Rekordné teploty leta

Takto sa to ani nezdá, lebo v auguste popršalo a bolo aj chladnejšie, ale čítam, že toto leto bolo tretie najteplejšie od čias začiatkov merania v 1881.

Pre presnosť: čítam to o Nemecku, ale to je dosť reprezentatívny zástupca strednej Európy.

O niečo väčšia priemerná teplota bola len v roku 2003 a roku 2018. Ergo - najteplejšie letá sú posledné dve. Jeden výkmit v 2003 ešte možno považovať za náhodu, dva výkmity, a to v posledných dvoch rokoch, indikujú zlý trend.

Ak by niekto zabudol - k tomu pristupuje málo vodných zrážok a iné veci.

K téme pripájam info o reportáži v SME "Mali by sme sa pripraviť na najväčšie presídlenie v histórii" (pôvodný názov "Hladiny stúpajú, kam pôjdeme?").

Ja viem, niektorí nezávislí (alternativci) ozančujú ekológiu za umelú agendu systému a aj ja sa odvolávam na systémový sajrajt Sme. Ja sa ale nedovolávam ani tak priamo tvrdení, ktoré Sme dávajú - chápem práve tie noviny ako hlásnu trúbu vládnucich korporácii a preto vidím, že hovoria o "presídlení". Nie je jasné, podľa akej zvrátenej talmudovskej logiky používajú prvú osobu, "my", kedže my nie sme pri mori a nech nás láskavo nik do sťahovania nenúti, lebo ho zabijeme, ale ako vidno - korporácie so sťahovaním etník už začínajú počítať. Možno uhádnuť, že debili v Sme proste prebrali tému a nadpis článku z amerických novín, lebo tým voda stúpa. Ale nám nie. A tak je to len a len ich problém, ktorý konieckoncov aj oni spôsobili. Tak nech si aj vyžerú následky - a spolu s nimi všetky prímorské národy, ako Holandsko, Británia, Francúzsko a podobne. 

A čo sa týka Bangladéša a podobných krajín - tým predsa pomôžu "trhy", "neviditeľná ruka trhu" - tá je predsa dokonalá a prefektne riadi spoločnosť. Ak chce zrazu nejaký globalista pomoc, nech najprv všetci priznajú, že "kapitalizmus nefunguje" a nech banky dajú peniaze na záchranu pred ekologickou katastrofou.

Ak nedajú, tak nech sa nečudujú. 

 
Sinuhe

názov jachty, ktorou sa bláznivá Greta plavila do do - prepytujem - Ňujorku. Jcht má názov: Malizia 2.
Malizia, t.j. zlovôľa.

nové