Richard Sulík: Som slovenský nacionalista

Memetická krajina sa posúva a blchy, ktoré sa na nej pasú, poskakujú spolu s ňou.

Najlepším príkladom je Richard Sulík. Klasický homo economicus, bez záujmu o veci intelektuálne či filozofické a vlastne aj o veci politické, sa rozhodol pred desiatimi rokmi z motívov svojich ekonomických predstáv vstúpiť do politiky (spolu s inými podobnými ekonomistami). Ich agenda bola jednoduchá - viac ekonomickej slobody a podobne, veď to poznáte, tie triviality. No a kedže sa našli peniaze, strana SaS do parlamentu prenikla, ba aj do vládnej koalície. Strana Sloboda a Solidarita, strana liberálov. To je v poriadku, bežný proces, bežné postavičky.

Potom nastala jedna vec, a to hlasovanie za tzv. Euroval, kedy Sulík prejavil odpor, možno aj z osobných dôvodov ale najmä pre svojho ekonomický svetonázor (jediné, čo ho naozaj motivuje) hlasoval proti (čo zvalilo aj vládu, ale to je menej podstatné). Tým sa Sulík nechtiac zaradil na nesystémovú stranu, čo mu dávali aj všetci vyžrať. Aj tá jeho strana sa takmer celkom rozpadla, odídenci si mysleli, že idú za lepším a nechali mu tam iba spodinu - Mihál, Poliačik, Nicholsonová. Na zaplakanie, a tak Sulík, napriek tomu, že je kapitán, tiež utiekol - dal sa napísať ako kandidát do EU parlamentu a na to jeho voliči ešte mali, aby mu to odhlasovali.

Tu ale nastala ďalšia náhoda - v roku 2015 došlo ku mohutnej, koordinovanej, plánovanej a ťažko platenej invázii počerných etník do Európy. Nemecká Makrela vyhlásila, že prijmú všetkých, západ mlčky súhlasil a len východ, krajiny V4, prejavili odpor.

Nechcem robiť z histórie frašku - aj keď súčasná slovenská politická história nič iné nie je - ale tu došlo k tomu náhodnému deju: nemecká TV potrebovala do propagačných debát, kde politici mali vyložiť výhody imigrácie negroidov a semitov, aj formálne nejaký opozičný hlas a tak začala hladať medzi východoeurópskymi europoslancami. Europoslanec je výhodný, lebo jeho chuť kritizovať je malá. Druhá výhodná vlastnosť by bolo ovládať ako tak nemecký jazyk - čo množinu prudko zmenšovalo, pretože všetky politické štetky z východnej Európy sú ťažkí antifašisti a nenávidia čokoľvek germánske - ale Sulík je z emigrantskej rodiny a v Nemecku maturoval (strávil tam desať rokov). Ďalšia požiadavka bola, aby dotyčný nepôsobil moc inteligentne a nemal za sebou nejakú autoritu, nejakú silnú zem, a tak sa im do relácie ten slovenský čudák hodil.

Pamätáme si to. Sulík toho naozaj veľa nepovedal, ale chápal, že má oponovať, tak oponoval. Opnoval hlavne k ekonomickým nákladom a následkom invázie a na Slovensku si mysleli, že aký to je odvážny jediný aktivista za protimigrantskú vec. Neveim, čo si o ňom myslia v Nemecku, možno ho tiež za tie debaty uznávajú, bez irónie, ale v každom prípade, na Slovensku mu to, čo sa týka protismerovských strán, v podstate vyhralo voľby a zachránilo SaS.

Zázrak. Protimigrantská politika je to, čo ľudia chcú - to minimálne vtedy pochopil aj Sulík. 

A už sa to vezie:

Nedávno vyhlásil, že už sa necíti (európskym) liberálom.

Dnes vyšiel článok v Denníku N, Sulíkov rozhovor so starým Šimečkom ml., kde sa Sulík vyjadril:

Som slovenský nacionalista.

Banda prestitútov to možno vytrhla z kontextu - ale predsa - máme tu konečne dobrého slovenského nacionalistu. Preto aj včera Mihál, to hovado kockaté, odišlo z SaS, Poliačik už vlastne tiež nie je členom SaS, len tá opica Nicholson nereaguje, ale ona je blbá, nechajte ju.

