Rainer Wendt - šéf policajných odborov má správny tón

Webom sa šíri vystúpenie predsedu policajných odborov Nemecka na politickom vzdelávacom fóre Rheinland-Pfalz, február tohto roku. Názov akcie bol Intgerácia 2017 - bilancia

Pán Rainer Wendt je myslím sympatizant CDU a je dobrým príkladom toho, ako zrejme rozmýšľajú mnohí Nemci. Ako sa vyjadril, nevolí AfD - povedal by som, že u mnohých je taký postoj z dôvodu, že AfD je strana ešte stále príliš nedôstojná a neistá. Bežní Nemci, kým sa im darí, nezahodia svoje politické predstavy len tak. Už sa im síce prestáva dariť, v rôznom zmysle slova, a tak hľadajú riešenie - ale väčšinou zatiaľ v rámci strých zabehaných strán. Možno je to dobrý spôsob, to musia oni vedieť najlepšie a pochopiť sami.

Napriek svojim CDU koreňom sa predseda policajných odborov vyjadril veľmi kriticky o integrácii migrantov, ktorá sa podľa neho nepodarí, pretože aj dnes majú v Nemecku starých moslimských prisťahovalcov, ktorí sú tam už 20 či 30 rokov, ale ktorí sa ani najmenej neasimiliovali, nepoznajú reč a neakceptujú ani najmenej európske hodnoty.

 

Spomenul aj to, že ženy-Nemky už nechodia na rôzne verejné akcie, napríklad tie ich fašiangové oslavy, pretože sa doslovne boja. To je stav, ktorý nemožno v žiadnom prípade akceptovať, to je popretie základných slobôd človeka - povedal Wendt.

 

Skončil vetami:

"Musíme byť schopní chrániť európske vonkajšie hranice a zmieriť sa s tým, že to vytvorí zopár nepekných obrázkov. Aj odsun (odmietnutých žiadatelov o azyl) vytvorí to isté - ale časy pekných obrázkov sa už minuli".

 

Bohužiaľ, nie je zatiaľ dostupný preklad-titulky, ale som si istý, že ich onedlho niekto spraví. Tí, ktorí jazyk neovládajú, si môžu aspoň na chvílu pustiť ten tón vyjadrovania pána Wendta. Pretože to je ten starý dobrý štandard, ktorý v Nemecku určite ešte nevymrel a ktorý sa dúfajme onedlho prihlási o slovo. Je to tón faktický, vecný a tvrdý. Nie je to žiaden krik o nespravodlivosti, nie je to doprosovanie sa porozumenia - je to informovanie, že takto teda nie.

To, že takýto tón znie od šéfa policajných odborov, je dvojnásobne zaujímavé, pretože odráža nálady bezpečnostných zložiek. A bežní policajti majú zrejme názory ešte tvrdšie, predpokladám.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=no-Fc931mUI

Einwanderung aus Sicht der Polizei | Rainer Wendt

 
 
 
0
Vango Tango

Je veľká chyba, ak fakt že nechápeme súperovu hru zmetieme zo stola tým, že je sprostý! Je to väčšinou tým, že nedokážeme pochopiť jeho pohľad na situáciu, nedokážeme sa pozrieť na šachovnicu z jeho strany a nedáme si námahu predstaviť si, čo by sme robili na jeho mieste.

Bohaté krajiny EÚ mali v porovnaní s V4 vždy veľkorysé sociálne zabezpečenie. Naopak im nevadila zúfalá situácia v týchto krajinách v období rabovačky. Žiadne výkriky o korupcii, klientelizme, hladkali hlavičky lumpov rozpredávajúcich napr. prirodzené monopoly. Nepriatelia ich privatizácie boli ich figúrkami z mimovládok nálepkovaní ako komunisti, čo nerozumejú trhovej ekonomike. Žiadna solidarita, iba podhodené omrvinky a obhryzená kosť, aby sa uspokojilo ICH svedomie.

Prečo takýto dvojaký meter? Lebo páni politici v Nemecku chcú byť opäť zvolení a štruktúra voličskej základne aj tam je taká, že hlasy prijímateľov pomoci v rôznej forme majú najväčšiu váhu vo voľbách.

