé ráno a vnikne k vám do bytu, asi nelze předpokládat, že se budete chovat normálně a racionálně jako přes den a v bdělém stavu.

 

Pokračoval jsem normálně v životě. Chodil jsem do práce, zdravil sousedy, chodil nakupovat, jezdil autobusem. Asi po týdnu jsem se od kolegy z práce dozvěděl, že mne státní zástupce obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. To je úmyslný a plánovaný trestný čin se sazbou 15 let nepodmíněně až doživotí. Přečetl si to někde na internetu. Trochu nezvyklé. Takže jako potencionální vrah jsem prakticky celý rok pokračoval ve svém životě. Státní zástupce neměl jediný důkaz, který by potvrdil jeho verzi příběhu. Přesto to s nesmyslnou žalobou zkusil a soudkyně to prostě bez důkazů akceptovala. Společnost si patrně oddechla, že jsem jako hrozba pro občany byl za pokus o vraždu v říjnu odsouzen na 12 let nepodmíněně do vězení. Ani odvolání k vrchnímu soudu v Olomouci nepomohlo. Jsem prostě hrozba.i kterou je třeba zavřít až zčerná. Přitom se nikomu nic nestalo a úmyslně jsem nikoho neohrozil. Ale bylo třeba vytvořit obětního beránka a exemplární případ. Možná, že se losovalo z klobouku a vytáhli moje jméno.

 

Stav české justice je opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy. Jen pár čísel pro národohospodáře amatéry. Za loňský rok, kdy jsem čelil obvinění jsem pracoval. Byl jsem užitečný. Svou prací jsem vydělal s odvody zaměstnavatele asi 250 tisíc korun superhrubého. Na zdravotním pojištění byl odvod asi 30 tisíc, na sociálním skoro 50 tisíc, na dani z příjmu asi 16 tisíc korun. Čistého jsem vydělal asi 160 tisíc korun. Na splácení svých dluhů jsem z toho použil asi 50 tisíc. Nyní mne čeká nejméně 8 let ve věznici s ostrahou. Denní náklady na jednoho vězně pro daňové poplatníky dělají něco přes 1500 korun. Ročně téměř půl milionu. Můj osmiletý pobyt(po dvou třetinách trestu můžu být propuštěn)bude stát daňové poplatníky nejméně 4 miliony korun.

 

Přitom nechtělo to moc. Stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. Trestní sazba je 3-10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu. Naopak. Při stávajících příjmech bych za těch pět let odvedl do státní pokladny asi 150 tisíc korun na zdravotním pojištění, asi 250 tisíc korun na sociálním pojištění, asi 80 tisíc na dani z příjmu a svým věřitelům bych zaplatil asi 250 tisíc korun. Ale hlavně udělal bych spoustu poctivé práce a byl bych této společnosti prospěšný a užitečný. Není divu, že to s touto zemí jde z kopce. Když za čin, který jsem spáchal jsou de fakto trestání všichni daňoví poplatníci. Přitom jeho společenská nebezpečnost byla naprosto zanedbatelná. Zejména ve srovnání se skutečně násilnými trestnými činy.i které mají za následek zranění či dokonce smrt jiných osob.

 

Možná by se měli daňoví poplatníci zamyslet, zda se jim vyplatí platit tak drahý represivní aparát, který místo na jejich zájmy mysli spíše na ty své. Až vám v nemocnici řeknou, že na operaci vašeho dítěte není dost peněz, zamyslete se proč má tato země více policistů, soudců, příslušníků vězeňské služby a hlavně vězňů v přepočtu na sto tisíc obyvatel, než neskonale bohatší země západní či severní Evropy. Možná jsou bohatší zkrátka proto, že neutrácí peníze daňových poplatníků zbytečně. Jako v mém případě.

 

Samozřejmě jako rozpočtové odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou.
 

Zdroj: http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588297

Údajne posledný, vymazaný príspevok z iDes:

,,Potom už vám toho mnoho nezbývá. Ani naděje. Zbývá vám jen to poslední právo a poslední svoboda. Svoboda rozhodnout o své vlastní smrti. A tuto poslední svobodu už si nesmíte nechat nikým vzít. Je třeba myslet na heslo všech revolucionářů a bojovníků proti diktátorům. Svobodu nebo smrt.