Po strane Sme rodina, ktorá je "konzervatívna",

tu teraz máme aj pozmenenú SaS, ktorá je "nacionalistická".

Škála politického spektra uzavretá. Politické preferencie voličov pokryté. Ja viem, že sú to tie isté prosionistické papule, tie isté sionistické štruktúry - ale sieť je rozhodená.

Mali sme tu v posledné dni debatu o pojmoch, aj o pojme "agent". Pojmy sú základ mentálnej manipulácie a preto nie je náhoda, že aj pojem "agent" je odsúvaný, zosmiešňovaný (podobne ako "spiklenecké teórie" atď. ). V realite ale asi ťažko nájsť vhodnejší pojem pre tieto existencie. Agent je relatívne samostatná aktívna súčasť systému. Nie je to rozhodovací element, je to práve skôr nižší riadici prvok a je zameraný skôr na vykonávanie. Ups. pardón, to som zas v technike, zas to skoro nik nepochopí, v spoločnosti je to ... úplne rovnako.

Ja samozrejme netvrdím, že za Sulíkom niekto príde a povie mu:

"Ty tupé hoviadko, čo si to zas včera táral? Dnes musíš spraviť toto a toto". Nie, to by som písal o Kiske a jej poradcoch. U Sulíkovcov a Kolárovcov to prebieha inak. Za nimi niekto príde a hovorí celkom inak:

"Pán inžinier, včera ste to výborne urobil, Vy ste skoro dokonalý. Ale dnes mám pre vas jeden malý tip, je to priam dar ležiaci na ulici, čaká to na niekoho, čo dnes spraví toto a toto. Peniaze, popularita, ocenenie zo sveta, zaradenie do elitnej spoločnosti - veď viete, medzi tch a tých. Čo poviete?"

A ujo Sulík pochopi. Ujo Sulík spraví. Ujo Sulík vie, že mu dobre radia, a že vlastne tí, čo mu radia, s ním nemanipulujú - ale že to on, prefíkanec, využíva ich. To si správny šábesgój myslí.

Na koniec disclaimer: nerberte toto ako kritiku Sulíka. Na politickej mimosmeráckej scéne je to stále jediný, čo vie plávať. Ak odjebú Fica - a oni ho všetci chcú zničiť - má Sulík dobré šance.

I keď sa z jeho pohľadu obávam, že jeho zrenie je príliš pomalé a ešte dlho potrvá, kým naozaj pochopí. Ono ku plávaniu nestačí, že sa človek udrží na hladine, musí sa vedieť aj odtrhnúť z reťaze. Sulíkovi sa náhodou, ako som popísal vyššie, podarilo si zodvakrát tú svoju reťaz predlžiť - ale pretrhnúť ju nevie. Je pripútaná k plavidlu, ktoré pôjde, alebo možno nepôjde ku dnu. Nemám po ruke svoju vešteckú gulu - možno sa to teda celé nepotopí a netreba sa trhať. 

Možno:)

Ale riskovať by som to na jeho mieste neriskoval.

 

Jozef Novak

Zdá sa že Sulík v tom vie chodiť. Dokonca ako sme si tu u nás preberali tie nitky a pavučinky ktoré ich vzájomne spájajú a prepojujú, padlo i také konšpiračné podozrenie, či sú nie vzájomne s Matovičom nejakým spôsobom prepojení. Zdánlivo stoja samostatne a pritom mu Matovič robí honelníka na potencionálne voličské hlasy. Vyvedie nejaké extempóre na vlastné triko, to zpochybní voličskú základňu R.Fica a vyvstane medzi váhajúcimi otázka: za kým ísť, kto by ho najlepšie nahradil? A tu sa zrazu ponúka Sulík a jeho strana SAS. Možno, vypadá to dosť pravdepodobne po tom čo ho do vlády I.Radičovej, Sulík vyniesol na svojom chrbte a tam sa pred očami verejnosti oficiálne rozišli.