Druhý problém je dilema, ktorá je zabudovaná už v koreňoch kresťanstva. Kristov kategorický tón „Kázania na hore/vrchu“ (Matúš 5:1-48) - http://www.milost.sk/logos/clanok/jezisovo-vyucovanie-o-modlitbe-v-kazni... - citujem „Medzi teológmi a biblickými učencami je rozšírený názor, že Kázeň na vrchu je akousi „ústavou Božieho kráľovstva“. ... Ten, kto číta Kázeň na vrchu, si musí úprimne priznať, že pre obyčajného človeka je nemožné takýchto hodnôt a postojov dosiahnuť.“
http://www.hcjb.cz/Lumen/20030622.html?table=lumen&nr=2003-06-22
Fakt je, že aj mnohí ateisti majú hlboko vo svojom podvedomí zakódovanú kresťanskú morálku a kategorické morálne imperatívy.
„(Matúš 5:1.42) Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať.“

Nemeckí politici sú väčšinou obrovskí farizeji, ich kráľovnou je Merkelová. Dcéra pastora, aktívna „komsomolka“ si asi realizuje svoje multikulti túžby v starobe : http://1.bp.blogspot.com/-K8CrebpazyQ/Twvr6VM2juI/AAAAAAAAP6k/Mhb7I-a0nE...
V jej hlave sa poplietol Komunistický manifest s Novým Zákonom a výsledkom je nepožívateľný guláš, nevhodný na konzumáciu pre väčšinu ľudí. Keď primiešame tradičný šovinizmus Nemcov https://www.youtube.com/watch?v=yLHGTJjHXLo je to pre krajiny V4 priam diabolská jedovatá potrava.

Pozerajúc na Budapešť - scény na stanici Keleti a na hraniciach
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03427/hungary04_3427841b.jpg
http://www.euro-islam.info/wp-content/uploads/2017/01/2015.09.02.-Menek%...
z podvedomia sa vynorila tá šialená zmes komunisto-kristo-šovinizmu a vygrcala ju vo forme úžasného výkriku „Wir schaffen das!“ - My to zvládneme!

https://www.cartoon-journal.de/images/Cover_KS2015_druckfaehig.png

A nakoľko je vo väčšine hláv Nemcov podobný podvedomý jedovatý guláš, našla svojich obdivovateľov.

Všetky ostatné kroky, vrátane útokov na V4, kvóty ... atď. sú len logickým dôsledkom zúfalého zametania tohto grcu pod koberec, aj na úkor V4 (bez ohľadu na sociálne podmienky v týchto krajinách)!

Teraz Nemci nekričia "Nezvládli sme to!", ale už rebelujú a pokúšajú sa vymiesť ten smrad spod koberca. A o tom to je ... :-D

http://schwarwel-karikatur.com/wp-content/gallery/merkel/160831schaffen-...

https://i.ytimg.com/vi/I5zwv7u1CRY/hqdefault.jpg

https://ejbron.files.wordpress.com/2016/01/screenshot_254.png?w=565&h=372

A dialóg EK s V4 vystihla najlepšie táto karikatúra:

http://www.stuttmann-karikaturen.de/karikaturen/kari_20150904_Dialog_kol...

Norman

k tomu obrázku
http://1.bp.blogspot.com/-K8CrebpazyQ/Twvr6VM2juI/AAAAAAAAP6k/Mhb7I-a0nE...
Merkelka pochádza z Východného Nemecka, keď mala 15 rokov určite nežila v Augsburgu.
Je to len vtip.

Vango Tango

a som sa dobre pobavil. Aj pred tým, než si ma upozornil! :-D

Norman

V podstate naozaj vystihuje jej mentalitu, mentalitu kozmopolitickej kurvy - veď to naozaj my poznáme z minulosti, naozaj je to z veľkej časti ten pojem "proletársky internacionalizmus", ktorý sa vtedy reálne aplikoval. Ale vtedy našťastie socialistický tábor siahal iba na belochov a čiernych sem doviezli iba minimum na štúdia a takmer všetkých zas odviezli späť do čiernych krajín šíriť revolúciu. A samozrejme, v malých počtoch či individuálne sú to zväčša aj fajn ľudia, aby sa napríklad Majga neobával, že ho nemáme radi (ale on patril aj doma k elite).