Když vás někdo záměrně a bůhví z jakých malicherných příčin připraví o vaši svobodu, zbývá už jenom smrt. Je lépe čestně a svobodně zemřít, než existovat jako otrok. Nejhorším druhem otroctví je totiž otroctví dobrovolné.

Už Tomáš Masaryk napsal koncem 19. století svou práci o fenoménu sebevraždy v moderní době. Sebevražda je konečné řešení bez možnosti opravných prostředků. Vždycky jsem ji považoval osobně za selhání a zbabělost. Ale někdy je člověk zatlačen do kouta a nemá jiný čestný únik z beznadějné situace.

A přesně v takové situaci jsem se ocitnul. Ne vlastní vinou. Proto jsem se rozhodl pro definitivní odchod z tohoto světa. Než se nechat zavřít na 12 let do vězení a nechat se šikanovat, beztrestně urážet či ponižovat od sadistických vězňů či dokonce dozorců, tak je lépe definitivně odejít. Ale jako svobodný člověk.

Policie, státní zástupce a soudy si udělají čárku a hodí to za hlavu. Mrzí mne takový konec. Překonat silný pud sebezáchovy je opravdu těžké. Ale musím jej překonat. Žádná jiná možnost mi zkrátka nezbyla. Líbilo se mi tady, ale asi jsem se měl narodit v nějakém právním státě. Možná příště. Toto je můj definitivně poslední blog.

Sbohem a Amen.“

http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=587932 - Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Norman

Do boha, to je iné kafe. Aj na tom vidieť, že s tými zmrdmi, všeliakými Havranmi, Dobšinskýmí a Šimečkovcami, Smatanovcami, Benčíkovcami, Nithusmi a inými dvojtvárnymi podliakmi, ktorí naozaj doháňajú ľudí ku smrti, sa nebudeme baviť inak, iba tak, že budú kňučať.

Tohto Janotu možno označiť za súčasného Palacha, toto si ľudia zapamätajú a poviem tak, že za jeho smrť zaplatí viacero z tých plazov vlastnou krvou. Nik nebude kričať "za Janotu", ale ak budeme počuť o prvých zabitých v Čechách, tak si na neho spomenieme, že jeho meno je v hre, že je to oprávnene aj za neho

Len naozaj musím vystríhať pred takýmito činmi, myslím samovraždami - to je naozaj nezmysel, vždy sa nájde dosť možností, aby aj najväčší dobrák rozdrvil nejakému plazovi hlavu.

 

článok o tej samovražde (včera)

http://zpravy.idnes.cz/janota-strelba-na-exekutory-d12-/krimi.aspx?c=A17...

slaven1

Janota je isto silné kafe. My (na Slovensku) máme vlastného Janotu. Akože sa volal ten živnostík, čo spáchal samovraždu pár rokov dozadu, počas potkanovej vlády, na vlasnoručne vyrobenej gilotíne pred daňovým úradom? Aha František Lukovský:

Iné sú osobné tragédia, keď si človek siahne na život. Neobvyklým spôsobom spáchal samovraždu v nedeľu večer, 28. apríla v Malackách, pred Daňovým úradom náš občan, 56-ročný František Lukovský, podnikateľ, klampiar, ktorý psychicky nezvládol daňové zaťaženie. Vyrobil si akúsi gilotínu, s ktorou si sám sťal hlavu. Na vrchnáku od škatule nechal odkaz: "Úradníci, zmrvil som toho dosť. Ale penále a poplatky - dane, toho má dosť aj kôň. Už nevládzem. Ak je zo mňa nejaká súčiastka dobrá, rozoberte si ma. Hrob nepotrebujem... Zbohom". - Text som prevzala z novín Nový čas zo dňa 2.5.2002.

http://www.obeczohor.sk/index.php/kronika/271-01-03

Ľubov

Toto je srdcervúce. Nič podobné som nikdy nečítala.Trochu ma prekvapilo,že z mnohých komentov v českých novinách,ani jeden neuvádza konkrétne meno tej sudkyne.Jeho krv je na jej rukách.
Musela ho predsa vidieť,musela s ním hovoriť.Nakoniec,aspoň trochu ma vieš čo utešuje? Že naozaj mu je takto lepšie.Možno umrel už vo vzduchu a netrpel.Čítala som aj jeho blog z 2.2.,venovaný mame,mamince,ako ju volá a ďakuje jej za dobré vychovanie.