Norman

Oni si rozumejú moc dobre, veď o tom to je, že sa snažia pokryť celé spektrum. To bolo aj predmetom tej nahrávky Matoviča, kde navrhuje založiž falošnú "kotlebovskú", teda nacionalistickú stranu, čo by Kotlebovi odobrala hlasy. A z takých myšlienok vznikla Sme Rodina.
Tu ale ide aj o viac, ako len o odobranie málo hlasov, ide o pokrytie celej tej oblasti.

Ako vždy, neznamené to len zlo - Sulíkov nacionalizmus môže vyústiť v to, že na Slovensku už v podstate nik nebude môcť proti nacionalizmu oponovať - stane sa úplne salónfähig. V podstate je to tlak na Fica, aby zmenil politiku. Ak to nedokáže ... tak sa môže stať, že niekto iný prevezme nacionalistickú silu v Smere. S tým sa aj Sulík potom dohodne - veď aj Danko sa dohodol s Bugárom.

Aman Againsttime

Počkať, Poliačik je ešte stále v SAS? :-D Neprešiel ešte do "progresívneho Slovenska", či ako sa tá budúca xenofilná strana na čele s Kiskom má volať? :-) Sulík je len ďalší pragmatik, ktorý pochopil, že budúcnosť bude patriť nacionalizmu. Čím skôr to pochopia aj ostatní, tým lepšie, či?

Škoda, že si nemožno prečítať celý rozhovorov (myslím, že nikto z nás nie je predplatiteľom hentej korporátnej žumpy). Inak hneď druhá otázka o Austrálii ma dostala. Šimečka nemá ani poňatia o tom, že nacionalizmus je na vzostupe i v Austrálii: http://www.counter-currents.com/2016/07/the-return-of-australian-nationa... a očividne tiež nič nečítal o prísnej azylovej politike Tony Abotta.

Inak nedávno som sa zasmial, keď som čítal status Bihariovej, kde sa pozastavovala nad tým, ako je možné, že v takej vyspelej, bohatej a pokrokovej krajine ako je Holandsko (s najväčšou pravdepodobnosťou) vyhrá parlamentné voľby Geert Wilders. Títo hlupáci by radi verili tomu, že je to všetko iba o prachoch (áno, Slovač volí extrémistov kvôli zlej ekonomickej situácii. To viete, máme hladové doliny, nezamestnanosť, bla, bla) a potom sa idú posrať z krajín ako Rakúsko, Holandsko, Fínsko a pod.

Rudo

Predstavte si situáciu, že by si museli Židia vybrať - buď zahyní Góji, alebo oni. Ako by sa rozhodli? Odpoveď je jasná.

Predstavte si situáciu, že by si Židia mohli vybrať - veľký materiálny zisk, za cenu smrti skupiny Gójov, alebo vzdať sa ho a Gójovia budú žiť. Ako by sa rozhodli? Odpoveď je jasná.

slaven1

Video je tu, z Youtube ho Matica stiahla. Niektoré reakcie od MSM:

- http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Matica-slovenska-zverejnila... - Matica slovenská zverejnila poburujúce VIDEO. Nikto v ňom nič nepocikal, ale zato...

- https://dennikn.sk/689485/matica-slovenska-je-v-pekle-alternativneho-pre... Matica slovenská alternatívne obhajuje Tisa

- http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/420616-matica-sa-podpisala-pod-ska... Matica sa podpísala pod škandalózne video (Zlatica Beňová dala článku suverénne značky #SlovenskýŠtát #MaticaSlovenská #fašizmus)

- http://www.bystricoviny.sk/spravy/stanislav-micev-holy-nezmysel-rozprava... Stanislav Mičev: Je holý nezmysel rozprávať o Slovenskom štáte, čo by sa bolo stalo, keby…

- včera, 22.02.2017, šiel niekedy medzi 12:00 - 15:30 negatívny komentár aj na Rádio Slovensko.