Ale späť k Merkelke - ona bola a zostala komunistická kvargla, od mala vychovaná ideologcká ropucha - zas sa odvolám na osobné skúsenosti - poznáme takých a najmä také a boli to najhoršie prípady. Že si spojené Nemecko akosi pripustilo na čelo takýto komunistický káder je jeden zo základných dôvodov týchto problémov. nemám rád, keď sa 25 rokov po všetko hádže na "komunistov" a "komunizmus", ale takéto nešťastné zákerné osobnosti vtedy jestvovali a merkelka je zrejme jeden z najhorších exemplárov . a západne Nemecko proste s takými prípadmi nemá ani skúsenosti, nemá voči nim imunitu (má jej menej, ako napríklad naša spoločnosť).

Buheh

od samého počiatku bol, že je škaredá a zakomplexovaná. Takíto ľudia keď dostanú priestor deštruktívne prejaviť svoju závisť a frustráciu, dokážu napáchať veľa zla.

Aman Againsttime

Presne tak. Navyše podľa niektorých odborníkov má vážne mentálne problémy: http://www.breitbart.com/london/2016/01/27/pyschoanalyst-diagnoses-narci...
Kľudne by som sa vsadil na tu narcistickú poruchu osobnosti. Celkovo ide o slabú, zakomplexovanú, zbabelú a nedovzdelanú (áno, ja mám veľakrát dojem, že títo ľudia fakt nečítajú a žijú v akomsi informačnom vákuu) osobu. Proste odpad.

Okrem toho by ma celkom zaujímalo akú špinu na ňu ((elity)) majú, čím je vydierateľná. Dobre vieme, že v politike je veľa skrytých homosexuálov, pedofilov a iných úchylov....

Náhodný okoloidúci

Zisti si, akým jazykom hovorila v Knessete a budeš v tom mať jasno a prestaneš sa čudovať.

Norman

Nevidím nikde, že by sme nechápali súperovu hru.
Chápeme ju dobre.
Jednou z jej vlastností je napríklad to, že o sebe šíri mýtus, že je neomylný. My nehovoríme, že je sprostý, ale len to, že je samozrejme dosť omylný a nedokonalý.
Ak veríš, že oponent je priam neporaziteľný, vopred si prehral.

Vango Tango

.... a o tom bol ten môj diskusný príspevok, pokúsil som sa analyzovať príčiny.

Problém politikov V4 je, že nedokážu tento ideologický guláš vyliať na hlavu jeho autorov. Mali by napr. doviezť farizejov model Juncker alebo Merkelová do osád našich sociálnych deviantov a vysvetliť im, že imigrantom nemôžeme v rámci ústavou zaručeným rovným zaobchádzaním poskytnuť viac. A to dokonca ani v prípade, keby EÚ hradila celé náklady na ich "adaptáciu"! Detto každého žiadateľa o azyl v SR na exkurziu do tohto "raja" a potom sa veľmi rýchlo ukáže, či je to ekonomický emigrant alebo skutočne uteká pred vojnou a prenasledovaním!

Obetiam propagandy, ktorým nasrali do hlavy šialenú zmes komunisto-kristo-šovinizmu, treba položiť otázku kde ste doteraz boli, keď ste naplikovali vašu solidaritu na obyvateľov SR?!

