Referendum a demonštrácia

Keď v roku 2012, či dokonca predtým, sme vyzývali ľudí na účasť na protestných demonštráciách, bola prevažná odozva - to je na hovno, to nič neprinesie.

Bez účasti to naozaj bolo na nič a nič to neprinieslo.

Teraz nejaká Čaputová zarezala referendum podpísané vyše polmiliónom aktívnych ľudí. Stalo sa to v tieto dni a zajtra, v sobotu, bude o 14 00 demonštrácia najprv pred vládou, potom aj pred čaputosídlom, ktoré ja našťastie tak príhodne po ruke.

Prídu desaťtisíce? Dajú najavo, že toto už so sebou nenachajú robiť?

Nuž, je minimálne desať rokov po správnom termíne. Čaputosídlo je ohradené ako Zimný palác, aj ošťať ho možno len z ulice, a aj tam sú kamery. Čo vymyslia naší mladí, o ktorých sa Naď vyjadril, že sú len opice a chuligáni? Núdzový stav skončil, ale každému je odporúčané mať na tvári masku proti kamerám. Vraj kedysi v tom zámočku bol palác pionierov - nikdy som tam nebol, prečo to dnes patrí jednej tlstej fuchtli a nie nám všetkým? Je demokracia a sloboda - alebo nie? Wir sind das Volk - kričali v DDR roku 1989, keď aj pre nás rozbili hranicu. Komunisti ustúpili. Žijeme dnes v ešte horšom režime, ako bol ten v roku 1989? 

Uvidíme teda. I keď zajtra to zaručene neskončí. Ale môže to začať.

 

 

 

nové