Vo vezení,on,taký čistý a slušný,by sa ani nemal ako zabiť.Sú tam mreže na oknách a určite by sa na ňom ukájali tie smradlavé opice neustále.Dobre to urobil,a akože sa neviem modliť,tak za tohto Jardu Janotu sa pomodlím,nech ho anjeli odprevadia do raja.

Norman

táto doba zabíja dobrákov.
Ale každý dokážu zabíjať, keď príde čas.

To s menom sudkyňe a prokurátora je pravda. Toto je justičná vražda a oni by mali ísť sedieť do basy.

Dal som to do separátneho článku
http://nadhlad.com/content/zlocinni-exekutori-vrazdiaca-justicia-smrt-ja...

slaven1

Tak tento nápis portálu Hlavnespravy.sk vyšiel:

Firma blízka denníku SME vytunelovala zo zdravotnej poisťovne Dôvera 500 miliónov eur

Pretože nezabúdajme, že za akým účelom sa zostavujú podobné "orgány spravodlivosti" ako je gestapo* NAKA či extrémny "Špeciálny" súd. Aby tí, ktorí žijú na účet druhých, mohli aj naďalej nerušene žiť z našej energie (práce, peňazí...).

*zaklopú vám ráno o 3tej

Vango Tango

 

Prenasledujeme životom postihnutú chuderu, ktorej evidentne z utrpenia hrabe, za to že na Internete zavesila pálenie koránu. Ale to, že tu niekto verejne zhovadil štátny znak a urážlivo porovnáva utrpenie Krista s Remiášom, to nie je urážka viery? Na Slovensku je pod ochranou štátu iba Korán? Vlastný štátny znak nie je chránený? Pozrite si pozorne ten plagát!!!

Norman

Za hanobenie štátneho znaka aj za hanobenie kresťanského symbolu.
Podať žalobu, aby jestvoval prípad.

Myslím, že Smer nemá čo váhať. ĽSNS, SNS ... nič?? Alebo sa boja, že ich bude bratislavská kaviareň nenávidieť?
Myslím, že katolíci nemajú čo váhať.

Viem, že je tým zadrbané celé mesto a každému sa chce z toho zvracať. Nechápem, prečo niekto nepredvedie svoje svaly.

Aman Againsttime

Tiež sa prihováram za žalobu (aj keď ako zvyčajne z toho nič nebude, ale aspoň sa upozorní na problém). Ten plagát je klasická židovská blasfémia. Židia majú akúsi chorobnú fixáciu na Krista a vyžívajú sa v tom, keď ho môžu hanobiť. Predsa len podľa klasického mýtu to bol odpadlík, ktorý odmietol judaizmus kvôli jeho neznášanlivosti a intelektuálnej nepoctivosti - a to sa neodpúšťa.

A vlastne hanobenie toho, čo je pre ďalšie národy posvätné je asi tá najtypickejšia židovská úchylka, že? Pre nich sme všetci idolatristi : https://www.youtube.com/watch?v=v_NqZr_HEvs

Náhodný okoloidúci

Pošuškáva sa, že stará Kováčová, keď ešte učila na VŠ, za socíku, tak strhávala dievčatám z krkov retiazky s krížikom. Žeby to bola jedna sorta s krvavou Madlou? To by okrem iného vysvetľovalo, prečo bola taká hystéria okolo možnosti dostať mladého po zásluhe za mreže za kauzu Technopol.