Tonnag

Deje sa to, čo sa dlhodobo plánovalo. Vojna v Europe. Je tu. Mnohí si to nevšimli. Ich povrchnú myseľ cielene zamestnali pomocou osvedčených stratégii - Rozdeľuj a panuj - pre lepšie ovládanie a - Chlieb a hry - na získanie priazne.
Človek stratil zodpovednosť za svoj osud.
Štátnik a filozof Číny Konfucius povedal: " Nerob iným to, čo nechceš aby robili tebe." Kto sa toho drží?
A tak podstrčené veľmi diskutované - dobro a zlo - nás drží v otroctve. Sú to ľudské kategorie. Zlo môžeme definovať ako niečo čo spôsobuje utrpenie druhým. Pre sfanatizovanú, nemysliacu, necítiacu určitú skupinu ľudí vyznávajúc iba svoju niekým vymodelovanú "kultúru" tých, ktorí prestali byť zodpovední za svoj osud tým otvorili hranice. Otvorila ju nebezpečná ideologia, ktorá tej skupine podstrčila koncept kde zabíjanie, znásilňovanie neveriacich je dobro. A ostatným podstrčili, že v Europe dostanú všetko zadarmo - lebo sme zodpovední za zničenie ich krajín.
A tu sa ešte vyrojili ich spojenci - slniečkári - ktorí nepochopili, že princíp tohto zla je konflikt, boj, zničenie Europy. Neuvedomili si, že toto relatívne zlo je aktivita proti rozvoju ľudstva, proti jeho duchovnému rozvoju.
Javí sa to, že niekto sa rád "živí" negatívnymi energiami. Ako vyhrá relatívne dobro nad relatívnym zlom. Použije dobro zlo na porážku zla alebo začne konečne používať schopnosti lebo vycíti hru niekoho a začne už konečne konať, spojí sa s ľudom a začne chrániť svoj ľud pred neprispôsobivými sluhami, ktorý sú ovládaní tými, čo to spískali.

Ľubov

že niektoré pojmy ,ktoré používaš,používam aj ja.
Preto by som Ti poslala tento link,pokial ho už pravdaže dávno nepoznáš
https://www.youtube.com/watch?v=ArVv9GpD0R0

hovorí prof.Muldašev o expedíciách na Kailas ,o hľadaní Mesta bohov,ja mám rada jeho knihy.Ale takto na živo ho vidieť,spolu so slušným prekladom,to je predsa len vzácnejšie

Tonnag

Ľubov, dakujem za prof. Muldaševa. Z videa vyžaruje sviežosť mysle a z očí niečo vyžaruje čo ma jemne pohladilo /sloboda a túžba za poznaním/a tak knihy "Hledání Mesta Bohu" sú už stiahnuté. Začítam sa a nechám sa niesť jeho príbehmi za poznaním - a možno niečo príde ťuk a vzpomeniem si. Shambala ako ju spomenul je takým príkladom "kto sa smie k nej dostať". Spomenul sa mi zdá 3 nemecké výpravy k nej - Hitler veľmi túžil sa tam dostať ale aj ked bol vegetarián, nepil alkohol a nefajčil nepomohlo mu to - no asi tušíme prečo. Ale čakry zase nie sú moje "hobby". Vitálne centrá je trošku odlišné. Čakry to nie je vedomie - do čakier môžeme presunúť časť pozornosti-vedomia i celé. Ale fígeľ ako sa dostať napr. do Shambaly nemusí byť iba cestou fyzična. Ale aj na tej druhej ceste je brána a bud smieš vstúpiť alebo nie poženú ťa späť. Rýchlo zistia čo si zač. Preto ako spomínal prof. Muldašev boli a sú tí čarodejovia a dnes radi použijú čisté bytosti na svoje úmysly a tu ich čistá"aura" je znečistená čarodejmi ale nevypovedá to o nich ako o "zlých". Proste na obale sa niečo zachytilo a kto vidí to vidí ale vidí ten čo vidí čo to je naozaj. Napríklad rôzne zasvetenia - reiki aj shamballa a iné je také čarovanie často veľmi škodlivé pretože ti tam vlastne naordinujú symboly o ktorých sa tak málo vie čo dokážu a potom niekoho stretneš a zistíš že sa nejak zvláštne zmenil. Aj slová sa používajú na čarovanie, napríklad hádzanie slovami po niekom a zastaví ti vôľu. Aj po tebe tu hodil niekto slová a chcela si odísť pamätáš? Vôľa ale je zase niečo iné ako ju berie väčšina ľudí. Poviem tak Muldašev spomína rasu, ktorú chcú tak zlikvidovať a preto cítim čo spôsobuje ten príchod imigrantov. Nie sú mi milí tí čo sem tak húfne prichádzajú - ich proces je zabrzdený - proces bol úmyselne zabrzdený - a tak o čom budeš diskutovať s niekým sfanatizovaním či s tým čo chce prežiť na úkor iných a viac nič. Majú vlastný proces a nepatria sem.

