Punisher Špinavé prádlo

Krátky film natočený roku 2012 (ako akýsi doplnok či parafráza postavy z filmov a kreslených seriálov).

Je to ale dobrá ukážka, čo bolo ešte možné v tom roku. V dialogu zaznelo aj "fucking animals", čo je dosť tvrdé.  (niekde po webe je to aj s titulkami, myslím).

Toto, tento konflikt a jeho procesy sú pevná súčasť americkej kultúry a preto to tu uvádzam ako perfektný (umelecký) príklad.

 

 

Autor: 
téma: 
Ľubov

Mam na Teba malu prosbu,ci by sme si tu nemohli otvorit take male filmove okienko,kde by sme si mohli pohovorit o najvacsom odpade dnesnych dni, o filmovych producentoch,reziseroch a hercoch .
Ale aj naopak. O tom,co sa nam paci na dnesnej kulturnej revolucii.

Chcela som ist na Havla,som predsa stale extravagantna,ale potom som si povedala,ze Meky bude stacit. Na film Meky som isla preto,aby som sa z nejakej podprahovky dozvedela,preco je Zbirka taky oblubeny u Jana Krausa v jeho relacii.
ze asi nestaci iba to,ze je "taky britsky". A veru,to nestaci. Treba povedat,ze film vo mne nevyvolal ziadnu nechut k Zbirkovi,je to skladatel z celej duse,len Lucenica mal platit ferovo.

Norman

to by nás ľudia ohovárali, že oni bojujú, vzdelávajú sa - a my sa venujeme len kultúre a duchovnu.:)

Na Havla do kina zásadne nechodiť, nepodporovať ich ani korunou, za pár týždňov to bude na webe zadarmo a o dva mesiace v TV. Okrem toho sa spolieham na hodnotenie HS.
https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-premiera-filmu-havel/2244084

Ľubov

co na ten film isli. Ako vidime,z roznych dovodov.)).

Tak ci tak,oskar je zrejme tutovka. Je dobre to obcas vidiet,ten ich pad do priepasti,na dno.

Norman

išli, ale zadarmo, to sú také predpriemiery.
Na Oskara to v žiadnom prípade nebude, tie časy sú preč.

Náhodný okoloidúci

Obávam sa, že toto je jediný účinný spôsob riešenia no-go-zón. Ale že kua účinný.

Norman

Samozrejme, účinný a praktický spôsob pre dnešného priemerného človeka je (a bude) iný: žiaden bourbon, ale automatická zbraň, postavenie v skryte a strelba bez vyzvania (alebo s krátkym vyzvaním). No joke.
Bourbon je na popíjanie s cigarou potom.

mailer

.

Norman

no, najprv si treba všimnúť, že tu zbraň ukázal ten neger - beloch predsa nemal zbraň (od začiatku do konca).

Ale o zbraniach by sa dalo hovoriť, to je dobrý nápad, len toho vlastne nie je veľa.
V prvom rade si treba pripomínať, že filmy potrebujú drámu trvajúcu nejaký čas, a tak naschvál a radi zobrazujú dlhý boj. Tie lepšie fillmy zobrazujú krátky boj (asi tak krátky, ako v tomto filme). Čim lepší film, tým kratší boj. Boj ale nie je v žiadnom prípade to, o čom by sme sa mali baviť - o tom nech sa bavia čudní nadšenci bojových umení. Ja som nikdy v živote nechcel bojovať, a ani sa zámerne biť nikdy nebudem - cieľom v žiadnom prípade nie je boj, ale vyhrať a zničiť bojovú vôľu či silu nepriateľa. Táto aktivita by mala byť jednoduchá a jednoznačná. Ako hovorí klasik Sun c, aspoň v presile 2 na 1 pre nás. To nie je vtip.

Takisto treba pripomenúť, že sme humanisti a tak neničíme nepriateľa, to vôbec nie, tomu nechceme nič zlé - ale ničíme práve tú spomínanú "bojovú silu". Ovšem tú bez ohľadu na to, kde sa momentálne usídlila. Ak jú má v sebe, jeho vina.

Takisto je dobrá zásada že sa nemáme hrať na bohov či sudcov, ktorí morálne posudzujú zločinca. Nie my rozhodujeme, ale vyššia prozreteľnosť rozhodla, že sa zmrd ocitol na zemi - takže ak by to absolútna etika nechcela, nevydala by nám ho do rúk, že. Takže s trestom neváhať ani sekundu. Nie ako "ja" chcem, ale nech sa stane vôľa tvoja (áno, tak nejak je to v evangeliu, ale platí to aj u racionalistov). Nie my konáme, ale prozreteľnosť.
Konieckoncov, aj vo filmíku sa ku konci Punisher pýta zmrda, či pozná rozdiel medzi spravodlivosťou a trestom. Autor chcel zrejme povedať, že hrdina sa nehrá na spravodlivosť, ale skromne len trestá (a teda že v daný moment už niet odvolania, inej cesty ).

Myslím, že toto sú také praktickejšie zásady, ako nejaké technické znalosti.

Ak má niekto ešte nejakú praktickú radu čo sa týka zásad čistenia špinavého prádla ....

mailer

.

Ľubov

Velmi dobry postreh,hned som si spomenula na jeden clanok u nas,ktory mal nazov Stribog.
My tu ten pribeh pozname,ale kedze viem,ze si trocha dalej (iba geograficky)precitaj si o nom par slov.
Je to fascinujuce,mozno naozaj Prozretelnost niekedy trocha pomoze
https://bystrica.dnes24.sk/bystrican-jaroslav-kuracina-mal-som-len-odvaz...

Norman

ja len že pri zbraniach je najdôležitejšie to, že treba mať odhodlanie ich použiť :) (o humanizme píšem ironicky, ale to je jedno, vtipy sa nevysvetlujú ).

nové