Buheh

žijeme v časopriestorovej realite, kde je možné verejne urážať väčšinový štátotvorný národ. Ale súčasne je trestným činom uraziť genocídnu vražednú ideológiu, ktorá sa ani netají konečným cieľom nás všetkých zlikvidovať a zotročiť. A za takúto urážku dať zneužité jednoduché dievča, ktoré si vyššiespomenutú ideológiu vyskúšalo na vlastnej koži, do basy na niekoľko (3 – 6?) rokov. Čo je porovnateľná doba, akú zvyknú za mrežami stráviť páchatelia tých najhorších zločinov: vrahovia, znásilňovači (tí domorodí, teda pozor, nezamieňať s kultúrnymi obohacovačmi, ktorí dostanú len podmienku) či dokonca popierači. Horší trest dostanú už len tí, čo si bránia svoj majetok pred exekučnou mafiou.

Hovoria že je to zločin nenávisti voči skupine osôb alebo tak nejako, a je to trestné, lebo je to vraj nebezpečné. Je trestné nenávidieť moslimov, Židov, inváznych votrelcov, Arabov, trestancov, ľudožrútov. Ale skúste verejne hlásať, že necítite žiadnu nenávisť voči putinovcom, hitlerovcom či popieračom holokaustu.

Je trestné obhajovať či spochybňovať genocídu Židov, ale je zároveň trestné upozorňovať na plazivú genocídu bielych národov inváznymi rýchlo množivými etnikami, ktoré im zaberajú životný priestor. Vlastne aj samotný termín "životný priestor" je ideologicky závadný, lebo ho už predtým ktosi zlý používal – nezáleží na tom, že ten termín je relevantný a podstatný, pretože táto planéta má limitovanú veľkosť a zdroje.

Je extrémizmom a prejavom nenávisti konštatovať očividný fakt, že podstatnú časť svetovej ekonomiky a politiky, a teda aj našu slovenskú realitu vrátane našich životov do značnej miery ovláda malá skupinka ľudí spoza mora, patriaca prevažne k jednému konkrétnemu etniku. Je extrémizmom a prejavom nenávisti konštatovať tak bolestne očividný fakt, že milióny negramotných a nepriateľských votrelcov, ktorí zaplavili Európu, sú pre nás nebezpečenstvom. Je extrémizmom a prejavom nenávisti opovrhnúť americkým prezidentom, ktorý hovorí, že americký národ je vyvolený, jedinečný a výnimočný. Ale skúste verejne povedať, že nie je nebezpečné čítať 80 rokov starú knihu, ktorá hovorí to isté o nemeckom národe.

Žijeme v časoch, keď trestným činom je už aj samotný zdravý rozum. A preto sa pre dnešok lúčim so starým dobrým citátom, ktorý tu odznel už x-krát, ale pre tento kontext lepší nepoznám: Ak chcete vedieť, kto vám vládne, zistite si, koho nesmiete kritizovať. (Voltaire)

Norman

Teraz to zober a v nedelu choď do televízie O5min12 a tam to v debate prečítaj.

Aha - som zabudol, v demokracii môžeme ísť akurát tak do piče (iné slušnejšie slovo na to nie je)

Asi sme spravili chybu už v minulosti... Nie, nespravili, prišli vždy s puškami a tankami a vždy nám niekto nariadil systém, nikdy sme si ho nevolili, tento systém je postavený na vojenskej totalite, tento sytém JE vojenská diktatúra.

Ale naozaj môžeme začať žalovať tých, ktorý urážajú nás, našu rodinu, náš národ, naše hodnoty, náboženstvo. Žalovať a potom trestať - zavrieť, rozbiť hubu, zastreliť.
Tak sa bude vyvíjať realita a ak to niekomu pripadá ako navádzanie na násilie - tak áno, je to navádzanie na násilie.

Sinuhe

Žijeme v časoch, keď trestným činom je už aj samotný zdravý rozum.
Buheh, môžem túto tvoju myšlienku si osvojiť a pravidelne používať v dialógoch s mojím okolím? :-)

Norman

Vybral si si príliš všeobecnú a vlastne známu vetu. Odporúčam citovať radšej toto:

Je trestné obhajovať či spochybňovať genocídu Židov, ale je zároveň trestné upozorňovať na plazivú genocídu bielych národov inváznymi rýchlo množivými etnikami, ktoré im zaberajú životný priestor


S tým určite dosiahneš viac

Buheh

cťou :)

Ľubov

Každý deň niečo nové.Napr.Marine vzali poslaneckú imunitu.Ak nebude môcť kandidovať,čo môžeme očakávať ďalej?
No,vôbec by ma neprekvapilo trestné stíhanie za heterosexualitu Ak sa toto stane realitou,budeme si musieť naliať čisté víno:čo to vlastne je,čo stojí proti nám?Je to čistý satanizmus, tá babylonská štetka.