Ľubov

Tak Ty sem chodíš už dlhšie,ako vyplýva z napísaného.Žiadny nováčik:).
Niektorí spisovatelia,ako iste E.Muldašev,ale aj celkom iné žánre,a to predovšetkým A.C.Doyle,je pre nich charakteristické,že ako čitateľ nevieš,kde končí fikcia a začína skutočnosť.Holmes má svoju adresu na Baker Street,hora Kailas stojí nepokorená,veď ani Messner na ňu nevyšiel,nakoniec povedal,že patrí bohom.Keď čítaš Muldaševa,je dobré to doplniť aj textami od tohto ikonického horolezca.
Medzi riadkami je ale aj informácia o stave ruskej medicíny-očnej chirurgii.To je dúfam čistá pravda.Tak som rada,že si rozumieme...
Sme teda,podľa románov E.M. :štvrtou,už značne zdegenerovanou rasou,po atlantoch,nordikoch a árijcoch.Nesieme však v sebe stále istú šancu.Vedomosti o pôvode a skutočnej anatómii ako aj o schopnostiach sú zablokované.Občas sa však objavia "záblesky".K týmto vedomostiam nie je možné sa dopracovať cez racionalitu,ani nič explicitné.
( V každom prípade je to naozaj veľký sympaťák.)

Tonnag

Nie sme zablokovaní ale v amnézii. Muldašev v prvej knihe spomína svoje pocity pri pyramíde:
"akoby sa mi v hlave niekto hrabal, som nepokojný, cítim tuposť". To je dobré ked niekto dokáže toto vnímať - mnohí len čumia na pyramídy - lebo tu je odpoveď k čomu slúžia pyramídy - k amnézii - a potom sa asi nemusíme domáhať odpovede kto ich postavil a ako.
Je tu toho strašne veľa - veda, náboženstvá, filozofie - a z každého sa to rozvinulo do mnoho iných. Veda: tvrdí, že stvorenie je všetko a stvoriteľ nič. Náboženstvo zase, že stvoriteľ je všetko a stvorenie nič. Filozofia by mala znamenať múdrosť ale asi takú ktorá povstáva sama zo seba. A teraz si vyberte ked ste v amnezii. Ano nie je možné sa dopracovať cez racionalitu k určitému poznaniu, teda myseľ je naša racionalita. Ale je konceptuálna myseľ a prirodzená myseľ. Bolo tu dlho svietiace byť či nebyť. Teraz to vidím tak či myslieť alebo nemyslieť.
Myseľ sa má pestovať napr. k prekonaniu naivity. Je to odraz nášho vlastného já a tak je dobré zase načas stratiť ten rozum lebo to já potom moc vykrikuje já, já ,já jenom já a dať priestor inému. Ako dosiahnuť tu prirodzenú myseľ tú jasnú, presnú. Nemyslieť - ale takto povedané to mnohých zvedie a nemyslia nijak. Teda načas zastaviť ten zvyčajný myšlienkový proces. A niečo sa vynorí ani nevieš ako si to pochopil. To sú tie zázraky prirodzenej mysle ako o nich hovorí bonistický dzogčhen.
Niekedy pozeráš film či čítaš knihu a nič ale stačí jedna myšlienka niečo čo si všimneš čo iní možno nie a k niečomu ťa to naštartuje. A ak sa pritom cítiš pokojný, máš energiu, praktikuješ to a ono to funguje tak to je super.

---2

osho napisal, ze sami sebou sme ca 3s po prebudeni, potom nastupi ego
treba skusit tie 3s predlzovat

Náhodný okoloidúci

Mali by sme si dávať pozor, aby Nadhľad neskĺzol na tenký ľad iracionálnej ezoteriky a mystiky. Netreba si zamieňať literárnu fikciu s realitou.