- http://www.tvnoviny.sk/domace/1859533_kontroverzne-video-matice-slovensk... Kontroverzné video Matice slovenskej kritizujú aj niektorí ministri

- http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/1143551-matica-slovenska-stiahl... Matica stiahla kritizované video, obhajuje sa alternatívou

- http://www.ta3.com/clanok/1100482/matica-slovenska-vysvetlovala-kontrove... Matica slovenská vysvetľovala kontroverzné video o Slovenskom štáte

- http://www.hlavnespravy.sk/co-by-sa-udialo-so-slovakmi-ak-by-14-marca-19... Čo by sa udialo so Slovákmi, ak by 14. marca 1939 nevznikla SR? Jednu z možností naznačuje nové video Matice slovenskej

- http://hnonline.sk/slovensko/916198-matica-haji-kontroverzne-video-o-tis... Matica háji kontroverzné video o Tisovom štáte: Chceli sme brániť radikalizácii spoločnosti

Norman

aby celé to stádo vrešťalo.

A je to ako za totality - kritizujú niečo, čo neposkytnú čitatelovi ich novín. Ako keď brežnevovci kritizovali Chartu. Budú aj teraz podpisovať Antimaticu, ako vtedy Antichartu - veď tie isté svine sú stále v čele "kultúrneho frontu" Lasica, Vášaričky...proste skoro všetči, okrem tých, čo už odišli do pekla.
A znova prokuratúra ... kde sú naši liberáli a humanisti? Už ani jeden nezostal?
A ktorý expert menovite to posúdi? Aj sa podpíše, alebo to bude expert v kukle, ako bankový lupič?

Pília si pod sebou konár. Proste je to tak.

slaven1

keď na vojaka vo vojne strieľajú, stojí na dobrej pozícií. Minimálne sa nefláka niekde v zákopoch... A v tomto prípade vystrelili hodne. Toľko k stiahnutiu videa Maticou Slovenskou z ich YT kanálu.

Samozrejme, sú tam pasáže, ktoré by som vytkol a aj tá hudba do pozadia je príliš hlučná, ale čím viac na video kydali na "Slovenskom" rozhlase (MSM šefuje americký agent MiKa), tým viac ma uisťovali, že video MS dobre spravila.
Dokydali a pustili americkú pesničku.. toľko k stavu okupácie na Slovensku.

Norman

Nepochopím tú ich logiku matičnú: to je naozaj ako vystreliť a potom sa tváriť, že to oni tak nemysleli. prečo to stiahli? Minimálne mali počkať na nejaký súdny príkaz alebo podobne.
Kto má takú autoritu, že dajú na neho? Prestitúti? Histerici?
To nevedia robiť ani pomalého nechápajúceho?

Alebo je Matica rozdelená a jeden to dá a druhý to stiahne?

Ideologicky by samozrejme si každý našiel svoje námietky voči tomu dieľku - ale to dieľko má všetky fakty podložené a čo je jeho obsah, to je potencionálna história - a tá ešte nie je zakázaná. Je to fikcia, je to umenie. Asi by sme si mali založiť naše náboženstvo a potom podobné veci deklarovať ako náboženský element, ktorý nik nemôže kritizovať. Ach, veď my vlastne náboženstvo máme, kresťanstvo, rôzne druhy - akurát že jeho predstavitelia sa nezastávajú ani nás, ani kresťanstva.
Ach, veď my máme aj národ, a aj "národf" je podľa zákonov zakázané dehonestovať. Kto kritizuje tamto dielko, dehonestuje Slovenský národ. Zdá sa vám, že preháňam? Nebláznite, prečo sa to snažite nejako objektívne posudzovať, to je proste môj právny názor na ktorý mám právo ako každý človek, ako každý sudca.

slaven1

Myslím, že sami boli zaskočení silou odozvy, zo strany okupačných, prostislovenských MSM. Aj mna to prekvapilo.

Už dlho som nepočul taký dlhý HATE SPEECH zo strany SRo. Naposledy na Putina okolo roku 2014, po prevrate na Ukrajine a zostrelení Letu MH17 (keď sa USA pokúšali zapáliť vojnu v Európe).

 

slaven1

Matica nechápe, ale chápu iní. Výborný článok na HS:

...Do diskusie sa na protistrane zapojili tiež rôzni aktivisti a politici. A tiež, samozrejme – strážca vždy tej správnej pravdy – mainstream, ktorý, a to je tiež pravda, nenávidí čokoľvek národné.