Náhodný okoloidúci

Odobratie poslaneckej imunity sa má týkať výlučne toho jedného konkrétneho prípadu a jeho "vyšetrovania".
Ale aj tak by ma zaujímalo, koľkí jej priaznivci by boli ochotní ísť do ulíc, keby jej "niekto" chcel prekaziť kandidatúru a zakázať účasť na voľbách.

Ľubov

nechávajú si ho na koniec apríla,boja sa jej.No,či by vyšli Francúzi do ulíc,to je neisté.A ak by aj vyšli,čo by sa zmenilo.

Vango Tango

Na existenciu škandalózneho plagátu, ktorý znevažuje štátny znak a utrpenie Krista, boli upozornené obe politické strany, čo sa oháňajú svojou „slovenskosťou“ a „kresťanstvom“.
Výsledok je veľké prd, žiadna reakcia.

Prezident republiky na premiére filmu pokojne vypliešťal svoj scientológmi vymetený prázdny pohľad na túto drzú provokáciu a držal hubu.

Tvrdým životom frustrovanú a stresovanú dievčinu, ktorá sa stala obeťou organizovaného násilia a už jej z toho hrabe tak, že v hysterickom záchvate pošťala a zapálila Korán, väzobne stíhame a ideme súdiť! Ako je možné, že pred samotným stíhaním nebol privolaný kvalifikovaný psychiater a neposúdil jej zdravotný stav? Ktorý „expert“ ju vyhodnotil ako extrémistku? Ktorý hlupák organizoval zatýkanie – však tam chýbal už len tank na rohu budovy!

V akej krajine žijeme, čo sú to za politici, čo mlčia? Národne orientovaní ... Tento ich postoj nie je extrémizmus? Na nich kukláčov nepošleme?
„... nie je to právne stíhateľné, škoda sa tým zaoberať!“
A čo takto rovnosť pred zákonom? Však to je pilier právneho pozitivizmu, ktorý sa vyučuje na školách! Alebo celý problém spočíva v hodnotovom rebríčku našich politikov, kde na prvom mieste je vlastný teplý válov, potom dlho nič a na konci prázdne táranie o našej štátnosti a Slovensku!

Ak štátny znak nie je symbolom štátnosti a je ho možné verejne hanobiť, potom prečo súdime hanobenie náboženskej knihy?

PS: Na rozdiel od šialeného Matoviča nenosím diktafón vo vrecku a nevynášam obsah rozhovoru ani osoby a obsadenie.

Vango Tango

Celé video bol iba umelecký čin, je to akčné umenie, metafora, happening! Je sloboda umeleckej tvorby a akčné umenie je jeho nedelilteľnou súčasťou. Plamenné výzvy a vyhrážky boli iba metafora, umelecká reakcia na skutočné náslie, ktoré pácha ISIS. Cieľom celej "performance" bolo upozorniť veriacich v Islam, ako vnímajú niektoré pasáže Koránu kresťania a neveriaci.

Pretože doteraz sa rovnakým spôsobom obhajovali hanobitelia kríža. Rovnosť pred zákonom ...

http://www.pluska.sk/images/gallery/plus7dni/z-domova/2013/09/plagat.jpg

""Pripodobenie k tŕnistej, ale zároveň vykupiteľskej ceste Ježiša nemalo za cieľ znevažovať Kristovo duchovné posolstvo, dehonestovať cirkev alebo urážať náboženské cítenie veriacich. Práve naopak, jeho použitím chceli organizátori a zadávatelia podporiť myšlienku morálnej očisty spoločnosti aj prostredníctvom umeleckých produkcií s hodnotným humorom a so spoločenskou satirou.“

Citujem z http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/patalie-krizom-veriacich-pohorsil-...