Tonnag

Náhodný okoloiduci, ak je človek konfrontovaný s informaciou, ktorá je v protiklade s jeho presvedčením tak túto informaciu odmietne. Cením si fakty ale je fakt, že fakty nemenia myslenie. Žiadny fakt už nezmení hotový názor. A tak je namieste a je to hlboko demokratické dať občas priestor preskumaniu príbehu, predstavám, pocitom a emocii autorovi a jeho hre, jeho pravde či fikcii kde pri debate ci konflikte o tomto sa môžme dostať za polarizacie. Pozor si treba dať na nieco ine. Inak je uzasne vedieť, ze niekto tu vie co je realita.

Náhodný okoloidúci

Pri zrážke s realitou sa človek s nejakým hotovým vytvoreným názorom ešte viac utvrdí preto, lebo je ponižujúce priznať si chybu. Alebo priznať si, že naletel. Alebo že celý život žil v omyle.
Ja neviem, či niekto naozaj na 100% vie, aká je realita, ale viem, kto to bol Ignatius Donnelly, ktorý vzal Platónov príbeh o Atlantíde a vyrobil z neho svoju literárnu fikciu. Od ktorej sa odvíjajú všetky terajšie ezoterické výmysly okolo Atlantídy.

Ľubov

Legenda o Atlantíde ako ezoterika? Skôr alternatíva k histórii.Nič viac.Chápem,že slovo ezoterika je totálne zdevalvované a v podstate už ani nevieme,čo pôvodne skutočne znamenalo.

O Atlantíde však hovoril aj Edgar Cayce,americký spiaci prorok,no uznávam,dôkaz to nie je.Ale napr.legendy o obroch sa zachovali aj na Slovensku,v povestiach ich naši predkovia volali zruti.

Legendy hádam za ezoteriku nepokladáš.Henoch,Gilgameš,Noe....koľko kníh sa napísalo len s touto zápletkou.

Náhodný okoloidúci

Ľudia majú sklon vymýšľať si, fabulovať, zveličovať a preháňať. A netýka sa to iba rybárov :)
A zvlášť poverčivé blízkovýchodné etniká sú majstri fabulácie.
Takže mali by sme rozlišovať tvrdé fakty podložené hmotným dôkazom a literárne legendy. To, že je niečo presvedčivo napísané, neznamená, že sa to naozaj stalo. Karl May vo svojich knihách spomína jestvujúce miesta a mestá, ale jeho príbehy sa preto nestanú pravdivými, Winnetou mal síce ako predobraz skutočného náčelníka Apačov Geronima, ale on samotný bol len literárna a filmová postava.
So starovekými legendami to je zložitejšie, ale mnohé z nich sú dokázateľné plagiáty starších legiend iných národov, časť mýtov vznikla chybným prekladom z jedného jazyka do iného jazyka, časť mýtov má možno reálny základ, ale zveličovanie a nafukovanie a nabaľovanie nereálnych príbehov môže zakryť zdravé jadro. Učebnicový príklad je práve ten Noe. Povesť o potope sveta pochádza zo záplavového územia Mezopotámie, kde o "potopy sveta" nebola núdza - keď sa dažde spojili s topením snehu v horách a území dnešného Turecka a Eufrat sa vylial z brehov. Najstaršia zaznamenaná verzia je sumerská, starec, ktorý sa zachránil, sa vola Utnapištim. Od Sumerov povesť prevzali semitskí babylonskí Akkadi a starca premenovali na Ziusudru. Potom povesť prevzali Izraeliti a starca premenovali na Noeho. Ktosi v dávnej minulosti na hore Ararat našiel čadičový útvar pri povrchnom pohľade pripomínajúci loď a možno preto bol do tejto verzie mýtu zapasovaný práve Ararat.
Aj povesť o Adamovi a Eve zrejme vznikla chybným a domotaným prekladom sumerského originálu o žene, ktorá mužovi vyliečila zranené rebro, a povesť o Jonášovi v bruchu veľryby má racionálne jadro, ale také, aké by si asi nečakala. Prezradím?
A čo my vieme, koľko mýtov majú "na svedomí" šamanské a iné drogy? Možno vieš, možno nevieš, stredoveké bosorky si vyrábali masť z blenu, tou si namazali päty, jedovaté alkaloidy (hlavne skopolamín) im cez kožu prenikli do krvi a spôsobili im lietacie a sexuálne halucinácie a bosorky nevediac nič o drogách a ich účinkoch sa pri mučení priznávali, že lietali na metle a súložili s diablom.
Obri: Vieš o tom, že na ostrovoch v Stredozemnom mori žili trpasličie slony? Ľudia našli ich lebky, nevedeli, komu/čomu ich priradiť, a tak si vymysleli, že to boli jednookí obri, Kyklopovia. Nosný otvor pokladali za otvor pre oko.
A je toho veľa, čo by sa dalo napísať na tému vzťahu mýtov a skutočných udalostí. Možno aj ten známy Herakles bol pôvodne skutočný človek, ale pokolenia pridávali a pridávali, až vznikol mýtus, ktorý s realitou nemá skoro nič spoločné.
Ja viem, platí UFOlogická poučka, že neprítomnosť dôkazu nie je dôkazom neprítomnosti, ale ak sa chceme odraziť, potrebujeme pevný podklad. A ten nám dajú len tvrdé fakty.

