Prvé politické vystúpenia sú za nami: Čaputová a Pellegrini

Je obed 17. november, a prvé vystúpenia politikov sú už za nami.

Čaputová urobila svoju potrebu na Devíne, pred rozstrielanou bránou, pretože tam mala istotu, že tam nebudú žiadne skupiny nespokojných občanov. Hovorila čosi, že kedysi bolo zle, tak teraz majú angloamričania právo ovládať svet. Za to majú ovčania teraz možnosť cestovať a zúčastňovať sa raz za štyri roky cirkusu volieb. Inými slovami, ale tak nejako.

Druhý míting, čo prebehol, mal Hlas (paradoxne, pred sídlom Čaputy). Tam sa Pellegrini zameral na zmarené referendum s tým, aby sa pozmenila ústava a referendum bolo vyhlásené. Tu jdnoznačne pripomínam, že referendum s kvótou 50% účasti všetkých oprávnených je svinstvo, je to výsmech priamej demokracii a také referendum malo šancu pred pol rokom, ale nikdy viac. Ak niečo treba, tak umožniť priamu demokraciu a zrušiť absurdné kvórum  na referendum.

Čaputová stratila morálne právo sa nazývať prezidentkou, jej bľabotanie aj tak nikoho nezaujíma. Pellegrini je ale na ceste do slepej uličky, s referendom týmto vykastrovaným štýlom už treba prestať.  Vláda má jednoducho odstúpiť, a vyhlásiť voľby hneď teraz v najbližšom možnom termíne, teda koncom januára 2022.
 
Toľko prvé dnešné prejavy.
Obávam sa, že podobne nemastno neslano prebehne celý deň. Hmyz bratislavských kaviarní dúfa, že ho prežije zalezený doma a zajtra bude pokračovať, ako by sa nič nestalo, len pridá kvičanie proti fašistom, čo "zneužili sviatok". 
Uvidíme.
 
 
 

nové