Na jednej stane hákovému krížu a Dávidovej hviezde priznávame priam magické vlatnosti a trestáme ich (zne/po)užitie, na druhej krajina ktorá si dala do ústavy kresťanské hodnoty a má v štátnom znaku dvojkríž, nepovažuje za potrebné ekvivalentným spôsobom chrániť symbol štátu a kresťanstva.

Intelektuálne a morálne smetisko a na ňom dvojkríž s obeťou organizovaného zločinu, s ktorým mal minimálne podozrivé kontakty.

Norman

Áno, tu je zopár vecí svätých, bez akejkoľvek irónie a vtipu:
- vynechám holokaust, ten by sa dal aplikovať, iba ak by dotyčná bola obeť, čo asi nie je
- umenie (ako spomínaš ty). Určité umenie a "sloboda slova" sú proste nekritizovateľné.
- náboženstvo. Napodiv, náboženská sloboda je v tomto systéme tiež ťažko chránená (motívom je zrejme ochrana židovstva). Je to prejav jej náboženstva, jej náboženské vyjadrenie - a teraz čo?

Doplniť treba ešte pravdu, že Adriana jednala v nervovom rozrušení a preto nie je zodpovedná za svoj čin.

Už to, ako ju teraz šikanujú a držia vo väzbe, je zločin.
Neviem si ani predstaviť, že by z tohto prípadu chceli spraviť verejný proces. Neviem si predstaviť ten cirkus okolo. Práveže nechcem parazitovať na účet tej ženy, ale jej proces by bol naozaj vhodná príležitosť ukázať, čo si myslíme o súčasnej totalite, aký je král nahý.

Zjavili sa hlasy, že to dievča nie je žiaden lumen a žiadna bojovníčka - ale veď práve preto, že je bezbranná a v podstate naivná, je z toho prípadu treba spraviť PRIPAD. Jediná šanca pre žitňanské gestapo je okamžité nenápadné prepustenie a rýchle stiahnutie obžaloby, nech sa na prípad čím skôr zabudne. Dotyčná neurážala židov ani Ficovu traumu z detstva, SNP, takže kde je problém?

Ak LSNS nemá na toto dosť právnikov, tak nech ide do boha. Tak to sme ju precenili.

Náhodný okoloidúci

Poukazovať na moslimskú náboženskú nenávisť a na ich náboženský šovinizmus voči nemoslimom asi nemá zmysel, všetci o tom veľmi dobre vedia a tvária sa, ako keby sa nič nedialo.

Norman

zaujímavý rozhovor s advokátom ...počúvam ...

https://www.youtube.com/watch?v=VKyzL9OTVfM

Slobodný vysielač v Českej republike sa snaží pomôcť informovaním bežných ľudí svojou špeciálnou reláciou venovanou Adriane Melekovej, ktorá je väzobne zadržiavaná za spálenie Koránu a jej pomočenie. Slovenská politická moc prostredníctvom špecializovaného útvaru Národnej kriminálnej agentúry, Úradu špeciálnej prokuratúry, Špecializovaného trestného súdu sa snaží potlačiť ľudské práva – „Slobodu prejavu“ vo forme trestných činov proti extrémizmu v Slovenskej republike.

Adrianu Melekovú – Sheilu Sz. Špecializovaný súd v Banskej Bystrici vzal do väzby z dôvodu obavy pokračovania trestnej činnosti za trestné činy – „Zločinu výroby extrémistickych materiálov (trestná sadzba 3 až 6 rokov),v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov (trestná sadzba 6 mesiacov až 3 roky), hanobenie národa, rasy a presvedčenia (trestná sadzba 1 až 3 roky), podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (trestná sadzba až na 3 roky).“

Špecializovaný súd v Banskej Bystrici vôbec nevzal v úvahu prezumpciu neviny Sheily Sz., pričom ESĽP v Štrasburgu dospel v obdobnej veci k záveru, že zbavil obvinenia muža z Francúzka , ktorý taktiež spálil Korán a močil na neho. Všetko navyše natočil na video a zverejnil na internete. Štátny zástupca žiadal podmienečný trest troch mesiacov väzenia a pokutu tisíc eur. Súd ale odmietol, že by muž podnecoval nenávisť voči moslimom.

Češi sa starajú ... čo robí slovenský Slobodný vysielač?