Ale to všetko je normálne. Odohrá sa pri otvorení tejto témy už tradične. A nič iné sa nedalo ani čakať.

Rozhodnutie Matice stiahnuť video pokladám za ten najhorší možný krok, aký mohla urobiť. Taký krok nikto nemôže hodnotiť inak, akože sa Matica posrala. Aj by niečo chcela aj na to nemá odvahu. Načo je národu taká organizácia, ktorá sa hneď poserie, keď proti nej vystúpia oponenti. Keď nevie argumentovať, keď si nevie obrániť svojich? Nanič.

Matica tu nie je na to, aby bola arbitrom, ale aby bola obhajcom.

Matica vznikla ako národná ustanovizeň, ako nástroj konfrontácie a v konfrontácii so všetkými, ktorí škodia jej národu, aj musí zostať.

Nemôže sa hrať na peknú. Nemôže si nájsť pekné témy, ktoré by sa páčili aj nepriateľom, lebo také nie sú.

Načo je komu organizácia, ktorá nemá gule ani na to, aby si stala za svojim i tak veľmi miernym postojom ku kontroverznej téme?

A je jedno, či sa Matica stiahla, kvôli argumentácii oponentov, či kvôli mediálnemu lynču, či zo strachu, že neodstane finančné prostriedky od štátu. Iba zase raz ukázala, že nemá obsah, nemá odvahu a nemá svoju tvár.

Takáto Matica je dobrá len pre nepriateľov, ktorí môžu poukazovať na jej nedostatky a chybné kroky.

Pre takúto Maticu a aj pre národ by bolo najlepšie, keby ani žiadne príspevky od štátu viac nedostala a buď pozbierala odvahu, postavila sa znova za veci, ktoré by jej dali obsah a užitočnosť, alebo radšej zanikla.

Juraj Martus

http://www.hlavnespravy.sk/matica-slovenska-je-bez-14-marca-ale-aj-bez-a...

Norman

Áno, musím to podporiť, prens etak.
Dokonca dúfam, že sme Martusa mohli inšpirovať aj my.
Lebo už tu bolo spomenuté: Matica si má rozmyslieť, čo chce a má mať odvahu a silu, ináč je len na škodu. Ináč slúži skutočne len ako lacný objekt zosmiešňovania, lacný objekt kritiky.

Truhlík

Podľa Hlavných správ a Napalete to bol tlak Maďariča.
http://www.hlavnespravy.sk/utok-medii-nasledne-vec-posudzuje-specialny-p...
http://www.napalete.sk/matica-stiahla-video-o-slovenskom-state-je-za-tym...
Toto isté už spravil minister kultúry Kňažko keď ubral Matici štátnu dotáciu a tá sa skoro zadusila a tak mali kresťanskí demokrati (prepytujem tak sa sami seba nazvali) cestu k megazlodejinám cestu voľnú. Mečiarovi bombu, Duckému guľku do palice, Matici slučku a bolo.
No a Fico si ozaj nabral do sociálnych demokratov kadejakú svoloč a ono ho to dobieha. Maďarič sa správa tak kultúrne ale je to možno aj najväčšia svoloč z Ficovej ekipy. Mika sa tu preberal niekoľko krát. Fico má teraz plnú hubu antifašizmu lebo mu horí pod riťou a myslí si, že ho táto boľševická propaganda spasí.
Marína moja tak je to
ako tie božie plamene.
Aj jedni odišli
aj tí druhí pôjdu za nimi.

Norman

V tom to je.
Maďarič pôsobil nádejne, ale moc sa pohybuje medzi kurvami, Ficove voľby za prezidenta asi odflákol a tak sa ocitá aj čiastočne na druhej strane. Fico sám je v tomto ťažko postihnutý svojou komunistickou minulosťou.
Zopakujem, čo som už hovoril - že Fico, ak sa chce spasiť, toto musí opustiť. Aj Orban bol kedysi niečo iné, ako je dnes, Fico sa mal poučiť. Ináč mu hrozí, že skončí ako Hitler - nemyslím, že ho zabijú, ale všetky reálne aj fiktívne zločiny mu hodia na krk.

nové