Ľubov

ktoré sú to tie tvrdé fakty? Tie vedecké,napr.od Darwina?
Tiež som bola taký neveriaci Tomáš,čo sa musí dotknúť rán,ale mi ovisol hrebienok .Ešte aj dnes pôsobím v kruhu mojich priateliek ako taký suchár:),tam by si nevydržal ani minútu,Okoloidúci.
Práve včera som si uvedomila,že prílišný príklon k určitej literatúre,áno,aj k legendám,môže časom byť kontraproduktívny.Mozog je využívaný len na pár percent,tie rezervy,čo skrýva,to je tá najlepšia alternatíva.
Napriek tomu mám obavu,že ani cesta,ktorú naznačuješ Ty,nie je celkom správna.Múdri muži v legendách počúvali rady "bláznov",aký na to mali dôvod? Je druh informácií,ktoré zatial nechápeme.
Tí,čo stoja proti nám,použijú v š e t k y prostriedky ,aby nás zničili,nezabúdajme.

Náhodný okoloidúci

Za tvrdé fakty pokladám to, čo bolo priamo pozorované, odmerané, matematicky vypočítané, dôsledne zaznamenané, rozumne vysvetlené a vnútorne konzistentné, bez vnútorných rozporov.
Aby sme si rozumeli - môžeme sa baviť aj o mýtoch a legendách, ale musíme jasne povedať, že sú to mýty a legendy, môžeme písať špekulácie, ale musíme poctivo napísať, že sú to len špekulácie, a nevydávať legendy a špekulácie za fakty.
Nepripadá Ti divné, že každému výskumníkovi-dobrodruhovi, ktorý tvrdí, že pozoroval živé dinosaury, bud došiel film alebo sa zasekol fotoaparát?
Alebo čo takto lietajúce tučniaky: :)
https://www.youtube.com/watch?v=EnlCz1P95WM

V tomto sa mi páči prístup Wikipédie, napríklad v článku o pôvode nás Slovanov. Sú uvedené rôzne teórie, aj protichodné, ale je tam aj jasne napísané, že sú to teórie, a aké sú dôkazy alebo skôr indície na ich podporu, pričom aj tie dôkazy/indície sú často protichodné, lebo sú len spätne rekonštruované podľa toho, čo sa šťastnou zhodou okolností zachovalo až do dnes. Takže nie je tam uvedené, že výlučne len táto alebo táto teória je tá jediná správna. To bude možné napísať, až keď budú nevyvrátiteľné dôkazy na podporu jednej z nich. A možno sa nakoniec ukáže, že pravdivé sú obe, že sa nevylučujú, ale dopĺňajú.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovania

Ľubov

Možno slabším miestom tejto literatúry je isté riziko,aby racionalita nebola podhodnotená,čo sa stáva rozličným lacným prúdom.Tiež mi trochu škrípe,že Ernst hovorí o ideálnom človeku ako o človeku,ktorý nepotrebuje peniaze.Tu je ten pes zakopaný:tie mnohopečetné expedície by sa bez peňazí neuskutočnili,a predovšetkým,nestálo by ani to nádherné centrum očnej chirurgie Svet svetla v Ufe

nové