Norman

Andrea bola včera prepustená z vyšetrovacej väzby. Je skutočne podlé, keď je niekto vo väzbe pri vyšetrovaní ideologického prečinu, pričom sú často vrahovia, o miliardových podvodníkoch ani nehovoriac, vyšetrovaní na slobode.

Prípad budeme stále sledovať a tešíme sa na ten súd. Treba nielen zachrániť jednu bezbrannú osobu, ale treba tento prípad napchať Žitňanskej priamo do papule, kým sa sama nezadusí.

slaven1

Video usvedčujúce mužov zákona z brutality: Policajti kopali Michaelu (22) do hlavy a hrude! píše protislovenský zahraničný agent Nový čas (Ringier Axel Springer). Na Teraz.sk som o tom nenašiel žiadnu zmienku.

Ešte som video nevidel, nechce sa mi do neho, takže hodnotiť situáciu nemôžem.

slaven1

...

Najvyšší súd tiež prepustil na slobodu Sheilu Sz., ktorú prišli zatýkať pred televíznymi kamerami dva autobusy kukláčov. Keď táto akcia vyšla na smiech, začala polícia tvrdiť, že išlo o jej bezpečnosť pred útokom islamských teroristov, čo Harabina pobavilo.

„Keď to bol ten motív, tak načo tam bezpečnostné orgány volali všetky televízie? Tam sudca mal v prvom rade dať vyšetriť duševný stav tejto osoby, lebo vieme, aký život toto dievča malo predtým. Načo ju ťahali z Fínska sem? Veď to je dištančný delikt, to mohli aj Fíni riešiť. Len tu zase skutoční fašisti potrebovali prekryť stav, že ľudia nemajú čo jesť“, skonštatoval sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

http://www.hlavnespravy.sk/harabin-zrusil-obvinenie-specializovaneho-sud...

Norman

Vaskeho Show must go on, tomu treba len babu a už je happy:-)
https://www.facebook.com/rvasky/videos/1348225148557934/

Systém predsa len v tomto prípade povolil, i keď žaloba zrejme stále niekde visí ako Damoklov meč. Ako sme už povedal - neviem si predstaviť ten súdny proces (i keď by som ani nechcel byť na mieste tej dievčiny).

Aby sa nezabudlo, zvrátené je ale už to, že tu, v srdci Európy, je niekto štvaný za urážku islámu.

Buheh

Toto by si mal prečítať úplne každý a malo by sa to učiť na každej škole:

http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Pravo_saria_pro_nemuslimy_Bill_...

Každý občan by si mal byť vedomý, že tento štát, jeho princípy a základy, sú v stredne a dlhodobom horizonte životne ohrozené nábožensky-politickou ideológiou (nie náboženstvom!), ktoré má prepracovanú a dlhodobo osvedčenú stratégiu infiltrácie a postupného ovládnutia napadnutej krajiny.

A najdôležitejším poznatkom, ktorý by si mal každý osvojiť, je, že táto ideológia v záujme konečného cieľa schvaľuje akékoľvek, opakujem, akékoľvek metódy, vrátane klamania, zavádzania, vraždenia.

Norman

Sheila vyvádzala v bare.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1865423_sheila-vystrajala-v-bare-vraj-bran...
Je očividne "bojovná", a nie zrovna vyrovnaná. Ináč by neurobila ani to s koránom.

Tento incident ale nič nemení na tom, že nemožno prenasledovať osoby len za ich politické či svetonázorové vyjadrenie. Od začiatku bolo jasné, že to gesto s koránom spravila z osobných dôvodov, plus v snahe o svoju popularitu. To je v poriadku, aj na to má právo.

Za "Johanku" ju označil len provokatér Vasky. Je to blbosť, samozrejme, že tá osoba by potrebovala sama vedenie a nejaký dobrý penzion, ak nie rovno ústav.

Teraz ju ľahko odsúdia za výtržníctvo a žiaľ, ten jej predošlý prípad prinajlepšom buď zapadne do stratena, alebo sa nebude môcť brániť ani tam. Vasky jej naozaj dobre neporadil. Pritom ľudia na FB ho varovali, nech ju nepodnecuje a neprovokuje.

nové